Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.22 12:22 | aktualizacja: 2018.02.22 12:25

Media bez tajemnic

W czwartek, 22 lutego, w LO im. ONZ w Biłgoraju zorganizowano warsztaty pod hasłem "Nowe widnokręgi - zrozumieć media", które poprowadzili wykładowcy i szkoleniowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy z Radia Maryja i TV TRWAM. Inicjatorem spotkania była posłanka Agata Borowiec.
Media bez tajemnic
Media bez tajemnic

Warsztaty pod hasłem "Nowe widnokręgi - zrozumieć media" organizowane są już od siedmiu lat,w tym czasie skorzystały z nich tysiące osób. W czwartek, 22 lutego, ze szkolenia mogli skorzystać uczniowie biłgorajskich szkół średnich - LO im. ONZ, ZSBiO, czy RCEZ. Warsztaty, na które zaprosiła posłanka Agata Borowiec odbyły się w auli LO im. ONZ, a poprowadzili je wykładowcy i szkoleniowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy z Radia Maryja i TV TRWAM.

- Warsztaty to inicjatywa o. Tadeusza Rydzyka, który chciał przekazać młodzieży najbardziej podstawową informację o tym jak tworzyć media, ale też uczyć oceny mediów od strony warsztatu - dźwięku, obrazu, słowa, czyli uczyć tworzenia mediów, które kreują rzeczywistość - mówi o. Benedykt Cisoń i dodaje, że zajęcia to nie wykłady, organizatorzy, odbiegając od sytuacji politycznej, starają się pokazać chętnym warsztat funkcjonowania mediów jak np. rolę tła, dźwięku, słowa, czy obrazu.

Szkoleniowcy zaprezentowali zgromadzonej młodzieży różnicę między informacją, opinią, pokazali jak rozpoznać manipulację, czy perswazję. - To podstawowe rzeczy w warsztacie dziennikarskim. Często nie jesteśmy świadomi tego co słyszymy z radia, czy oglądami w telewizji, a warto mieć tę wiedzę - dodaje o. Cisoń.

Prowadzący podkreślili też, że w przekazie medialnym jedynie 7% stanowią słowa, największa część to obraz. Tak też został skonstruowany program warsztatów, podzielono go na trzy części - obraz, dźwięk i słowo, przy czym najwięcej czasu poświęcono właśnie temu co widzimy. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce, a przygotowane materiały zarówno prasowe, radiowe i telewizyjne wykorzystane będą na portalu Radia Maryja i w wiadomościach TV Trwam.

Posłanka Agata Borowiec podkreśliła, że młodzież, która żyje z świecie mediów, powinna mieć o nich jak najszerszą wiedzę i to było powodem organizacji tych warsztatów na terenie powiatu biłgorajskiego. Przy okazji podziękowała wszystkim tym, dzięki którym było to możliwe. Jutro podobne spotkanie odbędzie się w powiecie tomaszowskim.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 3937
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (39)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
17c-7b1
~ ~  W temacie manipulacji mają bogate doświadczenie.
22 lutego 2018
+27
-7
5d2-b2f
~ aga  takie gówno w liceum, powinni się pytać rodziców o zgodę, bo ja sobie nie życzę by moje dziecko brało udział w wykładach takich toruńskich autorytetów ,ci to dopiero się na tym znają ,nauczają o manipulacji i perswazji w mediach,jeszcze w ONZ Rydzyka brakuje
22 lutego 2018
+32
-16
399-a91
~ aa  dobór wykładowców idealny-kto wie więcej o manipulacji niż rydzykowi wychowankowie?
22 lutego 2018
+17
-4
Ostatnio dodane komentarze
Kubaa   Fajnie, że pomineliście uczniów KLO. Ja rozumiem że to nielubiana szkoła, ale jak już wymieniacie szkoły to wymieńcie wszystkie.
25 lutego 2018
+2
-0
b88-90d
~ z  do ~ mama   rydzyk mi wystarczy nie trzeba nic więcej,nie mam nienawiści żadnej,tylko mnie to śmieszy ,bo jego nauki a wolność mediów to dwie różne sprawy i każdy zdrowo myślący człowiek to wie i to jest manipulacja jego sekt ,też na tobie
24 lutego 2018
+3
-2
4fe-5fc
~ marianna   Przez dwadzieścia lat byłam dumna, że ukończyłam to liceum. Ale już nie jestem pewna...
23 lutego 2018
+6
-1
68e-cb3
~ mama  do ~ z   Nie pozwoliła byś pójść dziecku na te warsztaty (chociaż jestem pewna że nie wiesz o czym były) tylko dlatego że usłyszałaś słowo "Rydzyk". A szkoda! Bo twoje dziecko by zobaczyło tam wiele ciekawych rzeczy. I skąd w tobie tyle nienawiści?! Uważaj! Bo zarazisz nią synka.
23 lutego 2018
+2
-4
c5b-aab
~ z  do ~ mama   nie pozwoliłabym dziecku pójść na te rydzykowe mądrości, zresztą mój syn ma na tyle rozumu że w życiu by na to nie poszedł,ich nauki stosuje tvpis ,obejrzyj sobie jakieś wiadomości w programie 1 tvp to może coś zrozumiesz ,chociaż wątpię , a to nobilitacja zaproszenie na takie coś
23 lutego 2018
+3
-2
a76-6c9
~ mama   Takich dzieci jak mój "ideał" którym się podobały mądre i pouczające wykłady było dużo! A ty może zazdrościsz że twojego dziecka nie zaproszono?
23 lutego 2018
+2
-3
22c-32d
~ M   Ciekawie kiedy olszowka z tokarska coś zorganizują ciekawego dla ludzi? Czekam z niecierpliwością na te plakaty na mieście
23 lutego 2018
+2
-1
710-233
~    Ludzie ale o co wam chodzi? Zorganizowała warsztaty źle, nie zorganizowałaby tez było by zle. Więcej empatii i szacunku ludzie!!!
23 lutego 2018
+4
-4
084-96a
~ z  do ~ mama   moje i większości , za wyjątkiem twojego ideału,uwielbiającego mądre i pouczające wykłady
23 lutego 2018
+1
-3
e7f-4a4
~ mama  do ~ z   Chyba że twoje dzieci!
23 lutego 2018
+1
-2
8ca-ce9
~ z  do ~ mama   pewnie lepsze to dla niego było niż np.matematyka
23 lutego 2018
+2
-2
9ef-295
~ z  do ~ mama   dzieci żeby się urwać z lekcji poszłyby wszędzie i na wszystko
23 lutego 2018
+3
-2
339-69d
~ mama  do ~ aga   Te warsztaty były dobrowolne i nikt nikogo nie zmuszał żeby brał w nich udział!
23 lutego 2018
+3
-4
5a7-11e
~ mama   Mój syn był na tych warsztatach i bardzo mu się podobały!
23 lutego 2018
+2
-6
ff6-5fc
~ Poirytowana   Ludzie po co ten hejt ???!!
Agata Borowiec stara sie zrobic cos dobrego dla powiatu, kazdy moze DOBROWOLNIE z tego skorzystac. Zajmijcie sie moze dokonaniami innych poslow..
23 lutego 2018
+4
-8
c46-636
~ q   a kto za to zapłacił za darmo przyjechali?
23 lutego 2018
+2
-3
cb0-0f0
~ NGC 224   opamiętajcie się bo będzie za późno,a może już jest ??????
23 lutego 2018
brak ocen
246-b06
~ ob   Media bez tajemnic.To niech gazeta napisze o księdzu Łukaszu P .
23 lutego 2018
+6
-0
aeb-3ca
~ aa  do ~ aaa   w trzeciej klasie jest już wielu pełnoletnich-rocznik 1999 marzec już rok temu pełnoletni a była to jeszcze II klasa..gimnazjum kończą 16-latkowie+ 2 lata szkoły średniej daje 18-tkę..
23 lutego 2018
brak ocen
4b4-228
~ 025   Nie ma zgody na manipulowanie dzieci przez papieża z Torunia , my rodzice wolimy sami nimi manipulować a szczególnie ci co maja komunistyczne korzenie
23 lutego 2018
+7
-2
fdf-5e8
~ ntgt   A czy matka gdy usuwa ciążę pyta się o zgodę na zabicie ojca ?W tym kraju wystarczy zgoda jednego z rodziców drugiego prawo ma w d...........
23 lutego 2018
+4
-1
242-94d
~ jj   budowlanka narabiała u Flisa to dyrektor został przedszkolanko ciekawe jakiego asa ma w rękawie Marjan.
23 lutego 2018
+5
-1
bc2-723
~ hehehe   "aa, Jan, Monika, Basia, Wiktoria"
.
Spokojnie, nikt się nie domyśla, że to ta sama osoba pisała ;)
23 lutego 2018
+8
-2
d41-aa4
~ j64   Stworzenie pojęcia -suplementy- miało na celu ominięcie uciążliwych procedur badań leków. Suplement można sprzedawać bez żadnych badań, ani nawet wiedzy, co zawiera i czy to coś, znajdujące się w suplemencie, wchłania się do organizmu, czy też nie. Czy to coś odkłada się w organizmie i powoduje stan zapalny, czy też nie. Przyczepienie łatki suplement po prostu ułatwia handelek, wart wiele miliardów dolarów. Oto cała tajemnica suplementów.
W tym celu potworzono dziesiątki stron internetowych, zachęcających do zakupu suplementów, pod pretekstem tzw. zdrowej żywności. Problem polega na tym, że brak jakichkolwiek badań potwierdzających ten fakt. Nie mamy zielonego pojęcia, czy te suplementy zawierają np. pestycydy i w jakiej ilości? O niektórych takich stronach już pisałem: „Mama Pediatra”, „Zdrowe Żywienie”, „Pod mikroskopem”, „Poczta Zdrowia”. Każda z tych stron zawiera garść prawdy i morze dezinformacji. Przykładowo, ostatnio „Poczta Zdrowia zaczęła reklamować GLUTEN, to znaczy jak się uwolnić od glutenu. Gdyby to była informacja podana w latach 70. ubiegłego wieku, to można by to zrozumieć. Obecnie wiadomo ponad wszelką wątpliwość, że nic takiego, jak uczulenie na gluten nie istnieje. Jest to po prostu PRZEWLEKŁE ZATRUCIE GLIFOSATEM, SPRZEDAWANYM LEGALNIE W POLSCE POD NAZWĄ „RANDAPU”.
I proszę zauważyć, społeczeństwo musi utrzymywać masę tzw. państwowych instytucji w rodzaju Ministerstwa, nie wiadomo dlaczego, zwanego Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego obecnie znanego głównie z handlu szczepionkami, Inspekcje handlowe itd. Ale nigdzie nie znajdziesz owoców ich pracy w postaci wyników skażenia pestycydami, czy herbicydami produktów żywnościowych.
22 lutego 2018
+5
-6
e20-ecb
~ Wiktoria   Jestem absolwentką Liceum im. ONZ, żałuję że nikt wcześniej nie wyszedł z inicjatywą i nie zorganizował takich warsztatów.. bardzo chętnie bym w nich uczestniczyła, to zapewne super przeżycie i ciekawe doświadczenie. Brawo Pani Poseł!!! Wychodzi Pani naprzeciw zainteresowaniom współczesnej młodzieży szkolnej. Czekam na tego typu warsztaty dla osób dorosłych, pracujących!
22 lutego 2018
+8
-28
cd7-388
~ Basia   Pani Agato! Cieszy mnie fakt, że organizuje Pani takie warsztaty dla młodzieży. Tematyka współczesna pokazana "od kuchni" w fajny sposób. Przeglądając galerię widzę, że frekwencja dopisała, uczniowie na pewno są wdzięczni i zadowoleni z takiej formy zajęć. Oby więcej takich projektów w powiecie!
22 lutego 2018
+9
-29
0d0-2f2
~ Ojciec (prawdziwy)   Jestem rzymskim katolikiem i nie pozwolę aby sekta z Torunia manipulowała moim dzieckiem.
22 lutego 2018
+20
-8
592-340
~ Uczestnik warsztatów   Świetne warsztaty. Sam w nich uczestniczyłem. W bardzo ciekawy sposób przekazane informacje o mediach. Dziękujemy!!!!!
22 lutego 2018
+12
-25
a90-c69
~ Monika   Pozytywne zaskoczenie. Świetna atmosfera, warsztaty prowadzone z humorem. Uczniowie bardzo chętnie włączali się do zabawy. Dobrze, że posłanka Borowiec robi coś takiego, a nie każdy musi korzystać...
22 lutego 2018
+9
-23
0f6-a63
~ Jan   Uczyli ich wierszyka-,,Słuchacie, oglądacie ale czy pomagacie? Podajemy nr konta 2356 itd". Coraz więcej młodzieży ma wyprane mózgi przez szarlatana toruńskiego.
22 lutego 2018
+19
-7
7d2-79c
~ aaa  do ~ aa   nie wszyscy ,tylko ostatnie klasy to pełnoletni
22 lutego 2018
+6
-3
626-e02
~ aa  do ~ xxx   nie przyszło ci do głowy,że w większości to dorośli ludzie?
22 lutego 2018
+3
-6
399-a91
~ aa   dobór wykładowców idealny-kto wie więcej o manipulacji niż rydzykowi wychowankowie?
22 lutego 2018
+17
-4
17c-7b1
~ ~   W temacie manipulacji mają bogate doświadczenie.
22 lutego 2018
+27
-7
e5a-733
~ Żen   Żenada. Oburzające
22 lutego 2018
+19
-7
875-3a1
~ xxx   Ciekawe czy rodzice wyrazili zgodę ?
22 lutego 2018
+21
-8
f8c-0c5
~ ff   całe szczęście że to nie wsi24 czy inna polszmata
22 lutego 2018
+9
-9
926-996
~ xx   biedne dzieci już im od młodego robią pranie mózgu
22 lutego 2018
+20
-9
5d2-b2f
~ aga   takie gówno w liceum, powinni się pytać rodziców o zgodę, bo ja sobie nie życzę by moje dziecko brało udział w wykładach takich toruńskich autorytetów ,ci to dopiero się na tym znają ,nauczają o manipulacji i perswazji w mediach,jeszcze w ONZ Rydzyka brakuje
22 lutego 2018
+32
-16
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w poniedziałek, godzina 10:24 Potok Górny
Konkurs na kierownika GOPS
w poniedziałek, godzina 08:01 Biłgoraj
Zlot zabytków w Biłgoraju
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
Trwają Dni Biłgoraja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie od programu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta. Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie letniej BCK wystąpili Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Kuba Nizio, Ola Nizio - zwyciężczyni 5 edycji "The Voice of Poland". Przed nami koncerty gwiazd.
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w niedzielę, godzina 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe [AKTUALIZACJA]
20 maja 2024 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w niedzielę, godzina 11:47 Biłgoraj
Rowerem przez Ziemię Biłgorajską
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w sobotę, godzina 13:23 Frampol
Zderzenie osobówek na DW nr 835 we Frampolu [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 16:55 Korczów
Szkoła Podstawowa w Korczowie najlepsza w województwie
w poniedziałek, godzina 14:10 Dereźnia Solska
Teatr w remizie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl