Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.05.23 09:49 | aktualizacja: 2021.05.23 16:48

List otwarty do marszałka Senatu

Radni Rady Miasta Biłgoraja wystosowali list odwary do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Apelują o jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat RP uchwalonej przez Sejm RP w dniu 4 maja 2021r. ustawy o ratyfikacji decyzji Rady (UE, Euratom) 2020/2053 z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej.
List otwarty do marszałka Senatu
List otwarty do marszałka Senatu

List otwarty został przygotowany przed poniedziałkową sesją Rady Miasta Biłgoraja. Pod listem podpisali się radni: Mirosław Lipiński, Łukasz Pracoń, Tadeusz Ferens, Andrzej Łęcki, Wojciech Gleń, Adam Skakuj, Bogdan Buczkowski, Bogdan Kręt, Antoni Kucharski, Marek Łoński, Marcin Mura oraz Jacek Piskorski.

Pełną treść publikujemy poniżej.

L I S T O T W A R T Y

Panie Marszałku

Rada Miasta Biłgoraja apeluje o jak najszybsze rozpatrzenie przez Senat RP uchwalonej przez Sejm RP w dniu 4 maja 2021r. ustawy o ratyfikacji decyzji Rady (UE, Euratom) 2020/2053 z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej oraz uchylającej decyzję 2014/335/UE, Euratom, dotyczącej zatwierdzenia funduszu odbudowy.

Samorząd Gminy Miasta Biłgoraj dostrzega skutki pandemii Covid-19, która negatywnie wpłynęła na budżet, a w konsekwencji na sposób zaspakajania potrzeb mieszkańców i ograniczanie możliwości rozwoju wspólnot lokalnych. To właśnie samorządy będą minimalizowały wpływ pandemii na codzienne życie obywateli w różnych jego obszarach. Aktywność samorządów będących bliżej mieszkańców w likwidacji skutków pandemii jest ograniczona możliwościami budżetowymi. Dlatego tak bardzo ważne jest jak najszybsze uruchomienie środków finansowych zaplanowanych w ww. ustawie. Samorządy czekają na te środki, a każdy dzień zwłoki opóźnia przygotowanie do ich efektywnego wykorzystania na rzecz ograniczenia skutków pandemii i w konsekwencji rozwoju naszych Małych ojczyzn.

Samorządy uczestniczyły w konsultacjach dotyczących Krajowego Planu Odbudowy i Funduszy Odbudowy oczekując na to, że inicjatywa ta zostanie przyjęta w trybie pilnym bez zbędnej zwłoki. Liczymy na to, że Pan Marszałek uwzględni w swych działaniach głos mieszkańców Biłgoraja.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
List otwarty do marszałka Senatu, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3074
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
JKlemens   O proszę list wysmarowali i to otwarty. Przecież widać, że otwarty to po co jeszcze pisać,że ,,list otwarty" Przecież ci radni PiS-lamscy to oni się w tym Biłgoraju marnują. Tuzy inteligencji i geniusze polityki na miarę światową. Każdy z nich mógłby być sekretarzem ONZ-etu lub co najmniej demokratycznie wybranym prezydentem Rosji. Oczywiście gdyby w Rosji była demokracja taka jak w Biłgoraju. Tu każda niemota głosuje na PIS. Nawet gdyby na pierwszym miejscu listy wyborczej wpisano Bucefała Jana to on wygrałby wybory w cuglach. Taki radny Kręt to on nie mógł dopilnować , żeby wyjazd z targu na ul. Łokietka zrobiono z lewoskrętem bo on w czasie budowy zajmował się składaniem wieńców przed kamieniem smoleńskim. Radny Buczkowski tak przejął się swoją rolą radnego, że na ul Cegielnianej wybudowano wodociąg a potem na tym wodociągu położono asfalt i teraz nie można się podłączyć do wody bo Miejska Służba Drogowa nie pozwala wykonać przyłącza bo droga jest na gwarancji wykonawcy. Dokumentację z geodezji sobie obejrzyjcie. Tym się zajmijcie oszołomy a nie listy piszecie. Z tym listem to Pan Marszałek Grodzki nawet do toalety nie pójdzie bo papier nie tej jakości. Mostem na ul Lubelskiej się zajmijcie bo ma on ponad 80 lat i był przeznaczony do jazdy furmankami i ruchu pieszego. Ciągle korki się tam robią. Napiszcie raczej list do Tworek, czy są tam wolne miejsca i czy przyjmują bez skierowania.
24 maja 2021
+6
-3
blondyn   A kopertę /grubą/ dołączyli do listu????
23 maja 2021
+5
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
dzisiaj, 07:12 Biłgoraj
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
27 stycznia 2023 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w niedzielę, godzina 00:18 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
w czwartek, godzina 10:52 Zawada
Potrącenie na trasie Biłgoraj-Zamość. Nie żyje 63-latka
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany na Podkarpaciu
Jak potwierdza policja z Lubaczowa, do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego doszło w nocy z 16 na 17 stycznia, na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie lubaczowskim. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w kierunku art. 197 par. 1 kk. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony bez postawienia zarzutów.
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
W Urzędzie Miasta polała się krew
w czwartek, godzina 09:20 Tarnogród
Spotkanie z posłanką w Tarnogrodzie
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?
Na koniec listopada ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy zanotował 1,5% wzrost bezrobocia w powiecie. Wyniosło ono 6%. Czy wzrośnie jeszcze bardziej ze względu na zwolnienia grupowe? Biłgorajskie firmy planują podjęcie takich kroków?
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
w czwartek, godzina 07:09 Tarnogród
31. finał WOŚP w Tarnogrodzie
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
we wtorek, godzina 09:07 Radzięcin
Chciał uniknąć zderzenia z sarną, wylądował w rowie
we wtorek, godzina 19:15 Biłgoraj
Opłatek "Solidarności"
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
w środę, godzina 13:30 Biłgoraj
Gorąca dyskusja w sprawie DPS-ów
we wtorek, godzina 09:03 Kozaki
Czołówka w Kozakach
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sylwia wyruszyła na konkurs Miss Charm
Pochodząca z Biłgoraja Sylwia Bober jest w drodze do Wietnamu, gdzie będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie piękności.
w poniedziałek, godzina 12:47 Biłgoraj
"Dzień i noc" wraca do Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 11:57 Gmina Biłgoraj
2 pożary w gminie Biłgoraj
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl