Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2020.11.17 16:01 | aktualizacja: 2020.11.17 16:03

Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie

We wtorkowe popołudnie, 17 listopada, odbyła się konferencja prasowa ministra Michała Dworczyka, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i głównego doradcy premiera Andrzej Horbana. Poruszono temat obowiązujących obostrzeń i możliwego terminu ich znoszenia. - Najgorsze w pewnym sensie za nami - mówił Minister Zdrowia.
Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie
Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie

Konferencja została zorganizowana we wtorek, 17 listopada. Członek Rady Ministrów Michał Dworczyk zaprezentował najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej i ilości zajętych łóżek przez chorych na COVID-19 oraz stanu zaawansowania prac nad szpitalami tymczasowymi.

- Ostatni tydzień pozwala stwierdzić, że mamy pewną stabilizację jeśli chodzi o dynamikę zachorowań. Oczywiście to jest za krótki czas, by stanowczo mówić o tym, że sytuacja się poprawia, że wszystko będzie dobrze, ale ta stabilizacja pozwala nam być dziś ostrożnymi optymistami - mówił Michał Dworczyk i dodał: - To z jednej strony jest wynik decyzji, które podejmował rząd w ostatnich tygodniach, te obostrzenia, te decyzje, które były trudne i uciążliwe dla Polaków, ale one działają. Żadne decyzje nie zadziałałyby, gdyby nie postawa społeczeństwa, samodyscyplina.

Minister przekazał też informację, że dziś, na Stadionie Narodowym, zostanie przekazanych personelowi szpitalnemu 200 nowych łóżek. - To łącznie będzie 500 łóżek, w tym 60 respiratorowych - mówił dalej Dworczyk, podkreślając, że w najbliższych dniach, sukcesywne, do użytku będą oddawane szpitale tymczasowe. To budowanie buforu na ten czas, gdy szpitale nie będą miały miejsc, by przyjąć kolejnych pacjentów.

Minister zdrowia również zaznaczył, że sytuacja się co najmniej stabilizuje, na co wskazuje dzienna liczba zachorowań, ale i stan zajętości infrastruktury szpitalnej. Dynamika rozwoju pandemii systematycznie spada. - To co najgorsze mamy w pewnym sensie za nami - mówił Adam Niedzielski.

W związku z tymi pozytywnymi informacjami, podczas wtorkowej konferencji w siedzibie Rady Ministrów padły pytania o obowiązujące obostrzenia, które znacznie ograniczają funkcjonowanie większości obywateli.

- Ostatnie regulacje, jakie wprowadziliśmy dotyczyły okresu do 29 listopada i do tego czasu żadnych zmian luzujących obostrzenia nie będzie. Wynika to m.in. z doświadczeń chociażby okresu letniego. Półtora tygodnia temu wprowadziliśmy ostatnią turę regulacji ograniczających i mam nadzieję, że spowoduje ona, że nie będziemy utrzymywali się na poziomie 20 tys. zachorowań. Nie ma absolutnie przestrzeni na poluzowanie obostrzeń - mówił minister Niedzielski.

Padło też pytanie o szkoły i powrót do "normalnej" nauki, jak również możliwości planowania chociażby najbliższych ferii.

- Te dywagacje dotyczące okresu feryjnego są zdecydowanie przedwczesne. Obecnie mamy zdefiniowane wyraźnie progi, które będą powodowały luzowanie obostrzeń z jednym zastrzeżeniem, że do końca listopada żadne kroki nie zostaną podjęte. Jest za wcześnie, by o mówić o feriach - wyjaśniał dalej Niedzielski i odnosząc się do możliwych scenariuszy stwierdził, że pandemia już nie raz zaskoczyła.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2114
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 11:20 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
dzisiaj, 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 10:42 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
dzisiaj, 11:39 Lubelszczyzna
Dzienny raport o koronawirusie
w czwartek, godzina 20:48 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie
dzisiaj, 10:06 Gmina Biłgoraj
Podwójne wyróżnienie dla Zespołu śpiewaczo - obrzędowego "Jarzębina" z Bukowej
dzisiaj, 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja w gminie Tarnogród" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3. Rewitalizacja obszarów wiejskich, na podstawie Umowy nr RPLU.13.03.00-06-0021/17-00 z Województwem Lubelskim z dnia 19.12.2018 r.
we wtorek, godzina 13:29 Biłgoraj
Mężczyźni oszukani podczas sprzedaży przez internet
w czwartek, godzina 10:49 Lubelszczyzna
Spadła ilość nowych zakażeń w powiecie
w piątek, godzina 10:13 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy on-line
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w dniu 21 listopada, jak co roku zorganizowała "Wieczór Darczyńcy" jednak z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju miał on nieco inny wymiar. Po raz pierwszy odbył się on-line. W uroczystości mogli wziąć udział zaproszeni goście, ale także wszyscy zainteresowani, którzy wyrazili taką chęć.
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
w środę, godzina 08:19 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie "Serce na nakrętki"?
w poniedziałek, godzina 11:20 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych przypadków zakażenia, zmarły 3 kobiety z powiatu biłgorajskiego
Podano najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego. W ciągu minionej doby zanotowano prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, wśród nich jest 28 osób z powiatu biłgorajskiego. W kraju zanotowano znaczny spadek ilości zakażonych osób.
20 listopada 2020 Biłgoraj
Łoś nie przeżył spotkania z pojazdem
w środę, godzina 08:48 Biłgoraj
Zmarł Bolesław Szymanik
we wtorek, godzina 13:02 Lubelszczyzna
Znaczny spadek liczby zakażeń SARS-CoV-2 w skali kraju
Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej przekazało Ministerstwo Zdrowia. Mamy 670 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie. W skali kraju to nieco ponad 10 tys. nowych przypadków. Na razie szczegółowych danych o powiatach nie będzie.
we wtorek, godzina 09:58 Biłgoraj
Spała w krzakach. Poszukujemy właściciela suczki
w środę, godzina 11:58 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl