Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Wieści ze szkół
2012.04.08 10:36 | aktualizacja: 2012.04.08 10:38

Z ortografią za pan brat!

Jak trudna jest sztuka poprawnego pisania, mogą potwierdzić uczniowie zdobywający nagrody w konkursach ortograficznych. W tym roku szkolnym do grona najlepszych w dziedzinie ortografii dołączyli kolejni uczniowie z LO im. ONZ i Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju.
Z ortografią za pan brat!
Z ortografią za pan brat!

Aleksandra Cich reprezentowała szkołę w centralnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego "Z ortografią na co dzień", które odbyły się 26 marca w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Uczennica zdobyła tytuł Finalisty konkursu. Zaprezentowała wysoki poziom przygotowania, rywalizując z młodzieżą z całego kraju. Do ścisłego finału zakwalifikowano zaledwie 41 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs był organizowany przez Centrum Edukacji Humanistycznej.

Aleksandra Cich wygrała również konkurs ortograficzny w Zamościu. 27 marca w auli Instytutu Przyrodniczo-Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu odbyła się III edycja "Zamojskiego Dyktanda". Do ścisłego finału zakwalifikowano 48 osób z 351 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z regionu.

Uczennica klasy II LO im. ONZ zajęła I miejsce, otrzymując tytuł Laureata oraz nagrodę rzeczową - tablet. Ma możliwość także podjęcia nauki w PWSZ w Zamościu z pominięciem zasad rekrutacji. - W konkursach ortograficznych biorę udział od III klasy szkoły podstawowej. Dzięki zainteresowaniu książkami obyłam się nieco z polską pisownią. W liceum pisałam dyktanda pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego. Pomoc mamy, również nauczyciela języka polskiego, była niezwykle przydatna w poznawaniu nowych słów. Zwycięstwo w finale "III Zamojskiego Dyktanda" utwierdziło mnie w przekonaniu, że jeśli chce się coś osiągnąć, to trzeba pracować - podkreśla Aleksandra Cich.

Trzeci sukces Aleksandry to II miejsce w finale Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Żółty Orzech" Biłgoraju. Opiekunem uczennicy jest mgr Barbara Chołyst. Karolina Żurek z pierwszej klasy liceum także odniosła znaczące sukcesy. Wygrała Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Żółty Orzech" w Biłgoraju, otrzymując cenne nagrody książkowe. Karolina znalazła się także w pierwszej dziesiątce najlepszych w III edycja "Zamojskiego Dyktanda". Reprezentowała szkołę finale XII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Dyktando 2012" w Tarnogórze. Opiekunem uczennicy jest mgr Teodora Gniewek.

Finalistami "Zamojskiego Dyktanda" zostali następujący uczniowie LO im. ONZ Powiatowego Gimnazjum. A są to: Anna Roszkowska, Partycja Piętak, Alicja Kusiak /opiekun: mgr Helena Wasąg/ Natalia Szewczyk i Izabela Pacoń /opiekun: mgr Jadwiga Rataj/ Dominika Cudziło /opiekun: mgr Barbara Chołyst/ Marta Szczerba /opiekun: mgr Barbara Łagód/ Sylwia Daśko /opiekun: mgr Dorota Dorosz/ gimnazjum: Katarzyna Żółw /opiekun: mgr Dorota Dorosz/ Ilona Jastrzębska /opiekun: mgr Magdalena Żurawicz/ Klaudia Bednarz /opiekun: mgr Teodora Gniewek/

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie "Żółty Orzech" otrzymała Monika Matysik, którą przygotowała do eliminacji mgr Barbara Łagód. Natomiast uczestniczkami finału z gimnazjum były Dominika Szczepańska /opiekun: mgr Magdalena Żurawicz/ i Klaudia Dworniczak /opiekun: mgr Anna Furmanek/.

Warto zatem pracować nad ortografią i dbać o język polski, który ciągle zmienia się, bo dyktanda są coraz trudniejsze i wymagają niezwykłych umiejętności. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Czytelnik artykuł dodany przez czytelnika
BCh
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Z ortografią za pan brat!, 0 out of 5 based on 0 ratings
BCh dodany
 
Odsłon: 10999
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
229-390
~ do szlachetnego pana Jarka   Dziękuję Ci Jarku za to że Ty też ubolewasz i jęczysz nad panoszącą się niesprawiedliwością.
ALE ? jednocześnie zapytuje co to za zmroll śmie dawać minusy ? tą łapka w dół ,Kimkolwiek jesteś niegodziwcze jak śmiesz bronic wolności słowa,to sekciarstwem się nazywa i pochwalasz patologię.Zapamiętaj sobie najwet jak dajesz w łapę w ukryciu to jest zawsze kto to widzi i wcześniej czy później jest wyjawiane .Nawet nieuczciwi sędziowie wzorem /kapłan Heli/ co ignorował poczynania swych niegodziwych synów i został za to ukarany/Niebieska otoka sędziów symbolizuje nie tylko ich majestat ale przede wszystkim samego Boga a On nie pozwoli wiecznie czytaj długo sobie urągać przez takich .
Ludziom dobrej woli życzę błogosławieństw a chwedów wszelkiej maści potępiam-niebawem się wam skończy.
9 kwietnia 2012
+1
-1
DE
a36-074
~ Jarek   Ostatni sprawiedliwy masz racje.Ja znam sedzine,co pije jak szewc,robi kase,wydaje wyroki jak chce i nikt jej nic nie zrobi,bo to jedna klika.A w dodatku to jest strach na wròble,
sam szkielet wymalowany ,ktòry faktycznie nic nie reprezentuje,ale co z tegoß MAMY TAKICH WIELE.
9 kwietnia 2012
+1
-2
PL
4ea-d05
~ Troll   Bezrobotny, Aleksandra to Ala? A nie Ola?
8 kwietnia 2012
+3
-2
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   ALA, nie patrz na innych i ich rady, tylko wybierz naukę w zawodzie, który ci odpowiada i jest zgodny z twoim tzw."powołaniem", dlatego, iż "z niewolnika nie ma dobrego pracownika" i "szydło zawsze z worka wyjdzie".
8 kwietnia 2012
+4
-2
PL
77c-680
~ ostatni sprawiedliwy   Zostań lepiej przekupną sędziną biłgorajską ,będziesz wielką panią i będą mogli wszyscy Ci skoczyć na garb którego i tak nie masz.
To jest dopiero fucha bycie sobie taką sędziną ,będziesz mogła bezkarnie fałszować dokumentacje, prokuratorka zawołać albo pogonić z sali ,żeby cie nie wnerwiał w ustawkach,biznesmeni będą ci włazić albo ty im bez wazelinki... W końcu nie ma to jak bezkarne bycie skorumpowaną .
-Tylko błagam Cię o jedno ,nie wypisuj takich pokrętnych kłamliwych pierdół w wypocinach/nie mających żadnego odniesienia do ujawnionej acz skasowanej z protokołu prawdy/ pt uzasadnienie wyroku a potem nie hańb tego zaszczytnym godłem i nie podpisuj tego ,,w imieniu RP" bo i tak będzie wiadomo, że to twoje bzdety na zamówienie lokalnych biznesmenów.
Pozdrowionka dla Sędziny pani Marzeni Kaczorowskiej-Paczos ,wstydu nie mającej za to na samym początku swej kariery zyskała ksywkę ,,elektryczna Sędzina" jak wybieliła radnego z Józefowa który wg niej tylko pożyczył sobie prąd z instalacji elektrycznej.To był pokaz marketingu z jej strony i widać skuteczny do nadal-biznesmeni kupą ,zapraszam aż chciało by się zakrzyknąć ! <figielek>
8 kwietnia 2012
+2
-5
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   ...wielkie gratulacje i Wesołych Świąt Wielkanocnych dla ALI...tak trzymaj...nie trać czasu na "głupoty", tylko rozwijaj swoje zainteresowania i zmierzaj do obranego celu...może za ok. ćwierć wieku zostaniesz profesorem zwyczajnym polonistyki na wyższej uczelni...
8 kwietnia 2012
+3
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
dzisiaj, 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
dzisiaj, 21:40 Biłgoraj
Rada osiedla Puszcza Solska o najważniejszych problemach
Ponad dwa lata temu, ze względu na pandemię, przerwano zebrania rad osiedlowych. Mimo, że oficjalnie nie zostały one wznowione, mieszkańcy osiedla Puszcza Solska postanowili się spotkać i porozmawiać o najważniejszych dla nich sprawach. Zebranie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 5 grudnia.
dzisiaj, 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
dzisiaj, 12:07 Tereszpol
Święta za pasem, a ktoś majstruje przy prezentach
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl