Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.03.17 09:40 | aktualizacja: 2021.03.17 15:29

Biłgoraj nie dostał nawet złotówki z RFIL. Burmistrz opowiadał o tym w TVN24

Znany jest już podział środków w drugim etapie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Biłgoraj nie otrzymał środków na żaden wniosek. Temat ten został poruszony w materiale, który został wyemitowany we wtorkowy wieczór 16 marca, w TVN24. Swoje stanowisko w programie przedstawił m.in. burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. - Te pieniądze nam zabrano - mówił włodarz.
Biłgoraj nie dostał nawet złotówki z RFIL. Burmistrz opowiadał o tym w TVN24
Biłgoraj nie dostał nawet złotówki z RFIL. Burmistrz opowiadał o tym w TVN24

Jak można przeczytać na oficjalnej rządowej stronie Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, który powstał po to by wspierać nie tylko duże inwestycje - strategiczne dla państwa polskiego, ale również te lokalne - strategiczne dla każdego z nas. To przebudowa drogi za rogiem, doposażenie szpitala, budowa żłobka czy remont biblioteki. Lokalne inwestycje są impulsem do rozwoju całego kraju.

- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W sumie Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego ponad 13 mld złotych - przekazał rząd.

Program został podzielony na dwie części. W pierwszej do wszystkich gmin i powiatów w całej Polsce (wsparcie wyliczone przez algorytm) trafiło 6 mld zł. Pozostała kwota to konkurs, w ramach którego samorządy miały złożyć wnioski na dofinansowanie ważnych dla siebie inwestycji. Wpłynęło ponad 10 tys. wniosków. Wśród kryteriów przyznawania środków były m.in. kompleksowość inwestycji, czy realizacja zasady zrównoważonego rozwoju.

W tym drugim etapie Biłgoraj chciał pozyskać środki m.in. na halę sportową, która miała powstać przy Szkole Podstawowej nr 1, o tych planach pisaliśmy w artykule pt. Powstanie Centrum Rehabilitacyjno - Sportowe przy SP Nr 1 w Biłgoraju?. Ale wnioski złożono też na instalacje fotowoltaiczne, czy oświetlenie LED.

Już wiadomo, że pieniędzy nie będzie.

O tym, które samorządy nie mogły liczyć na dofinansowanie powstał materiał zrealizowany przez TVN24, autorstwa Marty Gordziewicz i zaprezentowany w programie "Czarno na białym". W materiale padła sugestia, że pieniądze podzielono wg klucza partyjnego, czyli więcej środków trafiło do gmin, w których władzę sprawują przedstawiciele partii rządzącej. Swoją opinię w kwestii podziału środków wyrazili m.in. prezydent Zamościa Andrzej Wnuk oraz burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

- Nie mam takiego poczucia, że jestem lepiej traktowany dlatego, że jestem bliżej władzy. Nikt nie przyjechał, nie wyciągnął sakiewki i nie obiecał pieniędzy. Do końca nie było wiadomo, który z naszych projektów otrzymał dofinansowanie - mówił Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa. Miasto dostało 11 mln zł.

Biłgoraj nie dostał ani złotówki. - Nie było żadnej procedury odwoławczej, żadnych kryteriów, nie można mówić, że jeden wniosek był lepszy, drugi gorszy, gdyż była określona ilość znaków do wpisania, cały wniosek mieścił się na dwóch stronach - mówił w materiale TVN24 burmistrz Janusz Rosłan i dodał: - Trudno mi powiedzieć jaki był zamysł w podziale tych pieniędzy, nie należę do ludzi, którzy rzucają oskarżenia przeciwko innym, staram się w drugim człowieku widzieć dobro. Może to był błąd, chociaż sam w to nie wierzę.

- Czuję się dotknięty i szkoda mi mieszkańców Biłgoraja, to nie jest tak, że ktoś nam tych pieniędzy nie dał, ktoś nam te pieniądze zabrał. Środki otrzymały inne gminy, a wszyscy wiemy, że te pieniądze pochodzą z kredytów i te kredyty będą spłacać również mieszkańcy Biłgoraja - podsumował burmistrz Rosłan.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Biłgoraj nie dostał nawet złotówki z RFIL. Burmistrz opowiadał o tym w TVN24, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 19940
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (20)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Bobek  "Te pieniądze nam zabrano" - to całkiem podobnie jak miasto pozabierało ludziom działki przekształcając je z budowlanych na tereny zielone i kazało sobie kupić nowe jak ktoś chce się budować.
17 marca 2021
+92
-27
kk  No i co pisowcy? Zbawca narodu pokazał wam środkowy palec - nie Rosłanowi tylko wam. To nie Rosłan grałby na tej hali w piłkę tylko wasze dzieci. Zamiast dostać nagrodę za wasze poglądy i duże poparcie dla jedynej słusznej partii w regionie - zostaliście ukarani!!! Brawo! Może się w końcu obudzicie i zobaczycie jak was traktuje wasz przywódca.
17 marca 2021
+56
-23
inż. Mamoń  Ale jak syn Beaty Szydło, eks ksiądz, pod zmienionym nazwiskiem, pracuje w firmie, w której udziałowcem jest Daniel Obajtek to nie ma problemu. :)
17 marca 2021
+54
-21
Ostatnio dodane komentarze
JKlemens   Panie Rosłan-ja bym panu nie dał ani złotówki. Nie dlatego,że pan nie z PiS ale dlatego, że pan zatrudnia durni w swoim urzędzie. Skąd ich pan bierze, z allegro ich wypisuje, czy może im głupszy to ma większe szanse na etat i kierownicze stanowisko. Niech się pan zainteresuje na której to ulicy zrobiono wodociąg a potem budowano drogę i zaasfaltowano znaczny odcinek wodociągu asfaltem i zrobiono chodnik. Może urzędnicy których pan zatrudnia pomogą rozwiązać tą zagadkę.
20 marca 2021
+10
-10
blondyn  do *****   No i co?? Lepiej ci, że poplułes/poziałeś nienawiścią na forum???
19 marca 2021
+10
-7
*****   BYĆ MOŻE W KOŃCU LUDZIE PRZEJRZĄ NA OCZY CO TA WŁADZA ROBI... DZIELI WSZYSTKICH!! ZE STAROSTĄ NA CZELE, TO ZERO NIE DORASTA DO PIĘT TAKIM LUDZIOM JAK ROSŁAN CZY RÓŻYŃSKI. CI LUDZIE TWORZYLI SAMORZĄDNOŚĆ W NASZYM REGIONIE I LICZYLIŚMY SIE NA ARENIE SAMORZĄDÓW. A TAKIE CHŁOPKI-ROZTROPKI UBRANI W GARNITURY W IMIE CHOREJ WIZJI POLSKI CHCĄ ZNISZCZYĆ TO WSZYSTKO CO ZOSTAŁO ZBUDOWANE PRZEZ DZIESIĄTKI LAT, CHCĄ CENTRALIZACJI WSZYSTKIEGO A JESTEM PEWIEN ŻE WŁADZA NIE SPOJRZY NAWET W STRONĘ BIŁGORAJA.
DOCZEKALIŚMY SIE NAJGORSZEGO STAROSTY W DZIEJACH BIŁGORAJA, JEST ZWYKŁYM PIONEM W ŁAPACH TAKICH LUDZI JAK "PRZEDSIĘBIORCZY" SASIN, "PRAWDOMÓWNY" MORAWIECKI, "INTELIGENTY" KACZYŃSKI NO I MASZYNKA DO GŁOSOWANIA B. STRZAŁKA...SKĄD TEN PA..C SIĘ SIĘ WZIĄŁ W TAK POWAŻNEJ INSTYTUCJI JAKĄ JEST STAROSTWO POWIATOWE?!?! OD PONAD 2LAT BUDUJE CHODNIK W GORAJU A DROGA SIĘ ZAPADA, MISTRZ STRATEGII I NAPOLEON. DZIĘKI NIEMU NA RAZIE STRACILI MIESZKAŃCY BIŁGORAJA ALE JUŻ NIEBAWEM STRACĄ WSZYSCY... ROLNICY, PRZEDSIĘBIORCY ZWYKLI LUDZIE
18 marca 2021
+30
-20
Drakkar   Kiedy urzędnicy zrobicie porządek z tą patologią na biłgorajskich chodnikach?
https://pl-pl.facebook.com/pg/%C5%9Awi%C4%99te-Krowy-Bi%C5%82gorajskie-380252955507575/posts/
18 marca 2021
+2
-6
duki_1   😅🤣😂
18 marca 2021
+1
-3
fala  do kk   taaa grałby... Tak jak grają na zamkniętych boiskach i orlikach zrobionych za pieniądze z unii. Przykładów nie trzeba wymieniać pozamykane na 4 spusty dzieci nie mogą pograć pobiegać po boisku nagle z "Państwowych" zrobiły się "Prywatne".
18 marca 2021
+12
-1
kk   No i co pisowcy? Zbawca narodu pokazał wam środkowy palec - nie Rosłanowi tylko wam. To nie Rosłan grałby na tej hali w piłkę tylko wasze dzieci. Zamiast dostać nagrodę za wasze poglądy i duże poparcie dla jedynej słusznej partii w regionie - zostaliście ukarani!!! Brawo! Może się w końcu obudzicie i zobaczycie jak was traktuje wasz przywódca.
17 marca 2021
+56
-23
eMilx   A co z pieniędzmi które przepadły bo Pan Burmistrz nie dopilnował swoich podwładnych? Też powie że zabrali? .
Może ktoś stwierdził, że miasto nie potrzebuje kasy, skoro ma jej tyle, że nawet prostego wniosku nie zdążyli złożyć.
Powiem tak: kto dba ten ma
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,19296,0,0,0,Urzad-walczy-o-pieniadze-Zawinili-pracownicy.html
17 marca 2021
+27
-21
formaldehyd  do inż. Mamoń   Coraz bardziej dęte te zarzuty a jak wygłasza je Budka to już nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...No ale chlap chlap a nuż coś się przyczepi..
17 marca 2021
+15
-20
jackarr   Nie mazać się jeno do roboty, do roboty.
17 marca 2021
+14
-2
grzesiek   To dlatego że w TVN Pan Burmistrz występował. Jakby to poszło w TVP to na pewno pieniążki by się znalazły
17 marca 2021
+14
-11
Drakkar  do stan   Żebyś przypadkiem nie został zaskoczony.
17 marca 2021
+2
-5
stan   Dlatego nie trzeba głosować na Rosłana. Lata po TVNach i potem narzeka. Pora na zmianę burmistrza w Biłgoraju.
17 marca 2021
+23
-43
inż. Mamoń  do Drakkar   Ale jak syn Beaty Szydło, eks ksiądz, pod zmienionym nazwiskiem, pracuje w firmie, w której udziałowcem jest Daniel Obajtek to nie ma problemu. :)
17 marca 2021
+54
-21
17 marca 2021
+11
-7
Drakkar  do inż. Mamoń   Nawet nie znają takiego pojęcia jak wstyd.Zresztą za kilka dni afera ucichnie i znów będzie tak jak było.
Honor powinien im nakazać zrzeczenia sie stanowisk na które otrzymali tylko dzięki temu że są w partii
właściciela kota.
Sami sie nie wybrali,swoje posady dostali dzieki czyimś głosom.Ale jak widać po otaczającej rzeczywistości
swołeczeństwo jeszcze nie dorosło do tak przemyslanych decyzji jak wybory.
17 marca 2021
+16
-18
Grzegorz z Chetyna   Prezydent Zamościa to prawdziwy "chłopek roztropek". Założę się z każdym, że gdyby Rosłan należał do PiS, to coś Biłgoraj by dostał.
17 marca 2021
+31
-13
inż. Mamoń   Zastanawiałem się, jak teraz miejscowi pisowcy będą bronić tych "mądrych" decyzji rządu. I proszę bardzo! Można to przeczytać w komentarzach. A ja bym na waszym miejscu teraz się wstydził i nie zabierał głosu. :-) Was na prawdę nie stać na żadną refleksję? Wszystko w czambuł jesteście w stanie chwalić u swoich a u oponentów wszystko skrytykujecie? A robicie to tylko za 30 srebrników?
17 marca 2021
+37
-22
jackarr   Widocznie są ważniejsze sprawy w Polsce niż oświetlenie LED w Biłgoraju.
17 marca 2021
+15
-21
Bobek   "Te pieniądze nam zabrano" - to całkiem podobnie jak miasto pozabierało ludziom działki przekształcając je z budowlanych na tereny zielone i kazało sobie kupić nowe jak ktoś chce się budować.
17 marca 2021
+92
-27
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
10 kwietnia 2021 Biłgoraj
81. rocznica zbrodni katyńskiej i 11. rocznica katastrofy smoleńskiej
W sobotnie popołudnie, 10 kwietnia w Biłgoraju upamiętniono polskich oficerów pomordowanych na terenie byłego ZSRR w 1940 r. oraz ofiary katastrofy smoleńskiej, w 11. rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Z uwagi na pandemię i obowiązujące obostrzenia uroczystości miały symboliczny charakter.
w niedzielę, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Jak działają oszuści?
w sobotę, godzina 18:01 Turobin
Pijany kierowca potrącił rowerzystkę, potem próbował uciec
w piątek, godzina 08:06 Powiat
Ognisko ptasiej grypy w powiecie
W bieżącym tygodniu, na terenie powiatu biłgorajskiego wykryto pierwsze ognisko ptasiej grypy, dotyczyło ono gospodarstwa niekomercyjnego, w którym utrzymywano 52 ptaki. Stado zostało już zlikwidowane. Przypominamy, że ptasia grypa nie jest groźna dla ludzi.
w niedzielę, godzina 11:07 Lubelszczyzna
314 848 aktywnych przypadków COVID-19
w sobotę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy trener Łady Biłgoraj
4 kwietnia 2021 Biłgoraj
Decyzja dotycząca lasu pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą podjęta
W planach leśników była wycinka lasu pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą na powierzchni 3,6 ha. Z apelem o zaniechanie tych działań wystąpiły dwie rady osiedlowe. Jaki jest efekt? Decyzja już została podjęta.
8 kwietnia 2021 Biłgoraj
Miasto chce sprzedać mieszkania
w sobotę, godzina 10:19 Biłgoraj
Ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia dla południowej części powiatu
w środę, godzina 11:01 Kraj
Minister zdrowia o obostrzeniach. Co z majówką?
W środowe przedpołudnie 14 kwietnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tego spotkania przekazał informacje dotyczące kolejnych kroków podejmowanych przez rząd dotyczących obowiązujących obostrzeń. Jak wiele się zmieni w ciągu najbliższych dni?
w piątek, godzina 11:19 Lubelszczyzna
Policyjne działania z wykorzystaniem drona
w sobotę, godzina 11:21 Lubelszczyzna
Już ponad 2,6 mln potwierdzonych przypadków w kraju
6 kwietnia 2021 Biłgoraj
Przedmiotem przypominającym broń groził właścicielowi sklepu
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który grożąc właścicielowi sklepu monopolowego przedmiotem przypominającym broń palną usiłował dokonać rozboju. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Już po kilku godzinach był w rękach policjantów. Trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.
w czwartek, godzina 08:18 Powiat
Inwestycja za prawie 5 mln zł ruszyła pełną parą
12 kwietnia 2021 Powiat
Chcieli kupić samochód. Stracili 7 tys. euro
7 kwietnia 2021 Kraj
Obecne obostrzenia będą obowiązywać dłużej. Do kiedy?
W środowe przedpołudnie 7 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przekazał informacje dotyczące dalszych planów rządu związanych z obostrzeniami.
w środę, godzina 12:52 Szyszków
Kolizja ciągnika z dostawczakiem
11 kwietnia 2021 Biłgoraj
Piotrek uciekł przed śmiercią, teraz musi wrócić do zdrowia
we wtorek, godzina 22:01 Biłgoraj
Finał Ninja Warrior za nami. Jak poradził sobie strażak z Biłgoraja?
We wtorkowy wieczór 13 kwietnia wyemitowany został finał Ninja Warrior. W programie wystąpił strażak ochotnik z Biłgoraja Piotr Lisiczka. O tytuł pierwszego polskiego Ninja Warrior i 150 tysięcy złotych walczyło 24 zawodników.
11 kwietnia 2021 Biłgoraj
Prace na Placu Wolności potrwają do końca miesiąca
w czwartek, godzina 10:42 Lubelszczyzna
Sytuacja epidemiczna w regionie. W powiecie zmarła 1 zakażona osoba
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl