Uczniowie różnych liceów byli zmotywowani do zmagań konkursowych następującymi nagrodami: laptopem (pierwsze miejsce), kamerą (drugie miejsce), tabletami (miejsca od trzeciego do piątego). Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek w postaci książki.
Do III-go etapu szczęśliwie zakwalifikowało się dwudziestu uczniów. Najwięcej, bo aż siedmiu uczestników finału, to uczniowie z LO im. ONZ w Biłgoraju. Finałowy etap składał się z dwóch części, pierwszą z nich stanowiła seria pytań. W tej części każdy z odpowiadających miał prawo do pomyłki. Pierwsza pomyłka oznaczała żółtą kartkę, a następna czerwoną i odpadnięcie z dalszej rozgrywki ("Jeden z dziesięciu"). Etap ten zakończył się, gdy przy stoliku zostało jedynie dziesięciu uczestników, którzy weszli do ścisłego finału. Do tej części awansowało trzech uczniów z LO im. ONZ.
Ostatni etap finału składał się z prezentacji pomysłu na własną przyszłość, dotyczącego otwarcia przedsiębiorstwa, którego rozwój byłby dotowany w wysokości 40000 zł z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W ramach przygotowań do konkursu, uczniowie, trzy tygodnie wcześniej, otrzymali do wypełnienia przykładowy wniosek oraz wzięli udział w szkoleniu "abc przedsiębiorczości", które zostało zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną, przy współudziale Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Finaliści zostali również poproszeni o złożenie dokumentacji, zawierającej wniosek o przyznanie dofinansowania oraz o przedstawienie biznesplanu działalności gospodarczej. Dodatkowo, jury oraz zgromadzona publiczność mogła obejrzeć przygotowane prezentacje multimedialne. Jury oceniało projekty pod względem innowacyjności, formy oraz sposobu prezentacji. Każda prezentacja mogła trwać do pięciu minut, po niej następowała seria pytań od jury i nieliczne pytania od publiczności. Zapytania dotyczyły najczęściej szczegółów nieujętych w prezentacji oraz ciekawostek interesujących zadających pytania. Po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury odbyło tajną naradę, która wyłoniła zwycięzców. Zdobywcą głównej nagrody okazał się uczeń LO im. ONZ Marek Kornik z klasy 2A, który otrzymał laptopa. W finale znalazł się jeszcze jeden uczeń z naszej szkoły Krzysztof Chodara z klasy 2B, (IV miejsce) który w nagrodę otrzymał multimedialny tablet.
Organizowanie tego typu konkursów zwiększa potrzebną w dzisiejszym zglobalizowanym świecie wiedzę na temat mechanizmów, kierujących rynkiem oraz uświadamia młodym ludziom ważność codziennych decyzji, które wpływają na kształtowanie się dobrobytu w Polsce i poza jej granicami.
Opiekunem uczniów był pan Andrzej Szatowski, który w nagrodę za wprowadzenie dwóch uczniów do premiowanego finału otrzymał multimedialny tablet.