Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2020.11.17 16:01 | aktualizacja: 2020.11.17 16:03

Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie

We wtorkowe popołudnie, 17 listopada, odbyła się konferencja prasowa ministra Michała Dworczyka, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i głównego doradcy premiera Andrzej Horbana. Poruszono temat obowiązujących obostrzeń i możliwego terminu ich znoszenia. - Najgorsze w pewnym sensie za nami - mówił Minister Zdrowia.
Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie
Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie

Konferencja została zorganizowana we wtorek, 17 listopada. Członek Rady Ministrów Michał Dworczyk zaprezentował najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej i ilości zajętych łóżek przez chorych na COVID-19 oraz stanu zaawansowania prac nad szpitalami tymczasowymi.

- Ostatni tydzień pozwala stwierdzić, że mamy pewną stabilizację jeśli chodzi o dynamikę zachorowań. Oczywiście to jest za krótki czas, by stanowczo mówić o tym, że sytuacja się poprawia, że wszystko będzie dobrze, ale ta stabilizacja pozwala nam być dziś ostrożnymi optymistami - mówił Michał Dworczyk i dodał: - To z jednej strony jest wynik decyzji, które podejmował rząd w ostatnich tygodniach, te obostrzenia, te decyzje, które były trudne i uciążliwe dla Polaków, ale one działają. Żadne decyzje nie zadziałałyby, gdyby nie postawa społeczeństwa, samodyscyplina.

Minister przekazał też informację, że dziś, na Stadionie Narodowym, zostanie przekazanych personelowi szpitalnemu 200 nowych łóżek. - To łącznie będzie 500 łóżek, w tym 60 respiratorowych - mówił dalej Dworczyk, podkreślając, że w najbliższych dniach, sukcesywne, do użytku będą oddawane szpitale tymczasowe. To budowanie buforu na ten czas, gdy szpitale nie będą miały miejsc, by przyjąć kolejnych pacjentów.

Minister zdrowia również zaznaczył, że sytuacja się co najmniej stabilizuje, na co wskazuje dzienna liczba zachorowań, ale i stan zajętości infrastruktury szpitalnej. Dynamika rozwoju pandemii systematycznie spada. - To co najgorsze mamy w pewnym sensie za nami - mówił Adam Niedzielski.

W związku z tymi pozytywnymi informacjami, podczas wtorkowej konferencji w siedzibie Rady Ministrów padły pytania o obowiązujące obostrzenia, które znacznie ograniczają funkcjonowanie większości obywateli.

- Ostatnie regulacje, jakie wprowadziliśmy dotyczyły okresu do 29 listopada i do tego czasu żadnych zmian luzujących obostrzenia nie będzie. Wynika to m.in. z doświadczeń chociażby okresu letniego. Półtora tygodnia temu wprowadziliśmy ostatnią turę regulacji ograniczających i mam nadzieję, że spowoduje ona, że nie będziemy utrzymywali się na poziomie 20 tys. zachorowań. Nie ma absolutnie przestrzeni na poluzowanie obostrzeń - mówił minister Niedzielski.

Padło też pytanie o szkoły i powrót do "normalnej" nauki, jak również możliwości planowania chociażby najbliższych ferii.

- Te dywagacje dotyczące okresu feryjnego są zdecydowanie przedwczesne. Obecnie mamy zdefiniowane wyraźnie progi, które będą powodowały luzowanie obostrzeń z jednym zastrzeżeniem, że do końca listopada żadne kroki nie zostaną podjęte. Jest za wcześnie, by o mówić o feriach - wyjaśniał dalej Niedzielski i odnosząc się do możliwych scenariuszy stwierdził, że pandemia już nie raz zaskoczyła.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2343
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 08:53 Powiat
Strażacy monitorują poziom wody w rzekach
W związku z ociepleniem i związanym z nim roztopami w poniedziałek, 1 marca strażacy z KP PSP w Biłgoraju wraz z przedstawicielem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Biłgoraju przeprowadzili kontrolę poziomu wody w największych rzekach powiatu biłgorajskiego.
dzisiaj, 10:48 Biłgoraj
Ostrzeżenie hydrologiczne dla Biłgoraja i południowej części powiatu
dzisiaj, 10:54 Gmina Goraj
Pies wpadł do studni, uratowali go strażacy
21 lutego 2021 Żurawnica
Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Kosego
Mieszkańcowi powiatu biłgorajskiego podejrzanemu o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego grozi 5 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Zamościu.
dzisiaj, 10:46 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
dzisiaj, 08:13 Biłgoraj
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
w czwartek, godzina 11:29 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany w Lublinie. Usłyszał zarzuty dotyczące pedofilii
W poniedziałek, 22 lutego, doszło do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który jest podejrzewany o czyny pedofilskie. We wtorek został doprowadzony do prokuratury. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Już usłyszał dwa zarzuty.
w poniedziałek, godzina 18:39 Biłgoraj
Powiatowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
w środę, godzina 12:46 Biłgoraj
Spokojnie, to tylko... inscenizacja
19 lutego 2021 Powiat
Planowane wyłączenie prądu
Jeszcze w lutym na terenie powiatu biłgorajskiego planowane jest wyłączenie prądu. W jakich miejscowościach to nastąpi i jak długo mieszkańcy będą musieli obejść się bez tego medium?
w poniedziałek, godzina 08:39 Biłgoraj
Jeszcze dziś można przedstawić uwagi w sprawie budowy ul. Piłsudskiego
w poniedziałek, godzina 11:02 Łukowa
Nietrzeźwy kierowca wpadł, bo przekroczył prędkość
20 lutego 2021 Biłgoraj
Prawie 150 tys. zł dla OSP z terenu gminy Biłgoraj
W sobotnie popołudnie, 20 lutego, w Urzędzie Gminy Biłgoraj, odbyła się konferencja prasowa dotycząca przekazania promes na sprzęt strażacki dla 11 jednostek OSP z powiatu biłgorajskiego. Do strażaków trafił sprzęt za 148 466,00 zł.
dzisiaj, 07:18 Kraj
Zasiłek na opiekę do 14 marca
w czwartek, godzina 12:19 Józefów
23-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu
16 lutego 2021 Biłgoraj
Strażacy ćwiczyli na zamarzniętym zalewie
We wtorkowe przedpołudnie, 16 lutego, odbyło się szkolenie strażaków z działań na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Strażacy z JRG KP PSP w Biłgoraju ćwiczyli umiejętności ratowania osoby, pod którą załamał się lód ale też samoratowania.
w piątek, godzina 09:48 Korczów
Zderzenie dwóch ciężarówek
w poniedziałek, godzina 09:11 Gliny
Suczka znaleziona w Glinach
20 lutego 2021 Biłgoraj
Rusza remont hali sportowej w ZSBiO
W piątek, 19 lutego, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą remontu hali sportowej w Zespole Szkół Budowalnych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Tego dnia wykonawca odebrał plac budowy. Warta nieco ponad 2,5 mln zł inwestycja zakończyć ma się wczesną jesienią br. Prace inwestycyjne prowadzone będą przy wsparciu środków z Ministerstwa Sportu.
w poniedziałek, godzina 10:47 Lubelszczyzna
Spadek liczby zakażeń o połowę
w sobotę, godzina 09:40 Biłgoraj
Miejskie szalety będą płatne
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl