Na powiatowe podziękowania za zebrane plony władze zaprosiły w niedzielne przedpołudnie, 13 września. Tym razem msza dziękczynna została odprawiona w kościele w Dąbrowicy.
Za trud pracy na woli dziękował starosta powiatu Andrzej Szarlip. Mówił, że niegdyś chleb był nie tylko pokarmem, ale także symbolem, dlatego traktowano go z największym szacunkiem. - Dziś ten chleb przynoszę pod ołtarz i składam na ręce kapłana. Z uwagi na tegoroczną pandemię uroczystości musiały się odbyć w bardzo okrojonej formie, jednak jest to co najważniejsze - msza św., modlitwa, dziękczynienie. To czas podsumowania, oddania czci wszystkim, którzy pracują na roli, bo jest to ciężka praca, wymagająca poświęceń i miłości do ziemi - mówił starosta powiatu biłgorajskiego Andrzej Szarlip i podkreślił, że msza św. jest też doskonałą okazją do modlitwy, do prośby, by wszyscy samorządowcy potrafili sprawiedliwie ten chleb dzielić.
- Szanowni rolnicy - jesteście gwarantem i istotą tego, co najważniejsze w naszej polskiej tradycji - jesteście skarbnicą obyczajów, za to wam serdecznie dziękuję - podsumował gospodarz powiatu.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie zaplanowano wydarzeń dodatkowych, tak jak miało to miejsce w ubiegłych latach. Jednak tym razem, tuż po dożynkach powiatowych zaproszono na wydarzenie, które po raz pierwszy odbywa się na terenie powiatu - I Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych.
Przegląd organizuje Muzeum Ziemi Biłgorajskiej na terenie Zagrody Sitarskiej. Wydarzenie potrwa do niedzielnego popołudnia.