Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.05.23 09:49 | aktualizacja: 2021.05.23 16:48

List otwarty do marszałka Senatu

Radni Rady Miasta Biłgoraja wystosowali list odwary do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Apelują o jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat RP uchwalonej przez Sejm RP w dniu 4 maja 2021r. ustawy o ratyfikacji decyzji Rady (UE, Euratom) 2020/2053 z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej.
List otwarty do marszałka Senatu
List otwarty do marszałka Senatu

List otwarty został przygotowany przed poniedziałkową sesją Rady Miasta Biłgoraja. Pod listem podpisali się radni: Mirosław Lipiński, Łukasz Pracoń, Tadeusz Ferens, Andrzej Łęcki, Wojciech Gleń, Adam Skakuj, Bogdan Buczkowski, Bogdan Kręt, Antoni Kucharski, Marek Łoński, Marcin Mura oraz Jacek Piskorski.

Pełną treść publikujemy poniżej.

L I S T O T W A R T Y

Panie Marszałku

Rada Miasta Biłgoraja apeluje o jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat RP uchwalonej przez Sejm RP w dniu 4 maja 2021r. ustawy o ratyfikacji decyzji Rady (UE, Euratom) 2020/2053 z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej oraz uchylającej decyzję 2014/335/UE, Euratom, dotyczącej zatwierdzenia funduszu odbudowy.

Samorząd Gminy Miasta Biłgoraj dostrzega skutki pandemii Covid-19, która negatywnie wpłynęła na budżet, a w konsekwencji na sposób zaspakajania potrzeb mieszkańców i ograniczanie możliwości rozwoju wspólnot lokalnych. To właśnie samorządy będą minimalizowały wpływ pandemii na codzienne życie obywateli w różnych jego obszarach. Aktywność samorządów będących bliżej mieszkańców w likwidacji skutków pandemii jest ograniczona możliwościami budżetowymi. Dlatego tak bardzo ważne jest jak najszybsze uruchomienie środków finansowych zaplanowanych w ww. ustawie. Samorządy czekają na te środki, a każdy dzień zwłoki opóźnia przygotowanie do ich efektywnego wykorzystania na rzecz ograniczenia skutków pandemii i w konsekwencji rozwoju naszych Małych ojczyzn.

Samorządy uczestniczyły w konsultacjach dotyczących Krajowego Planu Odbudowy i Funduszy Odbudowy oczekując na to, że inicjatywa ta zostanie przyjęta w trybie pilnym bez zbędnej zwłoki. Liczymy na to, że Pan Marszałek uwzględni w swych działaniach głos mieszkańców Biłgoraja.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 3873
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
JKlemens   O proszę list wysmarowali i to otwarty. Przecież widać, że otwarty to po co jeszcze pisać,że ,,list otwarty" Przecież ci radni PiS-lamscy to oni się w tym Biłgoraju marnują. Tuzy inteligencji i geniusze polityki na miarę światową. Każdy z nich mógłby być sekretarzem ONZ-etu lub co najmniej demokratycznie wybranym prezydentem Rosji. Oczywiście gdyby w Rosji była demokracja taka jak w Biłgoraju. Tu każda niemota głosuje na PIS. Nawet gdyby na pierwszym miejscu listy wyborczej wpisano Bucefała Jana to on wygrałby wybory w cuglach. Taki radny Kręt to on nie mógł dopilnować , żeby wyjazd z targu na ul. Łokietka zrobiono z lewoskrętem bo on w czasie budowy zajmował się składaniem wieńców przed kamieniem smoleńskim. Radny Buczkowski tak przejął się swoją rolą radnego, że na ul Cegielnianej wybudowano wodociąg a potem na tym wodociągu położono asfalt i teraz nie można się podłączyć do wody bo Miejska Służba Drogowa nie pozwala wykonać przyłącza bo droga jest na gwarancji wykonawcy. Dokumentację z geodezji sobie obejrzyjcie. Tym się zajmijcie oszołomy a nie listy piszecie. Z tym listem to Pan Marszałek Grodzki nawet do toalety nie pójdzie bo papier nie tej jakości. Mostem na ul Lubelskiej się zajmijcie bo ma on ponad 80 lat i był przeznaczony do jazdy furmankami i ruchu pieszego. Ciągle korki się tam robią. Napiszcie raczej list do Tworek, czy są tam wolne miejsca i czy przyjmują bez skierowania.
24 maja 2021
+6
-3
blondyn   A kopertę /grubą/ dołączyli do listu????
23 maja 2021
+5
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 09:28 Biłgoraj
Kompletnie pijany motocyklista ujęty przez świadków. Poniesie konsekwencje
w czwartek, godzina 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
dzisiaj, 12:23 Biłgoraj
Kto pokieruje muzeum? Konkurs na dyrektora ogłoszony
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w czwartek, godzina 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
dzisiaj, 10:38 Kucły
Festiwal Tanwiska za nami [WYNIKI]
3 czerwca 2024 Region
20-latek z powiatu zginął w tragicznym wypadku
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na trasie Biłgoraj - Huta Krzeszowska. Kierujący osobowym oplem zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Pomimo podjętej przez ratowników reanimacji życia 20-latka nie zdołano uratować.
w niedzielę, godzina 08:48 Górecko Kościelne
Renowacja posadzki w zabytkowym kościele
dzisiaj, 09:09 Kraj
Ruszają dofinansowania na przydomowe wiatraki
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
dzisiaj, 09:16 Biłgoraj
Uczniowie "Trójki" mistrzami Polski
w sobotę, godzina 13:16 Biłgoraj
Biłgoraj w drodze do św. Antoniego
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
w sobotę, godzina 09:32 Biłgoraj
Seniorzy aktywnie
w piątek, godzina 14:31 Kraj
Ważne zmiany w programie "Czyste Powietrze"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl