Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Kampania wyborcza 2011
2011.10.05 20:47 | aktualizacja: 2011.10.06 15:18

Człowiek jest najważniejszy

5 października br. Genowefa Tokarska, jedyna kandydatka Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu biłgorajskiego, argumentowała, że to właśnie na nią warto oddać swój głos. - Jestem człowiekiem dialogu, nie różnicuję ludzi, a moja Mała Ojczyzna - Biłgorajszczyzna jest dla mnie najważniejsza - mówiła do wyborców zgromadzonych w Auli PSM w Biłgoraju.
Człowiek jest najważniejszy
Człowiek jest najważniejszy

Na samym początku spotkania Genowefa Tokarska zaznaczyła, że nie przyjechała do Biłgoraja jako Wojewoda Lubelski, ale kandydatka tej ziemi na posła RP.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej Wojewoda przedstawiła swoją drogę zawodową wraz z jej największymi sukcesami, a także program wyborczy. W drugiej głos zabrali mieszkańcy Biłgoraja zadając pytania i prosząc o interwencję.

- Zawsze byłam związana z ruchem ludowym. Mój tata był ludowcem. Zawsze wiedziałam co to jest zielony sztandar - mówiła do zebranych Genowefa Tokarska, kandydat na posła.

Wojewoda odniosła się do rodzinnej gminy, gdzie przez 18 lat pełniła funkcje wójta. - Gmina Biszcza jest moja wizytówką. Jak odchodziłam w 2007 roku, były tam wodoociagi, telefony, gmina skanalizowana w 70%, 2 stadiony ze sztuczną murawą, 3 szkoły z salami gimnastycznymi i rozpoczęła się realizacja mojego marzenia, aby na nieużytkach zrobić zbiornik wodny - wymieniała Wojewoda.

Odniosła się także do swojej pracy dla całego Województwa Lubelskiego. - Jestem wciągnikiem Biłgorajszczyzny na Lublin. Ten deficyt ludzi od nas na wyższych szczeblach w województwie jest odczuwalny. Inwestowanie to gra zespołowa. Dzisiaj chcąc cos ugrać musi być stworzony front osób, które na to pracują - przekonywała Wojewoda. Wymieniła także inwestycje, które udało się zrealizować z jej udziałem, jak np. lotnisko w Świdniku, czy odcinek drogi Biłgoraj - Frampol.

Następnie Genowefa Tokarska przedstawiła swój program wyborczy, który spójny jest z założeniami Polskiego Stronnictwa Ludowego i hasłem "Człowiek jest najważniejszy".

Za kluczowy Tokarska uważa zrównoważony rozwój regionu. - Kandyduję, bo rozwój regionalny to moja pasja, która zaczęła się w Biłgoraju i twa nadal. Chcę, aby na nasz region mówiło się Brama Wschodu, zamiast ściana wschodnia. Bo co można zrobić ze ścianą? Nic, tylko bić w nią głową, że nic się nie da - przekonywała kandydatka ludowców.

Tokarska mówiła też o konieczności powstawania nowych miejsc pracy i rozwoju przedsiębiorczości, zmniejszonym algorytmie na usługi medyczne, który bardzo niekorzystnie odbił się na ilości kontraktów przyznanych Województwu Lubelskiemu przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Druga część spotkania dotyczyła konkretnych bolączek mieszkańców powiatu i Biłgoraja. Rozmawiano m.in. o obwodnicy północnej, służbie zdrowia i sytuacji emerytów i rencistów, pracy dla młodych ludzi. Wojewoda Tokarska podkreśliła, że należy pamiętać, że jesteśmy w kryzysie, a i tak Polsce udało się utrzymać bez większych problemów. Pojawiła się także już pierwsza prośba do Genowefy Tokarskiej - posła. - Proszę lobbować w sejmie za wioskami dziecięcymi. Jest to niedoceniana forma, która podlega stereotypom, a rzeczywistość jest taka, że ratujemy dzieci - prosił Ludwik Zboch, dyrektor Wioski Dziecięcej w Biłgoraju.

red.
REKLAMA
Oceń:
7 głosów
Człowiek jest najważniejszy, 2.7143 out of 5 based on 7 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11898
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b35-292
~ o PSlu   B.dobrze przytoczona treść wypowiedzi.Ten o którym mowa poniżej, wg,mnie to taki podjadek, typowy dla choroby lubelskiej; licopersicum wirus S/ nie wiem jak dokładnie pisze się po łacinie, więc proszę o wybaczenie/
6 października 2011
+3
-0
PL
3f5-fe3
~ zalosny PSL   Wczorajsza rozwowa w radiu zet o 8:15 z Moniką olejnik (Uśmiałam się)To pokazuje jak żałosną partią jest PSL :-)BYLE U KORYTA!
- Monika Olejnik, dzień dobry! Dziś moim gościem jest Pan Premier Waldemar Pawlak (PSL). Dzień dobry Panie Premierze!
- WP:Dzień dobry Pani, dzień dobry Państwu!
- MO:Panie Premierze, kto wygra wybory?
- WP:Nasz przyszły koalicjant.
- MO:To znaczy kto?
- WP:Wszystko jedno.
6 października 2011
+5
-0
PL
d4c-f45
~ lolka   Głosuję na kobietę, na mądrość i inteligencję, a nie na oszołomów skaczących przez płotki pod pałacem. Pani Genowefo ma pani głosy moje i mojej rodziny. Tylko pani jako poseł może zrobić coś dobrego dla biłgorajszczyzny. Bo czym by się zajął Szeliga? Musiałby szczekać to co prezes każe - czyli nienawiść i obłuda.
6 października 2011
+4
-10
PL
04c-a29
~ CCC   Mała ojczyzna najważniejsza... Ciekawe na jak długo po wyborach Pani Genowefo ??
6 października 2011
+5
-1
PL
3f5-fe3
~ Jolanta   Pani Wojewoda miała swój czas. Pytam się gdzie są środki np. na obwodnicę dla Biłgoraja. 4 lata rządzenia województwem i jakie ma korzyści bIłgoraj? Szansę Pani miała, ale jej nie wykorzystała. Moja rodzina na Panią nie zagłosuje.
5 października 2011
+6
-2
PL
a4b-e3c
~ ja1   hahaha, dobre z tym IP, zapewne wszystkie negatywy tak piszą, inteligencja to podstawa co chłopaki?
5 października 2011
+2
-1
PL
b0e-4b6
~ ja   A ja tam byłam i stwierdzam, że spotkanie było bardzo dobre. Dzisiaj Pani Wojewoda zyskał głosy mojej rodziny.
Do "prawda" nie dziwię się ze zgadzasz się z "prawym", przecież oba wpisy są z tego samego adresu ip ;]
W domu też mówisz do siebie?
5 października 2011
+4
-4
PL
6d8-2e1
~ Obserwator   A gdzieś była kobieto, przez ostatnie lata ? W Lublinie, "olewając" Biłgoraj, a teraz śmiesz zabiegać o nasze głosy ?
5 października 2011
+10
-3
PL
995-b30
~ obywatel   mizerna ta frekfencja mąz nic nie pomógł pani nie będzie posłem tylko PIOTREK SZELIGA TO JEST JEDYNY KANDYDAT POWIATU BIŁGORAJSKIEGO
5 października 2011
+7
-3
PL
a4b-e3c
~ wieśmak   od prawa do lewa wszyscy przeciwko Tokarskiej. pewnie zostanie posłem :)
5 października 2011
+3
-3
PL
b35-292
~ Mirka   p.Tokarska, pani okłamuje.Większość nie jest już tak łatwowiernia i nie będą głosować na psl. którego góru reprezentuje rolników za co najmniej 40tys,miesięcznie.Szczyci się p.dokonaniami a czy za swoje pieniądze pani cokolwiek zrobiła? Można łądnie mówić. przymilać się, to nic nie da.kradnie pani czas, ludzie już i tak 'prawie wydojeni' ze wszystkiego.
5 października 2011
+6
-2
PL
3f9-0a5
~ prawda   zgadzam sie z prawym w 100%. Lepper byl stanowczy w tym co robil. nie zalezalo mu na posadach, jechal po wszystkich zdrajcach polski jak tylko mozna. takich ludzi wlasnie nam potrzeba w parlamencie, a nie takie miekkie kluchy co boja sie o stolki.
5 października 2011
+6
-3
PL
3f9-0a5
~ prawy   cały psl to ludzie dialogu. z kazdym wejda w koalicje aby tylko siedziec na stolkach. obludnicy. lepper z samoobrona zrobil dla rolnikow wiecej przez kilka lat niz psl od poczatku istnienia
5 października 2011
+9
-3
PL
310-da7
~ zocha   nie zgadzam się, ma największe szanse. kto chce mieć posła z Biłgoraja niech głosuje na nia!
5 października 2011
+6
-11
PL
de7-48e
~ Mirosław   Tokarska nie ma szans. Szkoda głosu bo PSL nie złapie progu. Wychwala się tylko a zero konkretów?
5 października 2011
+12
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 18:09 Zastawie
Zdarzenie drogowe na DW nr 835. Jedna osoba trafiła do szpitala
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
dzisiaj, 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
dzisiaj, 07:16 Lubelszczyzna
Rolnicy u wojewody. Byli też ci z powiatu biłgorajskiego
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
dzisiaj, 12:05 Biłgoraj
Młodzież poznaje zawody
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w poniedziałek, godzina 15:23 Kraj
Policjanci zabezpieczają przejazd kolumn wojskowych
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
dzisiaj, 12:21 Biłgoraj
Pochówek płodów i dzieci martwo urodzonych. W Biłgoraju wprowadzono procedurę
W lutym br. burmistrz Biłgoraja wprowadził procedurę organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych na terenie gminy oraz pochówku szczątków płodów ludzkich. Jakie zasady będą obowiązywać?
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl