Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.09.05 11:45 | aktualizacja: 2019.09.05 13:48

Koalicja Obywatelska rusza z kampanią wyborczą

W czwartkowe przedpołudnie, 5 września, w Biłgoraju lubelska Koalicja Obywatelska rozpoczęła kampanię przed zbliżającymi się wyborami. Do oddania głosu na tę partię przekonywał lider listy, jak również obecna posłanka, a także ci, którzy dopiero planują zostać parlamentarzystami.
Koalicja Obywatelska rusza z kampanią wyborczą
Koalicja Obywatelska rusza z kampanią wyborczą

Za nieco ponad miesiąc odbędą się wybory Sejmu i Senatu. O Państwa głosy będą walczyć także przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, czyli takich partii jak: PO,. N, iPL oraz Zieloni.

W czwartkowe przedpołudnie, 5 września, w Biłgoraju zainaugurowano cykl spotkań na terenie Lubelszczyzny z kandydatami na posłów. Do stolicy powiatu przyjechali: lider listy Riad Haidar, posłanka Kornelia Wróblewska, były też kandydatki na posłanki oraz reprezentująca powiat biłgorajski Małgorzata Gromadzka.

- Zachęcamy do głosowania na kandydatów z naszej listy, to głos rozsądku. Popierając nas mogą mieć państwo pewność, że my nigdy nie zawiedziemy. Będziemy się starać reprezentować was godnie - mówił na wstępie Riad Haidar. Podkreślił, że ważne dla KO będzie kontynuacja programów, które były realizowane w kraju już od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. - Chcemy w dalszym ciągu pozyskiwać jak najwięcej środków zewnętrznych, by dalej wspierały rozwój regionu - dodał.

Szczegółowy program Koalicji będzie ogłoszony niebawem. Jednak jak podkreślił Haidar będzie się on opierał o kluczowe kwestie takie jak: służba zdrowia, opieka senioralna, czy wzrost płac. Ponadto wspomniał o konieczności wypłacania emerytur i rent, które nie będą obłożone żadnym podatkiem. - Znalazły się środki na programy socjalne takie jak 500+, powinny się znaleźć także na wprowadzenie nieopodatkowanych rent i emerytur, gdyż często wysokość tych świadczeń nie pozwala seniorom na godne życie - mówił lider lubelskiej listy Koalicji Obywatelskiej.

Inną ważną kwestią ma być także sądownictwo, które w kandydatów KO należy zreformować tak, by było niezależne, a każdy mieszkaniec miał poczucie sprawiedliwości. - Chcemy dbać o sprawiedliwość społeczną, a także bezpieczeństwo wszystkich obywateli - zaznaczył Haidar.

Swoje kandydatury przedstawiły także obecna posłanka Kornelia Wróblewska, która startuje z pozycji nr 3, jak również Katarzyna Pietraszkiewicz, którą wyborcy znajdą na miejscu 15 listy KO. Na miejscu 5. znajduje się za to reprezentantka powiatu biłgorajskiego Małgorzata Gromadzka.

- Kandyduję do Sejmu RP po raz pierwszy, jestem więc nowicjuszem. Uważam, że to dla mnie zaszczyt być jedyną reprezentantką powiatu biłgorajskiego na tej liście. Pochodzę z miejscowości Rakówka, a obecnie mieszkam w Korchowie, dlatego wiem jakie są problemy lokalnego społeczeństwa. Wiem czym chciałabym zajmować się w Sejmie, by było to z korzyścią dla naszego powiatu. Przede wszystkim należy pozyskiwać fundusze na rozwój, ale jako matka 4 dzieci wiem, że najważniejsza jest rodzina, dlatego chciałabym postulować za wzrostem płac, by nie było konieczności emigracji zarobkowej. Programy socjalne są potrzebne, ale ważniejsze jest to, by ludzie godnie zarabiali - mówiła Małgorzata Gromadzka, podkreślając też, że zmiany muszą dotyczyć także zbyt rozbudowanej biurokratyzacji, a pomoc dla rolników powinna być bardziej efektywna.

Po wizycie w Biłgoraju kandydaci pojechali także do Zamościa, kolejnym przystankiem będzie Chełm.

- Tworzymy drużynę jutra, ja jestem jej kierowcą, który ma zaprowadzić do bezpiecznego parkingu, a nasz parking będzie przy ul. Wiejskiej w Warszawie - podsumował Riad Haidar.

Przypomnijmy: Do urn wyborczych pójdziemy już 13 października.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Koalicja Obywatelska rusza z kampanią wyborczą, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4258
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar   Za komentarzem Maca
Fajne są wybory,raz na kilka lat zjawia sie ktoś w Biłgoraju,kto pewnie jest tu pierwszy i ostatni raz, i przekonuj mnie że będzie coś dla mnie robił.Wręcz marzy aby dla mnie służyć.On/ona nie idzie do sejmu dla pieniedzy tylko dla mnie.
Naprawdę lubie ten teatr.
http://bilgoraj.com.pl/_news.php?id=23106
5 września 2019
+6
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
ogłoszenie
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl