Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Wywiad z nowym pełnomocnikiem powiatowym PiS
2012.02.10 10:16 | aktualizacja: 2012.02.10 10:53

Zakończyć spory i zjednoczyć prawicę

Z Michałem Mulawą, nowo powołanym pełnomocnikiem powiatowym Prawa i Sprawiedliwości rozmawiamy o problemach biłgorajskiego PiS-u, planowanych zmianach i nowych członkach partii.
Zakończyć spory i zjednoczyć prawicę
Zakończyć spory i zjednoczyć prawicę

bilgorajska.pl - Jakie obowiązki wynikają z pełnienia funkcji pełnomocnika powiatowego?
Michał Mulawa - Pełnomocnik powiatowy pełni takie funkcje jak zarząd prócz przyjmowania nowych osób do partii. Jest to funkcja przejściowa. W drugim kwartale tego roku odbędą się wybory do zarządu powiatowego PiS.
- Jak ocenia Pan swój start w ostatnich wyborach?
- Jestem zadowolony z wyniku wyborczego, chociaż nie dostałem się do Sejmu. Uzyskałem ponad 5 tysięcy głosów, za które serdecznie wszystkim dziękuję. Nie zostały one zmarnowane. Pewien niedosyt jednak pozostał. Po pierwsze dlatego, że zawsze wydaje się, że można było zrobić więcej. Po drugie mimo 43% poparcia dla partii, nie ma posła PiS z Powiatu Biłgorajskiego.
- Czy odbył Pan już spotkania z członkami biłgorajskiegi PiS-u?
- Odbyłem spotkanie z klubami radnych PiS w mieście i powiecie. Planuję kolejne. Rozmawialiśmy o kwestiach związanych z problemami Powiatu Biłgorajskiego, ale i całego regionu m.in sytuacji w oświacie, likwidacji OC, czy niepewnej przyszłości Rejonu Energetycznego. Są to tematy, które będziemy monitorować. Są także pewne sprawy ponadpartyjne o które wszyscy w porozumieniu powinniśmy walczyć.
- Czy prawdą jest, że członkowie Biłgorajskiego Porozumienia Samorządowego przechodzą do PiS-u?
- Rzeczywiście część osób związanych z tą inicjatywą samorządową zadeklarowało chęć wstąpienia w szeregi PiS. Zgłaszają się również osoby z innych środowisk m.in. Prawicy RP, Ligi Polski Rodzin czy Samoobrony. W PiS-ie jest miejsce na różne skrzydła. Następuje więc konsolidacja prawicy właśnie w Prawie i Sprawiedliwości z czego się cieszymy. Po prostu PiS rośnie w siłę. To tendencja ogólnopolska.
- Jakie cele stawia sobie obecnie PiS?
- Chciałbym otworzyć PiS na szeroko rozumiane środowiska i ludzi prawicy, a także ukierunkować jego działania. W powiecie biłgorajskim chcemy mieć realny wpływ na politykę samorządową, budować silną, zjednoczoną prawicę i zakończyć spory. Prawo i Sprawiedliwość tworzy silną partię centro-prawicową, która jest w stanie wygrać kolejne wybory. Jestem przekonany, że dojdzie do nich przed terminem. Społeczeństwo nie wytrzyma tego, co nam serwuje obecna władza. Skutki rządów PO odczuwamy wszyscy, każdego dnia, choćby poprzez horrendalne ceny paliw czy galopujące, już ponad 2 mln, bezrobocie, które szczególnie dotyka młodych ludzi. Propagandowa "bańka mydlana" z każdym dniem jest coraz cieńsza i niedługo pęknie.
- Co z Solidarną Polską, która także chce skupić środowiska prawicowe?
- SP nie stanowi dla nas konkurencji. Myślę, że Polacy zrozumieli, że PiS jest jedyną prawicową formacją polityczną, która stanowi alternatywę dla fatalnych rządów PO. Widać to również w rosnących dla PiS sondażach poparcia. Również coraz więcej liderów społecznych wstępuje w nasze szeregi. Niedawno do PiS-u wstąpił radny Biłgoraja Mirosław Lipiński, czy Jan Pawlik, przewodniczący Rady Miasta w Tarnogrodzie.
- Jak skomentuje Pan przejście Piotra Szeligi do Solidarnej Polski?
- Myślę, że mieszkańcy powiatu, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich wyborach czują się bardzo zawiedzeni, że nie mają swojego przedstawiciela w Sejmie. Ale myślę, że ta sytuacja zmieni się w ciągu najbliższych lat. Życzę mu efektywnej pracy dla dobra powiatu.
- PiS w Biłgoraju kojarzy się z konkretnymi nazwiskami i pewnymi wewnętrznymi sporami. Czy planuje Pan jakieś zmiany osobowe?
- Czystek nie będzie, ale każdy członek partii musi wiedzieć, że nie może działać na szkodę Prawa i Sprawiedliwości. Eskalacja pewnych napięć i problemów, powinna być rozwiązywana wewnątrz partii, a nie na łamach lokalnych mediów. Taka sytuacja jest nie do przyjęcia i będę na nią reagował bardzo szybko. Chciałbym, aby od tej pory, nasze sprawy były dyskutowane i omawiane wewnątrz partii, w celu wypracowania wspólnego stanowiska.
Zmieni się również polityka informacyjna PiS-u. Będziemy pracować z klubami radnych, samorządowcami oraz informować Państwa o podejmowanych działaniach i inicjatywach. Powstanie także strona internetowa biłgorajskiego Prawa i Sprawiedliwości na której będziemy zamieszczać informacje dotyczące lokalnych struktur. Będzie z niej także można pobrać deklarację przystąpienia do partii. Każdy mieszkaniec powiatu o prawicowych poglądach może się do nas zgłosić.
- Gdzie będzie mieścić się nowa siedziba PiS-u?
- W biurze poselskim Pana Posła Sławomira Zawiślaka, które wkrótce zostanie otwarte. Będę także pełnił w nim dyżury, aby móc się spotkać z mieszkańcami Powiatu Biłgorajskiego.

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

red.
REKLAMA
Oceń:
9 głosów
Zakończyć spory i zjednoczyć prawicę, 1.4444 out of 5 based on 9 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13355
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (72)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
e33-c83
~ Buhahah  Jak czytam te wypociny Mulawy to tylko jedno na myśl mi przychodzi BUHAHAHA!!!!
10 lutego 2012
+33
-6
PL
05e-dd2
~ Darek  Pan Mulawa jest poprostu śmieszny mówiąc,że Polacy zrozumieli, że PiS jest jedyną prawicową formacją polityczną, która stanowi alternatywę dla fatalnych rządów PO. To dlaczego Pis ciągle przegrywa wybory?Niech Pan Mulawa przestanie robić ludzi w balona!!!!!!!!!
10 lutego 2012
+33
-8
PL
d43-9ec
~ Mulawa czytaj  Poczytaj Mulawa gdzie cię mają radni z Biłgoraja:
http://bilgoraj.com.pl/oswiadczenie-radnych-klubu-pis-w-radzie-miasta,4,7630,n.html
10 lutego 2012
+28
-8
Ostatnio dodane komentarze
PL
1f4-1aa
~ ROLNIK   spadochroniarz z Lublina szuka Frajerów
12 listopada 2014
brak ocen
PL
ef7-7e8
~ Helter Skelter   A jak się zjednoczy to powstanie: Polska Zednoczona Prawica Rozbrojona. W skrócie: PZPR.
17 lutego 2012
+4
-2
autochton   Chłopcze, najpierw dowiedz się, co to jest prawica a potem bedziesz jednoczył.
16 lutego 2012
+6
-2
PL
6e1-397
~ weda   Jedno mu trzeba przyznać, siedzi jak amerykański prezydent, tylko ten obrazek w tle krzywo wisi.
15 lutego 2012
+2
-2
PL
b23-fd7
~ megii   Śmiech na sali :) Człowieku weź się najpierw za siebie i nie kompromituj PIS-u w Biłgoraju....
15 lutego 2012
+3
-2
PL
b0a-369
~ Do "ciekawe" - Kolumb:, tj. twój koleś.   Mój Kolesiu, jak odkryłem Amerykę w 1492r. a Ty teraz, czyli trochę póżniej. Ty zajmujesz się w internecie anonimowymi (w pewnym zakresie) autorami wpisów, czyli niepotrzebnymi głupotami.Ja, jako twój kolega, mam własne dwa wejścia na internet i dodatkowe u rodziny, oraz wszystko o ciebie wiem. Nie chcę nawet wymieniać twojego właściwego imienia bo znajomi by ciebie namierzyli i z tego się śmieli. Traktuj internet jako dobrą zabawę pod warunkiem, aby nikogo, tj. po nazwisku, nie znieważać. Natomiast, każda ksywa (nick) jest dozwolony, żeby np. śamiać się zwłaszcza z tzw. "napaleńców" internetowych.Nadmieniam, że tego nie powinno się robić w pracy. Życzę dobrej zabawy w internecie.
13 lutego 2012
+5
-1
PL
ce3-f27
~ ciekawe   Z kodów adresów ip wynika, że pod nickami: ~ bezrobotny, ~ do zdziwiony - boss odnośnie poniższego wpisu, ~ BOSS do bossa, ~ Wampir z Tarnogrodu, ~ inżynier, ~ bezrolny rolnik do szwagra -BOSSA, ~ bezrobotny do BOSSA,~ BOSS do bezrobotnego, ~ uczen 3 klasy podstawowki, ~ bezrobotny, ~ BOSS, ~ inzynier, ~ robotnik, bezrobotny robotnik drogowy i td... kryje się jedna i ta sama osoba.
Nie byłoby by może w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że sam ze sobą zawzięcie dyskutuje.
13 lutego 2012
+4
-5
PL
b0a-369
~ bezrobotny   Gdzie jest politruk ? Nie ma go w Lublinie i Zamościu. Jest wzywany do Warszawy, do bossa - Kaczorawysokiego.
13 lutego 2012
+7
-0
US
391-f17
~ do enyo = Mulawy   Pan Mulawa szuka wrogów nie tam gdzie trzeba. Ma kompleksy Solidarnej Polski i ich atkuje. Szeliga ma rację że olewa takiego narwańca. Mulawa w Biłgoraju niszczy swoich członków w PiS. W Lublinie też w młodzieżówce najpierw usuwał rywali a potem udawał wodza. Dla członków PiS na zawsze pozostanie namiestnikiem z Lublina.
12 lutego 2012
+10
-5
PL
95a-460
~ Mirosław   Trzeba szanować naszych bohaterów. To co zrobiono z panem pułkownikiem Mazurem woła o pomstę do nieba. Wiadomo kto za tym stoi.
12 lutego 2012
+5
-4
PL
f1a-324
~ Michaś   Michał do kościoła, nie wypisuj na necie. Nikt już się na to nie nabierze. Przyjmujesz BPS i Samoobronę jako prawicę hehehe.
12 lutego 2012
+8
-5
PL
b98-0c3
~ berta   mam wrazenie ze jakiegos posła nierobę ruszyło....
12 lutego 2012
+3
-11
PL
dab-55c
~ jaja   ,,Czystek nie będzie, ale każdy członek partii musi wiedzieć, że nie może działać ,,- ale jaja
12 lutego 2012
+5
-5
PL
050-9e2
~ enyo   Sadząc po poziomie dyskusji: połajankach i okładaniu konkurencji politycznej nie przebierając w środkach - widać, że Szeliga i jego SP bardzo obawiają się Mulawy i PiS.
12 lutego 2012
+4
-11
PL
b0a-369
~ do zdziwiony - boss odnośnie poniższego wpisu   wykorzystuje komputer swój i w pracy oraz "jaja" w serwisie sobie robisz
12 lutego 2012
+5
-3
PL
9aa-493
~ zdziwiony   Co jest z tym gościem nie tak???? ponad pięćdziesiąt wpisów i żadnej przychylnej opinii!! normalny człowiek to już by się pochlastał, no a politykowi to możesz pluć w oczy a i tak powie że deszcz pada.
12 lutego 2012
+5
-4
PL
9b0-2c9
~ Dywan   Pan Mulawa to dobra nadzieja dla Pisu w Biłgoraju. Tu, u nas wszystko po staremu, aż mdli i kurzy się. Nikt nie sprząta, chyba że pod dywan...
11 lutego 2012
+4
-10
PL
b0a-369
~ BOSS do bossa   Ja BOSS to moje nazwisko, a nie - nick czyli ksywa lub stanowisko - szef (ewentualnie - przewodniczący). Ksywę "boss" może mieć lub używać każdy, a nazwiska - to tylko ten, kto je ma. Jasne.
11 lutego 2012
+4
-5
PL
b0a-369
~ Wampir z Tarnogrodu   Ja Wampir z Tarnogrodu, odpuszczam wszystkim na tydzień czasu, bo jestem doradą BOSSA w sprawie pisania programu zjednoczenia etatowych oligarachów partyjnych prawicy z lewicowymi w jedną partię. Jak wiadomo, za projekt - program zapłaci Kwasnopijus, dlatego, że będzie stał na czele zjednoczonej nowej partii. Nastanie czas pokoju między politykami z różnych opcji oraz ludzmi.
11 lutego 2012
+5
-2
PL
240-8d0
~ pietryk   Wampir z Tarnogodu znowu atakuje!!
11 lutego 2012
+7
-6
PL
2a0-e6c
~ boss   widze ze ktos sie podszywa pod mój nick
11 lutego 2012
+2
-5
DE
b8e-22a
~ Obiektywnie   Radni z pis pokazali oswiadczeniem co myslą o Mulawie, Zawislaku i ich metodach. Maja racje, bo w Biłgoraju obcy zawsze bedzie obcy. Więc te wpisy Mulawy nic nie dadza. Radni wola Zbyszka Kite.
11 lutego 2012
+5
-4
PL
297-ee9
~ Radny   Radni mają dość Mulawy namiestnika z Lublina. Jesteśmy za Zbyszkiem Kitą. On został niesłusznie usunięty. Zbyszek nie martw się wygramy.
11 lutego 2012
+5
-5
PL
2a3-87b
~ A   Ktoś złośliwy dal ten komentarz, jak gdzie maja go radni PiS? Radni PiS tylko wyrazili swoje obawy, ale żadnego ataku na p. Mulawę ja tam nie widzę, a tu ktoś przeinacza fakty i robi z tego wielka wojnę. Bądźmy realni.
11 lutego 2012
+2
-5
PL
b0a-369
~ inżynier   Nie rozumien decyzji byłego cesarza, dlaczego dał temu tumanowi BOSSOWII (po 6-ściu klasach podstawówki) napisania programu ZJEDNOCZENIA PRAWICY I LEWICY W CELU POWSTANIA JEDNEJ PARTII W KARAJU, CZYLI "PARTII ZJEDNOCZONYCH OLIGARCHÓW PARTYJNYCH", KTÓRA BY TOTALNIE RZĄDZIŁA W KRAJU.
Przecież ja jestem właściwym człowiekiem do takiej roboty. Ukończyłem w mamrze 6-cio miesięczne zaoczne studia w Phenianie na unierytecie partyjnym komunistycznej partii Korei Północnej i napisałem pracę inżynierską pt. "Świetlana demokracja i twardogłowa partyjność w Korei Północnej". Za tę pracę otrzymałem tytuł zawodowy inżyniera i zostałem zwolniony z paki do kraju.
Podobno, były cesarz Kwasnopijus studiował i nie napisał pracy i dlatego zazdrości mi tytułu oraz z tej przyczyny nie mam "roboty partyjnej".
11 lutego 2012
+4
-2
PL
3f5-fe3
~ Jola   Kim jest ten Mulawa? Nie znam. Czytam co o nim ludzie piszą i jestem przerażona kto takiego zrobił szefem partii która nazywa się Prawo i Sprawiedliwość?
11 lutego 2012
+8
-4
PL
b0a-369
~ bezrolny rolnik do szwagra -BOSSA   PANIE BOSSIE, dzwonił były cesarz Kwasnopijus i powiedział, że akceptuje program zjednoczenia lewicy, czyli partii pana Palącegokota, tzn. Roślin Podniebnych (RP) z partią Milczącegogaduły, tzn. Starych Leniwych Demagogów, a więc SLD. Kierowca Kwasnopijusa przywiózł kasę na 20 butelek Smirnoffa na napisanie przez Pana trzeciego projektu, czyli programu zjednoczenia prawicy z lewicą w celu ostatecznego i totalnego rządzenia w kraju "zjednoczonych oligarchów partyjnych". Jezeli Pan BOSS napisze ten program, to Kwasnopijus powiedział, że Pan zostanie jego SŁUGĄ CZYLI MINISTREM i Panu nie zabraknie Smirnoffa do końca Zycia.
11 lutego 2012
+4
-2
PL
72d-9a3
~ relacyjny byt nieskomplikowany   od kiedy samoobrona jest (była) prawicą?
11 lutego 2012
+4
-4
PL
b0a-369
~ BOSS do szwagra - bezrolnego rolnika   Sprzedaj butelki po Smirnoffie i denaturacie, bo chcę za nie jechać do Lublina i pisać z politrukiem program "zjednoczenia prawicy" pod egidą politruka. Śpiesz się, bo politruk jeszcze śpi w swoim mieszkaniu w Lublinie.
11 lutego 2012
+5
-2
PL
b0a-369
~ BOSS   nie bredcie sie zamknijcie, idzcie spać bo mi głowa boli od Smirnoffa i denaturatu ostatniego czekisty oraz gadania politruka. Pa dobranoc.
11 lutego 2012
+7
-1
PL
766-972
~ zx   Mulawa nieudacznik jedynie potrafi wszystko rozwalić, szkoda PiS w biłgorajskim, hetman zadowolony z takiego układu. Wyborcy z powiatu biłgorajskiego niedajcie się nabrać temu nieudacznikowi, już pokazał co potrafi w sejmiku.A co do radnych to przeczytaj ich oświadczenie.
10 lutego 2012
+8
-4
PL
010-522
~ wyborca   Panie Mulawa jestem wyborcą pis i nie jestem rozczarowany. Mamy swojego posła pana Szeligę i jesteśmy z niego dumni. Niech pan nie łudzi się nikt na pana nie zagłosuje. Więc lepiej niech pan wraca do Lublina a nie niszczy pis w Biłgoraju.
10 lutego 2012
+10
-5
PL
b0a-369
~ BOSS do Prezesa partii ROSLIN PODNIEBNYCH Pana Palacegokota..   Wyprzedzilismy prawice w programie zjednoczenia lewicy. Ja BOSS opracowalem program zjednoczenia lewicy pod przewodnictwem bylego Cesarza Aleksandrusa KWASNIOPIJUSA. W sklad lewicy wchodzi partia Roslin Podniebnych + czyli RP + oraz partia Starych Leniwych Demagogow + czyli SLD.
10 lutego 2012
+4
-2
PL
05e-dd2
~ Adaś   ciekawy jestem co nasz poseł ziemi zamojskiej zrobi w Zamościu ,aby ratować swój tyłek ,tak jak zrobił w Biłgoraju - ośmieszając się!Takie jego rządy!Rozwala wszystko!W Zamościu już wszyscy żegnają się z panem Posłem!
10 lutego 2012
+4
-5
DE
20d-b31
~ xxx   co ty wciskasz kit ludziom że chodzi ci o dobro PIS przypomnij sobie wybory jak twoi pomocnicy zaklejali plakaty kandydatów z pis i ty masz zjednoczyć prawicę a może Borowców zjednoczyć i tego łukaszka który Kaczyńskiego do sądu podawał o to ci chodzi lubliniaku zabieraj zabawki stąd Zawiślaka zabierz ze sobą
10 lutego 2012
+8
-5
PL
05e-dd2
~ Oszukana   Mulawa okłamuje Polaków
10 lutego 2012
+9
-5
US
191-91e
~ Heniek   Michał pamiętasz jak się zlałeś w drodze z kongresu PiS w Poznaniu? Taki sikut i pcha się wszędzie
10 lutego 2012
+17
-5
PL
3f5-fe3
~ KL   Mulawa swoje a radni PiS swoje buhahaha
10 lutego 2012
+5
-4
PL
b0a-369
~ bezrobotny do BOSSA   PANIE BOSSIE, ZAWISLANY NIE MA KASY NA 2 SMIRNOFFY, WYSLAL MNIE DO WARSZAWY DO NACZELNEGO WODZA PO POZYCZKE. MA POLOWKE DENATURATU OSTATNIEGO CZEKISTY, KTORY ZMARL NA REKACH STALINA W DNIU 5 MARCA 1951R., CZYLI NA 2 LATA PRZED SMIERCA NAJWYZSZEGO GRUZINA NA SWIECIE. DENATURAT JEST WYWIETRZALY I MA JEDYNIE 90%. CZY NIE ZA SLABY DLA PANA I POLITRUKA.
10 lutego 2012
+5
-1
PL
8e4-768
~ KINK DZONK ULL   ...czegoś mi tu brakuje!
...aaa już wiem, nie widzę wpisów typu: najlepszą partią jest SP, najlepszym posłem jest SP, on zawsze nam pomaga, i wszystko dla nas robi, to on sprawił że wzeszło dziś słońce:)))
10 lutego 2012
+2
-9
PL
b35-292
~ Bossowi/ czekiście/   denaturat wystarczy.
10 lutego 2012
+3
-4
PL
b0a-369
~ bezrobotny do BOSSA   PANIE BOSSIE, ja nie mam kasy na zakup 2 SMIRNOFFOW. Musze jechac do Zamoscia po pozyczke do Zawislaka. Bede z woda ognista u PANA o godz. 21.oo
10 lutego 2012
+9
-1
PL
b0a-369
~ BOSS do bezrobotnego   Bezrobotny, kup i przynies do domu dwie polowki SMIRNOFFA, bo z politrukiem pisze program zjednoczenia prawicy i zamow dla niego taxi do domu do lublina na godz.00.00.
10 lutego 2012
+7
-0
PL
3f5-fe3
~ Olo   Mulawa twoje słowa:
Taka sytuacja jest nie do przyjęcia i będę na nią reagował bardzo szybko
Gdzie reakcja haha radni z BIłgoraja pokazali co myślą o namiestniku z Lublina
10 lutego 2012
+9
-5
PL
b0a-369
~ uczen 3 klasy podstawowki   Czy pełnomocnik PiS Michał Mulawa, jako wykształcony politruk, nie wie, że chcąc "powyższyć swój stołek na prowincji" powinien mieć - zgodnie z prawem materialnym - flagi za sobą, tzn. w tle, czyli flagę Polską i flagę Unii Europejskiej, a nie - dwie flagi Polskie. Takie usytuowanie flag - za dygnitarzem partyjnym - powinno być jedynie w okresie świąt państwowych lub partyjnych i ich wyborow. Uwaga ta nie dotyczy organow panstwowych i samorzadowych.
10 lutego 2012
+12
-1
PL
4e6-91b
~ w temacie   Co na to Biblia.Uderz w pasterza.A rozlecą się owce,jego.A co na to przysłowie.Na pochyłe drzewo nawet koza,wskoczy.Jaki z tego morał.Kto był by lepszy na tym miejscu? Teraz zasypka na koniec.Ja tu węszę,podstęp.Chłopaków od Palikota to skurczybyki
10 lutego 2012
+5
-4
PL
b0a-369
~ bezrobotny   Ja kupiłem politrukowi i BOSSOWI 10 butelek SMIRNOFFA. Brakuje 6 butelek wódki. Może politruk sam wypił, żeby coś wymiślić na prawicy, bo BOSS siedzi w internecie i coś mamrocie o zjednoczeniiu "kwaśniej" lewicy z "niebiańskimi roślinkami".
10 lutego 2012
+7
-1
PL
b0a-369
~ bezrolny rolnik do BOSSA   BOSS piłeś wódkę SMIRNOFFA z politrukiem, a mnie zostawiłeś tylko 4puste butelki.Taki z ciebie szef dla szwagra bez roli
10 lutego 2012
+10
-1
PL
b13-313
~ Sąsiadka   Mulawa pokryjn dach na stodole i uporządkuj podwórko, a nie bierzesz się za politykę. Jaki pan taki kram. Nikt cię nie lubi w Tarnogrodzie.
daj plusy: kibic, wodniki, Marta, Lublin, Tarnogród,
10 lutego 2012
+16
-4
PL
b0a-369
~ BOSS   sie zamknijcie, bo bredzicie i ciśnienie mi rosnie po wódce
10 lutego 2012
+8
-3
PL
d43-9ec
~ mulawa płynie....   Panie Mulawa aleś się pan ośmieszył - radny Lipiński i reszta pokazali panu co o pany myślą hehe aleś lider co na starcie dostajesz pstryczka w nosek hehe
10 lutego 2012
+14
-4
PL
b0a-369
~ inzynier   hahahah tumany, barany popierają baranowe i tumanowe wpisy hahaha..hahahaha...hahahaha.......
10 lutego 2012
+7
-9
PL
05e-dd2
~ Frank   Motactwo, krętactwo, fałsz -Panie Mulawo!Komu Pan wode leje?
10 lutego 2012
+16
-4
PL
b0a-369
~ robotnik   Politruk Michał Mulawa to WYROCZNIA DELFICKA NA PRAWICY
10 lutego 2012
+17
-1
PL
dab-55c
~ fg   a ten poniżej to co ???? wszyscy zdrowi w domu?
10 lutego 2012
+3
-12
PL
d43-9ec
~ Mulawa czytaj   Poczytaj Mulawa gdzie cię mają radni z Biłgoraja:
http://bilgoraj.com.pl/oswiadczenie-radnych-klubu-pis-w-radzie-miasta,4,7630,n.html
10 lutego 2012
+28
-8
Drakkar   Jedyna właściwa Prawica:
PROGRAM KONGRESU NOWEJ PRAWICY
I. Podstawy Państwa
1. Wzorem p.Wiktora Orbána na Węgrzech: chcemy zmienić obecną, skorumpowaną i niesprawiedliwą, III Rzeczpospolitą na Państwo Polskie.
2. Państwo Polskie może mieć różne formy ale musi gwarantować:
a) Praworządność dokonamy zasadniczej rewizji systemu ustawodawstwa. Przywrócimy podstawowe zasady: Prawo nie działa wstecz, Chcącemu nie dzieje się krzywda, Ciężar dowody winy spoczywa na oskarżycielu itp.
b) Wolny rynek. Zlikwidujemy wszelką ingerencję rządu w gospodarkę. Po zmianie systemu nowe ustawy będą wchodziły w życie w 6 lat od chwili uchwalenia.
c) Ochronę praw narodu. Dla nas punktem odniesienia jest Naród polityczny czyli nasi przodkowie, my, nasze dzieci, wnuki i prawnuki a nie dzisiejsze społeczeństwo! Myślimy dalekowzrocznie o przyszłości!
3. Prezydentura. Kongres Nowej Prawicy opowiada się za silnym prezydentem. Godzimy się zarówno na model francuski, jak i amerykański.
4. Władza sądownicza:
a) Przewidujemy jeden Sąd Najwyższy (bez odrębnych: Trybunału Konstytucyjnego, Trybunału Stanu i Sądu Administracyjnego).
b) Rozwiniemy szeroko postępowanie arbitrażowe i sądy rozjemcze.
c) Główną rolę będą pełniły oskarżenia prywatne, a głównym celem kary będzie zadośćuczynienie poszkodowanym.
d) Przywrócimy karę śmierci i zaostrzymy kary za najcięższe przestępstwa.
e) Zlikwidujemy ingerencje prokuratur i sadów w drobne sprawy życia codziennego.
f) Uzdrowimy system wymiaru sprawiedliwości upraszczając prawo i usuniemy skorumpowanych sędziów.
g) Sędziowie nie będą sądzić we własnej miejscowości i będą do spraw losowani.
h) Zasadniczo zreformujemy prokuraturę uwalniając ja od wpływów politycznych; prokuratorzy rejonowi będą wybieralni.
i) Każdy będzie mógł na obrońcę wybrać dowolną osobę lub bronić się samemu.
5. Ustawodawstwo. Przewidujemy radykalne położenie kresu zalewowi ustaw. Prawo ma stanowić, odpowiednią większością:
a) 11-osobowa Rada Stanu.
b) Senat (32 Senatorów + byli Prezydenci jako Senatorowie Dożywotni).
c) Prezydent będzie miał prawo veto obalane większością ⅔.
d) Sejm będzie odgrywał w tym procesie minimalną rolę, ale będzie jedynym organem ustanawiającym wysokość podatków. Liczyć będzie 120 Posłów.
6. Władza wykonawcza. Na miejsce obecnej Rady Ministrów, będącej w rzeczywistości III Izbą Parlamentu, powstanie Rząd:
a) Rząd będzie się składał z Premiera i sześciu ministrów (MON, MSZ, MSW, Min.Finansów, Min.Sprawiedliwości, Min.Gospodarki i Terenami i Ochrony Środowiska).
b) Rząd nie będzie obradował ani głosował: będzie dekretował. Dekret wydawać będzie Premier i kontrasygnować właściwy Minister.
c) Rząd będzie wyłącznie wykonawcą ustaw. Utraci prawo inicjatywy ustawodawczej na rzecz Rady Stanu.
7. Finanse. Nie dopuścimy do podporządkowania Polski Europejskiemu Bankowi Centralnemu. Strefa €uro od dawna rozwija się wolniej, niż reszta Wspólnoty, a obecne perturbacje dowodzą, że przyjęcie tej waluty było błędem. Postaramy się oprzeć walutę na złocie lub innym, niezależnym od rządów, produkcie.
8. Za bardzo ważny uważamy samorząd:
a) Zapewnimy ogromną autonomię wszystkim ziemiom, upraszczając strukturę samorządową.
b) Nie dopuścimy jednak, by przepisy ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie oznacza suwerenności. Próby ustanowienia suwerenności lub oderwania ziem od Państwa Polskiego będą ostro zwalczane.
c) państwo będzie też bronić ludzi przed uciskiem ze strony samorządów.
II. Sprawy społeczne
1. Uznajemy rodzinę za podstawę życia społecznego:
a) Będziemy chronić rodzinę, nie pozwolimy na ingerencję urzędników w jej życie.
b) Przywrócimy rodzicom pełnię możliwości wychowywania dzieci i decydowania o ich edukacji dzieci należą do rodziców, a nie do państwa! To głowa rodziny powinna mieć skuteczne środki na walkę z narkomanią swoich dzieci; państwo w tej roli się nie sprawdza.
c) Nie dopuścimy, by zrównano małżeństwa z innymi związkami seksualnymi i semiseksualnymi. Ten status prawny przyznawany może być wyłącznie związkom mogącym płodzić dzieci.
d) Każdy będzie miał wybór ubezpieczyć się w dowolnej firmie lub nie.
e) wszystkie pieniądze z prywatyzacji (prowadzonej uczciwie, z licytacji!) będziemy przekazywać na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.
f) Utrzymamy obecne dopłaty do ZUS i do KRUS.
2. Uznajemy wolność osobistą której fundamentem jest zasada “Chcącemu nie dzieje się krzywda”:
a) Państwo stosować będzie politykę represji w stosunku do przestępców a nie prewencji w stosunku do wszystkich ludzi.
b) Habeas corpus: osoba zatrzymana najpóźniej do godziny 9.tej następnego dnia będzie musiała być dostarczona sądowi, który może postanowić o dalszym jej zatrzymaniu.
c) Osoba posądzona nie musi się tłumaczyć, również w sprawach podatkowych; to jej musi być udowodniona wina.
d) Człowiek będzie miał prawo i środki by bronić się przed napaścią. Nie może być za to karany.
e) Umowy prywatne oraz testamenty, będą pod ochrona prawa i będą niewzruszalne.
3. Uznajemy wolność słowa:
a) Przez wolność słowa rozumiemy swobodę podawania prawdziwych faktów i wyrażania własnych, choćby najskrajniejszych, opinii. Nie dotyczy to obrażania ludzi, używania na forum publicznym nieparlamentarnego słownictwa itp.
b) Gwarantujemy tajemnicę korespondencji obejmującą również informacje płynące przez Sieć do określonych odbiorców. Karalne może być wyłącznie dystrybuowanie informacji na powszechnie dostępnych stronach, w miejscach publicznych itp.
c) za niedopuszczalne uważamy cenzurowanie pod różnymi pretekstami mediów, szczególnie internetu; swoboda krytyki władz jest jednym z fundamentów wolnego państwa.
d) będziemy starać się mieć jak najwięcej prywatnych mediów wszelkiego rodzaju.
4. Uznajemy wolność religijną, wartości chrześcijańskie i tradycje katolickie:
a) Kościoły muszą być autonomiczne względem państwa.
b) Nie dopuścimy do prawnej dyskryminacji ateistów i osób wyznań nie-chrześcijańskich.
5. Fundamentem społeczeństwa jest prywatna własność. Dokonamy jak najszybciej uczciwej prywatyzacji i reprywatyzacji, z uwzględnieniem prawa nabytych.
6. Oddamy ludziom pieniądze, które płacą dotąd pod przymusem na służbę zdrowia i umożliwimy każdemu dostęp do lecznictwa prywatnego.
7. Każdy obywatel będzie mógł kupować i zażywać dowolne leki i inne preparaty.
8. Każdy ma prawo się urodzić i umrzeć naturalną śmiercią z wyjątkiem morderców, którzy to prawo utracą. Państwo nie może angażować się w ułatwianie ludziom popełniania samobójstwa ani dopuszczać, by czynili to lekarze.
9. Oddamy ludziom pieniądze płacone na oświatę (na początek w formie bonu oświatowego) i umożliwimy każdemu tym samym dostęp do dobrej prywatnej oświaty.
III. Polityka zagraniczna, obronność i bezpieczeństwo
1. Zwiększymy o połowę wydatki na wojsko, policję i służby specjalne. Dotyczy to zarówno żołdu, jak i wydatków na sprzęt i szkolenie.
2. Szczególną uwagę zwrócimy na zapobieżenie korupcji przy zakupie sprzętu.
3. Zwiększymy wymagania co do szkolenia żołnierzy i oficerów.
4. Powszechne szkolenie wojskowe dotyczyć będzie wyłącznie mężczyzn w wieku szkolnym. Osoby przeszkolone będą tworzyć na wzór szwajcarski milicje terytorialne.
5. Uwolnimy służby specjalne od zadań politycznych. Mają one wyłącznie dbać o bezpieczeństwo państwa.
6. Starannie rozgraniczymy kompetencje służb specjalnych.
7. W polityce międzynarodowej będziemy się kierować rachunkiem korzyści i strat, a nie
sympatiami i antypatiami.
8. Będziemy dążyć do utrzymania i rozszerzenia zasady wolnego przejazdu ludzi („Schengen”) i towarów (EOG). Nie potrzebujemy do tego żadnej instytucjonalnej nadbudowy i biurokratycznych absurdów.
9. Skończymy z bezmyślnym podporządkowaniem brukselskim biurokratom.
10. Będziemy co do litery wypełniać zobowiązania międzynarodowe i traktatowe; nie będziemy naiwnie robić tego, do czego nie byliśmy zobowiązani.
11. Policja otrzyma zwiększone środki i kompetencje.
12. Powierzymy CBŚ funkcję kontroli Policji, by zapobiegać nadużyciom władzy przez policjantów.
IV. Gospodarka
1. Radykalnie uprościmy i obniżymy podatki; zniesiemy PIT, CIT oraz podatki od darowizn i kupna-sprzedaży –w celu radykalnego obniżenia kosztów i uproszczenia funkcjonowania przedsiębiorstw.
2. Obniżymy akcyzy do granic dopuszczanych przez UE. Po likwidacji podatków dochodowych wpływy z VAT drastycznie wzrosną, jednak minimalny VAT (15%) jest narzucony przez UE.
3. Uwolnimy energię obywateli zniesiemy bariery biurokratyczne, powrócimy do założeń ustawy Wilczka. W normalnej gospodarce jest miejsce dla wszystkich.
4. Skończymy z dyskryminowaniem małych i średnich przedsiębiorców, państwo polskie musi w końcu docenić drzemiący w tej grupie potencjał.
5. Nie dopuścimy do faworyzowania obcych przedsiębiorców pod jakimkolwiek pretekstem.
6. Radykalnie zredukujemy biurokrację w celu obniżenia kosztów działalności państwa oraz ułatwienia życia obywatelom; urzędy są dla ludzi, a nie na dla urzędników.
7. Zlikwidujemy wszelkie agencje celowe.
8. Pozwolimy firmom działać bez wymaganych w obecnej sytuacji pozwoleń, licencji, koncesji, etc.
9. Zrównoważymy budżet zaprzestaniemy zadłużania państwa (budżety bez deficytów), nie dopuścimy do życia na koszt przyszłych pokoleń; naszym dzieciom i wnukom chcemy zostawić sprawne państwo zamiast ogromnych długów.
10 lutego 2012
+1
-12
PL
e33-c83
~ Buhahah   Jak czytam te wypociny Mulawy to tylko jedno na myśl mi przychodzi BUHAHAHA!!!!
10 lutego 2012
+33
-6
PL
ef7-7e8
~ koroner   Z PiS-u taka prawica, jak z koziej .... puzon. Nie po tym się poznaje prawicę, że na 11 listopada leci na mszę i palić świeczki. Prawica, /gdy dojdzie do władzy/, w pierwszej kolejności anuluje złodziejskie dekrety komuny wydane po wojnie, w szczególności dekret o ziemi i dekret o nacjonalizacji. I nie będą chrzanić, że nic się nie da zrobić bo to było dawno, tylko to zrobią. W drugiej kolejności ograniczą rolę państwa do minimum. Każdy ma dbać o siebie sam, o swoją rodzinę a nie czakać, że państwo mu wszystko da. I po trzecie: skończą się rządy biurokratyczno-partyjne a zaczną działać mechanizmy demokratyczne.
10 lutego 2012
+11
-8
PL
7b6-319
~ bezrobotny   Ma rację , nie wytrzymamy tego bezrobocia, będą wybory.
PO ma najgorsze notowania i najmniejszą przewagę nad PiS od wygranych wyborów w 2007 r. - wynika z sondażu TNS OBOP. Gdyby wybory odbyły się na początku lutego, PO uzyskałaby 28 proc. głosów, a PiS - 26 proc. Na Ruch Palikota chciało głosować 10 proc. badanych, na SLD - 9 proc., a na PSL - 5 proc. PJN-1% a SP-2%.
10 lutego 2012
+11
-12
PL
b0a-369
~ inzynier   hahaha.tumany,barany popierają baranie i tumanie wpisy haha.
10 lutego 2012
+7
-12
PL
297-ee9
~ Lanser   Mulawka tylko leci od mediów i się lansuje. Gdzie benzyna za 2,5 zł łobuzie? Obiecywałeś nam. Nie dajcie się nabrać na sztukmistrza z Lublina. On Nie Jest nasz!
10 lutego 2012
+17
-6
PL
e33-c83
~ Tomek   Ratunku znowu Mulawa!
10 lutego 2012
+18
-7
PL
18c-3cc
~ nie mulawa   po co znów ta mulawa :( przegrał wybory utopił kase na bilbordach i co znów od nas chce noż kur... no!
10 lutego 2012
+18
-6
PL
05e-dd2
~ Darek   Pan Mulawa jest poprostu śmieszny mówiąc,że Polacy zrozumieli, że PiS jest jedyną prawicową formacją polityczną, która stanowi alternatywę dla fatalnych rządów PO. To dlaczego Pis ciągle przegrywa wybory?Niech Pan Mulawa przestanie robić ludzi w balona!!!!!!!!!
10 lutego 2012
+33
-8
PL
592-669
~ Fatyga   Nie pchaj się na afisz jak nie potrafisz.Nie jesteś w powiecie mile widziany wiec idz tam gdzie sa tacy jak ty.Nie mąc chłopcze.Zapowiadasz przyjecie do PiSu kto sie tylko nawinie.Po pierwsze nie dysponujesz takimi uprawnieniami,a po drugie desant jest nie do przyjęcia przez ludzi kochających demokratyczne działania.A miałem zamiar zapisać sie do PiS Solidarna Polska daje szanse na budowę własciwej demokratycznej prawicy.
10 lutego 2012
+20
-9
PL
05e-dd2
~ Apel   Apel do mediów - po co publikujecie tego Mulawę? A kim to jest? Ani radny
ani burmistrz, wójt. Przecież szef SLD pan Bełżek nie pcha się tak po
chamsku wszędzie. Ludzie mają dość Mulawy a wy go lansujecie.
Przestańcie bo rz... się chce. Jakim on prawem wypowiada się o wielkiej
polityce jak nigdy nie wygrał żadnych wyborów. Ani radnym nie był.
10 lutego 2012
+21
-11
PL
df7-304
~ Tarnogród   Współczuję Biłgorajowi Mulawy. U nas mają go dość. Pcha się teraz do Biłgoraja. Z takim typem pis zatonie i to szybko.
10 lutego 2012
+23
-8
PL
95a-460
~ Lublin   Michaś teraz u was czaruje. W Lublinie nie zrobił kariery, teraz ucieka po stołek na prowincję?
10 lutego 2012
+19
-8
PL
3f5-fe3
~ Marta   Mulawa pisze o prawicy wymieniając BPS z Borowcami i Samoobronę. Dobry dowcpi. Pisze nie na łamach prasy spory - a co tu sam wyprawia? Pierze brudy i straszy ludzi konsekwencjami - typowy PiS.
10 lutego 2012
+19
-8
PL
592-669
~ Wodniki   Napij się zimnej wody.Ale ostrożnie!
10 lutego 2012
+18
-9
PL
dab-55c
~ kibic   lepiej nie otwieraj teg biora
10 lutego 2012
+15
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2021 Żurawnica
Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Kosego
Mieszkańcowi powiatu biłgorajskiego podejrzanemu o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego grozi 5 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Zamościu.
w środę, godzina 12:46 Biłgoraj
Spokojnie, to tylko... inscenizacja
w piątek, godzina 09:48 Korczów
Zderzenie dwóch ciężarówek
w czwartek, godzina 11:29 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany w Lublinie. Usłyszał zarzuty dotyczące pedofilii
W poniedziałek, 22 lutego, doszło do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który jest podejrzewany o czyny pedofilskie. We wtorek został doprowadzony do prokuratury. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Już usłyszał dwa zarzuty.
w sobotę, godzina 09:40 Biłgoraj
Miejskie szalety będą płatne
w czwartek, godzina 12:19 Józefów
23-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu
13 lutego 2021 Biłgoraj
W poniedziałek do Biłgoraja dotrze 100 dawek szczepionki przeznaczonej dla nauczycieli
Właśnie została potwierdzona dostawa do biłgorajskiego szpitala 100 dawek szczepionki AstraZeneca. Będzie ona przeznaczona dla nauczycieli pracujących stacjonarnie w miejskich szkołach. Dotychczas chęć zaszczepienia zgłosiło ok. 300 pedagogów.
w sobotę, godzina 11:20 Lubelszczyzna
42 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
14 lutego 2021 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie o zamieciach śnieżnych i bardzo silnym mrozie
19 lutego 2021 Powiat
Planowane wyłączenie prądu
Jeszcze w lutym na terenie powiatu biłgorajskiego planowane jest wyłączenie prądu. W jakich miejscowościach to nastąpi i jak długo mieszkańcy będą musieli obejść się bez tego medium?
w środę, godzina 11:56 Gmina Goraj
Zignorował zakaz wjazdu
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
Krwiodawcy mają nową siedzibę
20 lutego 2021 Biłgoraj
Prawie 150 tys. zł dla OSP z terenu gminy Biłgoraj
W sobotnie popołudnie, 20 lutego, w Urzędzie Gminy Biłgoraj, odbyła się konferencja prasowa dotycząca przekazania promes na sprzęt strażacki dla 11 jednostek OSP z powiatu biłgorajskiego. Do strażaków trafił sprzęt za 148 466,00 zł.
17 lutego 2021 Radzięcin
Czołówka w gminie Frampol [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 07:38 Biłgoraj
Tysiące nowych drzew i krzewów nasadzono w Biłgoraju
16 lutego 2021 Biłgoraj
Strażacy ćwiczyli na zamarzniętym zalewie
We wtorkowe przedpołudnie, 16 lutego, odbyło się szkolenie strażaków z działań na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Strażacy z JRG KP PSP w Biłgoraju ćwiczyli umiejętności ratowania osoby, pod którą załamał się lód ale też samoratowania.
19 lutego 2021 Biłgoraj
"Za granicą żartu"
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
563 mieszkańców powiatu na kwarantannie
20 lutego 2021 Biłgoraj
Rusza remont hali sportowej w ZSBiO
W piątek, 19 lutego, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą remontu hali sportowej w Zespole Szkół Budowalnych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Tego dnia wykonawca odebrał plac budowy. Warta nieco ponad 2,5 mln zł inwestycja zakończyć ma się wczesną jesienią br. Prace inwestycyjne prowadzone będą przy wsparciu środków z Ministerstwa Sportu.
w piątek, godzina 13:08 Biłgoraj
Stracił prawie 10 tys. zł
w piątek, godzina 08:21 Powiat
32-latek z powiatu współpracował z oszustami działającymi metodą "na policjanta"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl