Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.04.16 12:12 | aktualizacja: 2019.04.16 12:17

Zebranie Rady Osiedla Puszcza Solska

To było jedno z najbardziej burzliwych zebrań biłgorajskich rad osiedlowych. W poniedziałkowy wieczór, 15 kwietnia, z władzami miasta spotkali się mieszkańcy osiedla Puszcza Solska. Rozmawiano o najważniejszych kwestiach jak: nieprzyjemny zapach z oczyszczalni ścieków, czy przebudowa ul. Sienkiewicza.
Zebranie Rady Osiedla Puszcza Solska
Zebranie Rady Osiedla Puszcza Solska

W poniedziałkowy wieczór, 15 kwietnia, odbyło się już siódme zebranie biłgorajskiej rady osiedlowej. Tym razem pytania do władz miasta mogli zadawać mieszkańcy osiedla Puszcza Solska.

Zebranie poprowadził Jacek Patro, który w ubiegłym roku zdecydował o rezygnacji z funkcji przewodniczącego rady osiedla. Przypomniał jednak, że przez ostatnie lata większość składanych do budżetu wniosków nie zostało uwzględnionych i tym będzie musiała zająć się kolejna rada (wyniki wyborów znajdą Państwo pod adresem Adam Balicki przewodniczącym Rady Osiedla Puszcza Solska). - Przez kilka lat składane były te same wnioski, ale nie doczekały się realizacji, mam nadzieję, że nowej radzie pójdzie lepiej - mówił Jacek Patro i dodał: - Ubolewam na tym, że nie udało się dotychczas przebudować ul. Sienkiewicza i zmienić organizację ruchu na tej ulicy, wiem, że są takie plany, ale czasu jednak zabrakło. Trzeba przyznać, że w ciągu minionych 4 lat spektakularnych zmian na terenie osiedla nie było.

Udało się np. wykonać ul. Spokojną, czy ul. Krzeszowską. Ponadto podkreślił, że rada osiedla przeznaczyła kwotę 600 zł dla Szkoły Podstawowej Nr 3 na zakup sprzętu sportowego.

O tej najbardziej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, czyli remoncie ulic Sienkiewicza, Skłodowskiej i Piaskowej mówił obecny na poniedziałkowy spotkaniu burmistrz Janusz Rosłan. Wyjaśnił, że w bieżącym roku Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma zamiar w tym miejscu wykonać kolektor ciepłowniczy, to wielomilionowa inwestycja, która musi został zrealizowana przed przystąpieniem do przebudowy drogi. Dopiero potem będzie można myśleć o remoncie. Jednak jak zapewniał włodarz po tym jak została już wykonana dokumentacja miasto ma zamiar złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji,jeśli pieniądze uda się pozyskać przebudował miałaby ruszyć nawet w tym roku. Przy czym z pewnością będzie wyznaczony nowy przebieg ulicy Piaskowej, stojące tam garaże znikną (będzie to zrobione na mocy specustawy). Przy okazji przebudowy z pewnością na ul. Sienkiewicza zostanie zmieniona organizacja ruchu. Będzie to droga jednokierunkowa, jest na to zgoda zarówno ze strony policji, jak i Starostwa Powiatowego.

W planach jest także wydzielenie ulicy bocznej do ul. Krzeszowskiej, jest już decyzja ZRID, w maju pracę rozpocznie geodeta, który wskaże punkty graniczne. Miasto jest w trakcie wypłacania odszkodowań.

Jedną z ważniejszych kwestii poruszanych przez mieszkańców był nieprzyjemny zapach pochodzący z oczyszczalni ścieków, który jest szczególnie uciążliwy w godzinach wieczornych i nocnych. Burmistrz przypomniał, że oczyszczalnia jest własnością PGK, a spóła obecnie inwestuje ogromne pieniądze w Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych, co spowodowało zadłużenie przedsiębiorstwa, więc o kolejnych dużych inwestycjach nie ma co myśleć. Janusz Rosłan stwierdził, że owszem widzi konieczność zmiany w tej kwestii, ale trzeba poczekać na możliwość pozyskania środków zewnętrznych, bo miasta nie stać na sfinansowanie inwestycji na terenie oczyszczalni.

Mieszkańcy prosili też policję o częste patrole na ul. Nowakowskiego i rozważnie możliwości zamontowania tam progów zwalniających. Dotychczasowe apele o progi skutkowały odpowiedzią wykluczającą taką możliwość. Dzielnicowy zachęcał za to, by korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i tam zaznaczać wszystkie niebezpieczne punkty.

Na kolejne zebranie zapraszamy już po świętach. W czwartek, 25 kwietnia, w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących spotkają się mieszkańcy osiedla Ogrody. Rozpoczęcie o godz. 18.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zebranie Rady Osiedla Puszcza Solska, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2332
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   Ja wspomniałem!
16 kwietnia 2019
+1
-1
Drakkar   A wspomniał który o tym parkingu ?
https://gazetabilgoraj.pl/parkuj%C4%85-gdzie-chc%C4%85/
16 kwietnia 2019
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
ogłoszenie
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl