Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.08.05 08:55 | aktualizacja: 2021.08.05 12:21

Sprzeciw mieszkańców wobec planów modernizacji autodromu. Driftowi mówią stanowcze nie!

Mieszkańcy ulicy Motorowej, przy której znajduje się biłgorajski autodrom protestują przeciwko pomysłowi przebudowy obiektu i chcą konsultacji społecznych w tej sprawie. Chodzi przede wszystkim o drift (zarówno zawody i jazdy szkoleniowe) i związane z tym uciążliwości. Wystosowali oficjalne pismo do Starostwa Powiatowego, w którym zawarli swoje obawy. Co napisali?
Sprzeciw mieszkańców wobec planów modernizacji autodromu. Driftowi mówią stanowcze nie!
Sprzeciw mieszkańców wobec planów modernizacji autodromu. Driftowi mówią stanowcze nie!

- W związku z planem rozbudowy autodromu znajdującego się przy ul. Motorowej w Biłgoraju my, jako mieszkańcy tej ulicy, chcielibyśmy swoje zaniepokojenie sposobem przygotowania i zamierzonym planem realizacji tego projektu. Jako osoby bezpośrednio związane z tym miejscem nie zostaliśmy zaproszeni na spotkanie omawiające założenia tej inwestycji, nie znamy projektu, a także wyników badań środowiskowych, a konsultacje społeczne, które powinny być naturalną częścią takiego przedsięwzięcia, nie odbyły się - rozpoczęli list skierowany do Starostwa Powiatowego mieszkańcy.

Dodali, że o całej inicjatywie dowiedzieli się z mediów. - Z tych samych źródeł dowiedzieliśmy się także, że bez zastrzeżeń popieramy pomysł rewitalizacji autodromu, co nie jest prawdą, ponieważ kilka jego aspektów budzi w nas wątpliwości, a nawet sprzeciw - piszą dalej.

Wyjaśnili też czego dotyczą wątpliwości:
- Obawa przed tym, że permanentny hałas dobiegający z toru będzie uciążliwy i nie pozwoli na normalne funkcjonowanie i odpoczynek w domu, przy czym plan zagospodarowania przestrzennego gminy Biłgoraj zakłada budowę domów jednorodzinnych między ul. Motorową, a Okrągłem. Zamiar budowy barier dźwiękochłonnych nie jest wystarczającym argumentem.
- Możliwość skażenia przydomowych ogródków spalinami.
- Obniżenie wartości nieruchomości.
- Obawa przed organizacją zawodów i treningów, ponieważ specyfika tej dyscypliny wiąże się z hałasem i wydzielaniem dymu z opon, który w swoim składzie zawiera liczne, szkodliwe dla człowieka substancje.
- Pogorszenie jakości powietrza.
- negatywny wpływ inwestycji na środowisko naturalne, w tym pobliski las.

Jedak najwięcej obaw wzbudza ewentualna możliwość organizowania zawodów oraz jazd szkoleniowych z zakresu driftu. Wydzielający się spod opon dym już skutecznie utrudnia funkcjonowanie okolicznym mieszkańcom.

Autorzy pisma nie godzą się też na wynajmowanie toru grupom amatorskim, gdyż, jak uważają stan techniczny pojazdów do nich należących pozostawia wiele do życzenia.

- Chcielibyśmy zaznaczyć, że nie sprzeciwiamy się rewitalizacji toru w kierunku szkoły doskonalenia jazdy, profesjonalnych zawodów kartingowych, motocyklowych, czy samochodowych oraz imprez, które nie będą w znacznym stopniu wpływać na obniżenie się komfortu i jakości życia mieszkańców oraz otaczającego środowiska. Uważamy, że takie zastosowanie toru przyniesie korzyść mieszkańcom oraz całemu powiatowi, jednak, żeby tak się stało niezbędne są kroki, których do tej pory zabrakło - konsultacje społeczne, spotkanie z mieszkańcami - piszą mieszkańcy ul. Motorowej, dodając, że podobne obawy mają też mieszkańcy Okrągłego i Podlesia.

- Mamy nadzieję, że nasz głos zostanie wzięty pod uwagę podczas prac nad projektem - podsumowują autorzy pisma.

O tym, że jest szansa na szybkie rozpoczęcie prac na autodromie pisaliśmy już w artykułach pt. Autodrom w całości wraca do powiatu. Jest prawomocne orzeczenie sądu oraz Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Sprzeciw mieszkańców wobec planów modernizacji autodromu. Driftowi mówią stanowcze nie!, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9900
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
fala  ha ha :) ale jaja! przecież tam mieszkańcy palą w piecach węglem, ponadto "zaciąga" jak nie z oczyszczalni ścieków to z wysypiska jak nie z wysypiska to z fermy. Już nie wspomnę o "charakterystyce" motorowej (złom, zakłady mechaniczne, w pobliżu stacja paliw) Przecież to idealne miejsce :D na tor. Przydomowe ogródki?? Gdzie? chyba że te warzywa z marketu :(:(
5 sierpnia 2021
+40
-6
Ostatnio dodane komentarze
LBL  do fala   xD Myślisz, żę jak zbudują tor za 40-50 milionów to po to, żeby coś tam się działo kilka godzin w miesiącu? Utrzymanie w należytym stanie takiego toru kosztuje, więc jest więcej niż pewne, że gdyby tor został zbudowany to będzie też udostępniany na zasadach komercyjnych, aby choć zarobił na swe utrzymanie. Jako, żę w Polsce mamy bardzo mało torów to gdyby powstał tu taki na wysokim poziomie to zainteresowanie pewnie byłoby spore i każdy weekend w sezonie (wiosna-lato) pewnie oznaczał by jazdy od rana do wieczora. Ekrany na pewno trochę ograniczą hałas, ale tylko trochę. Obecnie przecież Autodrom od północy i zachodu jest otoczony drzewami, które powinny tłumić hałas, a niewiele to daje. Mieszkam od Autodromu jakieś 1,5km w linii prostej na północny zachód i wystarczy, że mam otwarte okno to słyszę, że coś się tam dzieje i są upalane auta, więc nawet jakby były ekrany to kilkadziesiąt metrów od toru musi być głośno tak czy inaczej, bo szlifierki czy driftowozy emitują sporo db.
6 sierpnia 2021
+6
-3
BK   Popieram protestujących. Zwolennicy drifting typu „fala to ewidentnie napaleni młodzi którzy dobro i zdrowie obywateli przekładają na zaspokojenie swojego hobby. Fala i zwolennicy pomysłu drifting to grupa mniejszościowa bilgoraja która chciała by słuchać codziennie ryk i pisk opon i zapach spalonej gumy. Państwo wprowadza zakazy palenia węglem, drzewem w kominkach a pozwala na palenie opon. Mieszkańcy walczcie o spokój ciszę i zdrowe powietrze miasta.
6 sierpnia 2021
+9
-10
fala  do Drakkar   myślę że spokojnie można jeszcze na tym zarobić : parking, buda z jedzeniem czy tam lodami a nawet wynajem "kwadrata" na czas zawodów. Zresztą i tak będą pewnie ekrany więc spokojna głowa kilka godzin w miesiącu da się wytrzymać
5 sierpnia 2021
+14
-6
izodyr   Pomnik piotra o.
ibb.co/RQ3mm6G
5 sierpnia 2021
+3
-2
Drakkar  do fala   I może dlatego nie chcą kolejnej "atrakcji"w swoim sąsiedztwie.
5 sierpnia 2021
+6
-4
BK   Gratuluje pomysłodawcy który wymyślił zawody droftowe niech sobie pod oknem zorganizuje takie zawody i zaciągnie się spalenizną starej opony. Trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby promować takie pomysły u siebie w mieście.
5 sierpnia 2021
+11
-24
fala   ha ha :) ale jaja! przecież tam mieszkańcy palą w piecach węglem, ponadto "zaciąga" jak nie z oczyszczalni ścieków to z wysypiska jak nie z wysypiska to z fermy. Już nie wspomnę o "charakterystyce" motorowej (złom, zakłady mechaniczne, w pobliżu stacja paliw) Przecież to idealne miejsce :D na tor. Przydomowe ogródki?? Gdzie? chyba że te warzywa z marketu :(:(
5 sierpnia 2021
+40
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w piątek, godzina 08:53 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Spektakl w Parku Solidarności
w piątek, godzina 13:01 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
w sobotę, godzina 16:54 Biłgoraj
Piknik rowerowy "Tropem łosia i wilka"
dzisiaj, 12:27 Majdan Nowy
Upamiętnią mieszkańców Majdanu Nowego
we wtorek, godzina 08:05 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
dzisiaj, 11:32 Biłgoraj
O ekonomii społecznej w Starostwie Powiatowym
dzisiaj, 10:22 Powiat
PGE ostrzega. Oszuści znów aktywni
w środę, godzina 11:46 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
w czwartek, godzina 09:52 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
dzisiaj, 09:17 Pływanie
Udane rozpoczęcie sezonu biłgorajskich pływaków
we wtorek, godzina 15:45 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
w czwartek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj będzie oszczędzać energię?
w niedzielę, godzina 15:44 Aleksandrów
W rocznicę walk wrześniowych pod Aleksandrowem
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
dzisiaj, 09:04 Biłgoraj
W galerii Drugie Piętro można oglądać wystawę zatytułowaną "Nasi pupile"
19 września 2022 Księżpol
Czołówka w Księżpolu. Dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]
15 września 2022 Frampol
Pamiętają o tragicznych wydarzeniach sprzed 83 lat
We wtorek 13 września, przypadła 83. rocznica bombardowania Frampola. O tej tragicznej dacie nie zapomniała miejscowa społeczność. W hołdzie ofiarom przygotowano montaż słowno-muzyczny oraz złożono wiązanki kwiatów.
w niedzielę, godzina 13:39 Tarnogród
"Myśląc o przyszłości pamiętajmy o przeszłości"
19 września 2022 Korczów
1,5 promila o 7 rano
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
W piątkowy wieczór 23 września, w Biłgoraju gościli Wojciech Sumliński i Marcin Rola, dziennikarze znani z poruszania kontrowersyjnych tematów. Spotkanie odbyło się w jednej z biłgorajskich restauracji i przyciągnęło prawdziwe tłumy. Sala pękała w szwach. Rozmawiano o pandemii, wojnie na Ukrainie, czy planach globalistów.
w niedzielę, godzina 21:00 Biłgoraj
Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską za nami
18 września 2022 Biłgoraj
Do Biłgoraja przyjadą Wojciech Sumliński i Marcin Rola
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl