Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.08.07 09:15 | aktualizacja: 2019.08.07 09:36

Pochodząca z Biłgoraja Angelika Jarosławska liderką ruchu oporu

Na polskiej scenie politycznej pojawiło się nowe ugrupowanie, którego liderką jest pochodząca z Biłgoraja Angelika Jarosławska. Jak podkreśla założycielka - Biała Róża to ruch oporu wobec wszystkich partii, którego hasłem jest "Wyzwalamy Polskę!".
Pochodząca z Biłgoraja Angelika Jarosławska liderką ruchu oporu
Pochodząca z Biłgoraja Angelika Jarosławska liderką ruchu oporu

Jak wyjaśnia Angelika Jarosławska róża to symbol szlachetności, czystości, elegancji, ale także konsekwencji, zabiegania o dobro wspólne, odwagi do przeciwstawiania się każdemu systemowi ucisku, symbol ruchu oporu. A nowe polityczno-społeczne ugrupowanie Biała Róża to ruch oporu wobec wszystkich partii, patopolityki i patopolityków w Polsce, którzy jak podkreślają członkowie ugrupowania, swą postawą i sposobem zarządzania Państwem, doprowadzili gospodarkę oraz politykę wewnętrzną i zagraniczną na skraj przepaści, ale także od lat prowadzą nienawistną wojnę na wyniszczenie

Liderka zaznacza, że członkowie ugrupowania będa dążyć do wyzwolenia Polski od skostniałych układów, niekompetencji, braku obywatelskości i ograniczonej demokracji, wyższości interesu partyjnego nad dobrem wspólnym i transparentności pracy instytucji państwowych.

Sprzeciw wobec patopolityki i zawłaszczenia mediów publicznych przez partię rządzącą demonstrowano podczas piątkowego spotkania przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, bo jak mówi Angelika Jarosławska każda wielka burza powstaje od paru kropel, a każda rewolucja zaczyna się od kilku osób.

Angelika Jarosławska jest absolwentką LO im. ONZ w Biłgoraju, pracowała jako prezenterka pogody w krakowskim oddziale TVP 3. Na początku bieżącego roku wyszła za potomka arystokratycznej rodziny, księcia Egona Sapiehę. Księżna jest koordynatorką oddolnego, klastrowego programu Polska 3.0, skupiającego ponad 3000 przedsiębiorstw i wiceprezesem klastra OKIP. W kwietniu znalazła się na liście "30 przed 30" magazynu Forbes, czyli kobiet przed 30. rokiem życia, które działają na rzecz światowej gospodarki, polityki, kultury. Angelika Jarosławska-Sapieha jest także Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet, a 30 maja 2019 roku w Kijowie otrzymała tytuł Ambasadora Pokoju poprzez SPIA HSD Soldiers of Peace International Association Humanitarian Support and Development UN Global Protection Cluster UN.

Red.
REKLAMA
Oceń:
9 głosów
Pochodząca z Biłgoraja Angelika Jarosławska liderką ruchu oporu, 1.8889 out of 5 based on 9 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 19528

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
b6918723  Ja to tylko tutaj zostawię artykuł o Pani Angelice (nie komentuję bo nie znam rzeczywistości):
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polskiej-ksieznej-grozi-zakaz-wjazdu-na-ukraine-kim-jest-angelika-jaroslawska-sapieha/bwx99ch
7 sierpnia 2019
+23
-2
Ostatnio dodane komentarze
Emmanuel   Pochodząca z Biłgoraju Angelika jarosławska Sapieha to wspaniała postac.
Wiel mozna o niej mówić i pisać, ale warto się przyglądnąć i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego została zaatakowana przez dziennikarzy? Dlaczego współpracowanik UOPu Jacek Łęski chciał zniszczyć Angelikę Jarosławska Sapieha swoimi kłamstwami i dlaczego nie opublikował dokumentów pokazanych na konferencji prasowej przez Angelikę Jarosławską, które to pokazały kłamstwa dziennikarzy jakoby miała długi czy niespłacone kredyty. To jest okropna manipulacja faktami i kłamstwa, którymi ta dziewczyna została zaatakowana. Przypomnijmy iż Angelika Jarosławska Sapieha przez dwa lata wspierała produkcję filmową Dywizjon 303 i była jej Ambasadorem. Wraz z ekipą filmową i aktorami jeździła po świecie i opowiadała o bohaterskich wyczynach Polaków, którzy walczyli nie tylko o Anglię, ale o wolną Europę i Polskę. TO Ona od paru lat wspiera WOŚP i Jurka Owsiaka, na głównych antenach TV. To dzięki niej powstał film Zrodzeni do Szabli, którego też była Ambasadorem. Czy to nie wielki dowód jej patriotyzmu. Jak ktoś śmie nazywać księżną Angelikę Jarosławską Sapieha prorosyjską księżną?
Angelika Jarosławska Sapieha pokazała że ma to czym nie każdy mężczyzna może sie pochwalić. Założyła ruch oporu z wielkim popraciem, ale po namowach rodziny, która również została perfidnie zaatakowana postanowiła nie wchodzić w politykę i słusznie. Została Ambasadorem Pokoju i wspiera różne większe i mniejsze międzynarodowe projekty. Angelika Jarosławska Sapieha to nasz skarb i zróbmy wszystko, aby takich młodych , wykształconych osób było w Polsce coraz więcej. Dziękuję za ten artykuł w imieniu swoim i wielu, wielu Polaków
7 grudnia 2019
+0
-1
Emmanuel   Bardzo gratuluję za ten artykuł. To prawda Angelika Jarosławska Sapieha to piękna i mądra osoba. Pochodzi z Biłgoraja, ale przede wszystkim jest młodą i wykształconą Polką. Mogłam poznać ja blizej na Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdroju, gdzie wraz z ministrami promowała polski program gospodarczy, który zapoczątkował przedwojenny premier Eugeniusz Kwiatkowski, który zbudował port w Gdyni. Panią Angelike Jarosławska Sapiehę juz wtedy ostrzegaliśmy przez ludźmi, którzy bedąc Polakami Polsce nie służą. Już Józef Piłsudski chciał połączyć Bałtyk, Adriatyk i Morze Czarne. To smutne, że wredni dziennikarze nie widzą, że projekt Trójmorza to bezpieczeństwo Polski. To gwarancja, którą opracowywali przedwojenni stratedzy. Jak mozna nazywać Angelikę Jarosławską Sapieha prorosyjską księżną?
To własnie obłuda Polaków, to własnie pprorosyjska polityka. Angelika Jarosławska Sapieha jest według mnie wielką i nietuzinkowa postacią. Gratuluję jej odwagi i walki o przyszłość i godne życie nie tylko Polaków, ale kobiet i dzieci na całym swiecie.
Adona i Emmanuel Drożdż
7 grudnia 2019
+0
-1
blondyn  do Drakkar   ha ha ha ha ha No i nie dali rady zebrać 1000 /tak jeden tys./ podpisów i niestety nie powstała partia "białaroza"???
8 sierpnia 2019
+8
-0
blondyn  do Katarzyna028   Do Katarzyna... NIE bądź taka naiwana, dowiedz się, troszkę poczytaj o Tej "6-tygodniowej księżnej"...
8 sierpnia 2019
+7
-0
blondyn   Jak się ma "takiego prowadzącego"/a równocześnie partnera/ jak ona to może niedługo ogłoszą ją papieżem sorry "papieżycą"HAHAHA
8 sierpnia 2019
+3
-1
formaldehyd   Nie wiem czy dożyję wiadomości ,że ministrem czy w tym czy w innym rządzie zostanie jakiś fizyk, biochemik lub inny inżynier, technik czy doktor nauk medycznych pochodzący z Biłgoraja. I potem jeszcze nie odbije mu palma i nie trzeba się będzie kryć z tym, że to mój rodak.
8 sierpnia 2019
+2
-2
Katarzyna028   TVP to jedna wielka propaganda, więc moim zdaniem Pani Angelika ma rację, układy rządzą nami od lat, pomimo upadku PRL. Poza tym, trafić na listę Forbsa to nie lada wyczyn. Gratuluję odwagi i życzę powodzenia.
8 sierpnia 2019
+2
-17
Drakkar   Angelika Jarosławska z białą różą i... "hrab" Potockim w tle!
7 sierpnia 2019
+5
-0
69   O pedofilach pochodzących z Biłgoraja też będziecie pisać takie długie, pochwalne artykuły tylko dlatego, że pochodzili z naszego miasta?
7 sierpnia 2019
+12
-2
Grzegorz z Chetyna   Hje, hje, hje, zapewne nie chcieli jej przyjąć do żadnej partii, to próbuje założyć swoją. Rób tak dalej... :)
7 sierpnia 2019
+9
-2
b6918723   Ja to tylko tutaj zostawię artykuł o Pani Angelice (nie komentuję bo nie znam rzeczywistości):
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polskiej-ksieznej-grozi-zakaz-wjazdu-na-ukraine-kim-jest-angelika-jaroslawska-sapieha/bwx99ch
7 sierpnia 2019
+23
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
dzisiaj, 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 09:21 Biłgoraj
Mógł doprowadzić do pożaru
dzisiaj, 10:55 Rakówka
Jednośladem na podwójnym gazie
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w środę, godzina 18:29 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń na Lubelszczyźnie
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku komendanta biłgorajskiej straży pożarnej
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
dzisiaj, 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
we wtorek, godzina 18:15 Lubelszczyzna
14 osób hospitalizowanych w ciągu ostatniej doby
we wtorek, godzina 08:58 Łukowa
Przekroczył prędkość, miał ponad 1,5 promila
w środę, godzina 12:00 Kraj
IV etap luzowania obostrzeń. Czas na maseczki, kina, wesela i siłownie
W środę, 27 maja, premier ogłosił wprowadzenie kolejnego, IV już etapu luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem będą otwierane kina i siłownie. Będzie można także zdjąć maseczki, ale nie wszędzie. Zniesiono limity wiernych w kościołach. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
dzisiaj, 07:19 Biłgoraj
XXVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Moje Zakątki"
w środę, godzina 07:53 Frampol
Trwa modernizacja budynku przy ul. Zamojskiej
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
w poniedziałek, godzina 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl