Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.10.10 15:25 | aktualizacja: 2019.10.10 15:37

Przetarg ogłoszony. Coraz bliżej przebudowy trasy nr 835

W czwartkowe popołudnie, 10 października odbyła się konferencja, podczas której władze powiatu poinformowały o ogłoszeniu przetargu na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska, na odcinku Biłgoraj - granice województwa.
Przetarg ogłoszony. Coraz bliżej przebudowy trasy nr 835
Przetarg ogłoszony. Coraz bliżej przebudowy trasy nr 835

- Na tę inwestycję czekaliśmy długo, za długo - stwierdził Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu. Udało się, już niebawem ruszy przebudowa jednej z najgorszych tras wojewódzkich w regionie - trasy nr 835 na odcinku od Biłgoraja do Tarnogrodu. O tym, że inwestycja będzie niebawem realizowana pisaliśmy już w artykule pt. Przebudowa trasy 835. Mieszkańcy spotkali się z przedstawicielami ZDW Za kilka miesięcy rusza przebudowa drogi 835.

Dziś, czyli w czwartkowe popołudnie, 10 października, władze powiatu oficjalnie poinformowały o ogłoszonym przetargu na rozbudowę trasy Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska od km od km 90+490,00 do km 115+875,00 na odcinku Biłgoraj - granice województwa, o długości ok. 25,4 km.

Przebudowywana droga położona jest na terenie miasta Biłgoraj oraz gmin: Biłgoraj, Księżpol i Tarnogród. Dlatego udział w czwartkowym spotkaniu wzięli przedstawiciele tych gmin, byli także dyrektor oraz zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera i Janusz Pachla.

- Jest to ostatni niewyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 835 od Lublina do granic województwa - podkreślił dyrektor Szumera.

- To absolutnie kluczowa i strategiczna dla rozwoju województwa lubelskiego droga. Jest to jeden z najbardziej obciążanych odcinków w tym regionie. Trasa ta jest niezwykle ważna dla gospodarki, bo łączy nas z województwem podkarpackim i autostradą A4. Nazywamy ją drogą rozwoju - mówił podczas spotkania Michał Mulawa, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego i dodał, że zabiegi o realizację inwestycji trwały już od kilku lat.

- Dzięki szybkim decyzjom władz województwa lubelskiego za niespełna dwa lata będziemy mogli jeździć drogą o wysokich parametrach natężenia ruchu - dodał Mulawa.

Podczas projektowania drogi uwzględniono potrzeby nie tylko kierowców samochodów. Na całej długości remontowanej trasy powstaną ścieżki rowerowe lub drogi serwisowe, które również będą służyły rowerzystom. W ramach zadania powstaną też ronda, wykonane będzie również oświetlenie.

Za podjęcie decyzji o realizacji inwestycji dziękowała Beata Strzałka, etatowy członek Zarządu Powiatu i stwierdziła, że nowa trasa pozwoli także na rozwój turystyczny regionu.

Mieszkańcy powiatu muszą przygotować się na spore utrudnienia. Remont drogi ma pochłonąć ok. 190 mln zł. Inwestycja ma być gotowa za ok. dwa lata.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Przetarg ogłoszony. Coraz bliżej przebudowy trasy nr 835, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6167
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
dziadek  Mulawa zapomniał dodać że to dzięki decyzjom poprzedniej władzy czyli PSL powstanie ta DROGA. Tak samo jak odcinek Biłgoraj - Lublin. On na szczęście jest tam tylko od niespełna roku więc nie mógł jeszcze nic zaszkodzić i inwestycja będzie zrealizowana
10 października 2019
+21
-6
Ostatnio dodane komentarze
franciszek   a pani Strzałka to będzie na tej budowie ...... układać przecież wahowiec od budownictwa a tennn ...no młody to w goraju już nie bardzo się może pokazać , pewnie będzie tej od krawężników Łopatę trzymał
11 października 2019
brak ocen
dziadek   Mulawa zapomniał dodać że to dzięki decyzjom poprzedniej władzy czyli PSL powstanie ta DROGA. Tak samo jak odcinek Biłgoraj - Lublin. On na szczęście jest tam tylko od niespełna roku więc nie mógł jeszcze nic zaszkodzić i inwestycja będzie zrealizowana
10 października 2019
+21
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl