Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.04.16 12:12 | aktualizacja: 2019.04.16 12:17

Zebranie Rady Osiedla Puszcza Solska

To było jedno z najbardziej burzliwych zebrań biłgorajskich rad osiedlowych. W poniedziałkowy wieczór, 15 kwietnia, z władzami miasta spotkali się mieszkańcy osiedla Puszcza Solska. Rozmawiano o najważniejszych kwestiach jak: nieprzyjemny zapach z oczyszczalni ścieków, czy przebudowa ul. Sienkiewicza.
Zebranie Rady Osiedla Puszcza Solska
Zebranie Rady Osiedla Puszcza Solska

W poniedziałkowy wieczór, 15 kwietnia, odbyło się już siódme zebranie biłgorajskiej rady osiedlowej. Tym razem pytania do władz miasta mogli zadawać mieszkańcy osiedla Puszcza Solska.

Zebranie poprowadził Jacek Patro, który w ubiegłym roku zdecydował o rezygnacji z funkcji przewodniczącego rady osiedla. Przypomniał jednak, że przez ostatnie lata większość składanych do budżetu wniosków nie zostało uwzględnionych i tym będzie musiała zająć się kolejna rada (wyniki wyborów znajdą Państwo pod adresem Adam Balicki przewodniczącym Rady Osiedla Puszcza Solska). - Przez kilka lat składane były te same wnioski, ale nie doczekały się realizacji, mam nadzieję, że nowej radzie pójdzie lepiej - mówił Jacek Patro i dodał: - Ubolewam na tym, że nie udało się dotychczas przebudować ul. Sienkiewicza i zmienić organizację ruchu na tej ulicy, wiem, że są takie plany, ale czasu jednak zabrakło. Trzeba przyznać, że w ciągu minionych 4 lat spektakularnych zmian na terenie osiedla nie było.

Udało się np. wykonać ul. Spokojną, czy ul. Krzeszowską. Ponadto podkreślił, że rada osiedla przeznaczyła kwotę 600 zł dla Szkoły Podstawowej Nr 3 na zakup sprzętu sportowego.

O tej najbardziej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, czyli remoncie ulic Sienkiewicza, Skłodowskiej i Piaskowej mówił obecny na poniedziałkowy spotkaniu burmistrz Janusz Rosłan. Wyjaśnił, że w bieżącym roku Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma zamiar w tym miejscu wykonać kolektor ciepłowniczy, to wielomilionowa inwestycja, która musi został zrealizowana przed przystąpieniem do przebudowy drogi. Dopiero potem będzie można myśleć o remoncie. Jednak jak zapewniał włodarz po tym jak została już wykonana dokumentacja miasto ma zamiar złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji,jeśli pieniądze uda się pozyskać przebudował miałaby ruszyć nawet w tym roku. Przy czym z pewnością będzie wyznaczony nowy przebieg ulicy Piaskowej, stojące tam garaże znikną (będzie to zrobione na mocy specustawy). Przy okazji przebudowy z pewnością na ul. Sienkiewicza zostanie zmieniona organizacja ruchu. Będzie to droga jednokierunkowa, jest na to zgoda zarówno ze strony policji, jak i Starostwa Powiatowego.

W planach jest także wydzielenie ulicy bocznej do ul. Krzeszowskiej, jest już decyzja ZRID, w maju pracę rozpocznie geodeta, który wskaże punkty graniczne. Miasto jest w trakcie wypłacania odszkodowań.

Jedną z ważniejszych kwestii poruszanych przez mieszkańców był nieprzyjemny zapach pochodzący z oczyszczalni ścieków, który jest szczególnie uciążliwy w godzinach wieczornych i nocnych. Burmistrz przypomniał, że oczyszczalnia jest własnością PGK, a spóła obecnie inwestuje ogromne pieniądze w Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych, co spowodowało zadłużenie przedsiębiorstwa, więc o kolejnych dużych inwestycjach nie ma co myśleć. Janusz Rosłan stwierdził, że owszem widzi konieczność zmiany w tej kwestii, ale trzeba poczekać na możliwość pozyskania środków zewnętrznych, bo miasta nie stać na sfinansowanie inwestycji na terenie oczyszczalni.

Mieszkańcy prosili też policję o częste patrole na ul. Nowakowskiego i rozważnie możliwości zamontowania tam progów zwalniających. Dotychczasowe apele o progi skutkowały odpowiedzią wykluczającą taką możliwość. Dzielnicowy zachęcał za to, by korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i tam zaznaczać wszystkie niebezpieczne punkty.

Na kolejne zebranie zapraszamy już po świętach. W czwartek, 25 kwietnia, w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących spotkają się mieszkańcy osiedla Ogrody. Rozpoczęcie o godz. 18.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zebranie Rady Osiedla Puszcza Solska, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2452
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   Ja wspomniałem!
16 kwietnia 2019
+1
-1
Drakkar   A wspomniał który o tym parkingu ?
https://gazetabilgoraj.pl/parkuj%C4%85-gdzie-chc%C4%85/
16 kwietnia 2019
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Ubywa mieszkańców
Mniej urodzeń, więcej ślubów, rozwodów i zgonów - tak w skrócie wypada 2019 rok w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju. Z danych wynika również, że mieszkańców miasta z roku na rok ubywa.
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
dzisiaj, 09:08 Frampol
Kolędowanie z chórami Ziemi Biłgorajskiej
we wtorek, godzina 09:17 Biłgoraj
Straciła ponad 40 tys. zł
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Komunikat starosty dotyczący Wydziału Komunikacji i Drogownictwa
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip komentuje sytuację dotyczącą pracy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu wydanego przez starostę.
w środę, godzina 08:16 Halowa piłka nożna
Łada zwycięzcą XIII Memoriału Stanisława Wójcika
w niedzielę, godzina 10:16 Biłgoraj
Będzie przebudowa ulic: Parkowej, Sokołowskiego i Korczaka
dzisiaj, 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w środę, godzina 15:24 Biłgoraj
Girls on Tour
w poniedziałek, godzina 09:56 Biłgoraj
Jechał wężykiem
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl