Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2023.05.19 13:10

O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska

Ta historia trafiła już do ogólnopolskich mediów. Konfliktem mieszkańców dotyczącym ustawienia szlabanu na terenie osiedla Nadstawna zainteresowały się portal Onet, czy telewizja Polsat. Dziś dziennikarze gościli w Biłgoraju.
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska

W bieżącym tygodniu, na terenie osiedla Nadstawna, a dokładnie przy wjeździe od ul. Aptecznej w kierunku północnym ustawiony został szlaban, mający na celu ograniczenie możliwością wjazdu na drogę wewnętrzną, przy której stoją bloki należące do Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada".

Był to wniosek mieszkańców budynków Nadstawna 52 i 34, którzy wystąpili z prośbą o zamontowanie urządzenia jeszcze w ubiegłym roku.

Procedura ciągnęła się kilka miesięcy. Burmistrz Biłgoraja musiał wyrazić zgodę na ustawienie szlabanu ze względu na fakt, że ogranicza on dostęp do drogi, która powstała przy udziale środków publicznych.

W międzyczasie, podczas tegorocznych spotkań rad osiedlowych, wybuchła awantura między mieszkańcami, gdyż część z nich nie zgadzała się na ustawienie rogatek. Pod pismem protestacyjnym zebrano ok. 500 podpisów, w tym ok. 150 członków spółdzielni.

O całej historii pisaliśmy w artykułach pt.Gorąca dyskusja o... szlabanach i boiskach, Awantura o szlaban oraz Koniec dyskusji. Szlaban stanie w ciągu najbliższych dni.

Obecnie szlaban jest otwarty i tak pozostanie do czasu, kiedy mieszkańcy nie zakupią pilotów.

Temat wciąż wzbudza kontrowersje. O tej sytuacji będą mogli dowiedzieć się mieszkańcy całego kraju, bo sprawą biłgorajskiego szlabanu zajęły się ogólnopolskie media. Już poinformował o tym onet.pl, w piątkowe popołudnie 19 maja, do miasta zawitała też ekipa telewizji Polsat.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9613
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
volvo  Stawiać szlaban w tym miejscu to śmiech na sali!
21 maja 2023
+16
-0
Ostatnio dodane komentarze
volvo   Stawiać szlaban w tym miejscu to śmiech na sali!
21 maja 2023
+16
-0
krzysztofpa   Ty z KACZYSZYNA matołem to jesteś TY wręcz chamem nazywając mieszkańców bloków nie mieszkasz przy tych blokach to tzw. mordę w kubeł
21 maja 2023
+0
-10
Grzegorz z Chetyna   Kilku matołom zachciało się szlabanu i utrudniają życie mieszkańcom Biłgoraja. Mało tego, to jeszcze miasto stało się pośmiewiskiem na całą Polskę. Chętnie takim kmiotkom napluję w gębę... :(
20 maja 2023
+11
-2
krzysztofpa   szlaban bardzo dobry pomysł uliczka przy tych blokach to nie autostrada bardzo słuszna decyzja nareszcie będzie cisza i spokój
19 maja 2023
+3
-29
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
dzisiaj, 17:22 Tereszpol
"W Krwawym Polu" na Wzgórzu Polak
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 17:29 Rokitów
90-lecie OSP Rokitów
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
dzisiaj, 10:09 Biłgoraj
Oszukana podczas sprzedaży. Straciła kilka tys. zł
dzisiaj, 12:56 Biłgoraj
Aktywne Starszaki ZNP 4.0
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Szkolenie z zakresu FAS
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
dzisiaj, 09:51 Tereszpol
Suczka znaleziona na skraju lasu
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
21 maja 2023 Szarajówka
Żywcem spalono 59 osób. 80. rocznica pacyfikacji Szarajówki
Pacyfikacja Szarajówki w 1943r. należała do najokrutniejszej nie tylko na Zamojszczyźnie, ale i w całej Polsce. W tym roku przypada 80. rocznica tych tragicznych wydarzeń. W miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się wieś stoi teraz cmentarz. Tam odbyły się uroczystości, które zostały objęte Patronatem Honorowym Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Ministra Jana Józefa Kasprzyka.
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl