Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Problemy z ukończeniem inwestycji
2011.10.05 18:34 | aktualizacja: 2011.10.08 18:11

Kary za opóźnienia w budowie Poniatowskiego

Chodzi o ostatnią część ulicy Poniatowskiego, która łączy obecnie istniejący odcinek (od ul. Komorowskiego do ul. Harcerskiej) z ulicą Zamojską. Inwestycja, która rozpoczęła się wiosną tego roku miała zakończyć się ostatniego dnia sierpnia. Jest październik, a droga dalej nie jest gotowa. Za te opóźnienia zapłaci wykonawca robót.
Kary za opóźnienia w budowie Poniatowskiego
Kary za opóźnienia w budowie Poniatowskiego

Nie udało się odebrać na czas ostatniego odcinka ul. Poniatowskiego. Na razie nie wiadomo, kiedy kierowcy będą mogli skorzystać z nowej inwestycji, gdyż wykonawca ma problemy z dotrzymaniem terminów.

Zgodnie z planem inwestycja, która kosztowała prawie 3 mln zł (miasto dołożyło połowę tej kwoty), miała zakończyć się 31 sierpnia br. Potem wykonawca poprosił władze o przedłużenie terminu do końca września, m.in. z powodu deszczowego lipca, kiedy to pogoda utrudniała prowadzenie prac budowlanych. Mamy październik, a droga w dalszym ciągu jest nieprzejezdna.

- Nie potrafię powiedzieć kiedy będzie dokonany odbiór techniczny całej ulicy, gdyż firma, która wykonuje to zadanie miała termin przedłużony do 26 września. Z całą pewnością nie będzie już kolejnego przedłużenia terminu. Za niedotrzymanie umowy firma będzie płacić kary umowne - poinformował w rozmowie z bilgorajska.pl wiceburmistrz Michał Dec i dodał, że inwestycja jest na ukończeniu, więc możemy spodziewać się, że w niedługim czasie przejedziemy od ul. Zamojskiej aż do ul. Komorowskiego.

Inwestycja obejmuje wybudowanie odcinka o długości 590 m. Wzdłuż nowej ulicy, po obu jej stronach, powstaje chodnik z kostki brukowej, ale także ścieżka rowerowa oraz oświetlenie. W ramach zadania wykonane zostały trzy skrzyżowania: z ul. Kolberga, Sitarską i Al. 400-lecia.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 13623
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b30-377
~ hcdeghhg   Na ulicy Kolberga nawet lamp ulicznych niema to jakie tam skrzyzowanie? na wiosne po topniejacym śniegu można kajakiem pływac mówic tylko potrafia do bani z nimi
21 stycznia 2012
+1
-0
PL
09e-fa4
~ Aga   stłuczka już była w ubiegłym tygodniu. A kiedy w końcu zrobią ten malutki kawałeczek na ul Sitarskiej tamtędy nie da się jeździć wielkie kałuże i błoto. Skoro już robią tą nową ulicę mogliby dokończyć te kilka metrów.
8 października 2011
brak ocen
PL
1cb-d99
~ oś Sitarska   My mieszkańcy osiedla jesteśmy zadowoleni z opźnień mamy przy tym więcej spokoju
7 października 2011
brak ocen
PL
c84-a57
~ Do ENDRIU   KIEROWCO MYŚL!!!!! NIE JEŹDZIJ NA PAMIĘĆ. TA ZMINA ORGANIZACJI RUCHU JEST BARDZO WIDOCZNA, TYLKO MAMY BEZNADZIEJNYCH KIEROWCÓW
6 października 2011
+0
-1
PL
0c9-70f
~ Endriu   uważacie, że jak zamienicie dwa znaki pierwszeństwa na skrzyżowaniu leśnej i poniatowskiego to będzie wszystko w porządku?! Tam trzeba postawić STOP, ludzie jeżdżą na pamięć! Sam tam dzisiaj przejeżdżałem, seicento dowożące jedzenie z jednego z barów przeleciało tą ulicę bez zatrzymywania przy prędkości ok 70km/h. Będzie taka sama sytuacja jak z 11 listopada i poniatowskiego. Tylko czekać na pierwszy wypadek.
I jak już mówimy o oznakowaniu ulic to chciałem jeszcze zapytać ile jeszcze razy będzie zmieniana organizacja ruchu na ulicy łączącej widok z przemysłową? Tam co tydzien jest inaczej. Komuś się chyba nudzi.
5 października 2011
+6
-0
PL
069-d1e
~ jaa   Hehe kto pracowal w takiej firmie to wie jak sie pracuje i nie ma co sie dziwic ze nie jest na czas skoro taka stawka...
5 października 2011
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Kolizja w Biłgoraju. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Policjanci rozdawali prezenty
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 09:06 Tarnogród
Urząd Miejski szuka dyrektora
dzisiaj, 08:27 Józefów
Będzie remont synagogi
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
dzisiaj, 08:53 Łukowa
Folder o dunajowaniu gotowy!
w poniedziałek, godzina 17:08 Korchów Pierwszy
Pomóżmy sprowadzić ciało Marka do domu
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
dzisiaj, 07:55 Józefów
Powstanie sieć dróg dla pieszych
we wtorek, godzina 19:21 Biłgoraj
Prosto z Pol’and’Rock do Biłgoraja
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
w poniedziałek, godzina 15:23 Biłgoraj
Leśnicy rozdają sadzonki
we wtorek, godzina 13:30 Biłgoraj
Mieszkańcy zdecydowali co powstanie w ramach budżetu obywatelskiego
Znamy wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Na co mieszkańcy Biłgoraja chcą wydać 200 tys. zł?
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
we wtorek, godzina 08:13 Tarnogród
Minister rolnictwa w Tarnogrodzie
w poniedziałek, godzina 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
W drugiej połowie września, czyli znacznie wcześniej niż zakładano, dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie ul. Narutowicza w Biłgoraju. Inwestycja, która została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonęła ponad 10 mln zł.
we wtorek, godzina 08:10 Biłgoraj
Trzy medale dla karateków z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl