Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
FELIETON felieton
2010.04.11 18:04 | aktualizacja: 2010.04.27 19:37

Dobrze mi tu, dobrze mi tak

"Był sobie dziad i baba, bardzo starzy oboje. Ona kaszląca i słaba, a on wygięty we dwoje". Na dalsze losy wymienionej w wierszyku pary ogromny wpływ miała złota rybka. Jak to się skończyło pamiętamy, ale mimo wszystko korytko się babce zostało. I najwyraźniej o to korytko się obecnie naszym "okupującym" rozchodzi.

Władza nasza - pewnym sensie kochana - ostatnimi czasy niczego nowego nam nie ogłasza. Czeka pewnie, aż jaki nieszczęsny dziad wyłowi złotą rybkę i przeniesie świat POlityków do pałacu, a wtedy wytłumaczy się babie, żeby więcej już nie chciała chcieć. Jan Vincent nie ogosił był w tym tygodniu, że jesteśmy wyspą (Pakistan ma wzrostu 3,4 proc.), Pawlak zastępca płemieła nie podpisał umowy o gazie (1 proc. więcej dla ruskich), NFZ nie zmienił zasad oddawania pieniędzy zabranych z naszych składek (nawet w nawiasach nie chcę o tej instytucji pisać), itd.
Być może, władza nas chce czymś zaskoczyć, jakimś nie daj Boże cudem, aż boję się zasypiać. Może nie stanie u mych "drzwi załoga Dżi i Miś Kolabor" - jak 13 grudnia, ale coś musi na rzeczy być, bo sondaże spadają.
Przecież przyszli nasi obecni miłościwie "okupujący" do władzy pod hasłami walki z barbarzyńcami, którzy nie chcieli się jednoczyć z jewropejskimi "towarzyszami". Bohatersko bronili naszej pozycji na arenie i w ogóle każdemu chcieli dać wszystko - "samolot i lotnisko". Podejście głosujących też uważam za bohaterskie. Przypomina mi się zdziwienie niejakiego Cohena (bohatera "Światu Dysku"), który na wieść, że są ludzie, którzy palili książki na stosach pomyślał " - Wstrząsające…. Jeśli człowiek ostrożnie wyrywa kartki, taka księga wystarczy na cały rok rozpalania ognisk". A tu się ludzie bieszą i głosować nie chcą na jedynie słuszną kolejną linię. W końcu się widać chłopcy piarowcy zorientowali, że pamiętamy, iż jak mawiali Rosjanie: "Nie wierz w wiadomości niezdementowane" i postanowili nie ogłaszać żadnych nowych wiadomości o sukcesach. Zorientowali się również, iż najbezpieczniej jest po prostu pokazywać majestat. Spodziewajmy się więc w najbliższym czasie "słońca Peru" to tu, to tam. Dostatecznie długie posługiwanie się obrazem magistra historyka spowoduje, iż same jego pokazanie się w telewizji będzie wiązało się z westchnieniami panien i wdów oraz kokieteryjnymi chrapnięciami babć (z okazji ich święta wszystkiego najlepszego). I tu kolejny cytat ze Świata Dysku "Galder Weatherwax, Najwyższy Wielki Mag Obrządku Srebrnej Gwiazdy, ord Imperator Uświęconej Laski, Impissimus Ósmego Stopnia i 304 Rektor Niewidocznego Uniwersytetu, nie był postacią zwyczajnie imponującą nawet w czerwonej koszuli w ręcznie haftowane magiczne runy, w długiej szlafmycy z chwościkiem i ze świecą w kształcie krasnoludka w dłoni. Był postacią imponującą nawet w pluszowych kapciach z pomponami".
Mam nadzieję, że zima potrzyma jeszcze trochę i najważniejszą wiadomością w przekaziorach będą problemy z dostawami prądu, bo kolejne sukcesy mogą nas zutylizować, chyba. A ode mnie coś na pocieszenie dla miłośników Polski ucyfrowionej. Otóż 9 stycznia tegoż roku na platformie eRepublik.com Polska zlikwidowała Niemcy. Obecnie zabieramy się za Anglię.

Szymon Śpiący
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dobrze mi tu, dobrze mi tak, 0 out of 5 based on 0 ratings
Szymon Śpiący dodany
 
Odsłon: 2486
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl