Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.04.16 12:12 | aktualizacja: 2019.04.16 12:17

Zebranie Rady Osiedla Puszcza Solska

To było jedno z najbardziej burzliwych zebrań biłgorajskich rad osiedlowych. W poniedziałkowy wieczór, 15 kwietnia, z władzami miasta spotkali się mieszkańcy osiedla Puszcza Solska. Rozmawiano o najważniejszych kwestiach jak: nieprzyjemny zapach z oczyszczalni ścieków, czy przebudowa ul. Sienkiewicza.
Zebranie Rady Osiedla Puszcza Solska
Zebranie Rady Osiedla Puszcza Solska

W poniedziałkowy wieczór, 15 kwietnia, odbyło się już siódme zebranie biłgorajskiej rady osiedlowej. Tym razem pytania do władz miasta mogli zadawać mieszkańcy osiedla Puszcza Solska.

Zebranie poprowadził Jacek Patro, który w ubiegłym roku zdecydował o rezygnacji z funkcji przewodniczącego rady osiedla. Przypomniał jednak, że przez ostatnie lata większość składanych do budżetu wniosków nie zostało uwzględnionych i tym będzie musiała zająć się kolejna rada (wyniki wyborów znajdą Państwo pod adresem Adam Balicki przewodniczącym Rady Osiedla Puszcza Solska). - Przez kilka lat składane były te same wnioski, ale nie doczekały się realizacji, mam nadzieję, że nowej radzie pójdzie lepiej - mówił Jacek Patro i dodał: - Ubolewam na tym, że nie udało się dotychczas przebudować ul. Sienkiewicza i zmienić organizację ruchu na tej ulicy, wiem, że są takie plany, ale czasu jednak zabrakło. Trzeba przyznać, że w ciągu minionych 4 lat spektakularnych zmian na terenie osiedla nie było.

Udało się np. wykonać ul. Spokojną, czy ul. Krzeszowską. Ponadto podkreślił, że rada osiedla przeznaczyła kwotę 600 zł dla Szkoły Podstawowej Nr 3 na zakup sprzętu sportowego.

O tej najbardziej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, czyli remoncie ulic Sienkiewicza, Skłodowskiej i Piaskowej mówił obecny na poniedziałkowy spotkaniu burmistrz Janusz Rosłan. Wyjaśnił, że w bieżącym roku Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma zamiar w tym miejscu wykonać kolektor ciepłowniczy, to wielomilionowa inwestycja, która musi został zrealizowana przed przystąpieniem do przebudowy drogi. Dopiero potem będzie można myśleć o remoncie. Jednak jak zapewniał włodarz po tym jak została już wykonana dokumentacja miasto ma zamiar złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji,jeśli pieniądze uda się pozyskać przebudował miałaby ruszyć nawet w tym roku. Przy czym z pewnością będzie wyznaczony nowy przebieg ulicy Piaskowej, stojące tam garaże znikną (będzie to zrobione na mocy specustawy). Przy okazji przebudowy z pewnością na ul. Sienkiewicza zostanie zmieniona organizacja ruchu. Będzie to droga jednokierunkowa, jest na to zgoda zarówno ze strony policji, jak i Starostwa Powiatowego.

W planach jest także wydzielenie ulicy bocznej do ul. Krzeszowskiej, jest już decyzja ZRID, w maju pracę rozpocznie geodeta, który wskaże punkty graniczne. Miasto jest w trakcie wypłacania odszkodowań.

Jedną z ważniejszych kwestii poruszanych przez mieszkańców był nieprzyjemny zapach pochodzący z oczyszczalni ścieków, który jest szczególnie uciążliwy w godzinach wieczornych i nocnych. Burmistrz przypomniał, że oczyszczalnia jest własnością PGK, a spóła obecnie inwestuje ogromne pieniądze w Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych, co spowodowało zadłużenie przedsiębiorstwa, więc o kolejnych dużych inwestycjach nie ma co myśleć. Janusz Rosłan stwierdził, że owszem widzi konieczność zmiany w tej kwestii, ale trzeba poczekać na możliwość pozyskania środków zewnętrznych, bo miasta nie stać na sfinansowanie inwestycji na terenie oczyszczalni.

Mieszkańcy prosili też policję o częste patrole na ul. Nowakowskiego i rozważnie możliwości zamontowania tam progów zwalniających. Dotychczasowe apele o progi skutkowały odpowiedzią wykluczającą taką możliwość. Dzielnicowy zachęcał za to, by korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i tam zaznaczać wszystkie niebezpieczne punkty.

Na kolejne zebranie zapraszamy już po świętach. W czwartek, 25 kwietnia, w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących spotkają się mieszkańcy osiedla Ogrody. Rozpoczęcie o godz. 18.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 4993
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login/e-mail i hasło:
Login/e-mail:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   Ja wspomniałem!
16 kwietnia 2019
+1
-1
Drakkar   A wspomniał który o tym parkingu ?
https://gazetabilgoraj.pl/parkuj%C4%85-gdzie-chc%C4%85/
16 kwietnia 2019
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
dzisiaj, 17:48 Tereszpol-Zaorenda
Tłumy na największych dożynkach w powiecie [NOWE ZDJĘCIA]
Mieszkańcy powiatu biłgorajskiego spotkali się w niedzielę w Tereszpolu-Zaorendzie, by wspólnie świętować zakończenie żniw. Dożynki Powiatu Biłgorajskiego 2026 rozpoczęły się uroczystą mszą, po której barwny korowód przeszedł na miejscowy stadion. Tam na uczestników czeka bogaty program artystyczny.
dzisiaj, 09:00 Biłgoraj
Wielkie święto seniorów w Biłgoraju. Jest program wydarzenia
w sobotę, godzina 11:24 Powiat
Dwa odcinki drogi wojewodziej w powiecie do remontu
19 sierpnia 2026 Biłgoraj
Nie żyje Kazimierz Szubiak
W wieku 85 lat zmarł Kazimierz Szubiak - nauczyciel, sportowiec, trener, dziennikarz, aktor i literat, przez lata związany z życiem społecznym i kulturalnym Biłgoraja. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 20 sierpnia.
dzisiaj, 15:24 Tarnogród
Imponujący jubileusz OSP
w czwartek, godzina 08:48 Kraj
Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów
w środę, godzina 11:26 Gmina Tarnogród
Nietrzeźwy kierowca ciągnika jechał wężykiem. Wszystko nagrali świadkowie
26-latek mając prawie 2 promile alkoholu jechał ciągnikiem z podpiętym wozem drogą wojewódzką 835. Kierowca w kabinie przewoził 10-letnie dziecko. Jego wyczyny na drodze zarejestrowali mieszkańcy Rzeszowa, którzy jechali za mężczyzną. To dzięki ich czujności i zgłoszeniu, zakończyła się niebezpieczna jazda 26-latka. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.
w piątek, godzina 16:16 Tarnogród
Nowa dyrektor miejskiej biblioteki
w piątek, godzina 13:18 Obsza
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych 1 września. Co można wystawić?
22 sierpnia 2026 Tarnogród
Jak wygląda postęp prac przy budowie obwodnicy w ciągu DW 835?
Budowa obwodnicy Tarnogrodu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 postępuje zgodnie z harmonogramem. Jak wynika z aktualnych informacji przekazanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, zaawansowanie inwestycji wynosi obecnie około 34 procent. Na placu budowy trwają m.in. roboty ziemne, prace przy konstrukcji przyszłej drogi oraz budowie obiektów inżynierskich.
w piątek, godzina 17:24 Biłgoraj
Tłumy na kinie plenerowym w Biłgoraju
w sobotę, godzina 14:43 Biłgoraj
Rowerzyści ruszyli na trasę
18 sierpnia 2026 Gmina Tarnogród
Ważna informacja dla kierowców. Całkowite zamknięcie drogi powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową nr 2958L muszą przygotować się na poważne utrudnienia pod koniec wakacji. W związku z planowanym układaniem nowej nawierzchni bitumicznej na odcinku Wola Różaniecka - Różaniec, trasa zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu w dniach od 25 do 29 sierpnia.
w środę, godzina 12:11 Biłgoraj
Urząd Miasta sprzedaje drewno opałowe
w czwartek, godzina 13:53 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju z prawomocnym pozwoleniem na użytkowanie
dzisiaj, 14:05 Aleksandrów
Dożynkowy korowód przemierza ulice gminy
W niedzielę, 30 sierpnia, mieszkańcy gminy Aleksandrów świętują zakończenie żniw. Dożynki gminne zgodnie z wieloletnią tradycją odbywają się na Polanie Dąbrowa. Jednym z najbardziej widowiskowych punktów programu jest barwny korowód dożynkowy, który przemierza ulice gminy.
20 sierpnia 2026 Gmina Obsza
Będzie lepszy dojazd na Podkarpacie
23 sierpnia 2026 Łukowa
Korowód dożynkowy przejechał ulicami gminy
w sobotę, godzina 09:11 Wólka Biska
Tragiczny wypadek w powiecie biłgorajskim. Jedna osoba nie żyje [AKTUALIZACJA]
Jedna osoba nie żyje, a trzy zostały poważnie ranne w tragicznym wypadku, do którego doszło minionej nocy w Wólce Biskiej w gminie Biszcza.
18 sierpnia 2026 Kraj
Ile wyniesie czternasta emerytura i kiedy pieniądze trafią na konto?
we wtorek, godzina 15:49 Biłgoraj
Awans zawodowy biłgorajskich nauczycieli
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball