Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁUKOWA Kampania wyborcza 2011
2011.09.25 13:58 | aktualizacja: 2011.09.29 14:20

Co dalej z polskim rolnictwem?

Na to pytanie podczas niedzielnego spotkania 25 września br. z rolnikami w Łukowej, próbowali odpowiedzieć poseł RP Jarosław Żaczek, senator RP Lucjan Cichosz oraz kandydat na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Michał Mulawa.
Co dalej z polskim rolnictwem?
Co dalej z polskim rolnictwem?

Poseł i senator przyjechali, aby wesprzeć kandydaturę Michała Mulawy. Jako pierwszy głos zabrał Lucjan Cichosz. Senator stwierdził, że jest ze wsi, mieszka na wsi, tego ducha w sobie nie zatracił i pamięta skąd pochodzi. - Ponad 40 lat temu związałem się z ruchem PSL. Rozczarowany po 10 latach pełnienia różnych funkcji, przystąpiłem do opcji, która ma program dla rolników i która mam nadzieję ich nie zawiedzie - mówił Lucjan Cichosz, senator RP Rzeczpospolitej Polskiej.

Podczas spotkania poruszono temat dopłat do rolnictwa, a także kolejno likwidowanych upraw: buraka, chmielu i właśnie tytoniu. Rolnicy zgromadzeni na sali nie kryli rozczarowania decyzjami rządu Donalda Tuska. Szczególnie bulwersowała zgromadzonych sprawa o 3 tygodnie za późno złożonego wniosku o dopłaty, co spowodowało ich wstrzymanie dla rolników uprawiających tytoń. Choć nie tylko, rolnicy mówili o zamykanych cukrowniach i zaskakująco niskich cenach maliny w skupie. - W ten sposób możemy w ogóle rolnictwo wyprowadzić z kraju. Pamiętam jak kiedyś każdy skrawek ziemi był uprawiany. A teraz całe połacie leżą, a ludzie pracują za granicą. To, że młodzi wyjeżdżają to nie jest żaden powód do radości a hańba - stwierdził senator Cichosz.

Następnie swoje poglądy na to co się dzieje w Polsce przedstawił poseł Jarosław Żaczek.

- Koalicja PO i PSL od początku źle rokowała. W wielu kwestiach się dogadali, wielu rzeczy nie dopilnowali. Ograniczyli m.in. budżet krajowy na rolnictwo, tak niskiego nie było od lat. Jeśli wygramy wybory to są różne sposoby aby walczyć o równe prawa rolników polskich z europejskimi - mówił poseł Jarosław Żaczek.

Poseł odniósł się też do kwestii często wymienianej przez konkurencyjną partię, mianowicie wykorzystania środków unijnych. Powiedział, że obecnie Polska wykorzystuje ok. 30% środków, a powinna 60%. - Przedstawiając faktyczny bilans zysków i strat nie liczy się zmian, które zachodzą w Polsce, a których nie da się przeliczyć na pieniądze - argumentował poseł Żaczek.

Obaj parlamentarzyści przyjechali do Łukowej, aby wesprzeć kandydaturę na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Michała Mulawy. - Jestem przekonany, że nie jest uwikłany w żadne układy, bo jest na to jeszcze za młody i nie chce. Gdybym go nie znał, to bym tutaj nie przyjeżdżał. To jest odpowiednia kandydatura - argumentował senator Cichosz.

Z rolnikami rozmawiał także sam kandydat. - Wcale nie jest tak, że jesteśmy zieloną wyspą. Ta władza sięga bezpośrednio do kieszeni ludzi: wyższa stawka Vat, ceny paliwa, drożejące podręczniki zmieniane co roku - mówił Michał Mulawa, kandydat na posła RP. - Sondaże w 2005 nie dawały nam szans, a wygraliśmy wybory - podsumował młody polityk.

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Co dalej z polskim rolnictwem?, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 17097
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
afd-b19
~ Pisowiec   Chyba zrobię screenshoty biłgorajskich for i pośle na Nowogrodzką. Obstrukcja w ramach rodziny jest nie do pomyślenia. Panie Pośle Zawiślak ile jeszcze trzeba żeby rozwiązać w końcu (jak każe centrala) te niby struktury w PiS w Biłgoraju?
27 września 2011
brak ocen
PL
57b-346
~ kolega   No Michale Mulawa wracaj do Lublina, ja i tak zagłosuję na Szeligę, bo i tak po wyborach uciekniesz , i z góry olejesz Naszą Ziemię!!!!
27 września 2011
+1
-0
PL
3f5-fe3
~ Tomek   Trzeba dodać miejsce liczone od końca. Mulawa uciekaj z forum i nie ośmieszaj się tak jak w Łukowej.
27 września 2011
+3
-2
PL
afd-b19
~ Joszko   Dane fokusowe: wśród kandydatów PiS Mulawa na trzecim miejscu. Jak nie zawali końcówki kampanii to mandat w kieszeni.
26 września 2011
+2
-2
PL
824-667
~ Mirek   Jak to co z rolnictwem:klapa- ceny paliwa w górę,ceny nawozów i środków ochrony roślin w górę,100kg nawozu kosztuje więcej niż 100kg pszenicy.A kto do tego doprowadził jak nie PSL i Sawicki z Pawlakiem,obaj wyobiecywali że będą takie same dopłaty jak w innych krajach UE i co,teraz jest polska prezydencja i okazja do tego,a oni siedzą cicho!!!!! Dlatego będę głosował na PIS,bo pis podnosi problemy polskich rolników i tylko ta partia może doprowadzić do równości substytuowania środków w UE.Zagłosuje na Szeligę,bo jest z trąd z Biłgoraja i tylko swój zadba o swojego!!!
26 września 2011
+2
-2
PL
92f-3db
~ xyz   1. od kiedy "hodujemy" tytoń?
2. od kiedy jeden i drugi to Lucjan?
26 września 2011
+2
-1
PL
3f5-fe3
~ Marian   Mulawa rzuca się i co z tego? Nie lepiej było zostać w Lublinie?
25 września 2011
+5
-1
PL
b35-292
~ Mirka   Najlepiej p.Pawlaka pytać.
25 września 2011
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
dzisiaj, 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
dzisiaj, 07:16 Lubelszczyzna
Rolnicy u wojewody. Byli też ci z powiatu biłgorajskiego
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
dzisiaj, 12:05 Biłgoraj
Młodzież poznaje zawody
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
w poniedziałek, godzina 15:23 Kraj
Policjanci zabezpieczają przejazd kolumn wojskowych
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
dzisiaj, 12:21 Biłgoraj
Pochówek płodów i dzieci martwo urodzonych. W Biłgoraju wprowadzono procedurę
W lutym br. burmistrz Biłgoraja wprowadził procedurę organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych na terenie gminy oraz pochówku szczątków płodów ludzkich. Jakie zasady będą obowiązywać?
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w poniedziałek, godzina 18:58 Biłgoraj
Mura do Rosłana, Rosłan do Mury - kampania się rozpędza
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl