Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2016.12.09 09:15

Radny apeluje o poprawę bezpieczeństwa

- W związku z istniejącym realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego na odcinku drogi wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Zagrody, wnoszę o podjęcie stosownych działań w celu umożliwienia mieszkańcom bezpiecznego korzystania z w/w drogi - interpeluje do marszałka województwa radny Sejmiku Michał Mulawa. O jakie zagrożenie chodzi?
Radny apeluje o poprawę bezpieczeństwa
Radny apeluje o poprawę bezpieczeństwa

Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa złożył interpelację dotyczącą bezpieczeństwa użytkowników drogi wojewódzkiej nr 835. Uznał, że obecna sytuacja zagraża życiu i zdrowiu zwłaszcza pieszych.

- W związku z istniejącym realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego na odcinku drogi wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Zagrody, wnoszę o podjęcie stosownych działań w celu umożliwienia mieszkańcom bezpiecznego korzystania z w/w drogi - napisał w swojej interpelacji r adny Mulawa.

Kwestia dotyczy dwóch zagadnień, które wg radnego są ze sobą spójne i wpływają negatywnie na bezpieczeństwo w szczególności pieszych poruszających się na w/w odcinku drogi wojewódzkiej.

Michał Mulawa w piśmie poprosił o wyodrębnienie ciągu komunikacyjnego dla pieszych przy odcinku drogi wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Zagrody, w gminie Goraj - konkretnie od tzw. Resztówki do Goraja. - Jest to odcinek na którym panuje wzmożony ruch pieszych, gdyż stanowi jedyną drogę do Goraja. Dzieci obecnie chodzą po jezdni żeby dojść do szkoły, pokonują ostry zakręt przy stawach, gdzie szerokość bocznego pasa po którym się poruszają jest mniejsza niż 1 m - chodzi o poszerzenie pobocza, dobrym rozwiązaniem może także być zbudowanie schodów, dzięki którym piesi będą mogli zejść ze skarpy i ominąć w ten sposób niebezpieczny odcinek drogi - wyjaśnił radny Mulawa.

Ponadto przypomniał, że podczas remontu drogi wojewódzkiej nr 835 na odcinku Frampol - Wysokie droga serwisowa w miejscowości Zagrody nie została ukończona. Fakt ten stanowi duże utrudnienie dla pieszych i mieszkańców oraz zagraża ich bezpieczeństwu ponadto uniemożliwia dojazd do posesji. - Proszę o dokończenie budowy w/w drogi serwisowej - podsumował radny Sejmiku.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Radny apeluje o poprawę bezpieczeństwa, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3860
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
52b-6af
~ dodane   Droga i piesi na niej to historia,krowy ludzie pędzili ,teraz to zabronione,kto to piechotą chodzi chyba pijaki i ten Mulawa z nimi,bo filmik z jego udziałem przerażał,dzieci Mulawo wozi autobus,chyba to powinieneś wiedzieć,
11 grudnia 2016
+1
-1
PL
7ed-a06
~ Ja   Dla mnie nie jest ważne kto wnioskuje o poprawe bezpieczenstwa na tym odcinku, ważne ze ma rację. Nie wszystkie busy zajeżdżają do Goraja, jadąc od strony Przemyśla musiałam wysiąść w Zagrodach, byłam tam pierwszy raz w życiu i rzeczywiście bałam się iść jezdnią, zeszłam ze skarpy ale nie byłam pewna dokąd ta droga prowadzi i czy tędy do Goraja dojdę. Coś z tym trzeba zrobić!
9 grudnia 2016
brak ocen
PL
52b-6af
~ populizm   szarlip ten matołek z zastawia podpuszcza tego kolejnego ,podobnego jeden do drugiego,Wójtowi nie wadzi ,tylko temu ,co nigdy tego nie doświadczał,gryzie władze i drogowców,w Tarnogrodzie jest gorzej jeszcze tu od Płus i tego nie widzi,tylko słucha judasza co kopertuje Czarnkowi listy ,jak w Gok - u w Goraju Widzowa mu kazała to bluzgał na nią i kłócił się bezpodstawnie udając potłuczonego kulturoznawcę,nasz człowiek glancuje koperty w Lublinie i klei znaczki,
9 grudnia 2016
+3
-0
PL
8f1-b45
~ Marek   Mulawa to słaby radny. Nic nie robi tylko pod publikę. Niech kandyduje z Lublina bo tam mieszka.
9 grudnia 2016
+6
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2021 Żurawnica
Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Kosego
Mieszkańcowi powiatu biłgorajskiego podejrzanemu o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego grozi 5 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Zamościu.
w środę, godzina 12:46 Biłgoraj
Spokojnie, to tylko... inscenizacja
w piątek, godzina 09:48 Korczów
Zderzenie dwóch ciężarówek
w czwartek, godzina 11:29 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany w Lublinie. Usłyszał zarzuty dotyczące pedofilii
W poniedziałek, 22 lutego, doszło do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który jest podejrzewany o czyny pedofilskie. We wtorek został doprowadzony do prokuratury. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Już usłyszał dwa zarzuty.
w sobotę, godzina 09:40 Biłgoraj
Miejskie szalety będą płatne
w czwartek, godzina 12:19 Józefów
23-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu
13 lutego 2021 Biłgoraj
W poniedziałek do Biłgoraja dotrze 100 dawek szczepionki przeznaczonej dla nauczycieli
Właśnie została potwierdzona dostawa do biłgorajskiego szpitala 100 dawek szczepionki AstraZeneca. Będzie ona przeznaczona dla nauczycieli pracujących stacjonarnie w miejskich szkołach. Dotychczas chęć zaszczepienia zgłosiło ok. 300 pedagogów.
w sobotę, godzina 11:20 Lubelszczyzna
42 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
14 lutego 2021 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie o zamieciach śnieżnych i bardzo silnym mrozie
19 lutego 2021 Powiat
Planowane wyłączenie prądu
Jeszcze w lutym na terenie powiatu biłgorajskiego planowane jest wyłączenie prądu. W jakich miejscowościach to nastąpi i jak długo mieszkańcy będą musieli obejść się bez tego medium?
w środę, godzina 11:56 Gmina Goraj
Zignorował zakaz wjazdu
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
Krwiodawcy mają nową siedzibę
20 lutego 2021 Biłgoraj
Prawie 150 tys. zł dla OSP z terenu gminy Biłgoraj
W sobotnie popołudnie, 20 lutego, w Urzędzie Gminy Biłgoraj, odbyła się konferencja prasowa dotycząca przekazania promes na sprzęt strażacki dla 11 jednostek OSP z powiatu biłgorajskiego. Do strażaków trafił sprzęt za 148 466,00 zł.
17 lutego 2021 Radzięcin
Czołówka w gminie Frampol [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 07:38 Biłgoraj
Tysiące nowych drzew i krzewów nasadzono w Biłgoraju
16 lutego 2021 Biłgoraj
Strażacy ćwiczyli na zamarzniętym zalewie
We wtorkowe przedpołudnie, 16 lutego, odbyło się szkolenie strażaków z działań na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Strażacy z JRG KP PSP w Biłgoraju ćwiczyli umiejętności ratowania osoby, pod którą załamał się lód ale też samoratowania.
19 lutego 2021 Biłgoraj
"Za granicą żartu"
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
563 mieszkańców powiatu na kwarantannie
20 lutego 2021 Biłgoraj
Rusza remont hali sportowej w ZSBiO
W piątek, 19 lutego, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą remontu hali sportowej w Zespole Szkół Budowalnych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Tego dnia wykonawca odebrał plac budowy. Warta nieco ponad 2,5 mln zł inwestycja zakończyć ma się wczesną jesienią br. Prace inwestycyjne prowadzone będą przy wsparciu środków z Ministerstwa Sportu.
w piątek, godzina 13:08 Biłgoraj
Stracił prawie 10 tys. zł
w piątek, godzina 08:21 Powiat
32-latek z powiatu współpracował z oszustami działającymi metodą "na policjanta"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl