Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2023.03.23 19:30 | aktualizacja: 2023.03.23 19:44

Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858

Na spotkanie zapraszaliśmy w artykule pt. Przebudowa trasy 858. W czwartek spotkanie informacyjne.

Konsultacje zorganizowano przy udziale przedstawicieli władz samorządowych, w tym starosty Andrzeja Szarlipa, czy wójta gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego. Obecni byli też wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa i Paweł Szumera, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich. Z zaproszenia skorzystało kilkudziesięciu mieszkańców, którym założenia koncepcji tłumaczyli przedstawiciele firmy projektowej. Wszystkich gości powitał członek Zarządu Powiatu Jan Małysza.

- Dzisiejsze spotkanie jest typowo techniczne, bo tak właśnie wygląda proce budowy dróg - rozpoczął Michał Mulawa i dodał: - Mocno wzięliśmy się za budowy dróg w powiecie biłgorajskim, a szkieletem komunikacyjnym są drogi wojewódzkie, w tym ta nr 858. Przez wiele lat nie było decyzji dotyczącej przygotowania dokumentacji tej drogi. My taką decyzję podjęliśmy, dokumentacja jest realizowana zarówno na odcinku przez Zwierzyniec do Szczebrzeszyna, w tym przypadku mamy już nawet decyzję środowiskową, jak również na odcinku Biłgoraj do granicy z województwem podkarpackim.

- Inwestycja ta będzie bardzo skomplikowana, przetarg na dokumentację powtarzaliśmy trzykrotnie. Podpisaliśmy w końcu umowę z firmą projektową opiewającą na 3,4 mln zł i dziś jesteśmy na etapie konsultacji - dodał Mulawa.

W ramach inwestycji zakłada się:
- wykonanie jezdni
- przebudowę skrzyżowań
- budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Krzeszowskiej i ul. Granicznej
- budowę chodników, ścieżek rowerowych
- budowę zatok autobusowych
- budowę nowego mostu na Białej Ładzie
- przebudowę przepustów
- budowę systemu odwodnienia, kanalizacji deszczowej
- budowę innych sieci uzbrojenia terenu

Nie przewiduje się za to żadnych wyburzeń istniejących budynków. Szerokość drogi ma wynieść 7m, a szerokość poboczy to 1,25m. Ścieżki rowerowe mają mieć szerokość od 2,5 do 3m.

Paweł Szumera prosił, by ewentualne wnioski składać w ciągu najbliższych tygodni, by możliwe było ich uwzględnienie przez projektantów.

Mieszkańcy pytali m.in. o zjazdy, o odwodnienie terenu, ale też o pozostawienie przydrożnych kapliczek podczas przebudowy trasy. Padały też pytania dotyczące przeprowadzenia natężenia ruchu w tym miejscu, mieszkańcy obawiali się zwiększenia natężenia po przebudowie tej trasy. Paweł Szumera wyjaśniał, że badania takie przeprowadza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad co 5 lat. Natomiast należy pamiętać, że jest to najkrótsze połączenie z Via Carpatia, jednak to teren o bardzo gęstej zabudowie i zwiększenie ruchu byłoby niebezpieczne dla mieszkańców.

Nie planuje się ograniczenia prędkości do 30 km/h w terenie zabudowanym, a takie pytanie również się pojawiło.

- Szacujemy, że przebudowa tej drogi to koszt ok. 100 mln zł, jesteśmy na początku drogi, na początku procesu inwestycyjnego, przed nami spotkania w terenie, w Starostwie, na pewno nie uda się zadowolić wszystkich. Droga ta jest ważna z wielu względów, przede wszystkim z gospodarczego punktu widzenia, ale też z powodów turystycznych. Przez wiele lat nie było woli, by za tę drogę się wziąć. Teraz taka wola jest - podsumował marszałek Mulawa.

- Będziemy wsppierać tę inwestycję na każdym etapie - mówił wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

Odcinek od Zwierzyńca do Szczebrzeszyna ma pochłonąć więcej niż 200 mln zł.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2796
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
23 marca 2023
+1
-0
LBL   Ludzie przecież robienie drogi przez środek wsi to jakieś nieporozumienie. Ta droga ma duże znaczenie, a po zbudowaniu S74 z Piotrkowa Trybunalskiego do Niska będzie miała jeszcze większe, bo będzie to główny dojazd do węzła Nisko. Tak ważna droga przez środek wsi z ogromnym ruchem i ograniczeniem 40/50. Do tego, żeby wybudować ścieżkę roweerową i nowe chodnki pewnie tak jak w Okrągłym i Korczowie zabiorą ludziom część działek i ogrodzenia do rozbiórki.
.
Najlepszym rozwiązaniem jest obwodnica Soli, przecież po zachodniej stronie wsi za linią zabudowy biegnie wśród pól gościnic, który zaczyna się w Koloni Sól, a kończy przed lasem w okolicy stadionu. Przecież to idealne rozwiązanie puścić tamtędy nową drogę. W samej wsi wtedy postawić zakaz wjazdu ciężarówek i położyć nowy dywanik asfaltowy i to wystarczy.
23 marca 2023
+8
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
dzisiaj, 17:22 Tereszpol
"W Krwawym Polu" na Wzgórzu Polak
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 17:29 Rokitów
90-lecie OSP Rokitów
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
dzisiaj, 10:09 Biłgoraj
Oszukana podczas sprzedaży. Straciła kilka tys. zł
dzisiaj, 12:56 Biłgoraj
Aktywne Starszaki ZNP 4.0
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Szkolenie z zakresu FAS
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
dzisiaj, 09:51 Tereszpol
Suczka znaleziona na skraju lasu
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
21 maja 2023 Szarajówka
Żywcem spalono 59 osób. 80. rocznica pacyfikacji Szarajówki
Pacyfikacja Szarajówki w 1943r. należała do najokrutniejszej nie tylko na Zamojszczyźnie, ale i w całej Polsce. W tym roku przypada 80. rocznica tych tragicznych wydarzeń. W miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się wieś stoi teraz cmentarz. Tam odbyły się uroczystości, które zostały objęte Patronatem Honorowym Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Ministra Jana Józefa Kasprzyka.
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl