Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.05.17 11:08

Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony

Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony

Trasa nr 835 to najdłuższa w kraju, bo licząca 225 km droga wojewódzka, łącząca Lublin z położoną na Podkarpaciu Grabownicą Starzeńską. Większość tej drogi, na odcinku od Lublina do Biłgoraja została już wyremontowana. Mieszkańcy powiatu czekają jednak na przebudowę dalszego odcinka - od Biłgoraja do granicy województwa.

Jesienią ub.r. odbyło się spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich, podczas którego padały konkretne terminy. Remont miał ruszyć wraz początkiem roku. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Za kilka miesięcy rusza przebudowa drogi 835 . W październiku władze powiatu poinformowały o ogłoszeniu przetargu na wyłonienie wykonawcy zadania. Poinformowaliśmy o tym naszych czytelników w artykule pt. Przetarg ogłoszony. Coraz bliżej przebudowy trasy nr 835 .

Niestety okazuje się, że nie wszystko poszło zgodnie z planem.

- W odpowiedzi na zapytanie w sprawie zadania inwestycyjnego p.n.: "Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska od km 90 + 490 do km 115 + 875 na odcinku Biłgoraj - gr. województwa". Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że wymieniona inwestycja jest na etapie postępowania przetargowego po otwarciu ofert - wyjaśnił Robert Kazimierczuk z wydziału budowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie i dodał: - W przedmiotowym postępowaniu wpłynęło odwołanie wykonawcy w związku z czym postępowanie odwoławcze tocz y się przed Krajową Izbą Odwoławczą. W chwili obecnej bieg terminów postępowań prowadzonych przez KIO uległ zawieszeniu do momentu przyjęcia ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2.

Kazimierczuk podkreśla, że planowany termin rozpoczęcia robót, koszt inwestycji oraz termin wprowadzenia ruchu wahadłowego o na rozbudowywanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 835 będzie możliwy do określenia po zakończeniu procedury przetargowej.

Przypomnijmy:

Droga będzie mieć 7 m szerokości, ilość pasów ruchu się nie zmieni, pobocza będą mieć 1,5 m. Zaprojektowano też, prawie na całej długości, ścieżki rowerowe, częściowo ruch rowerowy będzie odbywał się po drogach serwisowych. Będą również chodniki oraz wykonane zostanie oświetlenie. Z uwagi na warunki terenowe zrezygnowano z pasów do skrętu w lewo.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8547
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
mar  No i gdzie ta sprawczość Pana marszałka Mulawy. Przed wyborami mówił, że poprzednicy olewali nasz region a jak zwyciężymy to się będzie działo. Po wygranych wyborach... nadal mówi. A my wciąż jeździmy po dziurawych drogach.
17 maja 2020
+34
-5
stan  Plany na te drogę są od lat i na pewno będzie w końcu zbudowana. Niezależnie kto będzie rządził. Bo w innych miejscach województwa już dawno pobudowano takie drogi. Muszą gdzieś budować więc wybudują do Sieniawy. W tym czasie zniszczona będzie do Zamościa, do Tomaszowa koszmar, do Stalowej tak samo. Jesteśmy daleko z tylu za innymi miejscami w Polsce.
17 maja 2020
+18
-2
Ostatnio dodane komentarze
stan   Plany na te drogę są od lat i na pewno będzie w końcu zbudowana. Niezależnie kto będzie rządził. Bo w innych miejscach województwa już dawno pobudowano takie drogi. Muszą gdzieś budować więc wybudują do Sieniawy. W tym czasie zniszczona będzie do Zamościa, do Tomaszowa koszmar, do Stalowej tak samo. Jesteśmy daleko z tylu za innymi miejscami w Polsce.
17 maja 2020
+18
-2
cichy   "Cichy'Tak się składa że od lat często korzystam z tej drogi. Jak pamiętam to już kilkanaście lat obiecywano przebudowę. Kto obiecywał?
Oczywiście posłowie i politycy wówczas panujący wszechwładnie.
Nawet dokumentacji nie przygotowali. Wreszcie Pan Marszałek Mulawa
merytorycznie zajął się tematem.Rzeczywistość jest taka że po
przetargu może ruszyć robota.I ruszy niebawem.Tego P.Mulawa dopilnuje.Jestem przekonany.Proszę nie stękać, wypociny napisane
przez "mar" są nie na miejscu.Moi znajomi dobrze akceptują energiczne działania Pana Marszałka Mulawy.
17 maja 2020
+6
-27
mar   No i gdzie ta sprawczość Pana marszałka Mulawy. Przed wyborami mówił, że poprzednicy olewali nasz region a jak zwyciężymy to się będzie działo. Po wygranych wyborach... nadal mówi. A my wciąż jeździmy po dziurawych drogach.
17 maja 2020
+34
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 09:13 Długi Kąt
Mieszkańcy nie chcą masztu
W Długim Kącie stoi maszt sieci Orange. Mieszkańcy miejscowości bezskutecznie walczyli o zmianę lokalizacji i protestowali przeciw umiejscowieniu inwestycji. Pod koniec kwietnia skierowali oficjalny sprzeciw do Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Stanowisko w sprawie zajęła sieć Orange.
dzisiaj, 10:24 Biłgoraj
Potrącenie na drodze dla rowerów
dzisiaj, 08:32 Goraj
Straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w skarpę
w piątek, godzina 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
O sytuacji biłgorajskiego szpitala związanej z wykryciem u pracowników koronawirusa SARS-CoV-2 informowaliśmy naszych czytelników w bieżącym tygodniu. Oświadczenie w tej sprawie wydali dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski oraz syndyk masy upadłości Leszek Jarosz.
w poniedziałek, godzina 12:29 Powiat
Piraci drogowi na gościnnych występach
w niedzielę, godzina 10:44 Biłgoraj
Dalszy etap rozbudowy Miasteczka na Szlaku Kultur
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 17:48 Lubelszczyzna
Dwa nowe przypadki zakażeń
w sobotę, godzina 11:41 Powiat
Biskup zamojsko-lubaczowski odwołuje dyspensę
Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. Marian Rojek wydał dekret o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w piątek, godzina 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
24 maja 2020 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
26 maja 2020 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
w piątek, godzina 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
dzisiaj, 07:17 Frampol
Zamojska firma przekazała komputery dla uczniów z gminy Frampol
w piątek, godzina 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w niedzielę, godzina 18:44 Lubelszczyzna
Statystki dotyczące koronawirusa
w niedzielę, godzina 10:21 Biłgoraj
OSP potrzebuje pomocy
24 maja 2020 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w sobotę, godzina 13:45 Biłgoraj
Czyja zguba?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl