Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ VIII Masa Krytyczna
2012.12.01 09:22 | aktualizacja: 2012.12.01 18:51

Rowerzyści nie odpuszczają

I nadal zwracają uwagę a na potrzebę istnienia ścieżki rowerowej przy ulicy Kościuszki. Było to hasło przewodnie kolejnej już ósmej Masy Krytycznej, która wystartowała w piątek, 30 listopada, spod Urzędu Miasta.
Rowerzyści nie odpuszczają
Rowerzyści nie odpuszczają

- Decyzję o nieuwzględnieniu ścieżki rowerowej w projekcie przebudowy ulicy Kościuszki uważamy za bardzo złą z punktu widzenia rowerzystów . Jest to decyzja która na lata komplikuje komunikację rowerową w mieście i będzie zmuszała rowerzystów do łamania prawa, rowerzyści w trosce o własne bezpieczeństwo w dalszym ciągu będą poruszali się chodnikami, tak jak to ma miejsce obecnie. Mimo naszych usilnych starań, pism i apeli do władz miasta nie udało się niestety doprowadzić do zmiany decyzji w tej sprawie - mówi Sławomir Bosak z inicjatywy Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom.

Jak co miesiąc, zbiórka uczestników rozpoczęła się od godziny 17:30 na placu przed Urzędem Miasta, natomiast początek przejazdu zaplanowany został na godzinę 18:00. Trasa przejazdu tym razem liczyła około 11 km i wiodła następującymi ulicami: - Plac Wolności - Moniuszki - Łąkowa - Sitarska - Poniatowskiego - Cegielniana - Kościuszki - Nadstawna - Knappa - kładka przez Białą Ładę - Matejki - Zielona - Włosiankarska - Jana Pawła II - Krzeszowska - Kościuszki - Plac Wolności. Ze względu na porę roku i powrót Masy na Plac Wolności o zmroku, wszystkich uczestnicy musieli wyposażyć swoje rowery w niezbędne oświetlenie.

Nad bezpiecznym przejazdem kolumny rowerzystów przez miasto czuwała Policja, szczególnie na skrzyżowaniach. Organizatorzy we własnym zakresie zapewnili również służbę porządkową wyróżniającą się odblaskowymi kamizelkami. Masa Krytyczna oficjalnie zgłoszona była jako zgromadzenie publiczne. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej Masie Krytycznej zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Masy na stronie internetowej www.bilgorajprzyjaznyrowerzystom.pl.

Fotogaleria: Krzysztof Lipiec i Piotr Kołodziejczyk

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rowerzyści nie odpuszczają, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8523
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (25)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
DE
100-1a1
~ Monika  Panie Mirku Lipiński nam pan obiecywał budowę ulicy Parkowej i też nic pan nie zrobił dla osiedla.
2 grudnia 2012
+24
-6
DE
bfc-a14
~ Mirosław  O Kita na rowerku i Lipiński obok to Lipiński w PiS czy u Kity? Kita myśli że ludzie zapomną o tym co narozrabiał.
2 grudnia 2012
+24
-6
PL
a9a-b48
~ Andrzej  Radny Lipiński na rowerze tylko jeździ a gdzie obiecany przez niego aquapark przed wyborami? Oszukał nas wyborców.
2 grudnia 2012
+22
-5
Ostatnio dodane komentarze
PL
07a-a03
~ Biłgorajanin   Mam pytanie; czy Szeliga i Solidarna Polska nie chcą w Biłgoraju ścieżek rowerowych i dlaczego atakują innych samorządowców którzy razem z mieszkańcami Biłgoraja aktywnie walczą o te ścieżki
7 grudnia 2012
+2
-0
BR
a68-9ec
~ Do Zorientowanego i Floriana   Panie Lipiński niech Pan zobaczy że pod obrazkiem Pojawia się pańskie IP.Ślepy jesteś Pan???.
4 grudnia 2012
+10
-4
PL
252-68d
~ Helena   Byłam na tym Marszu. Jeśli to prawda jakoby Szeliga zbierał pieniądze na procesji w obronie tv trwam to wstyd i mizeria. Więcej na kogoś takiego nie zagłosuję!
4 grudnia 2012
+5
-16
PL
477-da8
~ doll   kita tam elektoratu nie znajdziesz!
4 grudnia 2012
+16
-3
PL
b2b-f2d
~ zorientowany   Nie wiem czy Szeliga zarobił coś na procesji w obronie telewizji Trwam, ale znajomy pokazał mi smsa , że poseł chce by pieniądze mu przynieść do biura
3 grudnia 2012
+4
-19
PL
f12-10d
~ skarbowy   Czy to prawda że poseł zarobił jakieś pieniądze na marszu w obronie telewizji Trwam? Bo podobno prowadził jakąś zbiórkę pieniędzy na mieście
3 grudnia 2012
+4
-18
PL
2ff-9ef
~ Ale numer   toż to towarzystwo zapatulone w kurtki, z kapturami na głowie , w okularach zachuchanych - wybrało sie na miasto ? zagrożenie ruchu gotowe
kto tak organizuje narażając na niebezpieczeństwo ludzi
Pan L - to nauczyciel ?
już nie pora na rowerki , bo ciemno i ślisko
2 grudnia 2012
+12
-10
PL
b2b-f2d
~ Florian   Do wpisu Monika, Andrzej, Mirosław. Człowieku albo jesteś zwykłym głupkiem albo konkurentem politycznym panów Kity i Lipińskiego. To forum dotyczy tematu ścieżek rowerowych. Jak chcesz politykować to zmień forum albo przyjedź w grudniu na MASĘ to chętnie z tobą porozmawiamy. A teraz spadaj mięczaku i nie psuj klimatu
2 grudnia 2012
+5
-16
PL
b2b-f2d
~ Florian   Brawo dla Pana Kity i Pana radnego Lipińskiego. Takich samorządowców nam trzeba. Aktywnie działających, wspierających słuszne inwestycje i gotowych do poświęcenia. A nie takich co to tylko pogadać i do domu przed telewizor.
2 grudnia 2012
+5
-15
PL
6b0-824
~ a po aqwq park jak jest w okolicy tyle zalewów ?  do ~ Andrzej   Można bezkarnie do nich szczać i mieć tę satysfakcję, że zanurzy się w nich pani X albo potworna Y.ze swym sexualnym pogromcom krów, albo pan Z.z rodzinką i zamiast piwo pić to sikać nim do wody .A w takim AQWA Parku to jak się siknie albo wymsknie co innego to zaraz woda kolor zmieni i z megafonu odezwie się głos
-,,halo ! ta pani w niebieskim bikini czemu pani szcza do wody ?"
albo ,,ten pan w czerwonych gaciach ! czemu pan szcza do wody !?? i w obu wypadkach są srogie konsekwencje a w poniedziałek w pracy koleżanki mają się z czego podśmiewać. .
Nawet tej radości chcą pozbawić ludzi ,dlatego ja prewencyjnie i zapobiegawczo szczam do Zalewu Biszcza .
Przyjdzie czas to pobudują nawet jak trzeba będzie Cosmodrom ,Fatroom a nawet Mauzoleum .Trzeba tylko się uzbroić w cierpliwość i więcej ufać ludziom.
2 grudnia 2012
+0
-4
DE
bfc-a14
~ Mirosław   O Kita na rowerku i Lipiński obok to Lipiński w PiS czy u Kity? Kita myśli że ludzie zapomną o tym co narozrabiał.
2 grudnia 2012
+24
-6
DE
100-1a1
~ Monika   Panie Mirku Lipiński nam pan obiecywał budowę ulicy Parkowej i też nic pan nie zrobił dla osiedla.
2 grudnia 2012
+24
-6
PL
a9a-b48
~ Andrzej   Radny Lipiński na rowerze tylko jeździ a gdzie obiecany przez niego aquapark przed wyborami? Oszukał nas wyborców.
2 grudnia 2012
+22
-5
PL
0ef-6dd
~ pieszy   my piesi też mamy prawa, bo jest nas tysiące razy więcej, rekreacja poza miastem - tam ścieżek gruntowych bez liku można do granicy państwa dojechać
a u nas zaplanować tylko tam gdzie to ma sens i szerokość drogi na to pozwala , a nie w/g mrzonek
wokól Biłgoraja mokradła to i ulice wąskie, bo terenów budowlanych było mało
2 grudnia 2012
+1
-3
PL
a07-fe9
~ Koniec świata !   Jak jeden Bosak kręci się koło p e d a ł ó w i bezwstydnego pendałowania środkiem kochanego Biłgoraja tak drugi wedle relacji Krowiarki E.K-A kręci się koło krowy jej babci to koniec świata musi być blisko.A ona sama krowę wzorem Talibów w majtki ją ubiera to pewnie koniec świata musi być blisko a i jeszcze wzorem tej krowy we własną owczarnię sra oszczerstwami, morduje podszyta pleckami wilka wujaszka .Fałszywa świadek Jehowy Ewelina prawdziwych śle do pierdla ,,przekupionymi" sądami to koniec świata musi być blisko.
A wiecie gdzie jest koniec świata ?
-tam gdzie się kończy ścieżka rowerowa ,proste.A dalej jest z a d u p i e nowoczesnej Europy i samochodem trzeba się męczyć w celu odbycia dalszej drogi i tylko nielicznym posiadającym ciągniki wolno jeździć po pijaku ale tylko polami.
A<K<
1 grudnia 2012
+1
-4
PL
eb2-8ce
~ kita   Ooooo.... Kita się promuje, widać go na większości zdjęć.
1 grudnia 2012
+1
-4
PL
257-845
~ kp   * przy ul. kościuszki
1 grudnia 2012
+0
-4
PL
257-845
~ kp   Zgadzam się ze sciezki rowerowe sa potrzebne i szkoda ze nie bedzie jej przy ul. zamojskiej. Chcialbym tylko zwrocic uwage ze jezeli juz jest sciezka rowerowa to nalezy sie nia poruszac. wielokrotnie spotkalem sie na ul. poniatowskiego z sytuacja gdy rowerzysta jedzie jezdnia zamiast po wyznaczonych sciezkach rowerowych o ktore tak wszyscy zabiegaja.
1 grudnia 2012
+1
-1
PL
0ef-6dd
~ realnie   ścieżka nad Białą Ładą - najzdrowsza , bo w spalinach rowerzysta truje sie kilka razy więcej niż pieszy ( szybki oddech)
proponuję ścieżki po działkach prywatnych, bo w Biłgoraju ulice wąskie a ścieżki kosztem chodników albo parkingów - to pomysł absurdalny
czyjeś popisy , aby rozłosu nabrać , żeby zaistnieć
1 grudnia 2012
+1
-2
PL
b0a-68b
~ bngtv   Zgadzam się z 'Biłgorajem'. Rowerzyści robią to co mogą. Jeśli jest możliwość Mas Krytycznych - trzeba w nich brać udział. W końcu ktoś nas zauważy. Poza tym jazda na rowerze nie ogranicza się do śmigania po ścieżkach w mieście, dzięki bogu. Biłgoraj ma ciekawe lasy dookoła i radzę z nich korzystać i zająć się walką chociażby ze swoją formą:) Pozdrawiam Rowerzystów (roztoczemtb.pl)
1 grudnia 2012
+3
-1
PL
c69-d06
~ Biłgoraj   Inicjatywa jak najbardziej na plus. Ścieżki rowerowe są potrzebne w Biłgoraju bo jest spore grono rowerzystów, a ta liczba na pewno by się zwiększyła gdyby takie ścieżki powstały. Niestety burmistrz nie ma wyobraźni, to samo się tyczy radnych. Modernizując Kościuszki za nie małe pieniądze żeby nie pomyśleć o ścieżce i nie poddać tego pod dyskusje świadczy o tylko o tym że burmistrz nie liczy się z głosem mieszkańców i z ich potrzebami.Burmistrz panicznie boi się wydać dodatkowe środki na niektóre inicjatywy mieszkańców za to na BCK już takich oporów nie ma.
JAK NAJBARDZIEJ POPIERAM INICJATYWĘ, WALCZCIE I NACISKAJCIE NA BURMISTRZA BO INACZEJ W BIŁGORAJU NIC DLA ZWYKŁYCH MIESZKAŃCÓW NIE BĘDZIE.
1 grudnia 2012
+7
-2
PL
2b4-a82
~ biłgorajanin   Co jeden to mądrzejszy.Wam dać władzę co nie daj Boże to byście chyba wszystkich wystrzelali.Wy jesteście najmądrzejsi.Trzeba się było uczyć,startować na Radnych i wtedy próbować rządzić,zobaczylibyście jak to wygląda.Najlepiej jak jakich głupi cwaniak pod publiczkę rozrabia.Nie ma możliwości zrobienia ścieżki rowerowej na ul.Kościuszki i to trzeba sobie uświadomić a nie rozrabiać jak zając w kapuście!
1 grudnia 2012
+2
-4
PL
b0a-68b
~ bngtv   @~ gfdedr - lepiej spalmy Twój samochód, taniej wyjdzie:)
1 grudnia 2012
+4
-1
PL
7c4-9a4
~ Mirek   Panie Bosak ma pan racje. Błąd burmistrza Rosłana był taki że nie pomyślał o sciezkach na etapie planowania inwestycji. I byłyby i ścieżki i dotacja na nie. Tak samo w kinie zapomniał o prorektorze 3 D. Jednym słowem władza do wymiany.
1 grudnia 2012
+2
-1
PL
f91-81d
~ gfdedr   Proponuję spalić jakiś rower pod urzędem jako znak protestu
1 grudnia 2012
+1
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl