Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Spotkanie z mieszkańcami ws. solarów
To już pewne! Powstanie film o Biłgoraju! Trwa nietypowy casting.
"Mamy prawo godnie żyć"
Budynek LOK sprzedany
home > Start > Aktualności > Spotkanie z ekonomią społeczną
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Pomóc sobie samemu
2011.01.15 23:55 | aktualizacja: 2011.01.20 11:29

Spotkanie z ekonomią społeczną

W czwartkowe popołudnie, 13 stycznia br. w sali konferencyjnej biłgorajskiego Urzędu Miasta odbyło się Powiatowe Spotkanie z Ekonomią Społeczną. Na konferencji spotkali się mieszkańcy naszego powiatu, chętni do udziału w unijnym projekcie "Specjaliści Partnerstwa Lokalnego i Ekonomii Społecznej".
Spotkanie z ekonomią społeczną
Spotkanie z ekonomią społeczną

Projekt będzie realizowany przez Międzynarodowe Centrum Partnerstwa Partners Network w Krakowie oraz Wschodni Klub Techniki i Racjonalizacji w Zamościu na terenie kilku powiatów: tomaszowskiego, janowskiego, zamojskiego ziemskiego, zamojskiego grodzkiego i oczywiście biłgorajskiego. Jego głównym celem jest rozwijanie Sektora Ekonomii Społecznej i zwiększenie potencjału Ekonomii Społecznej poprzez wykreowanie do końca 2011r. Specjalistów Partnerstwa Lokalnego.

Projekt skierowany jest do służb zatrudnienia, ośrodków pomocy społecznej, do osób fizycznych, organizacji pozarządowych, fundacji oraz stowarzyszeń. Uczestnicy projektu po przejściu przez kilka etapów szkoleń zostaną Specjalistami Partnerstwa Lokalnego. To da im nie tylko ogromną wiedzę potrzebną do zakładania i prowadzenia podmiotów ekonomii społecznej, ale także podniesie umiejętności w budowaniu partnerstwa lokalnego oraz tworzenia sieci współpracy lokalnych podmiotów w celu wspierania rozwoju sektora ES. Dzięki temu łatwiejsze stanie się tworzenie nowych miejsc pracy, np. poprzez zakładanie Spółdzielni Socjalnych. Takie plany ma np. Barbara Dziurdzy, prezes Turobińskiego Stowarzyszenia Samopomocy. - Planujemy utworzenie na terenie naszej gminy Spółdzielni Socjalnej i ta wiedza, która jest przekazywana na tych spotkaniach jest niezbędna do tego, by wdrożyć pewne etapy tworzenia tego typu podmiotu. Natomiast działalność Spółdzielni to dalsza przyszłość, bo do tego potrzebni są jeszcze chętni do działania ludzie, niemniej takie spotkanie z ekonomią społeczną to cenne źródło wiedzy na interesujący nas temat - powiedziała Barbara Dziurdzy.

Sesje szkoleniowe w ramach projektu są bezpłatne i rozpoczną się już w przyszłym miesiącu, więc chętni do wzięcia w nich udziału nie mają wiele czasu na zastanowienie. Wszelkie niezbędne dokumenty należy złożyć do końca stycznia, a jako, że ilość miejsc jest ograniczona, z każdego powiatu zostanie zakwalifikowanych 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Projekt będzie obejmował, sześć tematycznie podzielonych szkoleń. Uczestnicy pozyskają wiedzę m.in. na temat zasad funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej, diagnozowania problemów ekonomii społecznej w powiecie lub gminie, tworzenia partnerskich projektów wspierających sektor ekonomii społecznej w oparciu o lokalną diagnozę. Formularze zgłoszeniowe, oświadczenia i informacja o projekcie dostępne są na stronie internetowej: www.specjalisciPLiES.partners.net.pl.

To nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie realizowane na terenie naszego powiatu. Kilka miesięcy temu zakończył się projekt "Kreowanie Specjalistów Partnerstwa Lokalnego". - Zaowocował on tym, że spośród osób, które się do nas zgłosiły, wykształciliśmy 96 certyfikowanych Specjalistów Partnerstwa Lokalnego. Z terenu biłgorajskiego w projekcie brało udział ok. 25 osób, otrzymali nie tylko certyfikaty, ale dokonała się rzecz znakomita, bowiem ludzie z powiatu biłgorajskiego i z Zamościa stworzyli wspólnie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej - powiedziała Jadwiga Olszowska - Urban, prezes Międzynarodowego Centrum Partnerstwa Partners Network.

Jt
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Spotkanie z ekonomią społeczną, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Jt dodany
 
Odsłon: 6839
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

 • "Wszystkim nam po drodze"
 • Wczoraj w Biłgoraju doszło do zderzenia dwóch rowerzystek. Obie kobiety z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Kobiety w wieku ...
  ~ zxc godzinę temu
  czytaj dalej
 • Co? Gdzie? Kiedy?
 • Czemu nasza władza w mieście nie chce programu mieszkanie + ?Czy chodzi o to żeby nie psuć interesu deweloperom i ...
  ~ 248ko 2 godziny temu
  czytaj dalej
 • "Wszystkim nam po drodze"
 • A kto głosuje na tych rządzących?Sami się nie zieli ,jacy wyborcy taka władza
  ~ il24 2 godziny temu
  czytaj forum
 • Co? Gdzie? Kiedy?
 • czy ci goście z zespołu AlcoholicA maja problemy z alkoholem?Może jakiś narkomanów zaproszą to dopiero będzie zaszczyt dla zlotu.A ...
  ~ w23hth 2 godziny temu
  czytaj dalej
 • "Wszystkim nam po drodze"
 • kierowca w starostwie 3500 zł do 4000 zł na rękę,sprzątaczka 2500 zł ,taki to tokarski sprawiedliwy,
  ~ tokarsko 2 godziny temu
  czytaj forum
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl