Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.11.07 13:16 | aktualizacja: 2013.11.07 13:26

Balcerowicz przeciw zniewoleniu umysłów

7 listopada 2013r. z wykładem promującym książkę "Odkrywając wolność" przyjechał do Biłgoraja prof. Leszek Balcerowicz. - W Polsce mamy patologię. Nagminnie uchwala się ustawy, które są sprzeczne z konstytucją. W Polsce konstytucja jest na papierze. Dlaczego się tak dzieje? Bo ludzie się tym nie interesują - mówił były minister finansów.
Balcerowicz przeciw zniewoleniu umysłów
Balcerowicz przeciw zniewoleniu umysłów

Powitania prof. Balcerowicza dokonała prezes Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Irena Gadaj. - To, że Pan profesor włączył się w działalność trzeciego sektora naprawdę dużo dla nas znaczy - podkreślała prezes Gadaj. Gościa przywitał także gospodarz szkoły, w której odbywał się wykład, Marian Klecha.

Bohater polskiej transformacji na wstępie podkreślił, że książka jest efektem 4 lat pracy. - Ja jej nie napisałem, ale dokonałem wyboru tekstów. Wybrałem teksty w moim przekonaniu najlepsze, najgłębsze, podstawowe, które wyjaśniają takie pojęcia jak państwo, wolność, demokracja. Jednak pojęcia te obarczone są mnóstwem nieporozumień i w części są ofiarą manipulacji - mówił do zgromadzonych prof. Leszek Balcerowicz. Podkreślił także, że książka jest alternatywą przeciw zniewoleniu umysłów. Profesor rozpoczął od omówienia tego czym jest państwo. - Przede wszystkim nie należy mylić wolności z niepodległością. I tu jest rola społeczeństwa obywatelskiego. Ludzie często myślą, że państwo to siła nadprzyrodzona. Myślenie co państwo ma dać tworzy mentalność radzieckiego działacza - wyjaśniał prof. Balcerowicz.

Były minister finansów podkreślił, że bardzo dobrze, iż upadł poprzedni ustrój, jednak sprawa na tym się nie kończy, tu pojawia rola strażników wolności. - Jest ich zdecydowanie za mało, a powinni oni kontrolować państwo, aby nie wprowadzało pewnych przepisów ograniczających wolność lub będących sprzecznych z konstytucją. W socjalizmie każda próba wykorzystania elementarnej wolności była przestępstwem politycznym np. rozwój przedsiębiorstwa, niezależna gazeta, parta polityczna, ujawnienie czegokolwiek na temat władzy - mówił Leszek Balcerowicz.

Profesor omówił rodzaje wolności: wolność polityczną, gospodarczą, także konsekwencje ich ograniczania. - W Polsce mamy patologię. Nagminnie uchwala się ustawy, które są sprzeczne z konstytucją. W Polsce konstytucja jest na papierze. Dlaczego się tak dzieje? Bo ludzie się tym nie interesują. Jeśli ludzie się tej patologii nie przeciwstawią to ona będzie kwitła. Przeciwstawić się jej może tylko obywatelski nacisk - argumentował polityk. Prof. Balcerowicz omówi także inne problematyczne według niego obszary funkcjonowania państwa jak wymiar sprawiedliwości, stosowanie zmanipulowanego słownictwa przez polityków, czy przywileje dla określonych grup zawodowych. - Język jest nośnikiem silnych emocji. Wszystko co narodowe, rodzinne jest dobre, a co wilcze, śmieciowe jest złe. Nie można się dać ogłupić. ta książka to próba szczepionki. Jeśli jakiś pomysł zawiera w sobie czułe słówka i nie ma na jego poparcie badań i analiz to prawdopodobnie jest on zły - przekonywał prof. Balcerowicz, jako przykład podając urlopy macierzyńskie, które wg jego opinii spowodują jedynie, że kobietom będzie zdecydowanie ciężej zdobyć pracę.

Po wykładzie przyszedł czas na pytania z sali. Mieszkańcy pytali m.in. o to co zadecydowało, że profesor odwiedził Biłgoraj, decyzje obecnego rządu, proponowane zmiany w OFFe. Gość podkreślił, że w Sejmie powinna obowiązywać kadencyjność. - Ktoś kto jest długo w polityce traci zawód i zrobi wszystko żeby w tej polityce zostać. Lepiej dać szansę młodym politykom - przekonywał były wicepremier. Odniósł się także do kwestii lewicy i prawicy w Polsce. Według niego pojęcia te zupełnie się zatarły i nie są żadnymi wyznacznikami programu. - Nie można ulegać magii tych słów, bo dawno straciły sens. Równie dobrze można mówić zielone i żółte. Trzeba patrzeć jakie kto ma propozycje terapii dla naszego Państwa - mówił polityk. Prof. Balcerowicz skrytykował proponowane przez rząd zmiany w OFFe - Wiedzą Państwo jaka jest różnica między ZUS, a OFFe? Taka że ZUS-u nie da się obrabować, bo środki z niego wydawane są na bieżąco. W OFFe natomiast pieniądze są stale inwestowane, więc faktycznie ich nie ma. Tylko w złych państwach zdarza się, że nacjonalizuje się prywatne środki. Wall Street Journal, pisząc o sytuacji w naszym kraju, zatytułował artykuł "Polski szwindel emerytalny". Ludziom obecnie wciska się ciemnotę - podsumował prof. Balcerowicz.

Na zakończenie spotkania prof. Balcerowicz podpisywał książkę, następnie udał się do Tomaszowa Lubelskiego. Były wicepremier i minister finansów, do Biłgoraja przyjechał na zaproszenie Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Balcerowicz przeciw zniewoleniu umysłów, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4401
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (28)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
TH
32b-3c2
~ Kozak  Gadajowa ma 12 tysięcy na rękę i dzieli się z Rosłanem a ten trzyma ją na stołku gdzie nic nie robi.
7 listopada 2013
+34
-2
RO
1d7-28b
~ Grzesiek  Balcerowicz zniszczył ludziom życie a obcym sprzedał nasz majątek.
7 listopada 2013
+36
-5
BR
506-aa6
~ Z boku  Patrząc na miny uczniów widać że na siłe siedzieli na sali.
7 listopada 2013
+25
-3
Ostatnio dodane komentarze
039-aa4
~ kebabtogoowno   Balcerowicz to szkodnik
8 kwietnia 2018
+1
-0
PL
276-ba3
~ gerk  do ~ Uczennica   to ładnie świadczy o tobie. więcej ksiażek czytaj- ylko tych mądrych
12 listopada 2013
+1
-0
PL
837-b53
~ dusz-pasterz   Wiadomo ze Balcerek ma chrapke na stanowisko piastowane przez Jacka Jarmulke Rostowskiego , .ktory chce doprowadzic do bankructwa Panstwa Polskiego , on to dla nas i dla naszego zbawienia , podnosi podatki do naszego zniewolenia , wybrany ,rowniez ,dla nas i dla naszego upodlenia wstapil do Rzadu , pod platformy plaszczykiem ,leci sobie w h z Kwiatkowskiego NiK-iem ,i powtornie przyjdzie jak oznajmia ministersto nakladal kolejne podatki ,a placic beda wszyscy i mlodzi i babcie i dziadki, a Ku,,,restwo jego nie bedzie konca , Wierze w jeden narod Polski ,ktory nigdy i przez nikogo nie zostal Pokonany ( zlamany) iz przyjdzie czas , zalozymu na Rzad POpaprany platworniany Stalowe kajdany ..
11 listopada 2013
+2
-0
PL
611-84f
~ odkrywca   "Odkrywając wolność". "Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 Euro przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie ? od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę ?za chlebem? na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez ?odwróconą hipotekę? przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów,itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!!
10 listopada 2013
+1
-0
PL
a13-63b
~ Uczennica   Zgodzę się, z tego co mówił nic nie rozumiałam, w sumie co to wszystko obchodzi uczniów? Jeden plus,że 2 lekcje przepadły.
10 listopada 2013
+2
-1
PL
df7-dbf
~ h5   czy oni nie mogli w pokoju nauczycielskim robić tego przedstawienia?Tylko dzieci od nauki odciągali ,żeby tłum robiły?
8 listopada 2013
+2
-0
Drakkar  do ~ Tom33   Żeby to zrozumieć musisz się cofnąć do poprzedniego systemu kiedy to urzędnicy państwowi stwierdzili że obywatel jest za głupi na decydowanie o sobie.W związku z tym powoła się do życia różne instytucje i urzędy które będą regulowały życie obywatela przy okazji zabierając 80% jego wypłaty i dla ogłupionego narodu było to bardzo wygodne że o nic sie nie musi martwić.Niestety to tylko pozory przykładem niech bedzie dzisiejsza służba zdrowia kiedy do specjalisty są dwuletnie kolejki.Gdyby państwo nie zabierało składki zdrowotnej i miałbyś możliwość decydowania o swoich pieniądzach to pewnie sam byś wybrał gdzie sie masz ubezpieczyć i leczyć.Drugi przykład ZUS zabiera ci część poborów na twoją rzekomą emeryturę decydujac za ciebie co zrobi z tymi pieniedzmi,ze składek odprowadziłes przez całe życie powiedzmy 500 tys.i co wybierasz mieć te pieniadze na swoim koncie czy zaufać urzednikom zusowskim którzy odpowiednio sie nimi "zaopiekują".Powiedzmy że zejdziesz wcześniej w przypadku odłożonych pieniązków na prywatnym koncie pieniądze przejmuje rodzina,w przypadku zusu przepada.Innymi słowy aparatowi państwowemu jest na rękę regulowanie życia obywatela bo z tego ma pieniądze na swoje zbytki które z każdym rokiem są coraz bardziej wyszukane(sauna w gabinecie dyrektora zusu w Szczecinie)podobnych przypadków można mnożyć wiele.
Niestety bardzo mały procent Polaków zadaje sobie pytanie na co przeznaczane są pieniadzę przez nich wypracowane które zabiera im państwo.Dlatego też pracuje sie na ustawiami ograniczającymi dostep do informacji publicznej aby obywatel nie wiedział za dużo ani tym bardziej nie myślał za wiele bo wszystko co ma wiedzieć powiedzą w telewizji albo na ambonie.
Osobiście irytuje mnie fakt że podatki które odprowadzam są odprowadzane na rzeczy z których nie korzystam a jeżeli już to musze zapłacić drugi raz(BCK,PKS,kościół,utrzymanie zbyt dużego sejmu,wynagrodzeń i przywileji poselskich,wycieczek ministrów,sponsorowanie parti politycznych,utrzymywanie czeczeńskich uchodźców i stu tysiecy innych zbednych rzeczy)Dobrze ktoś powiedział że demokracja to taki ustrój gdzie dwóch żuli ma wiecej do powiedzenia niż profesor uniwersytetu.
8 listopada 2013
+2
-0
PL
ae8-9af
~ Andrzej L   Balcerowicz musi odejść!
8 listopada 2013
+4
-0
PL
7c3-622
~ jaro   Cały twój majatek to:
Mata do spania,
wiadro do s.....,
gwóźdź na kufajkę,
półka na bałałajkę!
8 listopada 2013
+1
-0
PL
f6c-c2d
~ Tom33   No dobra wszyscy tu, narzekacie tak, to, dlaczego nie chcecie zmian i nie słuchacie Balcerowicza. Przecież on cały czas wałkuje, że mamy zły system, złe myślenie i ciągły wzrost długu państwowego. Pewnie nasłuchaliście się waszych mądrych rodziców czy geniusza od lotnictwa niejakiego Macierewicza. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze trochę i będziecie w kołchozach robić za granicą a reszta faktycznie stanie na ulicach na sztorc z podniesionymi kosami, bo tylko tyle będą mieli. Ja wiem, że wielu domach wychowało się dzieci tak, że mówiło się im zawsze, że jakoś to tam będzie. A o dobrobyt trza błagać w kościele. Stare pogańskie powiedzenie i życzenie doprowadza was do frustracji i tyle.
8 listopada 2013
+0
-4
PL
a89-91c
~ jot'e   Wiecie na czym polega cenzura na portalu bilgoraj.com.pl ?
Otóż pod informacją o konferencji na temat dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego Puszczy Solskiej i Roztocza jaka odbyła się w Technikum Leśniczym próbowałem umieścić niżej podany komentarz,który odrzucono motywując:Błąd! - użyto niedozwolonych wyrazów. Próbujcie je znaleźć!
"Jak to wszystko pokręcono i zamydlono. Oczywiście msza i w dalszej części jak najbardziej "związane" z tematem dziedzictwa przyrodniczo kulturowego Puszczy Solskiej i Roztocza referaty: "Postawa kobiet wobec systemu komunistycznego w latach 1944-1956 na terenie powiatu biłgorajskiego" i "Udzi leśników w walce o niepodległość". Nawet za "komuny" tak nachalnie młodzieży nie indoktrynowano".
8 listopada 2013
+3
-0
PL
6f5-042
~ g7   zarabiając 2 tys jak można na dom odłożyć?
8 listopada 2013
+5
-0
PL
9e4-823
~ Klemens  do ~ Sławek   a niech takich dziesięciu się znajdzie i coś zechcą zrobić to jakie mają szanse ?
7 listopada 2013
+2
-0
PL
9ff-0ad
~ gf45   A kiedy zaproszą Sawicką z partii oszustów?Ona by wykład zrobiła jak sobie radzić w trudnych czasach , na albo płyta by zrobił wykład, nie trzeba daleko szukać
7 listopada 2013
+4
-0
PL
9ff-0ad
~ gg   To agencja robi teraz za sklep w którym się książki sprzedaje?A zniewolenie umysłów to jest od wieków w Polsce , bo jednego ciemiężyciela drugim zastąpiono, jak za komuny człowiek to niewolnik tak i teraz , tylko się ekonom z batem zmienił
7 listopada 2013
+7
-0
PL
b8a-5c5
~ zaciekawiony   OFFe? Co za idiota to pisał?
7 listopada 2013
+4
-0
PL
638-584
~ enene  do ~ Biłgorajaninjaninjanin   czy uważasz że gdyby tego nie sprzedano tylko nadal było by państwowe, to dzisiaj miałbyś z tego jakieś super firmy?? Obudź się - w jakich ty czasach żyjesz człowieku? Zasada jest taka, że każda firma gdzie rządzą politycy skazana jest na porażkę, bo politykiem nie kieruje chęć rozwoju firmy tylko możliwość załatwienia pracy rodzinie i kolesiom. Inaczej - gdyby utrzymywać w obecnym stanie kopalnie, stocznie, huty, finansować ich rozdęty socjal, i kolejne żądania związków to myślisz że kto by to finansował?? Odpowiesz pewnie że państwo, a państwo to kto? ufoludki z kosmosu czy ty i twoje podatki??
Dziś Słowenia bankrutuje gdzie 70% bankowości jest państwowa - i co??
7 listopada 2013
+4
-3
PL
558-834
~ biłgorajaninjaninjanin  do ~ Biłgorajaninjaninjanin   Ale Macierewicz musi odejść.Bo zamieszania nam nie potrzeba tylko działania.A tu śmiechu kupa tylko z niego..takie jest moje zdanie.
7 listopada 2013
+4
-2
PL
558-834
~ Biłgorajaninjaninjanin  do ~ enene   Nie wiem kto sprzedał majątki ale popatrzmy na to co mamy w naszym kochanym i pięknym kraju..huty sprzedane, stocznie sprzedane najpierw zniszczone żeby potaniały, cały nasz przemysł no bo co teraz Polska produkuje??Niemcy robią np. samochody sprzedają je na całym świecie, a nasze statki też były super ale nie dbali o to..trzeba partię wybrać która dba o swój naród - PIS
7 listopada 2013
+4
-6
PL
638-584
~ enene  do ~ Grzesiek   taa, a ty miałeś problem ze kończeniem podstawówki, a jak cie już puścili to teraz dołki telefoniczne kopiesz i Balcerowicz majątek ci sprzedał.
7 listopada 2013
+4
-3
PL
638-584
~ versace  do ~ Luiza   nie masz pojęcia kto go zaprosił to nie pisz bzdur. Zaprosiła go BARR a spotkanie odbyło się akurat w ONZ.
7 listopada 2013
+3
-1
PL
638-584
~ versace   Wykład był dla ludzi prostych, których łatwo ogłupić sugerując jakieś intrygi i nieprawidłowości. Tych jednak na sali nie było, bo nawet nie chcą słyszeć, że są tak naiwni i prymitywni. Szkoda, bo wielu rzeczy mogli by się dowiedzieć, np. jakimi prostymi chwytami nasi "fachowcy" ogłupiają jak mawiał klasyk "ciemny lud". Niewielu było ludzi na sali faktycznie zainteresowanych tym co jest w książce. Salę na siłę wypełniono uczniami, przyszło też paru którzy sączyli jad. No i paru półgłówków - przy jednym miałem okazję siedzieć :(
Balcerowicz to intelektualista, dziś w polityce mamy warchołów co krzyknie że ten czy tamten musi odejść i już jest wybierany przez ciemny lud.
7 listopada 2013
+3
-3
PL
86d-891
~ Sławek   Czytając Wasze komentarze przyznaję rację Balcerowiczowi, że narzekanie to nasz sport narodowy. Weź się jeden z drugim do roboty, zrób coś dla ludzi, dla Polski i przestań ciągle narzekać!
7 listopada 2013
+8
-13
BR
506-aa6
~ Z boku   Patrząc na miny uczniów widać że na siłe siedzieli na sali.
7 listopada 2013
+25
-3
PL
e07-533
~ WilkuWDZ   Tylko pis tylko platforma!!!
Precz z Balcerowicem niech zyje komuna!
Komuno wroc!!!
wędlina na kartki i odrazu państwo będzie żyło dostatnio!!!
7 listopada 2013
+17
-5
PK
b0e-01b
~ Luiza   Żyd Klecha zaprasza do szkoły Żyda który rozwalił polską gospodarkę.
7 listopada 2013
+26
-6
RO
1d7-28b
~ Grzesiek   Balcerowicz zniszczył ludziom życie a obcym sprzedał nasz majątek.
7 listopada 2013
+36
-5
TH
32b-3c2
~ Kozak   Gadajowa ma 12 tysięcy na rękę i dzieli się z Rosłanem a ten trzyma ją na stołku gdzie nic nie robi.
7 listopada 2013
+34
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
w sobotę, godzina 13:12 Biłgoraj
Sukcesy wokalistek z MDK
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 24 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
w sobotę, godzina 08:21 Józefów
Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w piątek, godzina 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
w piątek, godzina 23:12 Biłgoraj
Czarny Ziutek Z Killerami w ramach Off Road
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
w czwartek, godzina 17:02 Karate
Ferie z karate
w sobotę, godzina 14:46 Biłgoraj
Speedcuberzy przyjechali do Biłgoraja
W sobotni poranek w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęły się zawody z cyklu Polish Speedcubing Tour 2020. Kilkudziesięciu zawodników z Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy rywalizuje w 17 konkurencjach. Zawody potrwają do niedzielnego popołudnia, jest więc szansa zobaczyć speedcuberów w akcji.
w piątek, godzina 09:08 Frampol
Kolędowanie z chórami Ziemi Biłgorajskiej
11 stycznia 2020 Biłgoraj
Działacze PiS zaprosili na spotkanie opłatkowe
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl