Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.05.23 09:49 | aktualizacja: 2021.05.23 16:48

List otwarty do marszałka Senatu

Radni Rady Miasta Biłgoraja wystosowali list odwary do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Apelują o jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat RP uchwalonej przez Sejm RP w dniu 4 maja 2021r. ustawy o ratyfikacji decyzji Rady (UE, Euratom) 2020/2053 z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej.
List otwarty do marszałka Senatu
List otwarty do marszałka Senatu

List otwarty został przygotowany przed poniedziałkową sesją Rady Miasta Biłgoraja. Pod listem podpisali się radni: Mirosław Lipiński, Łukasz Pracoń, Tadeusz Ferens, Andrzej Łęcki, Wojciech Gleń, Adam Skakuj, Bogdan Buczkowski, Bogdan Kręt, Antoni Kucharski, Marek Łoński, Marcin Mura oraz Jacek Piskorski.

Pełną treść publikujemy poniżej.

L I S T O T W A R T Y

Panie Marszałku

Rada Miasta Biłgoraja apeluje o jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat RP uchwalonej przez Sejm RP w dniu 4 maja 2021r. ustawy o ratyfikacji decyzji Rady (UE, Euratom) 2020/2053 z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej oraz uchylającej decyzję 2014/335/UE, Euratom, dotyczącej zatwierdzenia funduszu odbudowy.

Samorząd Gminy Miasta Biłgoraj dostrzega skutki pandemii Covid-19, która negatywnie wpłynęła na budżet, a w konsekwencji na sposób zaspakajania potrzeb mieszkańców i ograniczanie możliwości rozwoju wspólnot lokalnych. To właśnie samorządy będą minimalizowały wpływ pandemii na codzienne życie obywateli w różnych jego obszarach. Aktywność samorządów będących bliżej mieszkańców w likwidacji skutków pandemii jest ograniczona możliwościami budżetowymi. Dlatego tak bardzo ważne jest jak najszybsze uruchomienie środków finansowych zaplanowanych w ww. ustawie. Samorządy czekają na te środki, a każdy dzień zwłoki opóźnia przygotowanie do ich efektywnego wykorzystania na rzecz ograniczenia skutków pandemii i w konsekwencji rozwoju naszych Małych ojczyzn.

Samorządy uczestniczyły w konsultacjach dotyczących Krajowego Planu Odbudowy i Funduszy Odbudowy oczekując na to, że inicjatywa ta zostanie przyjęta w trybie pilnym bez zbędnej zwłoki. Liczymy na to, że Pan Marszałek uwzględni w swych działaniach głos mieszkańców Biłgoraja.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 3587
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
JKlemens   O proszę list wysmarowali i to otwarty. Przecież widać, że otwarty to po co jeszcze pisać,że ,,list otwarty" Przecież ci radni PiS-lamscy to oni się w tym Biłgoraju marnują. Tuzy inteligencji i geniusze polityki na miarę światową. Każdy z nich mógłby być sekretarzem ONZ-etu lub co najmniej demokratycznie wybranym prezydentem Rosji. Oczywiście gdyby w Rosji była demokracja taka jak w Biłgoraju. Tu każda niemota głosuje na PIS. Nawet gdyby na pierwszym miejscu listy wyborczej wpisano Bucefała Jana to on wygrałby wybory w cuglach. Taki radny Kręt to on nie mógł dopilnować , żeby wyjazd z targu na ul. Łokietka zrobiono z lewoskrętem bo on w czasie budowy zajmował się składaniem wieńców przed kamieniem smoleńskim. Radny Buczkowski tak przejął się swoją rolą radnego, że na ul Cegielnianej wybudowano wodociąg a potem na tym wodociągu położono asfalt i teraz nie można się podłączyć do wody bo Miejska Służba Drogowa nie pozwala wykonać przyłącza bo droga jest na gwarancji wykonawcy. Dokumentację z geodezji sobie obejrzyjcie. Tym się zajmijcie oszołomy a nie listy piszecie. Z tym listem to Pan Marszałek Grodzki nawet do toalety nie pójdzie bo papier nie tej jakości. Mostem na ul Lubelskiej się zajmijcie bo ma on ponad 80 lat i był przeznaczony do jazdy furmankami i ruchu pieszego. Ciągle korki się tam robią. Napiszcie raczej list do Tworek, czy są tam wolne miejsca i czy przyjmują bez skierowania.
24 maja 2021
+6
-3
blondyn   A kopertę /grubą/ dołączyli do listu????
23 maja 2021
+5
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
17 listopada 2023 Gmina Biłgoraj
Beata Strzałka pełniącą obowiązki wójta gminy Biłgoraj
Z dniem 17 listopada Prezes Rady Ministrów wyznaczył Beatę Małgorzatę Strzałkę do pełnienia funkcji wójta gminy Biłgoraj do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta
dzisiaj, 07:46 Biłgoraj
Biłgorajskie zapiekanki w Krakowie
we wtorek, godzina 17:14 Wola Duża
Zderzenie pojazdów na DW nr 858 [AKTUALIZACJA]
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
dzisiaj, 10:21 Powiat
Atak zimy w powiecie. W ciągu doby doszło do 6 kolizji
dzisiaj, 12:17 Samsonówka
Nie będzie wody
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
we wtorek, godzina 08:18 Tarnogród
Osobówka w rowie. Kierująca trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 12:10 Sigła
Zderzenie osobówki i ciężarówki
dzisiaj, 09:23 Tereszpol
Nie żyje Ala, dziewczynka chora na miopatię
Niestety dziś rano dotarły bardzo smutne informacje. Zmarła Ala Rymarz, mała mieszkanka Tereszpola, która od urodzenia walczyła z ciężką i nieuleczalną chorobą, jaką jest miopatia. O jej odejściu poinformowali rodzice.
dzisiaj, 13:52 Biłgoraj
Transformacja energetyczna regionu o krok bliżej
w niedzielę, godzina 10:47 Biłgoraj
Tak wygląda nowy biurowiec Modela
w czwartek, godzina 17:48 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
W czwartek 23 listopada w Józefowie odbyły się uroczystości związane z rozpoczęciem budowy nowej siedziby miejscowego nadleśnictwa.
w poniedziałek, godzina 07:53 Józefów
Ponad 2 mln zł za 2 km chodnika
19 listopada 2023 Biłgoraj
Wakaty w straży
16 listopada 2023 Biłgoraj
Wygrana w Lotto w Biłgoraju
We wtorek 14 listopada w Biłgoraju padła wygrana w loterii liczbowej Totalizatora Sportowego. Która kolektura okazała się szczęśliwa?
w poniedziałek, godzina 08:44 Różaniec Pierwszy
22-latka dachowała volkswagenem
we wtorek, godzina 13:06 Biłgoraj
Są już pierwsze dary dla podopiecznych ZOL
w sobotę, godzina 11:08 Frampol
Uwaga mieszkańcy gminy Frampol
Na terenie gminy Frampol planowana jest przebudowa sieci wodociągowej. W związku z tym władze gminy zachęcają mieszkańców Teodorówki do udziału w spotkaniu, podczas którego będą omówione najważniejsze kwestie. Na kiedy zaplanowano takie spotkanie?
w czwartek, godzina 08:17 Powiat
9 miejscowości bez prądu
w niedzielę, godzina 08:52 Biłgoraj
31 mln zł na wsparcie dla przedsiębiorców z Biłgoraja i okolic
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl