Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Masa Krytyczna po raz szósty
2012.09.28 18:55 | aktualizacja: 2012.09.28 19:13

Rowerzyści wspólnie walczą o ścieżkę

Kilkadziesiąt osób stawiło się pod Urzędem Miasta, by wziąć udział w VI Masie Krytycznej. Tym razem celem przejazdu rowerzystów przez miasto było zwrócenie uwagi na konieczność wybudowania ścieżki rowerowej na ul. Kościuszki.
Rowerzyści wspólnie walczą o ścieżkę
Rowerzyści wspólnie walczą o ścieżkę

Planowana przebudowa głównych ulic Biłgoraja nie zawiera w swoim zakresie wykonania ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kościuszki. To budzi sprzeciw środowiska rowerowego. O tym informowaliśmy w artykule pt. Rowerzyści walczą dalej.

Wczoraj, 27 września, liderzy inicjatywy Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom, przedstawili problem, podczas sesji Rady Miasta, wskazali także konkretne rozwiązania. Dziś, w piątek, 28 września, właśnie temu zagadnieniu poświęcona została szósta Masa Krytyczna, swoim udziałem kilkadziesiąt osób poparło starania rowerzystów. Na starcie powitał wszystkich Florian Kapica, a punktualnie o 18 Masa Krytyczna ruszyła ulicami: Plac Wolności - Moniuszki - Przemysłowa - Zamojska - Długa - Piłsudskiego - Cegielniana - Poniatowskiego - Różnówka Stawy - Gesinga - Różnówka Stawy - Batalionów Chłopskich - Komorowskiego - B. Prusa - Wiejska - Kościuszki - Sienkiewicza - Skłodowskiej Curie - Armii Kraków - Dąbrowskiego - Strażacka - Knappa - Nadstawna - Plac Wolności.

Jak każdego miesiąca, nad bezpiecznym przejazdem kolumny czuwała policja.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Rowerzyści wspólnie walczą o ścieżkę, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8400
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
4b7-c71
~ jamci   żeby i nawet była taka ścieżka to rowerzyści i tak dalej będą jeździć jak chcą,szarżować między idącymi chodnikiem,przejeżdzać po przejściach dla pieszych,w poprzek ulicy,bez żadnych świateł i znajomości przepisów,wariować przy Urzędzie Miasta i Biedronce i omijać w ostatniej chwili...,pewnie że jak w każdej grupie i tu nie można uogólniać ale niestety tak jest.
1 października 2012
+1
-2
PL
3c8-8de
~ rowery na ulice   Droga rowerowa przy glownej ulicy miasta,to poroniony pomysl.Rowerami powinno sie jezdzic albo ulicą albo drogą rowerową z dala od chodnika dla pieszych na glownych ulicach miast.
29 września 2012
+3
-8
PL
236-380
~ do opl   Jak myślisz ilu kierowców samochodów by przyszło, gdyby podobna akcja była organizowana np. na rzecz budowy obwodnicy? Ja sam chętnie bym się wybrał wczoraj na masę krytyczną, ale niestety nie mogłem :/
29 września 2012
+3
-4
PL
b0a-369
~ Rowerzyści do Soli - Podatnik   Rowerzyści z Biłgoraja na kogo się oglądacie i czekacie. Ma być piękna "letnia" pogoda do do godzin nocnych. Siadajcie na rowery na spotkanie z radiem Lublin w Soli, które zaczyna audycję radiową dot. rejonu od godz. 12.00. Radio będzie waszą kolejną "tubą" propagandową w sprawie potrzeby budowy ścieżki rowerowej przy ul. Kościuszki. Swoją aktywną agitacją w sprawie potrzeby wykonania ścieżki rowerowej możecie spowodować, że o niej usłyszą władze na najwyższych stołkach administracyjno-rządowych w Lublinie i dorzucą "parę groszy" do realizacji tej inwestycji.
29 września 2012
+3
-3
PL
a37-9e4
~ olt   Jak Policjanta zatrzyma Polcja ?
29 września 2012
+2
-1
PL
b0a-369
~ Podatnik   Na ostatnim zdjęciu jedzie pan na rowerze, do którego ma podłączoną "riks" z małym dzieckiem. Uważam, że przewożenie po Biłgoraju w "rikszy" małego dziecka bez bezpośredniego jego zabezpieczenia przez osobę dorosłą - jest niedozwolone. Takie "sposoby" przewożenia małego dziecka rowerzysta może "próbować" na własnej posesji pod warunkiem, że inna dorosła osoba będzie "pilnować" dziecka w "rikszy". Nie rozumiem, dlaczego policja "eskortująca" rowerzystów po Biłgoraju nie wykluczyła z trasy rowerzysty z małym dzieckiem w "rikszy" ?
29 września 2012
+4
-3
PL
a37-9e4
~ opl   Bardzo "DUŻA" frekfencja jak na 30 tys miasto HAHAHA chyba nie myślicie że ktoś będzie robił ścieżkę dla 50 osób ?!
29 września 2012
+4
-6
PL
236-380
~ qwerty   Bo to jest ważna sprawa. Następna przebudowa Kościuszki będzie może za 20 lat...
28 września 2012
+8
-4
PL
b0a-369
~ I znowu ścieżka rowerowa w Biłgoraju...do znudzenia...   .
28 września 2012
+6
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl