Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ W obronie wynagrodzenia burmistrza
2010.12.30 22:24 | aktualizacja: 2011.01.06 00:33

Burmistrz powinien zarabiać więcej

Tak przynajmniej uważa radna Rady Miasta Regina Rogowska. Podczas ustalania wynagrodzenia dla obecnego włodarza miasta wnioskowała o zwiększenie jego pensji, która obecna wynosi ok. 8,5 tys. zł. brutto. Jak mówiła - Tak być nie może.
Burmistrz powinien zarabiać więcej
Burmistrz powinien zarabiać więcej

- Z uzgodnień z burmistrzem wynika, by kwestie wynagrodzenia pozostawić na dotychczasowym poziomie - rozpoczął temat przewodniczący Rady Miasta, Zygmunt Dechnik.

Z taką decyzją nie zgadzała się radna Regina Rogowska, która stwierdziła, że obecne wynagrodzenie burmistrza, a jest ono na podobnym poziomie co osiem lat temu, jest zdecydowanie za niskie. - To jest już trzecia kadencja i uważam, że to jest stanowczo za mało. Burmistrz jest bardzo skromny ale wydaje mi się, że za jego pracę minimalna płaca i minimalne dodatki to troszkę za mało, musimy to jeszcze przemyśleć, bo dla mnie to jest śmieszne, że przez osiem lat ciągle jest ta płaca minimalna, musimy podjąć właściwą decyzję - wyjaśniała swoje stanowisko radna.

- Po rozmowie z głównym zainteresowanym i kolegami z Komisji doszliśmy do porozumienia, żeby pozostać przy obecnym poziomie wynagrodzenia, a ewentualną zmianę tej kwoty rozstrzygniemy w przyszłości. Jesteśmy za zmianą wynagrodzenia ale nie na obecnej sesji - odpowiadał Benedykt Miszkin, przewodniczący Komisji Budżetu.

Jednak pomimo tych zapewnień, radna po raz kolejny zaapelowała o konkretną deklarację, dotyczącą zmian w zarobkach włodarza Biłgoraja. W efekcie złożyła wniosek formalny, by wynagrodzenie burmistrza podnieść o 1 tys. zł. Nie uzyskał on jednak poparcia pozostałych radnych, jedyne czterech było "za".

Większość za to uznała, że do problemu wysokości poborów Janusza Rosłana należy wrócić nieco później, w pierwszym kwartale przyszłego, 2011 roku. Tym samym wynagrodzenie gospodarza miasta pozostało na obecnym poziomie, burmistrz każdego miesiąca otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4 500 zł, dodatek funkcyjny - 1 600 zł, dodatek specjalny, który stanowi 25% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, czyli 1 525 zł, jak również 900 zł dodatek za wieloletnią pracę.

- Przykro mi, że również w takich sprawach radni się spierają, ja nie jestem tutaj po to, żeby się dorabiać. Zarabiam ok. 6 tys. netto i uważam, że kwota ta jest wysoka i jak dla mnie satysfakcjonująca - podsumował cała sytuację Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja.

Jt
REKLAMA
Oceń:
7 głosów
Burmistrz powinien zarabiać więcej, 5.0000 out of 5 based on 7 ratings
Jt dodany
 
Odsłon: 7719
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (20)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b64-d2c
~ obserwator   Szkoda, że nie ma obligatortyjnych widełek zarobków burmistrzów, wójtów, prezydentów. Taka jest prawda, że burmistrz Rosłan zarabia mniej niż wszyscy wójtowie w powiecie biłgorajskim. Jego poprzednik wiele lat temu podobno zarabiał 10 baniek. P. Rosłan jest skromnym człowiekiem,nie domaga się podwyżki, czego nie można powiedzieć o innych. To niepoważne, że zarabia mniej niż wójt nawet niewielkiej gminy. Nazwiska mówią same za siebie, otóż kto wypowiada się przeciwko ew. podwyżce? To konkureci Rosłana w wyborach, którzy pretendowali do funkcji burmistrza. A ponieważ przegrali z Rosłanem, to z zawiści go kontrują. Zapewnmiam, że nie należę do komitetu wyborczego p.Rosłana. Po prostu obiektywnie oceniam to co się dzieje.
14 lutego 2013
+1
-0
PL
d25-1f8
~ mieszkaniec   co co podpisali się pod tą petycja o zmiane wynagrodzenie powinni być pognani z tych stanowisk niespodziewański co on tam robi klecha co ten człowiek tam robi no i to ba..ko naprawdę nasze miasto idzie złą drogą nie można szastać tak naszymi podatkami miszkin litości gdzie u nas młodzi ludzie dlaczego nie pogoni się tych starych pierdzieli z taką radą nic nie zrobimy oni przejedzą nasze pieniądze a dzieci nie mają na gorące danie ludzie nie mają na opłaty a tu propozycja zmiany wynagrodzenia z 8 na 9 tysięcy BOGA SIĘ NIE BOICIE A W NIEDZIELE Z JĘZOREM NA BRODZIE UDAJĄ KATOLIKÓW
14 lutego 2013
+0
-1
PL
d25-1f8
~ vvvbiłgo   z tych wypowiedzi jedno wywnioskować należy ta pani klasyfikuje się do leczenia i to szybkiego leczenia bo jak ma dzieci to one mogą robić tak jak ona postępuje i będzie nie wesoło jak taki naród nam dorośnie
14 lutego 2013
+0
-2
PL
a86-5bd
~ Widz.   O złotówkę więcej.
25 lutego 2012
brak ocen
PL
a86-5bd
~ Widz.   Postradała Pani zmysły podnosząc ten temat. Ciekawe ile by zarabiał jako Naczelnik za PRL-u? A teraz te konfitury smakują coraz bardziej. Zwłaszcza jak ktoś zaproponuje coś dla burmistrza, a potem burmistrz podniesie pensję innym.Pani Rogowska, czy Pani się orientuje ile ja zarabiam jako mgr inż. w szkole, technikum? A może mam łatwiejszą pracę od Pana burmistrza? Piekło czeka.
25 lutego 2012
+0
-1
PL
162-617
~ Opamiętaj się!   Ten postulat to pomysł bez wyobraźni. Niech pomysłodawca spojrzy na koszty działalności Rady i Zarządi miasta i porówna z przychodami, które ciągle maleją. To dotyczy całej Polski. Zarobki w administracji samorządów są za wysokie i w dodatku nie powinno być sztucznych "13", które powinny być tylko z zysku jako nagroda.
30 grudnia 2011
+2
-1
PL
cbe-ff8
~ pamiętliwy   Nina, kondycja miasta jest o niebo lepsza jak np. za poprzedniego burmistrza, który relatywnie podobno dużo lepiej zarabiał niż Rosłan i zostawił Rosłanowi gigantyczne zadłużenie. Na ostatniej sesji RM, radny Miszkin z PO sprzeciwił się podwyżce dla Rosłana, więc może warto przypomnieć jak bardzo wysokie wynagrodzenie miał Miszkin gdy był dyrektorem szpitala i to niestety od niego zaczęło się zadłużenie ZOZ.
3 stycznia 2011
+2
-4
PL
eea-c4e
~ Nina   Jak widać po kondycji miasta mamy biedę więc nie widzę powodu dla którego trzeba byłoby zwiększać pensję burmistrzowi i radnym dietę. Może poczekajmy na czyny i wówczas dajmy nagrodę.
1 stycznia 2011
+2
-2
PL
74e-de9
~ mastalerz   Ludzie 10 lat temu , chociażby w firmie "wszystkich pokoleń" (jedno pokolenie zamawia meble drugie odbiera) zarabiali 2 x więcej i co z tego . Zarobki zamiast iść w górę to maleją a w sklepach wszystko coraz droższe tak jak paliwo czy prąd . Ludzie liczą tylko na siebie bo na górze wojna o to czy kawior ma być czerwony czy czarny !!!
31 grudnia 2010
+3
-1
PL
f10-1f1
~ wyborca   Kto tą Panią Rogowską wybrał niech odda swoją dietę i całe wynagrodzenie. Nowo wybrani radni Wy weźcie się do roboty i coś zróbcie dlatego miasta a nie zaczynanie od swoich uposażeń. Już mądry Schetyna kolegom posłom podwyższył o 500 złotoch. Zadłużajcie kraj na maksa. To może prawnuki spłacą długi albo wierzyciele rozbiorą Polskę.
31 grudnia 2010
+1
-2
US
b17-c21
~ WIESIEK   CO BY SIE STALO JAK BY MIAL OK 10 TO W PORZADKU GOSC.NIE TAKA KASE BIORA ZA NIC 10 TO I TAK SMIESZNA SUMA.
31 grudnia 2010
+1
-3
PL
b20-d60
~ ob. k   To chyba żart!Ul. Widok jest koszmar!
31 grudnia 2010
+1
-0
PL
34f-37b
~ as   Dobrze powiedziałeś Benek ... bravo
31 grudnia 2010
brak ocen
PL
6b7-e16
~ NIE   jako wyborca mówię NIE - niech pokaże rozwój miasta wtedy niech prosi Rogowską o wsparcie i podwyżkę
31 grudnia 2010
+8
-1
PL
6b7-e16
~ za co?   za brak funduszy, brak inwestycji? za fatalną halę?
31 grudnia 2010
+3
-3
PL
6b7-e16
~ Gdzie tu jest uczciwość   To kilka rodzin za takie pieniądze może przeżyć!
31 grudnia 2010
+5
-1
PL
6b7-e16
~ wstydu nie mają   Rogowska jest w klubie Rosłana więc wiadomo dlaczego ,, prosiła ,, o podwyżkę dla szefa. Dziwne że w czasie kiedy starosta obniżył sobie pensję to burmistrzowi chcą podnosić. Nie lepiej było pójść za przykładem starosty i obniżyć sobie pensję
31 grudnia 2010
+9
-3
PL
6b7-e16
~ anka   to kto nastawił rogowską aby zgłaszała podwyżkę?
31 grudnia 2010
+3
-3
US
c10-f2a
~ barman   uczcie sie pisklaki .maryjan to juz sklerotyk.czas na przesiadke w 2011 a nie 2011 pne.burmistrz to jednak klasa, moze cos nauczy sie od niego 70% nawierzonych.
31 grudnia 2010
+3
-2
PL
34f-37b
~ tar   to ja będę pierwszy-----mało barowało a po wyborach mógłby mieć 1500 PLN ....Janusz nie szalej.... bo mogło być gorzej...
30 grudnia 2010
+3
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 08:17 Obsza
Podatki i śmieci w górę
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Licealiści na Uniwersytecie Medycznym
20 listopada 2022 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
dzisiaj, 07:15 Księżpol
Piosenka o Księżpolu
dzisiaj, 07:36 Aleksandrów
Urodziny misia w Aleksandrowie
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
w sobotę, godzina 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 08:42 Biłgoraj
Pożar domu. Społeczność szkolna SP nr 1 ruszyła z pomocą
W ubiegłym tygodniu, z czwartku na piątek, wybuchł pożar w domu uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Społeczność szkolna nie pozostała obojętna na dramat rodziny i ruszyła z pomocą.
w niedzielę, godzina 08:02 Budzyń
Otwarcie i poświęcenie świetlicy wiejskiej
w sobotę, godzina 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
w sobotę, godzina 21:29 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
W sobotnie popołudnie 26 listopada, po przerwie spowodowanej pandemią wrócił Wieczór Darczyńcy w tradycyjnej formie. Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej zaprosiła do wspólnego świętowania do hotelu Dodo.
w poniedziałek, godzina 15:48 Biłgoraj
"To wszystko było naprawdę..."
we wtorek, godzina 16:12 Józefów
W józefowskich lasach stanęła figura św. Mikołaja. Odsłonięcie już w niedzielę
we wtorek, godzina 12:00 Biłgoraj
Nie będzie świątecznych iluminacji. A co z choinką?
W tym roku ze względu na oszczędności świąteczne iluminacje zdobiące ulice Biłgoraja, nie zostaną włączone. Taką decyzje podjęły władze miasta. A co z choinką, która każdego roku stała na placu przy magistracie?
we wtorek, godzina 08:07 Biłgoraj
Dyżury radnych w biurze poselskim
w poniedziałek, godzina 11:36 Biłgoraj
Kto zajmie się bezdomnymi kotami? Burmistrz ogłasza konkurs
we wtorek, godzina 16:47 Powiat
Stanowisko w sprawie DPS-ów. Rada Powiatu wyraziła zaniepokojenie
Podczas wtorkowych obrad Rady Powiatu Biłgorajskiego (29 listopada) przyjęte zostało stanowisko rady w sprawie sytuacji prawno-ustrojowej w DPS-ach. - Rada wyraża głębokie zaniepokojenie - napisano w oświadczeniu.
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl