Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2022.12.05 21:40 | aktualizacja: 2022.12.05 21:46

Rada osiedla Puszcza Solska o najważniejszych problemach

Ponad dwa lata temu, ze względu na pandemię, przerwano zebrania rad osiedlowych. Mimo, że oficjalnie nie zostały one wznowione, mieszkańcy osiedla Puszcza Solska postanowili się spotkać i porozmawiać o najważniejszych dla nich sprawach. Zebranie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 5 grudnia.
Rada osiedla Puszcza Solska o najważniejszych problemach
Rada osiedla Puszcza Solska o najważniejszych problemach

Ponad dwa lata temu (czyli zaledwie rok po wyborach nowych rad osiedlowych), gdy wybuchła pandemia, odbywały się zebrania biłgorajskich rad osiedli. Coraz dalej idące obostrzenia spowodowały, że władze miasta postanowiły o zawieszeniu spotkań. W bieżącym roku stan epidemii został odwołany, jednak nie powrócono do tradycyjnych, corocznych zebrań.

Większość mieszkańców miasta nie miała zatem okazji, by porozmawiać ze swoimi przedstawicielami i wyrazić swoje potrzeby.

To postanowiła zmienić rada osiedla Puszcza Solska. Jej przewodniczący Adam Balicki zaprosił mieszkańców do wspólnej rozmowy w poniedziałkowy wieczór 5 grudnia. W zebraniu uczestniczyła m.in. posłanka Beata Strzałka.

- Żadnych większych działań jako rada nie mieliśmy szansy podejmować przez ten czas - rozpoczął Adam Balicki. Przypomniał też, że radnych reprezentujących właśnie tej rejon w Radzie Miasta, radny Grzegorz Bedoński w międzyczasie zrezygnował z mandatu.

- Bywa, że jakieś sprawy trafiają do mnie, ale pomyślałem, że warto się spotkać, bo może jest coś, czym warto się zająć, co można zgłosić do władz miasta - mówił dalej przewodniczący rady osiedlowej.

Mieszkańcy, mimo, że nie było ich wielu, postanowili skorzystać z okazji i poprosili o przeforsowanie pomysłu ustawienia ławek przy chodniku, przy ul. Krzeszowskiej, na odcinku od cmentarza do ZUS. Uzasadnieniem dla takiego pomysłu był fakt, że wiele osób, które udają się do instytucji to osoby starsze, często niepełnosprawne i muszą mieć możliwość odpoczynku. Poza tym mieszkańcy uznali, że warto zwrócić się PKS, by przedsiębiorstwo uruchomiło połączenie pomiędzy dworcem autobusowym, a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Przewodniczący zobowiązał się do przeprowadzenia rozmów w tych kwestiach z odpowiednimi osobami.

Poza tym, wywołano temat oczyszczalni ścieków, która skutecznie utrudnia życie mieszkańcom osiedla Puszcza Solska. - Modernizacje to doraźna pomoc, emisji uciążliwych zapachów nie da się wyeliminować całkowicie, można je ograniczać, należałoby się więc zastanowić, czy nie warto podjąć w kierunku pozyskania środków zewnętrznych i wybudowania nowego obiektu poza miastem. Zdaję sobie sprawę z tego, że to projekt na wiele lat, ale od czegoś trzeba zacząć - mówił dalej Balicki.

Podobnego zdania była posłanka Beata Strzałka. - Trzeba zadać sobie pytanie, czy dalej naprawiać to co jest, czy pójść w nowe technologie - mówiła.

Poza tymi kwestiami poruszono też temat konieczne modernizacji placu zabaw znajdującego się przy ul. Marii Magdaleny. Czasy świetności urządzeń tam ustawiony minęły już dawno, a w okolicy nie ma atrakcyjnego miejsca dla najmłodszych do zabawy.

Szansą na pozyskanie środków byłby budżet obywatelski. Ten nie funkcjonuje jednak już kolejny rok. - Nie wiem jakie plany mają władze w tej kwestii, ale jeśli powrócimy do budżetu partycypacyjnego to z pewnością zechcemy złożyć taki projekt - dodał przewodniczący rady.

Podczas spotkania rozmawiano też o kwestiach podziału gruntów i problemów, które powstały podczas przebudowy trasy nr 835.

Jeśli pozostałe rady osiedlowe zechcą organizować podobne spotkania z pewnością poinformujemy o tym naszych czytelników.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 2191
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar   Uzasadnieniem dla takiego pomysłu był fakt, że wiele osób, które udają się do instytucji to osoby starsze, często niepełnosprawne i muszą mieć możliwość odpoczynku. Poza tym mieszkańcy uznali, że warto zwrócić się PKS, by przedsiębiorstwo uruchomiło połączenie pomiędzy dworcem autobusowym, a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,23831,0,0,0,Ruszyl-program-Door-to-door.html
6 grudnia 2022
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w środę, godzina 17:18 Biłgoraj
Sekretarz przechodzi na emeryturę. Pożegnali go pracownicy Urzędu Miasta
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
dzisiaj, 10:41 Radzięcin
Nie żyje wieloletni proboszcz parafii w Radzięcinie
dzisiaj, 17:05 Biłgoraj
Od września w ZSZiO ma być klasa mundurowa
W czwartek 29 lutego Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę w sprawie złożenia wniosku o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
22 lutego 2024 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
dzisiaj, 15:23 Biłgoraj
Kto będzie pełnić funkcję sekretarza?
dzisiaj, 09:31 Biłgoraj
Skazany za przemoc domową mężczyzna trafił za kratki
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Starostwo reaguje ws. szpitala. Jakie działania podjęto?
we wtorek, godzina 18:09 Zastawie
Zdarzenie drogowe na DW nr 835. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:17 Powiat
48 komitetów wyborczych w powiecie
Komisarz wyborczy w Zamościu wydał komunikat o komitetach wyborczych utworzonych w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Na terenie powiatu biłgorajskiego zarejestrowano 48 komitetów.
w środę, godzina 11:42 Biłgoraj
Pokazy zawodów w RCEZ
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w środę, godzina 09:45 Józefów
36-latek odpowie za posiadanie narkotyków
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl