Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.03.06 09:44

Marzenia pod poduszką

Życiowe wybory odnośnie tego, co chcemy robić w przyszłości zawsze są trudne. Jak wybrać tą właściwą drogę? Co zrobić, aby realizować się w życiu? Czym jest pasja i jak ją odkryć? O dążeniu do celu, kontaktach z innymi, pracy aktora oraz spełnianiu marzeń rozmawiamy z pochodzącą z Biłgoraja, Jowitą Stępniak - studentką II roku aktorstwa na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Marzenia pod poduszką
fot.archiwum prywatne

fot.archiwum prywatne

bilgorajska.pl - Jowita, jesteś młodą, kreatywną osobą. Cały czas się rozwijasz, realizujesz swoje marzenia. Obecnie jesteś na II roku w Szkole Teatralnej. Aktorstwo to Twoja pasja?

Jowita Stępniak - Przeczuwałam to przed rozpoczęciem studiów. Czuję dzisiaj i mam głęboką nadzieję, że będę czuła przez długie, długie lata. Gdyby aktorstwo nie było moją pasją i nie chciałabym związać z nim swojej przyszłości zawodowej, już dawno uciekłabym ze szkoły. Praca nad rolą jest przedziwnym zjawiskiem tworzenia czegoś z niczego. Reżyser wybiera materiał tekstowy, który chce zainscenizować, stawia przed nim aktora i rozpoczyna się wspaniały proces kreacji. Okazuje się, że z pomocą ludzi odpowiedzialnych za scenografię, kostiumy, charakteryzację, światło i muzykę jesteśmy w stanie stworzyć sobie najbardziej abstrakcyjną wizję świata. Szalenie szybki rozwój technologiczny doprowadził do tego, że twórcy mają dziś naprawdę niewiele ograniczeń. Sztuka cały czas zaskakuje. Wobec tych wszystkich emocji, jakie towarzyszą sztuce aktorskiej, słowo "pasja" wydaje się niewystarczające.

Mówi się, że studiowanie na Akademii Teatralnej to szkoła życia. Zgadzasz się z tą opinią?
Czy szkoła życia... Nauka na Akademii Teatralnej jest bardzo specyficzna. Zaczynamy pracę rano, kończymy późnymi wieczorami. Po zajęciach programowych zostajemy na uczelni żeby zrobić próby, "ustabilizować" materiał, nad którym pracujemy z Profesorami, przygotować nowe propozycje, dopracować detale. Często jest tak, że od poniedziałku do piątku "przepadamy". "Pojawiamy się" dopiero w soboty po 15.00, po zakończeniu zajęć. Niedziela z zasady powinna być dniem wolnym, ale w związku z tym, że wtedy wszyscy mamy czas, okazuje się, że to idealny moment żeby się spotkać, zrobić przelotki scen i pomyśleć nad dialogami... Taki tryb pracy wymaga od studenta ogromnej samodyscypliny, ale spędzanie całych dni w szkole, to taka obowiązkowa przyjemność. Staramy się nie narzekać. Poza tym w Akademii na każdym kroku można spotkać niesamowite osobowości. Przy tak szalonej różnicy temperamentów i charakterów powstaje zupełnie nowa sztuka: sztuka porozumiewania się z drugim człowiekiem. W trakcie tysiąca przebytych rozmów i dochodzeniu do pewnych ustaleń młody adept sztuki aktorskiej zaskakująco szybko się kształtuje. Dodatkowo trzeba pamiętać o elementach kreacji... Nasza wyobraźnia musi działać w wielu przeróżnych kierunkach. Mam dopiero 21 lat, a scenicznie przeżyłam już (chociaż właściwiej byłoby powiedzieć: próbowałam przeżyć) śmierć ojca, ciążę, związki, rozstania i inne bardzo ciężkie i wymagające psychicznie stany. Po przez pracę nad takim materiałem szybciej dojrzewamy. Jeśli spojrzeć na to pod tym kątem, studiowanie na Akademii Teatralnej faktycznie jest szkołą życia.


Skąd czerpiesz inspiracje i w jaki sposób przegotowujesz się do wyznaczonej roli?
Myślę, że ja wciąż jeszcze jestem na etapie poszukiwania sposobu na tworzenie postaci. Nigdy nie doszłam do poziomu choćby minimalnego zadowolenia z tego, co robię. Obserwuję w teatrze swoich Profesorów, starszych kolegów i jestem zachwycona tym, co potrafią zrobić ze swoim ciałem i głosem. Fascynuje mnie to jak niesamowicie działa ich wyobraźnia. Oni biegną przez świat, który wspólnie z reżyserem tworzą, a ja gdzieś tam w tyle zasuwam z chodzikiem, a i tak bez przerwy się przewracam. Także na razie zajmuję się podglądaniem i próbuję pewne rzeczy na siebie przełożyć. Z pewnością największa i najbardziej owocna praca odbywa się na zajęciach, kiedy Profesor obserwuje nasze zmagania, daje wskazówki, naprowadza, motywuje do poszukiwań, zmusza do myślenia. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że dostałam szansę kształcenia się w rewelacyjnych warunkach, z rewelacyjną kadrą, w grupie rewelacyjnych, młodych ludzi. Oni mnie inspirują!!!

Czy bierzesz już udział w castingach, przesłuchaniach?
W listopadzie 2012 roku podjęłam współpracę z jedną z warszawskich agencji aktorskich. Jeśli coś się dzieje, dziewczyny z agencji dzwonią do mnie, informują o terminach zdjęć próbnych, a ja w zależności od dyspozycyjności, albo biorę udział w przesłuchaniach, albo nie. Byłam na kilku takich spotkaniach, ale myślę, że przyszłość przyniesie ich jeszcze setki, także na razie nie ma o czym rozmawiać.

Co uważasz za swój największy, do tej pory, sukces zawodowy?
Jestem dopiero na II roku studiów i nigdy nie pracowałam w zawodzie. Nie zabrzmi to dobrze, ale jak na razie nie mam sukcesów zawodowych! Patrząc obiektywnie na sytuację, myślę, że przez najbliższe dwa lata mogę sobie jeszcze śmiało pozwolić na "bezrobocie". Na razie skupiam się na nauce i zdobywaniu warsztatu aktorskiego. Mam wspaniałych rodziców, którzy mi pomagają i dzięki ich wsparciu jestem w stanie spokojnie się rozwijać, bez presji, że coś muszę. A szkoła pochłania mnie na tyle, że nie mam wielkich marzeń o dodatkowych projektach, chociaż nie ukrywam, że miło by było dostać jakieś potwierdzenie tego co robię, w postaci jakiegoś angażu.

Przez kilka lat należałaś do podstawowego składu zespołu tańca współczesnego "Ada" w Biłgoraju. Czy zdobyte doświadczenia i umiejętności taneczne pomagają Ci w aktorstwie?
Zgadza się. Przez 10 lat należałam do grupy tanecznej "ADA", której instruktorką jest Pani Edyta Buczek. Pomijając już cały temat nabytej techniki tanecznej, zauważam, że moje ciało jest teraz bardzo dobrze przygotowane do wysiłku fizycznego. Czuję to doskonale podczas zajęć w szkole. Poza tym sprawność ruchowa, swoboda gestu i pamięć choreograficzna to bardzo cenne elementy warsztatu aktorskiego. Ale z "ADĄ" jest dłuższa historia... Bo prawda jest taka, że gdybym jako mały łepek nie pojawiła się na zajęciach u Pani Edyty, nie pojechałabym z grupą na spektakl Nigela Charnock'a "Happy", podczas którego pierwszy raz pojawiła się u mnie myśl: "A może ja też bym tak chciała?". Po prostu gdyby nie "ADA" i kilkuletnia działalność sceniczna z zespołem, prawdopodobnie cały temat aktorstwa by mnie sprytnie ominął. Jednak skoro już zaczęłam kombinować w tę stronę, dołączyłam w liceum do młodzieżowego teatru "Spontan". Zajęcia prowadzone przez Panią Asię Łukaszczyk utwierdziły mnie w przekonaniu, że połączenie słowa i ruchu na scenie sprawia mi ogromną frajdę. Do tego mieliśmy super grupę. Bardzo dobrze się razem bawiliśmy i nadal utrzymujemy ze sobą kontakt. No i właśnie na tych zajęciach dowiedziałam się, że istnieje taka uczelnia jak Akademia Teatralna, co okazało się bardzo cenną i przydatną informacją!!! Ale... Przygotowanie do egzaminów wstępnych na wydział aktorski to zupełnie inna bajka, niż to czym zajmowaliśmy się na zajęciach w MDK-u. I jakoś tak cudownie się stało, że spotkałam na swojej drodze Panią Alicję Jachiewicz-Szmidt, której zawdzięczam albo bardzo wiele, albo wszystko. Mam na myśli teraz przede wszystkim sukces podczas rekrutacji do Akademii Teatralnej. Dziesiątki wieczorów spędzonych z Panią Alicją w Nadrzeczu to zdecydowanie najważniejszy czas w moich, licealnych poszukiwaniach artystycznych. Podczas naszych wspólnych działań bardzo szybko okazało się, że nic nie umiem i że czeka mnie mnóstwo pracy. Ale sposób w jaki Pani Alicja podchodziła do analizy tekstów, do literatury i generalnie do wszystkiego bardzo mi imponował i motywował mnie do działania. Z pomocą Pani Alicji udało mi się wstępnie poukładać wszystko w głowie, poznać swoje słabe strony i wytrwać w naiwnym przekonaniu, że może coś się z tego aktorstwa udać. Od Pani Alicji nauczyłam się też, że trzeba postawić sobie cel i konsekwentnie do niego dążyć, a marzenia schować pod poduszkę, bo one same z siebie to nie zawsze tak chętnie chcą się spełniać.

Zdeterminowana, odważna, kreatywna - tymi słowami określiłabym Ciebie, jako jedną z nielicznych, które wybiły się ponad przeciętność.
Nie ma mowy o żadnym wybiciu się ponad przeciętność. Ja się realizuję. Tak samo realizują się moi znajomi, którzy są na uczelniach medycznych, studiują przedmioty ścisłe, są na prawie, ekonomii, politologii, AWF-ie i innych fantastycznych kierunkach, które ich kręcą! Moja recepta na sukces jest taka, żeby boksować do tego, co sprawia nam frajdę i w czym najlepiej się czujemy. Ja ogromnie cenię sobie ludzi z pasją. Nie musi to być absolutnie nic artystycznego. Uważam, że każde, nawet najbardziej pospolite zainteresowanie wybija nas ponad przeciętność. Mój przyszły zawód różni się od innych jedynie tym, że jest w założeniu trochę bardziej publiczny, no może charakterystyczny w pewien sposób. Ale w moim odczuciu nie ma w nim żadnego prestiżu. Jest tak samo trudny i wspaniały jak tysiące innych.

Jak widzisz swoją przyszłość za kilka lat?
Ja nie mam pomysłu na jutrzejszy obiad, gdzie tu szukać pomysłów na przyszłość za kilka lat... Ale skoro już takie pytanie się pojawiło, to dobrze byłoby na nie odpowiedzieć. Więc... Naiwnie wierzę w to, że cała praca jaką teraz wkładam w zdobywanie rzemiosła i wiele poświęceń, na które godzę się już od półtorej roku nauki w szkole, doprowadzą mnie po prostu do zatrudnienia w zawodzie. Odziedziczyłam po tacie wrodzonego farta, po mamie upartość osła, także jest szansa, że będzie dobrze. Optymalną radością i spełnieniem byłby dla mnie etat w teatrze, ale na razie to za wysokie progi na moje nogi, więc wróćmy na ziemię... A ze spraw przyziemnych dyskretnie zdradzę, że za kilka lat zamierzam być szczęśliwa! Myślę, że pomiędzy wszystkimi zawiłościami ten cel jest bardzo realny do osiągnięcia!


Na koniec pytanie odnośnie młodych ludzi, którzy tak jak Ty chcieliby profesjonalnie zajmować się aktorstwem. Co byś im poradziła? Jakie kroki należy podjąć, aby móc spróbować własnych sił w tym zawodzie?

Często koledzy, a nawet nieznajomi młodzi ludzie zadają mi tego typu pytania. Myślę, że przede wszystkim warto sobie uświadomić, czym tak naprawdę jest ten zawód i że kwiaty, nagrody, brawa, pieniądze, z którymi najczęściej jest kojarzony, to takie ludowe legendy... Człowiek, który jest świadom tego, co może się wydarzyć podczas trudnego procesu kształcenia, jest na egzaminach ciekawszy. Nie ukrywam, że selekcja jest duża. Do Akademii Teatralnej co roku zdaje około tysiąc czterysta osób, z czego na studia dostaje się garstka, bo zaledwie dwadzieścia. Chyba nie ma innej drogi jak tylko pracować na ciałem, nad wokalem, nad dykcją, nad wyobraźnią i nad tekstami... W ten sposób rzetelnie przygotowywać się do egzaminów wstępnych na wydział aktorski, podejść do nich raz, drugi, trzeci, czwarty, przy szczęściu zdać, rozpocząć studia, zderzyć się ze swoimi wyobrażeniami i zweryfikować w zgodzie ze sobą czy chcemy i damy radę w to brnąć, czy dziękujemy serdecznie Profesorom za komplet doświadczeń i wykreślamy się z listy studentów. Myślę, że najważniejsze jest powiedzenie sobie "TAK, CHCĘ TO ROBIĆ!", jeśli ktoś ma duże wątpliwości, ja bym raczej odradzała. Ale takie dylematy to już chyba wyższy stopień wtajemniczenia. Wszystkim którzy będą próbować zdawać do szkół aktorskich życzę powodzenia, trzymam kciuki i jak to się mówi... Połamania języków!

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów!

Aneta Ostrowska
REKLAMA
Oceń:
43 głosy
Marzenia pod poduszką, 4.9070 out of 5 based on 43 ratings
Aneta Ostrowska dodany
 
Odsłon: 16858
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
18c-3cc
~ ładna  nawet bardzo
6 marca 2013
+38
-1
PL
730-6a7
~ mdk  Wszyscy za Ciebie trzymamy kciuki. Powodzenia
6 marca 2013
+34
-3
PL
b64-d2c
~ z Biłgoraja  Znam Panią Jowitę do kilku lat, wyróżniała się w konkursach recytacji, niewątpl też jej atutami są uroda i skromność. Na sto procent posiada predyspozycje do zawodu, który wybrała. Powodzenia Pani Jowito. To kolejna utalentowana osoba z Biłgoraja, która "wyfrunęła" spod skrzydeł Pani Alicji Jachiewicz-Szmidt do zawodu aktora. Na pewno należy też docenić jej doświadczenia wyniesione z MDK.
7 marca 2013
+18
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
392-6ec
~ Ewa   Dwa lata minęły i jest etat w teatrze. Świetna aktorka!
19 grudnia 2016
brak ocen
PL
84d-d2a
~ Tx   :)
11 marca 2013
+4
-0
PL
666-434
~ bud  do ~ bud   są*
8 marca 2013
brak ocen
PL
666-434
~ bud  do ~ michau   Tak to jest jak się nie dostanie na budownictwo i zostaje nam jedynie hejtowanie ludzi, którzy po prostu mądrzejsi ;)
8 marca 2013
+1
-0
PL
b64-d2c
~ z Biłgoraja   Znam Panią Jowitę do kilku lat, wyróżniała się w konkursach recytacji, niewątpl też jej atutami są uroda i skromność. Na sto procent posiada predyspozycje do zawodu, który wybrała. Powodzenia Pani Jowito. To kolejna utalentowana osoba z Biłgoraja, która "wyfrunęła" spod skrzydeł Pani Alicji Jachiewicz-Szmidt do zawodu aktora. Na pewno należy też docenić jej doświadczenia wyniesione z MDK.
7 marca 2013
+18
-1
PL
730-e69
~ taaak potrzebują za 1350 PLN miesięcznie  do ~ Gowin   -a Szefy psubraty będą płacili w ratach jak będą mieli lub będą chcieli płacić ,hahaha ! za to na niedzielnej tacy rzucą 5 PLN i od poniedziałku znowu będą gnoić ludzi......
Platformy w Norwegii czekają na nie tylko spawaczy ale na pielęgniarki,fryzjerów i wszelkich zawodów ... za godziwe pieniądze a nie dla elit jak np lekarze , sędziowie ,prokuratorzy i inna ELYTA która dorwała się to steru ``~~~~~~ za te 10 000 PLN lub 15 do 17 z funkcyjnym a reszta hołoty do roboty .
W ogóle po kiego są kalkulacje w firmach ??? -uważam,że po to by ludziom jak najmniej płacić a Prezesowsko-Kierowniczej swołoczy jak najwięcej !!!
a Związki Zawodowe to liżą im tyłki i nic nie robią ,nic nie kontrolują ani kosztów ani kalkulacji ani płac w firmach,urzędach itp.
Cud ,że to jeszcze wszystko stoi.
W takim NFZ to Sołtysom dobrze a reszta to hołota do roboty -koszt uzysku dla sołtysów -lekarzy !!!
7 marca 2013
+3
-1
PL
730-e69
~ Pani Jowito poznajmy się proszę   ale bez podtekstów. Mniemam, że jest pani komunikatywna.Celowo nic więcej nie napiszę ale zapraszam na gg pisane.
Zżyczeniami dalszych sukcesów i rozsławiania dobrego imienia Biłgoraja i Regionu w świecie . Ja też postanowiłem zadbać i imię Biłgoraja a nawet Regionu.Jetem w trakcie pisania książki ,chętnie wyciągnę od każdego jakieś ciekawe historie .
A>K>
7 marca 2013
+3
-0
PL
073-5f8
~ Gowin   Przecież Tusk przepowiedział jakich ludzi potrzebuje.Trzeba młodych zdolnych po studiach SPAWACZY!!!!!!!!
6 marca 2013
+7
-0
PL
876-515
~ obeznany   Jakby nie patrzeć jest kilku dobrych inżynierów z Biłgoraja pochodzących i pracujących w świecie. Są to absolwenci RCEZ oraz innych szkół.
6 marca 2013
+6
-0
PL
720-322
~ michau   Powinniście przeprowadzić wywiad z absolwentami biłgorajskich szkół którym ktoś powiedział że opłaca sie studiować budownictwo i teraz będziemy mieli około 500 inżynierów magistrów budownictwa którzy pojęcia nie mają o zawodze w przeciwieństwie do studentów inżynierii środowiska którzy swoje studia realizują z pasją
6 marca 2013
+5
-5
PL
730-6a7
~ mdk   Wszyscy za Ciebie trzymamy kciuki. Powodzenia
6 marca 2013
+34
-3
PL
6cb-dbe
~ romek   a skoro ładna to znaczy ze jest duza,nawet bqardzo duza szansa na to ze jedna z pierwszych jej rol bedzie jakas scena gdzie bedzie nago,normalne!
6 marca 2013
+15
-12
PL
18c-3cc
~ ładna   nawet bardzo
6 marca 2013
+38
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w czwartek, godzina 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 18:39 Józefów
Zderzenie osobówek w centrum Józefowa
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w poniedziałek, godzina 09:28 Biłgoraj
Kompletnie pijany motocyklista ujęty przez świadków. Poniesie konsekwencje
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w czwartek, godzina 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
w poniedziałek, godzina 12:23 Biłgoraj
Kto pokieruje muzeum? Konkurs na dyrektora ogłoszony
3 czerwca 2024 Region
20-latek z powiatu zginął w tragicznym wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na trasie Biłgoraj - Huta Krzeszowska. Kierujący osobowym oplem zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Pomimo podjętej przez ratowników reanimacji życia 20-latka nie zdołano uratować.
w niedzielę, godzina 08:48 Górecko Kościelne
Renowacja posadzki w zabytkowym kościele
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w poniedziałek, godzina 09:09 Kraj
Ruszają dofinansowania na przydomowe wiatraki
w sobotę, godzina 13:16 Biłgoraj
Biłgoraj w drodze do św. Antoniego
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
w poniedziałek, godzina 10:38 Kucły
Festiwal Tanwiska za nami [WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 09:16 Biłgoraj
Uczniowie "Trójki" mistrzami Polski
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl