Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.05.17 11:08

Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony

Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony

Trasa nr 835 to najdłuższa w kraju, bo licząca 225 km droga wojewódzka, łącząca Lublin z położoną na Podkarpaciu Grabownicą Starzeńską. Większość tej drogi, na odcinku od Lublina do Biłgoraja została już wyremontowana. Mieszkańcy powiatu czekają jednak na przebudowę dalszego odcinka - od Biłgoraja do granicy województwa.

Jesienią ub.r. odbyło się spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich, podczas którego padały konkretne terminy. Remont miał ruszyć wraz początkiem roku. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Za kilka miesięcy rusza przebudowa drogi 835 . W październiku władze powiatu poinformowały o ogłoszeniu przetargu na wyłonienie wykonawcy zadania. Poinformowaliśmy o tym naszych czytelników w artykule pt. Przetarg ogłoszony. Coraz bliżej przebudowy trasy nr 835 .

Niestety okazuje się, że nie wszystko poszło zgodnie z planem.

- W odpowiedzi na zapytanie w sprawie zadania inwestycyjnego p.n.: "Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska od km 90 + 490 do km 115 + 875 na odcinku Biłgoraj - gr. województwa". Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że wymieniona inwestycja jest na etapie postępowania przetargowego po otwarciu ofert - wyjaśnił Robert Kazimierczuk z wydziału budowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie i dodał: - W przedmiotowym postępowaniu wpłynęło odwołanie wykonawcy w związku z czym postępowanie odwoławcze tocz y się przed Krajową Izbą Odwoławczą. W chwili obecnej bieg terminów postępowań prowadzonych przez KIO uległ zawieszeniu do momentu przyjęcia ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2.

Kazimierczuk podkreśla, że planowany termin rozpoczęcia robót, koszt inwestycji oraz termin wprowadzenia ruchu wahadłowego o na rozbudowywanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 835 będzie możliwy do określenia po zakończeniu procedury przetargowej.

Przypomnijmy:

Droga będzie mieć 7 m szerokości, ilość pasów ruchu się nie zmieni, pobocza będą mieć 1,5 m. Zaprojektowano też, prawie na całej długości, ścieżki rowerowe, częściowo ruch rowerowy będzie odbywał się po drogach serwisowych. Będą również chodniki oraz wykonane zostanie oświetlenie. Z uwagi na warunki terenowe zrezygnowano z pasów do skrętu w lewo.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9913
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
mar  No i gdzie ta sprawczość Pana marszałka Mulawy. Przed wyborami mówił, że poprzednicy olewali nasz region a jak zwyciężymy to się będzie działo. Po wygranych wyborach... nadal mówi. A my wciąż jeździmy po dziurawych drogach.
17 maja 2020
+34
-5
stan  Plany na te drogę są od lat i na pewno będzie w końcu zbudowana. Niezależnie kto będzie rządził. Bo w innych miejscach województwa już dawno pobudowano takie drogi. Muszą gdzieś budować więc wybudują do Sieniawy. W tym czasie zniszczona będzie do Zamościa, do Tomaszowa koszmar, do Stalowej tak samo. Jesteśmy daleko z tylu za innymi miejscami w Polsce.
17 maja 2020
+18
-2
Ostatnio dodane komentarze
stan   Plany na te drogę są od lat i na pewno będzie w końcu zbudowana. Niezależnie kto będzie rządził. Bo w innych miejscach województwa już dawno pobudowano takie drogi. Muszą gdzieś budować więc wybudują do Sieniawy. W tym czasie zniszczona będzie do Zamościa, do Tomaszowa koszmar, do Stalowej tak samo. Jesteśmy daleko z tylu za innymi miejscami w Polsce.
17 maja 2020
+18
-2
cichy   "Cichy'Tak się składa że od lat często korzystam z tej drogi. Jak pamiętam to już kilkanaście lat obiecywano przebudowę. Kto obiecywał?
Oczywiście posłowie i politycy wówczas panujący wszechwładnie.
Nawet dokumentacji nie przygotowali. Wreszcie Pan Marszałek Mulawa
merytorycznie zajął się tematem.Rzeczywistość jest taka że po
przetargu może ruszyć robota.I ruszy niebawem.Tego P.Mulawa dopilnuje.Jestem przekonany.Proszę nie stękać, wypociny napisane
przez "mar" są nie na miejscu.Moi znajomi dobrze akceptują energiczne działania Pana Marszałka Mulawy.
17 maja 2020
+6
-27
mar   No i gdzie ta sprawczość Pana marszałka Mulawy. Przed wyborami mówił, że poprzednicy olewali nasz region a jak zwyciężymy to się będzie działo. Po wygranych wyborach... nadal mówi. A my wciąż jeździmy po dziurawych drogach.
17 maja 2020
+34
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 17:36 Teodorówka
Mieszkańcy trzech gmin mogą korzystać z nowych dróg
Mieszkańcy północnej części powiatu mogą korzystać z 18 km przebudowanych dróg. Zadanie współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych kosztowało ponad 6,6 mln zł. Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanych dróg powiatowych miało miejsce w piątkowe popołudnie, 25 września.
dzisiaj, 09:51 Gmina Biłgoraj
Ścigali pojazd, zajeżdżali drogę
dzisiaj, 11:07 Lubelszczyzna
Nowe zakażenia na terenie powiatu
w czwartek, godzina 10:43 Biłgoraj
Pracownica DPS przyszła do pracy kompletnie pijana. Miała 3,5 promila
53-letnia kobieta, pracująca w jednym z biłgorajskich Domów Pomocy Społecznej przyszła do pracy kompletnie pijana. Fakt ten zgłoszony został policji. Pracownica już została zwolniona.
we wtorek, godzina 13:58 Biłgoraj
Zderzenie bmw z oplem
w poniedziałek, godzina 15:03 Biłgoraj
Niebezpieczny ładunek w LO im. ONZ?
18 września 2020 Biłgoraj
Alarm bombowy w Starostwie. Ewakuowano ponad 100 osób [AKTUALIZACJA]
Dziś rano (piątek, 18 września) pracownica Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odebrała maila z informacją o podłożeniu w budynku niebezpiecznego ładunku. Natychmiast została podjęta decyzja o ewakuacji pracowników. Obecnie trwa akcja policji i straży pożarnej.
dzisiaj, 08:09 Powiat
Powiatowy Dzień Olimpijczyka
dzisiaj, 07:45 Tarnogród
Uroczystości upamiętniające wydarzenia w Bramie Korchowskiej
21 września 2020 Biłgoraj
Urzędnicy na kwarantannie, w tym burmistrz Biłgoraja
Koronawirus SARS-CoV-2 został wykryty u pracownika Urzędu Miasta w Biłgoraju. W związku z tym część urzędników trafiła na kwarantannę. Wśród nich jest burmistrz Janusz Rosłan.
we wtorek, godzina 10:04 Biłgoraj
27-latek oszukany podczas internetowych zakupów
we wtorek, godzina 11:21 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
19 września 2020 Biłgoraj
Nowy termin zakończenia rewitalizacji Placu Wolności
Trwają prace przy przebudowie Placu Wolności i budynku Urzędu Miasta w Biłgoraju. Zadanie miało być gotowe do końca września. Już wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać. Została wyznaczona nowa data zakończenia prac.
w piątek, godzina 09:33 Biszcza
Alarm bombowy w powiecie [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 09:27 Korczów
Ponad 100 km/h przez Korczów
23 września 2020 Biłgoraj
Ponad 5 mln zł dla biłgorajskich szkół
Dzięki funduszom europejskim szkoły z naszego regionu postawią na kształcenie zawodowe. We wtorek, 22 września, marszałek województwa Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami pierwsze umowy na realizację takich inwestycji. W ramach Działania 12.4 Kształcenie zawodowe z RPO WL wsparcie uzyskało w sumie 31 projektów. Dofinansowanie z UE wyniosło w nich niemal 81,7 mln zł. Pieniądze otrzymają także biłgorajskie szkoły.
we wtorek, godzina 08:20 Powiat
W powiecie nadal funkcjonuje izolatorium?
23 września 2020 Biłgoraj
Udało się. Owczarki znalazły nowy dom
w niedzielę, godzina 15:00 Biszcza
Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi - gala podsumowująca
Od czwartku, 24 września, na terenie powiatu biłgorajskiego trwała Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi. Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się na Lubelszczyźnie. W niedzielne przedpołudnie, 27 września, zorganizowano galę podsumowującą projekt.
w poniedziałek, godzina 09:05 Tarnogród
Zderzenie toyoty z ciągnikiem. Traktorzysta był pijany
w niedzielę, godzina 08:09 Biłgoraj
Konkurs "Stołówka z klasą" podsumowany. Jedna powstała w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 14:14 Biłgoraj
Powiatowe Podsumowanie Roku Sportowego
W poniedziałkowe popołudnie, 28 września, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie roku w sporcie szkolnym. Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy.
w sobotę, godzina 10:45 Lubelszczyzna
Młoda kobieta z powiatu zakażona SARS-CoV-2
w czwartek, godzina 14:43 Smólsko Duże
64-latka wybrała się na grzyby. Teraz poszukuje jej policja [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl