Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.08.03 10:15 | aktualizacja: 2021.08.03 10:17

Były poseł skazany. Wyrok usłyszał też inspektor w wydziale komunikacji

Jest nieprawomocny wyrok sądu w sprawie byłego posła Piotra O. Za kupienie za łapówkę prawa jazdy został skazany na 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, ma też zapłacić grzywnę. Ukarany został też inspektor Starostwa Powiatowego Krzysztof L.
Były poseł skazany. Wyrok usłyszał też inspektor w wydziale komunikacji
Były poseł skazany. Wyrok usłyszał też inspektor w wydziale komunikacji

Sprawa rozpoczęła się w grudniu 2016 roku, kiedy to do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 51 osobom powiązanym z handlem nielegalnymi prawami jazdy w biłgorajskim starostwie. Do odrębnego postępowania wyłączono kwestię uzyskania prawa jazdy przez byłego posła na Sejm Piotra O. Prokuratura postanowiła postawić mu cztery zarzuty, które dotyczyły uzyskania przez parlamentarzystę, z naruszeniem przepisów prawa, uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kategorii A, C, B+E, C+E oraz świadectwa kwalifikacji zawodowej kierowcy. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Akt oskarżenia przeciwko posłowi.

Prokuratura, chcąc postawić zarzuty posłowi wystąpiła z wnioskiem o pozbawienie go immunitetu. O wyrażenie zgody na pociągnięcie parlamentarzysty do odpowiedzialności karnej wnioskował Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. O całej sprawie Prokuratura Krajowa informowała jeszcze w 2018 roku, całą historię znajdą Państwo pod adresem Prokuratura wnioskuje o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Olszówki.

Parlamentarzysta sam zrzekł się immunitetu, co pozwoliło na postawienie mu zarzutów. W 2019 roku do sądu trafił akt oskarżenia. Piotr O., wówczas już były poseł, miał przekupić kwotą 1,5 tys. zł urzędnika Starostwa Powiatowego Krzysztofa L., by otrzymać prawo jazdy kat. A i C, a na podstawie fałszywych uprawnień miał przystąpić do egzaminu pozwalającego mu otrzymać uprawnienia do prowadzenia ciężarówek z naczepą. Postawiono mu też zarzut posługiwania się nielegalnie zdobytym dokumentem podczas kontroli drogowej.

W ostatnich dniach lipca br., Sąd Rejonowy w Biłgoraju wydał wyrok w tej sprawie. Zarówno Piotrowi O., jak i Krzysztofowi L. groziło do 10 lat pozbawienia wolności.

Piotr O. został skazany na 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Ma też zapłacić grzywnę w wysokości 4,8 tys. zł. Musi również pokryć koszty sądowe, które wynoszą 7,6 tys. zł.

Kary nie uniknął także były inspektor w wydziale komunikacji i drogownictwa Krzysztof L. Usłyszał on wyrok 2 lat pozbawienia wolności, również w zawieszeniu na 4 lata. Ponadto ma zapłacić koszty sądowe w wysokości 6,7 tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że gdy wyszły na jaw kwestie związane z możliwością naruszenia prawa przez posła, do czasu wyjaśnienia sprawy został on zawieszony w prawach członka PiS, został też pozbawiony funkcji przewodniczącego struktur partii w powiecie biłgorajskim.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Były poseł skazany. Wyrok usłyszał też inspektor w wydziale komunikacji, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9336
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
JKlemens  To nie jest żaden wyrok. To są kpiny sądu z Polaków. PiS-lamskie łachudry kupują za łapówki prawa jazdy, korumpują urzędasów i jeszcze posługują się fałszywkami w czasie kontroli. Normalny obywatel za nie podanie swojego nazwiska zostałby przez policjanta obity pałą jak na Białorusi a sąd wlepił by mu 2 lata odsiadki. Takie państwo stworzyli nam narodowi socjaliści pod wodzą kurdupla z Nowogrodzkiej.1 rok i 8 miesięcy w zawieszeniu. Ludzie zapamiętajcie ten wyrok i jak wam się noga powinie żądajcie też wyroku w zawieszeniu. Ale najpierw zapiszcie się do Dojnej Zmiany-unikniecie wtedy kary.
3 sierpnia 2021
+28
-5
Grzegorz z Chetyna  "Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". Ale że tylko zawiasy...
3 sierpnia 2021
+21
-5
Ostatnio dodane komentarze
izodyr   Pomnik piotra o.
ibb.co/RQ3mm6G
5 sierpnia 2021
+1
-2
JKlemens   To nie jest żaden wyrok. To są kpiny sądu z Polaków. PiS-lamskie łachudry kupują za łapówki prawa jazdy, korumpują urzędasów i jeszcze posługują się fałszywkami w czasie kontroli. Normalny obywatel za nie podanie swojego nazwiska zostałby przez policjanta obity pałą jak na Białorusi a sąd wlepił by mu 2 lata odsiadki. Takie państwo stworzyli nam narodowi socjaliści pod wodzą kurdupla z Nowogrodzkiej.1 rok i 8 miesięcy w zawieszeniu. Ludzie zapamiętajcie ten wyrok i jak wam się noga powinie żądajcie też wyroku w zawieszeniu. Ale najpierw zapiszcie się do Dojnej Zmiany-unikniecie wtedy kary.
3 sierpnia 2021
+28
-5
Grzegorz z Chetyna   "Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". Ale że tylko zawiasy...
3 sierpnia 2021
+21
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 16:38 Tarnogród
Uroczystości upamiętniające wydarzenia Tarnogrodzkiego Września
Każdego roku mieszkańcy Tarnogrodu spotykają się przy pomniku w Bramie Korchowskiej, by upamiętnić tragiczne wydarzenia, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Nie inaczej było i tym razem. Uroczystości poświęcone 82. rocznicy wydarzeń wrześniowych zorganizowano w niedzielę 26 września.
dzisiaj, 15:17 Biłgoraj
Biłgorajanka walczy o serce rolnika
w niedzielę, godzina 18:21 Biłgoraj
20-lecie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
dzisiaj, 13:31 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby nowych zakażeń
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
dzisiaj, 10:49 Biłgoraj
3 szczeniaki szukają nowych domów, apel o pomoc w znalezieniu pozostałych psów
dzisiaj, 10:02 Biłgoraj
Maraton rowerowy po Ziemi Biłgorajskiej
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby
20 września 2021 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w środę, godzina 13:41 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w niedzielę, godzina 10:47 Lubelszczyzna
Ponad 100 przypadków więcej niż tydzień temu
w czwartek, godzina 13:06 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
w niedzielę, godzina 20:28 Biłgoraj
Przemyk Akustik Kwartet na zakończenie BSzPŚiPA
17 września 2021 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
dzisiaj, 08:06 Biłgoraj
"Wyraź to w PIXEL-Ach!" - zaproszenie do udziału w konkursie
dzisiaj, 07:43 Obsza
Unijny punkt informacyjny na miejscu
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
w czwartek, godzina 12:50 Biłgoraj
30-latek stracił 2 tys. zł, 18-latka 600 zł
we wtorek, godzina 12:35 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl