Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ II Masa Krytyczna
2012.05.25 19:51 | aktualizacja: 2012.05.25 19:59

Rowerzyści opanowali miasto

"Standardy techniczne dla infrastruktury rowerowej w Biłgoraju" to hasło pod jakim odbyła się dziś tj. 25 maja 2012 roku II Masa Krytyczna Miasta Biłgoraj.
Rowerzyści opanowali miasto
Rowerzyści opanowali miasto

Za uczestnictwo w drugiej Masie Krytycznej podziękował Florian Kapica - Nasze działania nie są bezowocne. Mamy pierwsze efekty. W dniu 24 maja złożyliśmy na ręce burmistrza pismo z uwagami odnoszącymi się do opracowywanego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Biłgoraj - mówił Florian Kapica.

Uwagi te dotyczą następujących spraw:

1. Przebiegu tras rowerowych w Biłgoraju.

2. Zamieszczenia w planie zagospodarowania przestrzennego punktu zapewniającego

obowiązywanie ‘Standardów technicznych dla infrastruktury rowerowej w Biłgoraju'.

3. Umożliwienia wyjazdu trasami rowerowymi z miasta na szlaki rowerowe mające swój początek lub

koniec w Biłgoraju.

4. Umożliwienia dojazdu i wyjazdu z miasta trasami rowerowymi w kierunku okolicznych miejscowości.

5. Wyznaczenia ścieżki rowerowo-pieszej o charakterze rekreacyjnym w dolinie Białej Łady.

6. Wyznaczenia przejazdów rowerowych przez ul. Kościuszki w sposób umożliwiający sprawną i

bezkolizyjną komunikację rowerową.

7. Wyznaczenia przejazdów rowerowych przez ul. Zamojską w sposób umożliwiający sprawną i bezkolizyjną komunikację rowerową.

Do złożonego pisma dołączono ‘Standardy techniczne dla infrastruktury rowerowej w Biłgoraju'opracowane na podstawie standardów obowiązujących w innych miastach Polski.

Uwagi te mają trafić do urbanistów opracowujących plan zagospodarowania przestrzennego, którzy następnie rozpatrzą zasadność tych uwag i zarekomendują je do rozpatrzenia burmistrzowi. Mamy nadzieję, że nasze uwagi spotkają się z pozytywnym odbiorem, dzięki czemu interes rowerzystów w planie zagospodarowania przestrzennego zostanie uwzględniony. Uważamy, że poprawa warunków poruszania się rowerzystów w mieście przyczyni się do zwiększenia ich bezpieczeństwa, spowoduje częstsze wybieranie roweru podczas drogi do pracy, szkoły, w celu

załatwienia spraw urzędowych, czy też w celach rekreacyjnych, a tym samym przyczyni się do zwiększenia komfortu mieszkańców i postrzegania miasta jako miejsca przyjaznego do życia. Doświadczenia wielu miast pokazały, iż budowa infrastruktury rowerowej w znacznym stopniu poprawiła jakość, czas i bezpieczeństwo poruszania się po ulicach. Biłgoraj zyska wizerunek miasta nowoczesnego, dbającego o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców oraz szanującego aspekty ekologiczne. Jest to bardzo ważne także z uwagi na fakt położenia - miasto zlokalizowane w samym sercu kompleksu leśnego Puszczy Solskiej powinno być postrzegane jako ekologiczne i przodować w rozwiązaniach

Red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Rowerzyści opanowali miasto, 4.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 13779
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   WIĘKSZOŚĆ BEZROBOTNYCH NIE JEŻDŻI TYLKO CHODZI BO ICH NIE STAĆ NAWET NA SPRAWNY ROWER. KAŻDY GROSZ OSZCZĘDZAJĄ NA PRZEŻYCIE KOLEJNEGO DNIA. NATOMIAST ROSŁAN I TOKARSKI MYŚLĄ TYLKO O WŁASNYCH INTERESACH, A NIE - O WALCE Z BEZROBOCIEM I TWORZENIU NOWYCH MIEJSC PRACY.
27 maja 2012
+6
-4
PL
b0a-369
~ ROWERZYŚCI NA STOŁKI - bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   a TERAZ NIECH NIECH OPANUJĄ URZĄD MIEJSKI I POWIATOWY I ZACZNĄ W NICH DOBRZE RZĄDZIĆ.
27 maja 2012
+4
-5
PL
46d-b1d
~ beatrix   "ZRESZTĄ MIESZKAŃCY MIASTA TO W WIĘKSZOSCI BIEDOTA DLTEGO RÓWNIEŻ JEŻDZI ROWERAMI" ----z tego co pisze "bezrobotny" chyba nie wiele orientuje się w sprawie rowerów:) (ma typowo sterotypowe myślenie - jak biedny to na rower) tylko,że rzeczywistość jest inna, ponieważ obecnie ludzie doceniają różne formy aktywnego wypoczynku np. rower, co nie oznacza,że nie mają samochodów;) lub są biedni. Lepiej chyba czasem wyskoczyć na rower niż siedzieć przed komp lub tv i hodować brzuch, celulit itp...
26 maja 2012
+7
-4
PL
df5-c79
~ wielocyped   "NALEŻY TAKŻE DODAĆ ŻE LUDZIE"POWINNI WZIĄŚĆ SIE DO ROBOTY" A NIE TYLKO CIĄGLE ROZRYWKI RÓŻNE,ZRESZTĄ MIESZKAŃCY MIASTA TO W WIĘKSZOSCI BIEDOTA DLTEGO RÓWNIEŻ JEŻDZI ROWERAMI"
I kto to mówi !!! Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja ty nierobo sam wziąłbyś się do roboty a nie tylko klawiatura. A co do biedoty to popatrz dobrze jakimi ludzie rowerkami jeżdżą. A tak na marginesie to w Biłgoraju jest więcej samochodów niż mieszkańców.
26 maja 2012
+4
-4
PL
3ba-640
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   NALEŻY TAKŻE DODAĆ ŻE LUDZIE"POWINNI WZIĄŚĆ SIE DO ROBOTY" A NIE TYLKO CIĄGLE ROZRYWKI RÓŻNE,ZRESZTĄ MIESZKAŃCY MIASTA TO W WIĘKSZOSCI BIEDOTA DLTEGO RÓWNIEŻ JEŻDZI ROWERAMI
26 maja 2012
+6
-7
PL
8f4-6d2
~ mac   Idea piekna. Nie tylko zwracaja uwage na.potrzeby rowerzystow ktorych u nas nie brakuje ale rowniez buduje sie spoleczenstwo obywatelskie.
P.s brak sciezek na ul. Kosciuszki to.skandal
26 maja 2012
+3
-4
PL
df5-c79
~ welocyped   Sprawy społeczno-gospodarcze też dotyczą rowerzystów !!! I również leżą w gruzach.
26 maja 2012
+3
-4
PL
b0a-369
~ "MIASTO ROWERÓW" - bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   "MIASTO ROWERÓW BIŁGORAJ", A NAJWAŻNIEJSZE SPRAWY SPOŁECZNO - GOSPODARCZE LEŻĄ U WŁADZY ODŁOGIEM.
25 maja 2012
+5
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
nekrolog
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl