Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.11.29 16:50 | aktualizacja: 2017.11.30 15:59

Ul. Poniatowskiego w całości gotowa

Przebudowa ostatniego - "starego" odcinka ul. Poniatowskiego oraz ulicy Kwiatowej rozpoczęła się w ubiegłym roku. Dziś uroczyście podsumowano obie inwestycje, które pochłonęły ponad 4,6 mln zł.
Ul. Poniatowskiego w całości gotowa
Ul. Poniatowskiego w całości gotowa

W ubiegłym roku władze Biłgoraja podjęły decyzję o konieczności przebudowy "starego" odcinka ul. Poniatowskiego, czyli od skrzyżowania z ul. Leśną, do skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Złożono wniosek o dofinansowanie inwestycji i w ten sposób pozyskano ponad 2 mln zł. W zadanie włączono także wykonanie ul. Kwiatowej.

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na rozbudowę drogi rozstrzygnięte zostało zimą, a najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę 4 611 387 zł. Prace budowlane rozpoczęły się wraz z początkiem maja br.

Relację z postępu prac mogą Państwo znaleźć pod adresem Przebudowa ul. Poniatowskiego na półmetku. W ramach inwestycji częściowo została rozebrana stara nawierzchnia, przebudowano też skrzyżowania, wykonano warstwy nawierzchni jezdni i, chodniki, ścieżkę rowerową oraz zjazdy. Zadanie zakładało również wykonanie dwóch rond zlokalizowanych na skrzyżowaniach z ulicami Leśną oraz 11 Listopada. Wykonano też bezpieczne przejście dla pieszych z sygnalizacją. Ul. Poniatowskiego jest drogą jednojezdniową, dwupasmową, dwukierunkową odcinkowo dodatkowo wyposażoną w drogę serwisową.

Cała inwestycja została zakończona w listopadzie, a dziś uroczyście podsumowano zadanie. Na przebudowanej części spotkali się przedstawiciele samorządów, jak również firmy wykonującej inwestycję. Za owocną współpracę podziękował burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Włodarz podkeślił, że 1,2 mln zł pochodziło z budżetu powiatu biłgorajskiego, m.in. dzięki tym środkom możliwe było zrealizowanie przedsięwzięcia.

Uroczystego poświęcenia oddanej do użytku drogi dokonał proboszcz parafii pw. Św. Jana Pawła II ks. Józef Flis.

Kilka lat temu wykonano odcinek łączący ul. Poniatowskiego z ul. Zamojską. Relację z otwarcia tej części trasy znajdą Państwo pod adresem Oficjalne otwarcie ul. Poniatowskiego.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 6331
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (25)

Podaj login/e-mail i hasło:
Login/e-mail:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
513-190
~ q  Wyglądają jakby byli na pogrzebie.
29 listopada 2017
+19
-0
0aa-a37
~ beka  Ta ulica to jest jakaś święta, religijna czy tylko dla wierzących, że ksiądz musi być i pokropić? XXI wiek i żeby otworzyć ulicę to trzeba wołać jakiegoś szamana w sutannie? Chore. Przecież Polska to niby nie kraj wyznaniowy.
29 listopada 2017
+21
-4
7af-61d
~ |Kazik  Grabek i |Faryna to po co tutaj? budowali drogę?
29 listopada 2017
+15
-0
Ostatnio dodane komentarze
632-108
~ Gromada   Witam. Na 17 zdjęciu! Na rondzie pod prąd.
4 grudnia 2017
brak ocen
a61-3b8
~ j 64   Dalej hamy pisza
1 grudnia 2017
+0
-2
4fd-a01
~ Jan   Józio Flis to przecież fachowiec ekonomiczny jest. Podobno ma nawet doktorat z ekonomii i był ekonomem głównym w Zamościu. No to jak tu nie zgarnąć kasy za pokropek. Niby mamy wiek XXI a burczymucha Januszek wierzy w gusła. Jak był w SLD to jeszcze trzymał jakiś fason i widać było u niego racjonalne myślenie. Teraz popadł w klerykalizm, bigoterie i kołtuństwo. Do kościoła przyjdzie i zaraz rozgląda się za konfesjonałem. Czyżby cudzołożył albo swoją żonkę w cudze łóżko położył? Ale na pewno nie, on takich rzeczy nie robi. Jedyne wytłumaczenie jego gorliwych spowiedzi to łapówki, ale może się mylę. Ale z drugiej strony to jak coś wpadło do kieszeni to lepiej się z tego wyspowiadać, a może nawet i ze spowiednikiem podzielić. Zawsze to lepiej mieć perspektywę raju w zaświatach niz smażyć się w piekle. Ale na pewno do piekła nie trafi, przecież już kilkaset tysięcy przetransferował na konto proboszcza kościoła WNP z kont Urzędu Miasta. To chyba proboszcz załatwi mu miejsce w raju. Chyba jedna duszyczka się zmieści.
1 grudnia 2017
+1
-3
8cd-0ae
~ Dobra Zmiana   Proponuję zmienić nazwę tego odcinka drogi na "Księdza Naszego Najlepszego Jozefa Flisa". Ma jegomość smykałkę do zarabiania kasy? No to takich nam trzeba. A tak po za tym to wszyscy jacyś na tych fotkach smutni, zamyśleni i tp....
30 listopada 2017
+3
-1
8aa-ee0
~ Wyborca   Tylko dwóch radnych widzę w przyszłej radzie miasta. Reszta won !!!!!
30 listopada 2017
+2
-0
1bb-2d9
~ przesada   te wstęgowania zbliżają się nieubłaganie do końca,ale się ładnie poukładali,aby trwać i siebie hołubić,układ niesamowity,ale i to się skończy,mają 71 lat i foto w ich życiu na pierwszym miejscu,nic nie robią tylko się popierają po cichutku,unia daje kasę a oni istniejącą infrastrukturę wstęgują,
30 listopada 2017
+1
-0
eca-c94
~ owca   Mamy przecież podobno w Polsce rozdział kościoła od państwa.
Po co przedstawiciel duchowny religii przy sprawach społecznych/państwowych.
Co ma piernik do wiatraka? czyli prościej co ma kościół do dróg?
30 listopada 2017
+4
-1
c88-26e
~ owca   Po co ten ksiądz ? Przy otwarciu każdej drogi chodnika czy przekopie rowu ,ksiądz! Po co ?
Idzie pasterz za nim barany?
30 listopada 2017
+2
-1
a96-61c
~ Jajajaj   Ksiaz swieci po kosztach. A ze kropla święconej wody kosztuje 1000 zł a godzina jego pracy 5000 zł to już nie jego wina.
30 listopada 2017
+6
-1
cc7-6dd
~ j 64   Chamy pisza po Chamsku Trzy czwarte mieszkancow to chamy i komentarze chamskie Gdy sa swieta to chamy swietuja dlaczego
30 listopada 2017
+2
-6
f4d-9a8
~ Flis i Rosłan   razem uśmiechnięci nie wierzę ,do czego to dochodzi
30 listopada 2017
+4
-2
f22-44e
~ odbiorca   Proszę nie krytykować. Przecież urzędnicy i "działacze" mogli pieniądze wsadzić do swojej kieszeni. Zrobili drogę i chwała im za to. Po co krytykować?
30 listopada 2017
+5
-4
d24-919
~ Zoro   Po co komentować kto był obecny na otwarciu! Ta droga nie powinna być odebrana. Taką fuszerę to nawet zwykły lamer by nie odebrał, przecież tam jest tyle błędów budowlanych że masakra a tandetne wykonanie przeraża.
30 listopada 2017
+4
-2
677-731
~ aha  do ~ |Kazik   Eeee tam..., przechodzili tamtędy przypadkiem. ;)
A tak na serio, wśród tego towarzystwa może 2-3 gości konkretnych, a reszta to statyści.
30 listopada 2017
+5
-1
48c-948
~ aha  do ~ kupa   Czyli wg Ciebie ksiądz z kropidłem na rondzie to nowoczesna Polska? Dobrze zrozumiałem?
30 listopada 2017
+5
-2
799-c79
~ oponka   a ten wojtuś lizusek rózynka z gminy , to co tu robi jego nie ma w gminie , różyńskiego nie ma , bo na nie swoim się fotografują,
29 listopada 2017
+2
-0
ae6-2bf
~ kupa  do ~ beka   Twój komentarz to zderzenie Polski nowoczesnej z Polską przaśną, kołtuńską, zacofaną i zakompleksioną, słabo wykształconą z myśleniem średniowiecznych.
29 listopada 2017
+4
-1
9ce-d2d
~ hehe  do ~ Y   Dokładnie i niech fakturę na BIPie opublikują. Transparentność.
29 listopada 2017
+9
-0
7a3-b6a
~ k   Ten cieć w białym fartuchu dziwnie miotłę trzyma. Jakaś nowa moda?
29 listopada 2017
+12
-2
0aa-a37
~ beka   Ta ulica to jest jakaś święta, religijna czy tylko dla wierzących, że ksiądz musi być i pokropić? XXI wiek i żeby otworzyć ulicę to trzeba wołać jakiegoś szamana w sutannie? Chore. Przecież Polska to niby nie kraj wyznaniowy.
29 listopada 2017
+21
-4
7af-61d
~ |Kazik   Grabek i |Faryna to po co tutaj? budowali drogę?
29 listopada 2017
+15
-0
c88-8d7
~ kupa   pytam po co klecha na tej "uroczystości" i ile władze miasta zdefraudowały publicznych pieniędzy aby go opłacić???
29 listopada 2017
+12
-3
e62-82f
~ olo   Ten ubrany na biało to chyba gość najbardziej kumaty od odbiorów bo wszędzie pierwszy, później jak się domyślam coś o przepisach czyta i chodzi po drodze i rondach i coś wymachuje pewnie ***** studzienki jak to na całej inwestycji PONIATOWSKIEGO i brak odpowiedzialności bo jak ciągać kolegę co dał !
29 listopada 2017
+11
-3
c05-faa
~ Y  do ~ q   To swiecenie to jakas parodia prosze o info ile skasowal CZARNY?
29 listopada 2017
+14
-4
513-190
~ q   Wyglądają jakby byli na pogrzebie.
29 listopada 2017
+19
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
dzisiaj, 15:31 Jożefów
Mieszkanka Józefowa skończyła 100 lat
Najstarsza mieszkanka miasta i gminy Józefów Marianna Biszczanik skończyła 100 lat. Z tej okazji rodzina jubilatki zorganizowała uroczystość, na którą zaprosiła m.in. przedstawicieli władz samorządowych.
w sobotę, godzina 09:24 Okrągłe
Największa impreza plenerowa w gminie już w niedzielę
w niedzielę, godzina 16:29 Tereszpol-Zaorenda
Zacięta rywalizacja strażaków [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w środę, godzina 16:49 Biłgoraj
Ocalony zabytek po 86 latach wraca do Biłgoraja
Po blisko 86 latach do Biłgoraja wraca zabytkowa Tora, pochodząca z miejscowej synagogi, uratowana tuż przed spaleniem świątyni przez Niemców we wrześniu 1939 roku. Cenny zabytek została odzyskany dzięki działaniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
dzisiaj, 15:22 Region
Groźny wypadek na DK74. Wśród uczestników mieszkaniec powiatu
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Polowanie na dziki w powiecie. Jest decyzja o odstrzale 197 zwierząt
w czwartek, godzina 09:31 Gmina Łukowa
Katastrofa samolotu podczas akcji gaszenia pożaru. Jest wstępny raport
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała raport wstępny dotyczący katastrofy samolotu gaśniczego Dromader, do której doszło 5 maja podczas akcji gaszenia pożaru Puszczy Solskiej. W zdarzeniu zginął pilot maszyny, kapitan Andrzej Gawron.
w niedzielę, godzina 08:38 Gmina Frampol
Tour de Pologne Women przejedzie przez Ziemię Biłgorajską
dzisiaj, 09:10 Powiat
Ponad 800 gospodarstw z powiatu biłgorajskiego pod lupą GUS
w czwartek, godzina 14:11 Biłgoraj
Docenieni za służbę i walkę z pożarem Puszczy Solskiej. Lista odznaczonych i awansowanych strażaków
Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 26 maja w Łukowej, uhonorowano strażaków za wzorową służbę oraz udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych podczas pożaru Puszczy Solskiej. Poniżej publikujemy listę druhów z powiatu biłgorajskiego wyróżnionych podczas uroczystości.
w niedzielę, godzina 21:44 Biłgoraj
Koncert jubileuszowy i potańcówka "pod chmurką"
dzisiaj, 14:08 Lubelszczyzna
18 wypadków, 1 ofiara śmiertelna i 24 rannych
26 maja 2026 Łukowa
Powiatowy Dzień Strażaka. Wręczono podziękowania za walkę z pożarem Puszczy Solskiej [NOWE ZDJĘCIA]
We wtorek, 26 maja, w Łukowej zorganizowano Powiatowy Dzień Strażaka. W wydarzeniu uczestniczyli strażacy z całego kraju, przedstawiciele służb oraz administracji rządowej. W programie znalazło się także wręczenie podziękowań osobom zaangażowanym w akcję ratowniczo-gaśniczą w Puszczy Solskiej.
w sobotę, godzina 09:00 Podnoszenie ciężarów
Wicemistrzyni Polski z Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:03 Turobin
Konkurs na dyrektora szkoły
31 maja 2026 Biłgoraj
Biłgoraj świętuje Dzień Dziecka 2026 [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 31 maja w samo południe na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury rozpoczął się Biłgorajski Dzień Dziecka 2026. W programie znalazły się liczne atrakcje dla dzieci i rodzin, w tym animacje, warsztaty, pokazy służb mundurowych oraz występy artystyczne.
w niedzielę, godzina 09:19 Powiat
12 miejscowości bez prądu, na liście Biłgoraj
w niedzielę, godzina 12:53 Biłgoraj
Biegacze opanowali leśne trasy
25 maja 2026 Łukowa
Zamiast odpoczynku po maturach - walka z żywiołem. Młodzi druhowie OSP docenieni
Mimo trwających egzaminów maturalnych ruszyli do walki z żywiołem. Druhowie OSP uczestniczący w akcji gaśniczej w Puszczy Solskiej zostali uhonorowani przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej i MSWiA.
30 maja 2026 Biłgoraj
Wielki sukces uczennicy z Biłgoraja
w czwartek, godzina 11:50 Biłgoraj
Boże Ciało 2026. Tłumy wiernych na procesjach [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 15:25 Okrągłe
Turniej Wsi przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
W niedzielne popołudnie 7 czerwca mieszkańcy gminy Biłgoraj oraz goście spotkali się w Okrągłem, gdzie odbywa się Turniej Wsi. Tegoroczna edycja wydarzenia, które otwiera sezon imprez plenerowych w gminie, przebiega pod hasłem "Na góralską nutę".
w piątek, godzina 16:19 Aleksandrów
Jest nowy zastępca wójta
dzisiaj, 08:38 Powiat
Nasi samorządowcy z odznaczeniami i medalami
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball