Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.07.10 13:24 | aktualizacja: 2020.07.10 13:31

"Wybierzmy cywilizację przyszłości"

W ten sposób zachęcał do oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego poseł Krzysztof Grabczuk, który wraz z lokalnymi przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej, w piątkowe przedpołudnie, 10 lipca, spotkał się z przedstawicielami mediów. Konferencja odbyła się w Parku Solidarności.
"Wybierzmy cywilizację przyszłości"
"Wybierzmy cywilizację przyszłości"

Jesteśmy na ostatniej prostej tegorocznej kampanii wyborczej. W niedzielę, 12 lipca, pójdziemy do urn, by wybrać głowę państwa. Jak wskazują sondaże walka jest bardzo wyrównana i każdy z kandydatów ma szansę na najwyższy urząd w kraju. Dlatego do ostatniej chwili sztaby wyborcze będą przekonywać do oddania głosu na swojego kandydata. A zostało ich dwóch - obecny prezydent Andrzej Duda, popierany przez PiS i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

By postawić na zmianę i poprzeć w tych wyborach kandydata opozycji przekonywali też działacze lokalnych struktur Koalicji Obywatelskiej, w tym Zofia Woźnica, wspierana przez burmistrza Biłgoraja Janusza Rosłana. W piątkowym spotkaniu z przedstawicielami mediów uczestniczył również poseł na Sejm Krzysztof Grabczuk, były marszałek województwa lubelskiego.

- Niestety napięty grafik nie pozwolił na przyjazd Rafała Trzaskowskiego. Nie ma się co dziwić, kampania jest krótka, a Polska jest dużym krajem - rozpoczął burmistrz Janusz Rosłan i dodał, że w ciągu wielu lat swojej pracy samorządowej współpracował z wieloma opcjami politycznymi, gdyż jak przyznał samorządowcy powinni umieć dogadać się ze wszystkimi. - Ze swojej strony robię wszystko, by ludzi nie dzielić, nawet gdy ktoś starał się o miejsce pracy w Urzędzie Miasta nie pytałem z jakiej jest opcji politycznej. Tym razem postanowiłem zabrać głos, bo widzę, że w moim kraju nie dzieje się dobrze. Widzę, że łamane jest prawo, łamana jest konstytucja, upolityczniane są sądy, w zasadzie można powiedzieć, że nie ma dziś Trybunału Konstytucyjnego - dodał włodarz miasta. Przypomniał też kwestię usunięcia pomnika Józefa Dechnika, który został zniszczony mimo podpisów ponad tysiąca mieszkańców "za" pozostawieniem obiektu.

- Mimo, że w pierwszej turze głosowałem na Szymona Hołownię, teraz zachęcam wszystkich do oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego, bo tylko i wyłącznie on jest gwarantem tego, że w przypadku prób łamania prawa postawione będzie stanowcze weto. Ja zaryzykuję i oddam głos na Trzaskowskiego - podsumował Rosłan.

Krzysztof Grabczuk stwierdził, że nie są to zwykłe wybory. - To wybory o pewien spór cywilizacyjny, o inną wizję naszego państwa - czy pójdziemy w stronę cywilizacji zachodniej, którą proponuje Rafał Trzaskowski, czy w stronę Białorusi, co proponuje Andrzej Duda, czy pójdziemy w wolne sądy, media, bogactwo, czy w unieważnianie wszystkiego co niezależne instytucje mogą robić, ograniczanie wolności. To spór o to, czy będziemy społeczeństwem bogatym i uśmiechniętym, czy może smutnym. Dziś ponad wszystkie podziały potrzebujemy tego, by prezydent był wspólny, był dla wszystkich Polaków. Andrzej Duda jest prezydentem jednej partii politycznej. Kiedyś historycy ocenią tę prezydenturę jako najgorszą w najnowszych dziejach RP - mówił dalej Grabczuk i zachęcał zarówno do samego udziału w wyborach, jak również oddania głosu na kandydata KO, gdyż jak uznał to gwarancja Polski otwartej, Polski sukcesu.

Zofia Woźnica wyjaśniała, że najbliższe wybory stawiają przed nami wyzwanie, wyzwanie dokonania konkretnego wyboru. Wskazała, że coraz bardziej wyraźnie widać podział społeczeństwa na dwie części. - Osobiście nie chcę takiej Polski, nie chce, by prezydent, który ślubuje na Konstytucję ją łamał. Nie chcę prezydenta, który nie chce bliskiej współpracy z Unią Europejską. Dzięki tym środkom skorzystaliśmy bardzo dużo - podkreśliła.

To już ostatnie chwile kampanii wyborczej. Od północy aż do godz. 21 w niedzielę, 12 lipca, będzie obowiązywać cisza wyborcza.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
"Wybierzmy cywilizację przyszłości", 1.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2786
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
blondyn   Polskę podzielił "wychowawca" Trzaskowskiego TUSK!!! Pamiętamy "polskość to nienormalność", "zabierz Babci dowód", "h...tam z Polską Wschodnią", podniesienie wieku emerytalnego, czy dziś na twitterze "goń bolszewika". Trzaskowski to "wychowanek i prawa ręka" Tuska!!! Odnośnie środków z Unii - największą pulę środków wynegocjował Rząd PiS! Sądy - Czy chcecie nadal takich sędziów, którzy broniąc Trzaskowskiego twierdzą, że "dziś" to wcale nie znaczy "dziś", które za przejechanie starszej kobiety na przejściu zamiast UKARAĆ kierowcę sędzia zastanawia się "z jaką prędkością staruszka wbiegła na przejście"??? POLSKA DLA POLAKÓW! dr A. Duda Naszym Prezydentem!
10 lipca 2020
+14
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 07:35 Biłgoraj
Oświadczenie PGK ws. awarii w oczyszczalni
W środę, 5 sierpnia doszło do drobnej awarii w oczyszczalni ścieków w Biłgoraju. Usterka została już usunięta, a Zarząd PGK Sp. z o.o. w wystosowanym oświadczeniu wyjaśnia zaistniałą sytuację i podkreśla, że awaria nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia mieszkańców Biłgoraja.
w poniedziałek, godzina 11:08 Powiat
Potwierdzono COVID-19 u mężczyzny z powiatu [DANE Z DNIA]
w niedzielę, godzina 19:50 Obsza
Koronawirus w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy
w niedzielę, godzina 14:30 Biłgoraj
Pierwsza garażówka w tym roku
W niedzielę w samo południe na miejskim targowisku "Mój Rynek" przy ulicy Jagiełły rozpoczęła się trzynasta edycja biłgorajskiej wyprzedaży garażowej. To pierwsza garażówka po przerwie zimowej, którą wydłużyła sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
w niedzielę, godzina 11:05 Powiat
Mieszkanka powiatu zakażona koronawirusem [DANE Z DNIA]
w sobotę, godzina 18:19 Biłgoraj
Trwa Jarmark Sitarski
4 sierpnia 2020 Biłgoraj
Sekretny koncert w Biłgoraju
14 dni, 14 mieszkań, domów i ogrodów (no i jedna stodoła), ponad 2500 przejechanych kilometrów - tak Sekretną Trasę Koncertową podsumowują organizatorzy. Jednym z przystanków na trasie był Biłgoraj. Teraz, kiedy wydarzenie dobiegło końca możemy zdradzić kim był sekretny wykonawca.
3 sierpnia 2020 Zagrody
Śmiertelny wypadek na DW 835 w Zagrodach [AKTUALIZACJA]
29 lipca 2020 Biłgoraj
Pomóżmy sprowadzić ciało Patrycji do domu
w niedzielę, godzina 08:38 Biłgoraj
Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych apeluje do sprzedawców
Według badań ankietowych przeprowadzonych wśród młodzieży uczęszczającej do szkół na terenie Biłgoraja ponad 50% badanych zdarzyło się upić. Byli tacy, którym zdarzyło się to już wiele razy. W związku z tym Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wystosowała apel do do osób sprzedających napoje alkoholowe.
29 lipca 2020 Biłgoraj
Znaleziono zwłoki przy ulicy Moniuszki [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 08:00 Powiat
Lubelska Brygada OT uruchomiła Mobilny Zespół Rekrutacyjny
w sobotę, godzina 09:53 Kraj
Powrót obostrzeń w części kraju
Od dzisiaj, 8 sierpnia, w 19 powiatach obowiązują nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, siłowniach czy na imprezach.
w czwartek, godzina 10:50 Powiat
Potwierdzono kolejne przypadki COVID-19 w powiecie [DANE Z DNIA]
w środę, godzina 16:02 Powiat
Ognisko koronawirusa w powiecie biłgorajskim
4 sierpnia 2020 Biłgoraj
Biłgorajscy pielgrzymi na szlaku
We wtorkowy poranek, 4 sierpnia w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny odprawiona została msza św., po której biłgorajska grupa pielgrzymów wyruszyła na szlak 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej na Jasną Górę. W tym roku ze względu na stan epidemii nie ma możliwości noclegu na trasie, dlatego pielgrzymi dziś wieczorem wrócą do swoich domów, a jutro na szlak wyruszy grupa zamojska.
w poniedziałek, godzina 07:17 Kraj
Bonów turystycznych nie wolno sprzedawać!
w niedzielę, godzina 23:37 Biłgoraj
Finał Festiwalu Kultur
27 lipca 2020 Piłka nożna
Zarząd Łady o stanie klubu. Nie uda się skompletować drużyny?
Zarząd Łady 1945 Biłgoraj wyjaśnia aktualną sytuację w jakiej znalazł się klub. Być może nie uda się w bieżącym sezonie skompletować składu drużyny. Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia, jakie wystosowano do biłgorajskich kibiców piłki nożnej.
3 sierpnia 2020 Biłgoraj
4 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 na Biłgorajszczyźnie
w środę, godzina 11:24 Płusy
Dwie kolizje w tym samym miejscu
w czwartek, godzina 12:07 Kraj
Po wakacjach uczniowie wracają do szkół
W środę, 5 sierpnia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski przestawił działania ministerstwa podejmowane w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021. Wytyczne GIS i przepisy MEN pozwalające na elastyczne formy nauczania - to najważniejsze z działań, które pozwolą na bezpieczną naukę w szkołach.
w piątek, godzina 16:19 Lubelszczyzna
Wzrastają statystyki zakażeń
w sobotę, godzina 18:48 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
1 sierpnia 2020 Biłgoraj
76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dziś przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W całym kraju, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, uroczystości rocznicowe miały symboliczny charakter. Hołd tym, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę oddali również mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej.
3 sierpnia 2020 Biłgoraj
Pielgrzymkowa sztafeta dotarła do Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:24 Gmina Tereszpol
Spotkanie z harcerkami
4 sierpnia 2020 Biłgoraj
St. bryg. Mirosław Bury komendantem biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbrygadier Grzegorz Alinowski powołał st. bryg. mgr inż. Mirosława Burego z dniem 3 sierpnia na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.
w piątek, godzina 23:20 Biłgoraj
Festiwal Kultur zainaugurowany
w sobotę, godzina 19:19 Biłgoraj
Bezpieczne rolkowe wakacje czyli jeżdżę z głową w kasku
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl