Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.07.06 13:33

Odbiór mieszkania z pomocą specjalisty

Zakup własnego mieszkania to ekscytująca chwila. Jednak wydaje się, że więcej emocji udziela się przy odbiorze mieszkania. Nie mniej jest to etap o kluczowym znaczeniu i musimy zachować skupienie. Dlaczego jest tak ważny?
Odbiór mieszkania z pomocą specjalisty
Odbiór mieszkania z pomocą specjalisty

Poniekąd odbiór techniczny traktujemy jako prezentację mieszkania. Częściowo można uznać, że tak właśnie jest, gdyż prawdopodobnie na umowie przedwstępnej kupowaliśmy dziurę w ziemi lub finalizowaliśmy kwestie związane z kredytem hipotecznym. Do pełni sukcesu brakuje niewiele, myślami krążymy już po marketach budowlanych w poszukiwaniu materiałów do remontu i wykończenia. Mimo wszystko warto zejść na ziemię i dokładnie sprawdzić, czy nasza nieruchomość jest zgodna z umową oraz planami. Jeśli nie mamy w tym zakresie wiedzy, to warto wspomóc się specjalistą. Usługi inżyniera lub inspektora budowlanego w porównaniu do potencjalnych kosztów napraw i remontów są bardzo niskie.

Po co mi specjalista?

Rozmieszczenie ścianek działowych, odpowiednie położenie różnego rodzaju instalacji, sprawdzenie metrażu i pionu ścian, to podstawowe kwestie, które należy sprawdzić. Niektóre rzeczy wydają się tak trywialne, że często bagatelizujemy sprawę. Sprawdzenie np. odchylenia ścian w kontekście dopuszczalnych norm ma duże znaczenie. Jeśli parametry nie mieszczą się w regulacjach, to deweloper jest zobowiązany do naniesienia poprawek. Dlaczego jest to tak ważne? Możemy czuć frustrację, gdy będziemy składali szafę, a ona nie będzie chciała przylegać do ściany. Dochodzą do tego walory praktyczne i estetyczne, co przy dłuższym użytkowaniu będzie z pewnością uciążliwe. Sprawdzenie metrażu to również istotna kwestia. W końcu, gdy płacimy za 50 m2, to chcemy mieć tyle do dyspozycji, a nie np. 48 m2, bo zmienił się projekt. Niektórych usterek nie widać na pierwszy rzut oka. Istnieją maszyny termowizyjne, które pomagają znaleźć przecieki lub niepokojące źródła ciepła. Mimo wszystko warto wiedzieć o sprawach, które za jakiś czas mogą nas dotknąć albo od początku im przeciwdziałać.

Jak wygląda współpraca?

Przede wszystkim należy umówić się z inspektorem w dniu odbioru mieszkania, wskazać adres oraz godzinę spotkania. Podczas wizyty możemy swobodnie zająć się oglądaniem nieruchomości i rozmową z reprezentantem dewelopera. Inżynier rozpocznie swoje oględziny, a każdą uwagę będzie na bieżąco zgłaszał. Wszystkie powinny znaleźć się w protokole odbioru, który następnie trafi do inwestora. Ten z kolei ma określony czas (14 dni) na ustosunkowanie się do uwag. Jeśli są zasadne, to w kolejnym kroku ustalany jest termin realizacji napraw. Powinny one zostać wykonane we wskazanym okresie, po czym dochodzi do kolejnego spotkania i oględzin. Jeśli wszystkie usterki zostały usunięte, to należy dopełnić formalności i podpisać protokół odbioru. Inspektorzy mają szeroką wiedzę techniczną, ale z racji wykonywanego zawodu wiedzą, jak wyglądają formalności i na co zwrócić uwagę. Z pewnością nie jest to porada prawna, ale wartościowa podpowiedź, która pokaże nam, jak ustosunkować się do pewnych spraw. Szukając wsparcia, warto zajrzeć na odbiór mieszkania Warszawa https://odbiorymieszkan.info/odbiory-mieszkan-warszawa.

Radość z własnego M

Radość, jaką daje własne mieszkanie, jest wyjątkowa. Dobrze więc, aby atmosfery nie zepsuły niedociągnięcia i usterki. Może to być irytujące, ale także utrudniać prace wykończeniowe lub realnie zwiększyć ich koszt. Dlatego wszystkie wady warto zgłosić na etapie odbioru technicznego mieszkania. Dzięki temu możemy liczyć, że deweloper weźmie za nie odpowiedzialność i je po prostu naprawi. Błędy zdarzają się najlepszym deweloperom i nie jest to z pewnością działanie celowe. Nie mniej płacąc za produkt, w tym wypadku mieszkanie, chcemy otrzymać go bez wad. Warto więc poprosić o pomoc specjalistę, który pomoże zdiagnozować nieprawidłowości. Pozwoli to na ich naprawę, a my bez nerwów będziemy mogli podejść do kolejnego etapu.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Odbiór mieszkania z pomocą specjalisty, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 469
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 11:20 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
w środę, godzina 10:42 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie
w czwartek, godzina 10:49 Lubelszczyzna
Spadła ilość nowych zakażeń w powiecie
w czwartek, godzina 20:48 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
we wtorek, godzina 13:29 Biłgoraj
Mężczyźni oszukani podczas sprzedaży przez internet
w piątek, godzina 09:13 Powiat
Apel policji do kierowców
w piątek, godzina 10:13 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy on-line
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w dniu 21 listopada, jak co roku zorganizowała "Wieczór Darczyńcy" jednak z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju miał on nieco inny wymiar. Po raz pierwszy odbył się on-line. W uroczystości mogli wziąć udział zaproszeni goście, ale także wszyscy zainteresowani, którzy wyrazili taką chęć.
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
w środę, godzina 08:19 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie "Serce na nakrętki"?
w poniedziałek, godzina 11:20 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych przypadków zakażenia, zmarły 3 kobiety z powiatu biłgorajskiego
Podano najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego. W ciągu minionej doby zanotowano prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, wśród nich jest 28 osób z powiatu biłgorajskiego. W kraju zanotowano znaczny spadek ilości zakażonych osób.
w środę, godzina 08:48 Biłgoraj
Zmarł Bolesław Szymanik
w środę, godzina 11:58 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
we wtorek, godzina 13:02 Lubelszczyzna
Znaczny spadek liczby zakażeń SARS-CoV-2 w skali kraju
Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej przekazało Ministerstwo Zdrowia. Mamy 670 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie. W skali kraju to nieco ponad 10 tys. nowych przypadków. Na razie szczegółowych danych o powiatach nie będzie.
20 listopada 2020 Biłgoraj
Łoś nie przeżył spotkania z pojazdem
w czwartek, godzina 21:23 Powiat
Możliwy marznący deszcz. Ostrzeżenie IMGW dla powiatu
20 listopada 2020 Biłgoraj
Burmistrz dziękuje za inwestycję, która zmieniła Śródmieście Biłgoraja
Mija 5 lat od momentu podjęcia starań o rewitalizację centrum Biłgoraja. Drogę do realizacji inwestycji wspomina burmistrz miasta Janusz Rosłan. Jednocześnie włodarz dziękuje wszystkim zaangażowanym w projekt.
we wtorek, godzina 09:58 Biłgoraj
Spała w krzakach. Poszukujemy właściciela suczki
w piątek, godzina 08:13 Biłgoraj
Stwórzmy wspólnie Galerię Uliczną
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl