Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Radni podjęli uchwałę intencyjną
2012.07.22 16:38 | aktualizacja: 2012.07.22 16:49

Zbiornik w Brodziakach przyczyną sporów

Radni Rady Miasta podjęli uchwałę intencyjną dotyczącą zabezpieczenia środków finansowych w przyszłorocznym budżecie. Biłgoraj sumą 10 tys. zł wspomoże wykonanie niezbędnej dokumentacji, by mógł powstać zbiornik Brodziaki. Uchwała stała się jednak przyczyną dyskusji, w którą włączył się obecny na sesji poseł Piotr Szeliga.
Zbiornik w Brodziakach przyczyną sporów
Zbiornik w Brodziakach przyczyną sporów

Pod koniec czerwca br. do realizacji zadania "Budowa zbiornika małej retencji wodnej Brodziaki na rzece Czarna Łada" przystąpiła Rada Gminy Biłgoraj. Podjęła ona uchwałę intencyjną, zgodnie z którą w przyszłym roku na ten cel zostaną przekazane środki w wysokości 50 tys. zł.

- Jest to zadanie rządowe, ale nie chcemy się odcinać od starań, by powstał zalew w Brodziakach. Będzie to nie tylko doskonała promocja gminy, ale również jego istnienie będzie wiązało się z bezpieczeństwem, ochroną przed ewentualnymi powodziami - mówił wówczas wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

W piątek o dorzuceniu kolejnych 10 tys. zł zdecydowała Rada Miasta. - 18 czerwca br. Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie w związku z planowanym opracowaniem koncepcji programowo - przestrzennej, studium wykonalności oraz raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, zwrócił się z prośbą o podjęcie uchwały intencyjnej dotyczącej zabezpieczenia środków w budżecie Miasta w wysokości 10 tys. zł na rok 2013 - poinformował wiceburmistrz Michał Dec.

Głos w sprawie zbiornika zabrała także obecna na sesji poseł Genowefa Tokarska. - Chciałabym powiedzieć na jakim etapie są obecnie działania. Program rządowy ochrony powodziowej zawiera budowę zbiornika Brodziaki, w Olchowcu, jak i zbiornika Biszcza-Żary. W tej chwili program ten oficjalnie wszedł do budżetu państwa, a obecnie opracowywana jest koncepcja programowo - przestrzenna, przygotowywane są dokumenty pod decyzję środowiskową. Nie ma obaw, że prace zostaną wstrzymane jest to bowiem element programu rządowego, który jest włączony do budżetu państwa. Na ten moment przeznaczono 460 tys. zł na opracowanie niezbędnych dokumentów. Jest to kwota wystarczająca, by przygotować te obiekty do budowy - powiedziała poseł Tokarska.

- Cieszę się, że jest ta uchwała, ukróci to plotki, które rozsiewa poseł Szeliga, że nic się w tym temacie nie dzieje i że mieszkańcy są oszukiwani. W związku z tym poseł nie będzie musiał już rozpowszechniać tych kłamstw - mówił radny Jacek Patro.

Uchwała zabezpieczająca środki w przyszłorocznym budżecie Miasta została podjęta jednogłośnie. Nie zakończyło to jednak dyskusji. Przywołany wcześniej poseł Piotr Szeliga postanowił odpowiedzieć radnemu Patro.

- Nigdy nie mówiłem, że takiego zbiornika nie ma czy nie będzie, odnosiłem się jedynie do informacji, które posiadałem z mediów, że żadne środki na chwilę obecną nie będą przeznaczane na jego budowę - mówił poseł Szeliga. Zacytował także wypowiedź z połowy ubiegłego roku, ówczesnego wojewody lubelskiego, którym była Genowefa Tokarska. Powiedziała ona wtedy, że pierwsze 20 mln zł na inwestycje na Czarnej Ładzie, zostaną przekazane do 2013r. - Jest połowa 2012 i ja nadal czekam na te środki. Jak najbardziej popieram budowę tego zbiornika, uważam, że do tego dojdzie - mówił Szeliga. Zaznaczył przy okazji, że wolałby by radni zajęli się konkretną pracą i zabezpieczyli odpowiednie środki w przyszłorocznym budżecie zamiast przyjmować uchwałę intencyjną w tej sprawie.

- Doceniam działania poseł Tokarskiej, ale na ostatnim spotkaniu, które odbyło się w Starostwie Andrzej Pichla z Urzędu Wojewódzkiego powiedział, że brakuje pieniędzy na wszystkie zbiorniki, które miałyby powstać na terenie województwa. Osobiście nie wierzę, że przy tym stanie finansów państwa, powstaną wszystkie trzy zbiorniki, ale daj Boże, żeby to wyszło - podsumował poseł.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Zbiornik w Brodziakach przyczyną sporów, 2.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8384
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
US
a6d-e02
~ Witt  Pani Poseł oprócz tego,że jest ,,dumna" z władz miasta, powinna być też dumna i zadowolona z dyrektora Elewarru p. Śmietanki. PSL-owskiego ,,działacza" który w spijaniu śmietanki z państwowych spółek doszedł do takiej wprawy,że jego roczna pensja wynosiła prawie 900tyś. A samej odprawy dostanie 200tyś. A pani poseł tak się martwiła,że będziemy mieć małe emerytury,że nam podniosła wiek emer. do 67 lat. I my za to jesteśmy dumni z pani poseł,że ona o nas tak dba, i o wszystko się troszczy.
22 lipca 2012
+30
-3
PL
573-980
~ ciekawy  Ten Patro to jak dziecko we mgle!!
22 lipca 2012
+30
-5
PL
c30-e52
~ Zdecydowanie  Zdwecydowanie i na bieżąco niech poseł Szeliga pilnuje tych obiecanek bo we mgle widać więcej niż tego Patra.A tak czemu to taka ważna persona z tego szefa upadającego PKS?O co tu chodzi?
22 lipca 2012
+27
-6
Ostatnio dodane komentarze
PL
2de-e34
~ can   W PSL zawsze biznes rodziny najważniejszy a u nas widać przykład . żona poseł mąż starosta córka dyrektor ,jak tu zostać w takiej rodzinie w PSL?Taka rodzina zawsze dba o swoich nie ważne czy debil ważne że z rodziny a jak sie nie zna to zawsze może mieć doradców.Pamiętacie jak Wałęsa został prezydentem to od razu szukał doradców bo sam nic nie umiał a i potem podpisywał wszystko co mu dali .
26 lipca 2012
+0
-2
PL
c30-e52
~ Pro forma   Jak mocno wytłuszczono ważne nazwiska,ho,ho...!Ale popisy redakcji,nie pierwszy raz!Bardzo brzydko,bardzo!To proste.....
23 lipca 2012
+0
-3
PL
c30-e52
~ Współczucie   Sympatyk rozumu wzdycha mocno bo go nie ma.Wspólczuć takimjak nie rozumieją wiele.
23 lipca 2012
+1
-4
PL
5f8-b2b
~ sympatyk rozumu   Gratki dla obserwatora i kondolencje dla Olka i innych z zapatrzonych w marnego facia, zdrajcę PiS.
23 lipca 2012
+1
-7
PL
9ee-32a
~ QWE   Nie słyszałeś o "kolesiach"?, Patro o ile dobrze pamiętam jest z PO ale nie jestem pewien, w razie pomyłki niech ktoś mnie poprawi. Zaraz leci dodatkowa kasa za sesje...
23 lipca 2012
+1
-3
PL
c30-e52
~ Olek   Obserwatorze tracisz formę i czas na służenie w roli klakiera.Nie ubliżaj,i nie ujawniaj swojego braku pojęcia o życiu i praworzadności.Dobrze posel, Szeliga działa ze zwraca uwage tam gdzie trzeba.
22 lipca 2012
+22
-5
US
a6d-e02
~ Witt   Pani Poseł oprócz tego,że jest ,,dumna" z władz miasta, powinna być też dumna i zadowolona z dyrektora Elewarru p. Śmietanki. PSL-owskiego ,,działacza" który w spijaniu śmietanki z państwowych spółek doszedł do takiej wprawy,że jego roczna pensja wynosiła prawie 900tyś. A samej odprawy dostanie 200tyś. A pani poseł tak się martwiła,że będziemy mieć małe emerytury,że nam podniosła wiek emer. do 67 lat. I my za to jesteśmy dumni z pani poseł,że ona o nas tak dba, i o wszystko się troszczy.
22 lipca 2012
+30
-3
PL
5f8-b2b
~ obserwator   A co on może pilnować? Niech się wykaże czymś konkretnym na rzecz miasta, niech załatwi np. dotacje na inwestycje, a nie pyskuje na tych, którzy wiele dla miasta zdobyli.I niech szacunku się nauczy wobec starszych od niego i zasłużonych dla miasta i powiatu.
22 lipca 2012
+8
-24
PL
c30-e52
~ Zdecydowanie   Zdwecydowanie i na bieżąco niech poseł Szeliga pilnuje tych obiecanek bo we mgle widać więcej niż tego Patra.A tak czemu to taka ważna persona z tego szefa upadającego PKS?O co tu chodzi?
22 lipca 2012
+27
-6
PL
573-980
~ ciekawy   Ten Patro to jak dziecko we mgle!!
22 lipca 2012
+30
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
10 kwietnia 2021 Biłgoraj
81. rocznica zbrodni katyńskiej i 11. rocznica katastrofy smoleńskiej
W sobotnie popołudnie, 10 kwietnia w Biłgoraju upamiętniono polskich oficerów pomordowanych na terenie byłego ZSRR w 1940 r. oraz ofiary katastrofy smoleńskiej, w 11. rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Z uwagi na pandemię i obowiązujące obostrzenia uroczystości miały symboliczny charakter.
w niedzielę, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Jak działają oszuści?
w sobotę, godzina 18:01 Turobin
Pijany kierowca potrącił rowerzystkę, potem próbował uciec
w piątek, godzina 08:06 Powiat
Ognisko ptasiej grypy w powiecie
W bieżącym tygodniu, na terenie powiatu biłgorajskiego wykryto pierwsze ognisko ptasiej grypy, dotyczyło ono gospodarstwa niekomercyjnego, w którym utrzymywano 52 ptaki. Stado zostało już zlikwidowane. Przypominamy, że ptasia grypa nie jest groźna dla ludzi.
w niedzielę, godzina 11:07 Lubelszczyzna
314 848 aktywnych przypadków COVID-19
w sobotę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy trener Łady Biłgoraj
4 kwietnia 2021 Biłgoraj
Decyzja dotycząca lasu pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą podjęta
W planach leśników była wycinka lasu pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą na powierzchni 3,6 ha. Z apelem o zaniechanie tych działań wystąpiły dwie rady osiedlowe. Jaki jest efekt? Decyzja już została podjęta.
8 kwietnia 2021 Biłgoraj
Miasto chce sprzedać mieszkania
w sobotę, godzina 10:19 Biłgoraj
Ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia dla południowej części powiatu
w środę, godzina 11:01 Kraj
Minister zdrowia o obostrzeniach. Co z majówką?
W środowe przedpołudnie 14 kwietnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tego spotkania przekazał informacje dotyczące kolejnych kroków podejmowanych przez rząd dotyczących obowiązujących obostrzeń. Jak wiele się zmieni w ciągu najbliższych dni?
w piątek, godzina 11:19 Lubelszczyzna
Policyjne działania z wykorzystaniem drona
w sobotę, godzina 11:21 Lubelszczyzna
Już ponad 2,6 mln potwierdzonych przypadków w kraju
6 kwietnia 2021 Biłgoraj
Przedmiotem przypominającym broń groził właścicielowi sklepu
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który grożąc właścicielowi sklepu monopolowego przedmiotem przypominającym broń palną usiłował dokonać rozboju. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Już po kilku godzinach był w rękach policjantów. Trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.
w czwartek, godzina 08:18 Powiat
Inwestycja za prawie 5 mln zł ruszyła pełną parą
12 kwietnia 2021 Powiat
Chcieli kupić samochód. Stracili 7 tys. euro
7 kwietnia 2021 Kraj
Obecne obostrzenia będą obowiązywać dłużej. Do kiedy?
W środowe przedpołudnie 7 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przekazał informacje dotyczące dalszych planów rządu związanych z obostrzeniami.
w środę, godzina 12:52 Szyszków
Kolizja ciągnika z dostawczakiem
11 kwietnia 2021 Biłgoraj
Piotrek uciekł przed śmiercią, teraz musi wrócić do zdrowia
we wtorek, godzina 22:01 Biłgoraj
Finał Ninja Warrior za nami. Jak poradził sobie strażak z Biłgoraja?
We wtorkowy wieczór 13 kwietnia wyemitowany został finał Ninja Warrior. W programie wystąpił strażak ochotnik z Biłgoraja Piotr Lisiczka. O tytuł pierwszego polskiego Ninja Warrior i 150 tysięcy złotych walczyło 24 zawodników.
11 kwietnia 2021 Biłgoraj
Prace na Placu Wolności potrwają do końca miesiąca
w czwartek, godzina 10:42 Lubelszczyzna
Sytuacja epidemiczna w regionie. W powiecie zmarła 1 zakażona osoba
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl