Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.06.25 14:43

Prokuratura wnioskuje o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Olszówki

Dziś Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podpisał wniosek skierowany do Marszałka Sejmu RP o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Piotra Olszówki do odpowiedzialności karnej, celem umożliwienia wykonania czynności procesowych z udziałem posła i postawienia mu zarzutów.
Prokuratura wnioskuje o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Olszówki
Prokuratura wnioskuje o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Olszówki

Zgodnie z art. 105 ust. 2 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej i art. 7 ust. 1 Ustawy z 9 maja 1996 roku o wykonywania mandatu posła i senatora od dnia ogłoszenia wyników wyborów do dnia wygaśnięcia mandatu poseł nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zgody Sejmu. Wniosek o wyrażenie takiej zgody w sprawie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego składa się, za pośrednictwem Prokuratora Generalnego, Marszałkowi Sejmu.

Efekt śledztwa Prokuratury Okręgowej w Zamościu

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zamierza postawić posłowi RP Piotrowi Olszówce cztery zarzuty. Dotyczą one uzyskania przez posła, z naruszeniem przepisów prawa, uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kategorii A,C,B+E, C+E oraz świadectwa kwalifikacji zawodowej kierowcy.

To efekt postępowania prowadzonego przeciwko Krzysztofowi L. o czyn z art. 228 § 3 k.k. i inne, na podstawie materiałów wyłączonych ze śledztwa przeciwko osobom podejrzanym o popełnienie przestępstw udzielenia Krzysztofowi L. korzyści majątkowych w zamian za wydanie poświadczających nieprawdę praw jazdy.

Zebrany w toku śledztwa obszerny materiał dowodowy, w postaci m.in. zeznań licznych świadków, dokumentacji i informacji Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, ośrodków szkolenia kierowców oraz opinii biegłych z zakresu badania dokumentów wskazuje, że Piotr Olszówka nigdy nie odbył szkoleń podstawowych dla osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii A i C oraz nie zdawał i nie zdał egzaminów państwowych wymaganych do uzyskania prawa jazdy tych kategorii, a dokumenty stwierdzające te okoliczności w postaci zaświadczeń oraz wniosek o wydanie prawa jazdy zostały podrobione.

Dlatego Prokurator Okręgowy w Zamościu, zwrócił się do Marszałka Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Piotra Olszówki do odpowiedzialności karnej.

Korzyść majątkowa w wysokości 1500 złotych

Poseł miał udzielić korzyść majątkową w kwocie nie mniejszej niż 1500 złotych Krzysztofowi L. w związku z pełnieniem przez niego funkcji publicznej Inspektora Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Miejscowego Starostwa Powiatowego. W zamian za to Krzysztof L. podjął się działań zmierzających do wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w decyzji administracyjnej oraz prawie jazdy wydanych przez Starostę Biłgorajskiego w zakresie stwierdzenia spełnienia przez posła określonych w ustawie wymagań do prowadzenia pojazdów kategorii A i C.

Wyłudzenie poświadczenia nieprawdy

Drugi z zarzutów dotyczy podstępnego wprowadzenia w błąd Zastępcy Kierownika Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w decyzji administracyjnej oraz prawie jazdy wydanych przez Starostę Biłgorajskiego, co do okoliczności dotyczących spełnienia przez Piotra Olszówkę ustawowych warunków uprawniających do prowadzenia pojazdów kategorii A i C.

Czynu tego poseł miał dopuścić się wspólnie i w porozumieniu z Krzysztofem L. oraz innymi ustalonymi i nieustalonymi osobami, zgodnie z przyjętym podziałem ról. Poseł wypełnił wniosek o wydanie prawa jazdy kategorii A i C, załączył fotografię i orzeczenie lekarskie, udostępnił swoje dane osobowe i uiścił opłatę. Następnie nieustalona osoba podrobiła dwa zaświadczenia ośrodka szkolenia kierowców o ukończeniu szkoleń podstawowych dla osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii A i C oraz podrobiła odbitki pieczęci i podpisy egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, na wniosku o wydanie prawa jazdy, zaświadczających o pozytywnych wynikach egzaminów państwowych na te kategorie. W dalszej kolejności Krzysztof L. przedłożył tak podrobione dokumenty do rozpatrzenia Zastępcy Kierownika Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Szkolenie na kategorię C+E na podstawie fałszywego prawa jazdy

Posłowi zarzuca się również podstępne wprowadzenie w błąd właściciela ustalonego ośrodka szkolenia kierowców przez przedłożenie wyłudzonego, poświadczającego nieprawdę prawa jazdy i przystąpienie na tej podstawie, do szkolenia na kategorię rozszerzoną C+E. Piotr Olszówka po uzyskaniu zaświadczenia o ukończeniu kursu przystąpił w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu do egzaminu na kategorię rozszerzoną C+E uzyskując wynik pozytywny.

W następstwie powyższych działań, poseł podstępnie wprowadził w błąd inspektora Wydziału Komunikacji i Drogownictwa miejscowego Starostwa Powiatowego upoważnionego do wydawania decyzji administracyjnych z zakresu ustawy o kierujących pojazdami i wyłudził poświadczenie nieprawdy w decyzji administracyjnej oraz prawie jazdy wydanych przez Starostę Biłgorajskiego, co do okoliczności dotyczących spełnienia przez siebie wymogów uprawniających do prowadzenia pojazdów kategorii A, C, B+E, C+E.

Posłużenie się fałszywym dokumentem

Ostatni z zarzutów dotyczy posłużenia się poświadczającym nieprawdę prawem jazdy, podczas kontroli drogowej, przeprowadzonej w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym, poprzez przedłożenie tego dokumentu funkcjonariuszowi Policji.

Prokuratura Krajowa
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Prokuratura wnioskuje o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Olszówki, 0 out of 5 based on 0 ratings
Prokuratura Krajowa dodany
 
Odsłon: 9978
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (28)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
f36-a02
~ DYZmA  Olszówka to prostak!!! poseł /// Cham ze słomą w butach ... w roku 2011 chwalił się , że załatwił sobie i bratu prawo jazdy ... teraz udaje, że nie pamięta gdzie zdawał prawo jazdy ...
PROSTAK - tzw. nikodem Dyzma - głupek i ciemnota ...
Został wywalony z Pracy z Wioska SOS Dziecięca w Biłgoraju za wyjadanie dzieciom posiłków i krzyki nad dziećmi w puchatku SOS>
Prostak co zapisał się do PiS w roku 2011 - dokładnie w tym roku co kupił prawo jazdy od działacza PSL w Starostwie Powiatowym ...
Poseł wypełnił wniosek o wydanie prawa jazdy sobie i bratu co jest już dostał karę! Kategoria A i C, załączył fotografię swoją i brata i orzeczenie lekarskie, udostępnił swoje dane osobowe i uiścił opłatę. Następnie nieustalona osoba podrobiła dwa zaświadczenia ośrodka szkolenia kierowców o ukończeniu szkoleń podstawowych dla osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii A i C oraz podrobiła odbitki pieczęci i podpisy egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, na wniosku o wydanie prawa jazdy, zaświadczających o pozytywnych wynikach egzaminów państwowych na te kategorie
25 czerwca 2018
+41
-0
571-920
~ mieszkaniec  Prawo(jazdy) i Sprawiedliwość
25 czerwca 2018
+42
-11
588-6f9
~ LBL  Ps. dlaczego prokuratura tak się pie...li z tą sprawą czyżby czekali do końca kadencji. Aż się nachapie swój chłop.
25 czerwca 2018
+36
-6
Ostatnio dodane komentarze
9f7-2a8
~ Zak   Chciał mieć prawko na wszystko cwaniaczek a teraz to może rower co najwyżej prowadzić idąc obok...Trochę za długo ciągnie się ta sprawa powinien już dawno usłyszeć wyrok !!
29 czerwca 2018
+15
-0
8d4-7f7
~ :)  do ~ jacek   ha ha ha ha ha
27 czerwca 2018
+3
-0
f9e-a4c
~ Gość   Ale pajac z niego
27 czerwca 2018
+5
-0
35c-970
~ xyz   Biłgoraj ma pecha jeśli chodzi o posłów. Już trzeci z kolei w krótkim czasie psuje nam reputację...
27 czerwca 2018
+10
-0
b3e-629
~ Solan   Z jajkami zaczął na jajcach skończy?
27 czerwca 2018
+9
-0
a54-9a3
~ obserwator   "żuci" - co za nieuk tak pisze
27 czerwca 2018
+2
-0
59e-c02
~ jacek   kto jest bez winy niech pierwszy żuci kamieniem nie sądź bo sam będziesz sądzony
26 czerwca 2018
+0
-14
d97-3d8
~ Tadeusz   Przewodniczący PISU Biłgorajskiego takie rzeczy wyczynia???Oby się wszyscy mylili. Przecież ten człowiek tyle sprawa dla Polski załatwił. Trzeba wdrożyć nową ustawę komunikacyjną.
26 czerwca 2018
+6
-2
ffc-335
~ zorientowany   Jakość działaczy biłgorajskiego PiS to efekt polityki pisowskiego Barona Zawiślaka, który zawsze rozbijał powiatowe struktury i niszczył wartościowych działaczy, żeby nikt z lokalnych nie zagroził jego pozycji w partii i regionie.
26 czerwca 2018
+26
-0
072-664
~ Edek   A może koleś myślał że jak w sejmie przedstawi prawo jazdy na ce to większy ryczałt na paliwo dostanie. Przecież tir więcej pali niż osobówka to się więcej należy.
26 czerwca 2018
+17
-1
a8c-faf
~ george  do ~ Apel   no to masz poparcie 14 ,startuj w wyborach
25 czerwca 2018
+4
-0
a8c-faf
~ george  do ~ george   im wiecej czerwonych ,tym wiecej mam racji
25 czerwca 2018
+2
-9
935-647
~ 236   a ksiądz na spowiedzi nie odpuścił mu grzechu?C ten Ziobro sobie pozwala ruszać szanowane katolika , do Ojca Rydzyka zadzwonię i mu tym powiem
25 czerwca 2018
+10
-0
4b4-ccd
~ 123   Biłgoraj musi być sławny , albo poseł z wibratorem inny w burdelach się bawi a jeszcze inny katolik krętacz , miasto musi być z takich posłów dumne co rozsławiając to miasto na cały kraj , co za kraj jak sami dwulicowcy dookoła
25 czerwca 2018
+23
-5
6b8-c35
~ 54jmn   A kiedy Ziobro zleci kasację wyrku w zawiasach dla Suskiewiczwej jak pijana chłopa zabiła?
25 czerwca 2018
+14
-2
30f-257
~ george   dodam ze duchowienstwo podzielilo sie z komunistami nawet w Bilgoraju strefami wplywow,my wam nie przeszkadzamy i wy nam nie przeszkadzajcie. Socjalistyczny podzial dobr
25 czerwca 2018
+9
-10
045-0e3
~ george  do ~ xxx   gazeta jest cenzurowana przez komuniste Roslana,najwyzszy czas by pozbyc sie tych komunistycznych cwaniaczkow i w konsekwencji przeswietlic ich majatki
25 czerwca 2018
+13
-22
b57-072
~ george   moja partia musi czyscic sie z oszustow.Cwaniactwo bilgorajskie i okoliczne podszyte pseudokatolicyzmemniech ustapi realnej uczciwosci
25 czerwca 2018
+7
-6
e0f-548
~ kk   Jarosław Q..stwa nie popiera a co z lewym prawem jazdy
25 czerwca 2018
+10
-4
f36-a02
~ DYZmA   Olszówka to prostak!!! poseł /// Cham ze słomą w butach ... w roku 2011 chwalił się , że załatwił sobie i bratu prawo jazdy ... teraz udaje, że nie pamięta gdzie zdawał prawo jazdy ...
PROSTAK - tzw. nikodem Dyzma - głupek i ciemnota ...
Został wywalony z Pracy z Wioska SOS Dziecięca w Biłgoraju za wyjadanie dzieciom posiłków i krzyki nad dziećmi w puchatku SOS>
Prostak co zapisał się do PiS w roku 2011 - dokładnie w tym roku co kupił prawo jazdy od działacza PSL w Starostwie Powiatowym ...
Poseł wypełnił wniosek o wydanie prawa jazdy sobie i bratu co jest już dostał karę! Kategoria A i C, załączył fotografię swoją i brata i orzeczenie lekarskie, udostępnił swoje dane osobowe i uiścił opłatę. Następnie nieustalona osoba podrobiła dwa zaświadczenia ośrodka szkolenia kierowców o ukończeniu szkoleń podstawowych dla osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii A i C oraz podrobiła odbitki pieczęci i podpisy egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, na wniosku o wydanie prawa jazdy, zaświadczających o pozytywnych wynikach egzaminów państwowych na te kategorie
25 czerwca 2018
+41
-0
9e9-a92
~ j64   Ogromne zainteresowanie zagranicy inwestowaniem w Polsce. Wszystko dzięki nowej ustawie
/ Filip Bramorski; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en
redakcja
Kontakt z autorem
Reklama

Jest ogromne zainteresowanie inwestowaniem w Polsce, widzimy bardzo wielu inwestorów, którzy czekają na nową ustawę o wspieraniu inwestycji oceniła w Gdyni minister przedsiębiorczości i technologii. To milowy krok w pozyskiwaniu inwestorów - ocenia burmistrz Skarszewa.
Po raz pierwszy w Polsce: Mundial w 4K! Zamów wybrane pakiety TV z CANAL+ i wybierz dekoder 4K już za 0 zł nawet na rok.
Chcę poznać ofertę.
Nie, dziękuję.
W sobotę wchodzi w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji.
Minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz pytana w Gdyni podczas forum gospodarczego Wizja Rozwoju o oczekiwania związane z tą ustawą podkreśliła, że dzięki temu dokumentowi będzie „już nie tylko 14 specjalnych obszarów strefowych, ale cała Polska stanie się specjalną strefą ekonomiczną”.
Wyjaśniła, że „dla inwestorów zainteresowanych umieszczeniem wysokonakładowych, innowacyjnych inwestycji w Polsce będzie oznaczała skrócenie czasu decyzji o udzieleniu przywilejów podatkowych”.
Ten czas skracamy co najmniej o pół roku dodała.
Zainteresowanie inwestorów w związku z wejściem w życie nowej ustawy oceniła jako „ogromne”.
Jest ogromne, widzimy bardzo wielu inwestorów, którzy czekają w ostatnim półroczu na nową ustawę, aby już w ramach nowego reżimu prawnego starać się o tzw. pozwolenie strefowe mówiła.
Minister zaznaczyła, że dzięki nowej ustawie, inwestor będzie mógł wybrać dowolne miejsce w Polsce i zgodnie z mapą pomocy publicznej będzie mógł na taką pomoc publiczną uzyskać.
Mamy nadzieję, że uda nam się wreszcie zakopać te rowy, których przez 30 lat niestety nie udało się zlikwidować czyli związać Polskę A z Polską B powiedziała.
Emilewicz wyraziła nadzieję, że „za sprawą tego dużego uprzywilejowania całego terytorium uda się zainteresować inwestorów obszarami, w których przez ostatnie lata nie pojawiali się”. Oceniła, że jeszcze w tym roku powinny być decyzje o umieszczeniu w Polsce kilku inwestycji.
W tym roku będziemy mieć dla państwa kilka dobrych informacji zapowiedziała.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wystąpienie programowe Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego - Gdynia/Forum Wizja Rozwoju
Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze
Źródło: PAP, niezalezna.pl
25 czerwca 2018
+2
-16
d8c-4e4
~ formaldehyd   A myślałem, że tak jak za czasów PO-PSL awansują go gdzieś wyżej albo wyślą na ambasadę, dziwy...
25 czerwca 2018
+1
-8
ced-e1d
~ xxx  do ~ TNT   Nie chodzi o to jakich mamy posłów tylko wszyscy się boją dlaczego biłgorajska nie pisze o tym że powołano nowego zastępce dyrektora PUP, dlaczego nie piszę że powołano nowego prezesa Sądu Rejonowego. Po prostu dziennikarze się boją.
25 czerwca 2018
+19
-7
f31-131
~ Apel   Nie głosujmy na nikogo z PiS w wyborach samorządowych!
25 czerwca 2018
+47
-20
588-6f9
~ LBL   Ps. dlaczego prokuratura tak się pie...li z tą sprawą czyżby czekali do końca kadencji. Aż się nachapie swój chłop.
25 czerwca 2018
+36
-6
588-6f9
~ LBL   No i znowu wina TUSKA. Zamknąć tego złoczyńcę, razem z nim Rosłana i pozostałych przeciwnych dobrej zmianie.
25 czerwca 2018
+11
-3
6ba-0af
~ TNT   Takich mamy posłów...
25 czerwca 2018
+23
-4
571-920
~ mieszkaniec   Prawo(jazdy) i Sprawiedliwość
25 czerwca 2018
+42
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Ubywa mieszkańców
Mniej urodzeń, więcej ślubów, rozwodów i zgonów - tak w skrócie wypada 2019 rok w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju. Z danych wynika również, że mieszkańców miasta z roku na rok ubywa.
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
dzisiaj, 09:08 Frampol
Kolędowanie z chórami Ziemi Biłgorajskiej
we wtorek, godzina 09:17 Biłgoraj
Straciła ponad 40 tys. zł
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Komunikat starosty dotyczący Wydziału Komunikacji i Drogownictwa
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip komentuje sytuację dotyczącą pracy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu wydanego przez starostę.
w środę, godzina 08:16 Halowa piłka nożna
Łada zwycięzcą XIII Memoriału Stanisława Wójcika
w niedzielę, godzina 10:16 Biłgoraj
Będzie przebudowa ulic: Parkowej, Sokołowskiego i Korczaka
dzisiaj, 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w środę, godzina 15:24 Biłgoraj
Girls on Tour
w poniedziałek, godzina 09:56 Biłgoraj
Jechał wężykiem
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl