Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2020.11.17 16:01 | aktualizacja: 2020.11.17 16:03

Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie

We wtorkowe popołudnie, 17 listopada, odbyła się konferencja prasowa ministra Michała Dworczyka, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i głównego doradcy premiera Andrzej Horbana. Poruszono temat obowiązujących obostrzeń i możliwego terminu ich znoszenia. - Najgorsze w pewnym sensie za nami - mówił Minister Zdrowia.
Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie
Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie

Konferencja została zorganizowana we wtorek, 17 listopada. Członek Rady Ministrów Michał Dworczyk zaprezentował najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej i ilości zajętych łóżek przez chorych na COVID-19 oraz stanu zaawansowania prac nad szpitalami tymczasowymi.

- Ostatni tydzień pozwala stwierdzić, że mamy pewną stabilizację jeśli chodzi o dynamikę zachorowań. Oczywiście to jest za krótki czas, by stanowczo mówić o tym, że sytuacja się poprawia, że wszystko będzie dobrze, ale ta stabilizacja pozwala nam być dziś ostrożnymi optymistami - mówił Michał Dworczyk i dodał: - To z jednej strony jest wynik decyzji, które podejmował rząd w ostatnich tygodniach, te obostrzenia, te decyzje, które były trudne i uciążliwe dla Polaków, ale one działają. Żadne decyzje nie zadziałałyby, gdyby nie postawa społeczeństwa, samodyscyplina.

Minister przekazał też informację, że dziś, na Stadionie Narodowym, zostanie przekazanych personelowi szpitalnemu 200 nowych łóżek. - To łącznie będzie 500 łóżek, w tym 60 respiratorowych - mówił dalej Dworczyk, podkreślając, że w najbliższych dniach, sukcesywne, do użytku będą oddawane szpitale tymczasowe. To budowanie buforu na ten czas, gdy szpitale nie będą miały miejsc, by przyjąć kolejnych pacjentów.

Minister zdrowia również zaznaczył, że sytuacja się co najmniej stabilizuje, na co wskazuje dzienna liczba zachorowań, ale i stan zajętości infrastruktury szpitalnej. Dynamika rozwoju pandemii systematycznie spada. - To co najgorsze mamy w pewnym sensie za nami - mówił Adam Niedzielski.

W związku z tymi pozytywnymi informacjami, podczas wtorkowej konferencji w siedzibie Rady Ministrów padły pytania o obowiązujące obostrzenia, które znacznie ograniczają funkcjonowanie większości obywateli.

- Ostatnie regulacje, jakie wprowadziliśmy dotyczyły okresu do 29 listopada i do tego czasu żadnych zmian luzujących obostrzenia nie będzie. Wynika to m.in. z doświadczeń chociażby okresu letniego. Półtora tygodnia temu wprowadziliśmy ostatnią turę regulacji ograniczających i mam nadzieję, że spowoduje ona, że nie będziemy utrzymywali się na poziomie 20 tys. zachorowań. Nie ma absolutnie przestrzeni na poluzowanie obostrzeń - mówił minister Niedzielski.

Padło też pytanie o szkoły i powrót do "normalnej" nauki, jak również możliwości planowania chociażby najbliższych ferii.

- Te dywagacje dotyczące okresu feryjnego są zdecydowanie przedwczesne. Obecnie mamy zdefiniowane wyraźnie progi, które będą powodowały luzowanie obostrzeń z jednym zastrzeżeniem, że do końca listopada żadne kroki nie zostaną podjęte. Jest za wcześnie, by o mówić o feriach - wyjaśniał dalej Niedzielski i odnosząc się do możliwych scenariuszy stwierdził, że pandemia już nie raz zaskoczyła.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Najgorsze za nami? Znoszenia obostrzeń na razie nie będzie, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2525
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
10 kwietnia 2021 Biłgoraj
81. rocznica zbrodni katyńskiej i 11. rocznica katastrofy smoleńskiej
W sobotnie popołudnie, 10 kwietnia w Biłgoraju upamiętniono polskich oficerów pomordowanych na terenie byłego ZSRR w 1940 r. oraz ofiary katastrofy smoleńskiej, w 11. rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Z uwagi na pandemię i obowiązujące obostrzenia uroczystości miały symboliczny charakter.
dzisiaj, 10:47 Lubelszczyzna
3 przypadki śmiertelne w powiecie
dzisiaj, 07:15 Lubelszczyzna
Wracają przymrozki. IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia
w piątek, godzina 08:06 Powiat
Ognisko ptasiej grypy w powiecie
W bieżącym tygodniu, na terenie powiatu biłgorajskiego wykryto pierwsze ognisko ptasiej grypy, dotyczyło ono gospodarstwa niekomercyjnego, w którym utrzymywano 52 ptaki. Stado zostało już zlikwidowane. Przypominamy, że ptasia grypa nie jest groźna dla ludzi.
dzisiaj, 11:34 Dąbrowica
"Uczymy się i poznajemy świat on-line", czyli innowacyjne projekty w szkole w Dąbrowicy
we wtorek, godzina 12:51 Biłgoraj
Była zawodniczka Znicza jedzie na olimpiadę w Tokio
14 kwietnia 2021 Kraj
Minister zdrowia o obostrzeniach. Co z majówką?
W środowe przedpołudnie 14 kwietnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tego spotkania przekazał informacje dotyczące kolejnych kroków podejmowanych przez rząd dotyczących obowiązujących obostrzeń. Jak wiele się zmieni w ciągu najbliższych dni?
we wtorek, godzina 12:26 Diecezja Zamojsko - Lubaczowska
Biskup o organizacji Pierwszej Komunii Św.
dzisiaj, 07:43 Biłgoraj
Taneczne sukcesy w Gdańsku
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Do Rady Powiatu wpłynęła skarga na starostę
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się w poniedziałek 19 kwietnia, radni zajęli się skargą w sprawie naruszenia zasad praworządności i przekroczenia uprawnień, jaka wpłynęła na starostę biłgorajskiego.
we wtorek, godzina 10:42 Kraj
Nowe obostrzenia. Jutro konferencja ministra
w środę, godzina 10:39 Lubelszczyzna
Znów rośnie liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2
w środę, godzina 15:48 Kraj
Regionalizacja obostrzeń. Na Lubelszczyźnie nauka hybrydowa
W środowe popołudnie 21 kwietnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przekazane zostały informacje dotyczące dalszych kroków podejmowanych przez rząd, związanych z epidemią koronawirusa. Wiadomo już, że najmłodsze dzieci wracają do szkół, ale w trybie hybrydowym. Co jeszcze się zmieni w najbliższym czasie?
we wtorek, godzina 07:21 Biłgoraj
Uczennice ZSZiO finalistkami VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży
w niedzielę, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Jak działają oszuści?
13 kwietnia 2021 Biłgoraj
Finał Ninja Warrior za nami. Jak poradził sobie strażak z Biłgoraja?
We wtorkowy wieczór 13 kwietnia wyemitowany został finał Ninja Warrior. W programie wystąpił strażak ochotnik z Biłgoraja Piotr Lisiczka. O tytuł pierwszego polskiego Ninja Warrior i 150 tysięcy złotych walczyło 24 zawodników.
w środę, godzina 08:09 Biłgoraj
Od 2021 roku obowiązują nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi
we wtorek, godzina 14:28 Dereźnia
Prawie 3 promile u kierowcy skody
w poniedziałek, godzina 11:01 Kraj
Maturzyści będą testowani na koronawirusa przed egzaminem?
Za dwa tygodnie powinny rozpocząć się tegoroczne matury. Czy tak się stanie? Minister edukacji Przemysław Czarnek przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. Możliwe, że będą testy na koronawirusa i szczepienia dla zdających.
w sobotę, godzina 18:01 Turobin
Pijany kierowca potrącił rowerzystkę, potem próbował uciec
w poniedziałek, godzina 10:51 Biłgoraj
125 km/h przez Biłgoraj
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl