Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2019.11.09 14:03

Odbieramy mieszkanie od dewelopera. Na co należy zwrócić uwagę?

Umowa deweloperska to dokument, który reguluje stosunki prawne pomiędzy wykonawcą, czyli deweloperem, a odbiorcą mieszkania. Na co warto zwrócić uwagę, zanim się ją podpisze? Jakie czynności wykonać w czasie samego odbioru mieszkania?
Odbieramy mieszkanie od dewelopera. Na co należy zwrócić uwagę?
Odbieramy mieszkanie od dewelopera. Na co należy zwrócić uwagę?

Odbiór techniczny mieszkania. Jakie czynności należy przeprowadzić?

Umowa deweloperska zawarta pomiędzy stronami określa wiele istotnych parametrów, jakie wykonawca zobowiązuje się spełnić w budowanej przez siebie nieruchomości. Dotyczy to m.in. kubatury mieszkania, wielkości poszczególnych pomieszczeń czy też montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Tym inwestorom, którzy po raz pierwszy nabywają swoją nieruchomość przypominamy, że odbiór techniczny mieszkania jest czymś zupełnie innym niż odbiór kluczy. Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat, mogą zajrzeć również na stronę https://pewnylokal.pl/porady/umowa-deweloperska-na-co-uwazac.

Wśród zalecanych czynności znajduje się sprawdzenie:

  • jakości tynku i malowania,
  • odchyłów ścian i sufitów od płaszczyzn,
  • odchyłów ścian od pionu,
  • przyczepności tynków do ścian i sufitów,
  • przekątnych pomieszczeń,
  • wysokości pomieszczeń,
  • odchyłów sufitów od poziomu,
  • odchyłów zbiegu ścian od założonych kątów.

Odbiór mieszkania w Warszawie można przeprowadzić w towarzystwie specjalisty, który przyjrzy się wszelkim uchybieniom. Często jest on wyposażony w kamerę termowizyjną, dzięki której może zbadać sporo nieprawidłowości niewidocznych gołym okiem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania/warszawa.

O co jeszcze należy zadbać przed podpisaniem protokołu odbioru mieszkania?

Warto również zweryfikować, czy poprawnie zamontowano elementy stolarki okiennej i drzwiowej. Osoby, które nie mają doświadczenia w tym temacie, mogą zdecydować się na pomoc fachowca - na przykład inżyniera budownictwa lub pracownika, który będzie pracować przy wykańczaniu wnętrza. Wszelkie rysy na drzwiach zewnętrznych, na parapetach czy szybach okiennych należy zgłosić deweloperowi właśnie w czasie odbioru mieszkania. Może się zdarzyć, że wykonawca nie będzie chciał ich wymienić na nowe, lecz naprawić wadę, na przykład zgniecenie powstałe podczas montażu drzwi może wypełnić specjalnym woskiem. Niemniej jednak warto walczyć o swoje prawa i nie przyjmować od dewelopera mieszkania obciążonego wadami już na samym początku, gdyż może to zwiększać późniejsze koszty, jakie poniesie właściciel nieruchomości.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Odbieramy mieszkanie od dewelopera. Na co należy zwrócić uwagę?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1365
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
dzisiaj, 08:36 Borów
Groźne zderzenie z łosiem
dzisiaj, 09:06 Goraj
Proboszcz na kwarantannie
dzisiaj, 10:35 Lubelszczyzna
Raport zakażeń koronawirusem. Kolejny wzrost
W porównaniu do poprzedniej doby w całym kraju przybyło ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niewielki wzrost zanotowano także na terenie województwa lubelskiego i powiatu biłgorajskiego. Na Lubelszczyźnie z powodu COVID-19 zmarło 6 osób.
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
25 listopada 2020 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
dzisiaj, 08:08 Biłgoraj
W "Piątce" powstała szkolna telewizja
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
w środę, godzina 09:05 Obsza
Bakterie w wodzie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu w wodzie bakterii z grupy coli. Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu. Którego wodociągu dotyczy komunikat?
dzisiaj, 07:45 Biłgoraj
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Wyraź to w PIXEL-Ach!" w I LO im. ONZ w Biłgoraju
we wtorek, godzina 07:54 Biłgoraj
Apel burmistrza do mieszkańców Biłgoraja
w środę, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
Opublikowano już najnowsze statystyki dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Na terenie województwa lubelskiego mamy prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To znacznie więcej niż w ostatnich dniach. W powiecie biłgorajskim jest za to mniej przypadków niż w zanotowano poprzedniej doby.
w poniedziałek, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby zakażeń koronawirusem
w środę, godzina 08:03 Józefów
Kto poprowadzi domy pomocy?
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja w gminie Tarnogród" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3. Rewitalizacja obszarów wiejskich, na podstawie Umowy nr RPLU.13.03.00-06-0021/17-00 z Województwem Lubelskim z dnia 19.12.2018 r.
we wtorek, godzina 11:07 Lubelszczyzna
Blisko milion zakażeń
dzisiaj, 07:12 Tarnogród
Książka na telefon
26 listopada 2020 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
w poniedziałek, godzina 09:30 Korczów
134km/h w terenie zabudowanym
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl