Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2022.10.26 19:10 | aktualizacja: 2022.10.26 19:10

Nerwowo na sesji. Poszło o przewodniczącego

Na środowe popołudnie 26 października odbyła się kolejna w tej kadencji sesja Rady Miasta Biłgoraja. Podczas obrad miały być głosowane uchwały o powołaniu składów trzech komisji. - Z analizy wynika, że chodzi o usunięcie przewodniczącego komisji - mówił burmistrz Janusz Rosłan. To się udało? O co cała burza?
Nerwowo na sesji. Poszło o przewodniczącego
Nerwowo na sesji. Poszło o przewodniczącego

W środowe popołudnie 26 października odbyła się 39 sesja Rady Miasta w Biłgoraju. W programie obrad zawarto uchwały dotyczące powołania trzech komisji: budżetu, oświaty i kultury oraz sportu. Już na początku sesji okazało się, że będzie mały problem.

Klub radny PiS działający w radzie, 12 października złożył do przewodniczącego wniosek o zmianę składu Komisji Budżetu oraz składu Komisji Oświaty i Kultury. - Klub wnosi o zmianę składu Komisji Budżetu i powołanie jej w podanym składzie, zgodnie ze statutem miasta komisja działa w pięciowosobowym składzie, a podjęcie uchwały należy do kompetencji Rady Miasta - przytoczył uzasadnienie burmistrz Janusz Rosłan i dodał: - To nie jest uzasadnienie, a jedynie przywołanie przepisów prawnych. Z analizy tych wniosków można wywnioskować, że chodzi o usunięcie przewodniczącego Komisji Budżetu Jana Skroka. Był on szefem mojego komitetu wyborczego, dlatego uważam, że mam prawo, podobnie jak mieszkańcy, by dowiedzieć się dlaczego Klub Radnych PiS chce pozbyć się go z komisji. Może jest coś o czym nie wiemy, a autorzy powinni mieć odwagę podać argumenty w uzasadnieniu.

Wskazano jedynie, że Jan Skrok ma zostać przeniesiony do Komisji Oświaty.

- Jeżeli byłyby spełnione takie warunki to na następnej sesji można taką uchwałę podjąć - mówił dalej włodarz.

O odrzucenie poprawki burmistrza wnioskował za to przewodniczący Klubu Radnych PiS Łukasz Pracoń. - Wniosek został złożony ponad dwa tygodnie temu, nie ma co się oszukiwać, wiemy, że burmistrz spotkał się ze swoim klubem więc szukali państwo metod, jak to zablokować. Klub PiS złożył ten wniosek z takiego powodu, że radny Skrok często w swoich wypowiedziach udziela wywodów politycznych, które nie mają związku z pracami komisji, ani nawet Rady Miasta. Przykładowo 13 maja, można powiedzieć, że obraził służby mundurowe strzegąca granicy polsko - białoruskiej i wręcz nawoływał, by nie wykonywali rozkazów - odpowiadał radny Pracoń.

Poza tym przewodniczący Klubu Radnych PiS uznał, że na jednej z ubiegłorocznych sesji Jan Skrok "straszył" mieszkańców ul. Piłsudskiego i ul. Narutowicza, że budowa hali sportowej przy SP nr 1, jak i inwestycja przy SP nr 3 sprawią, że przebudowa tych ulic będzie odłożona o kilka lat. Tak się nie stało.

- Mówił też, że trzeba podnosić podatki, bo inaczej sobie nie poradzimy. Okazało się, że wszystkie inwestycje są właśnie w toku, mimo, że podatki nie zostały podniesione - argumentował dalej Pracoń.

Radny Marek Kopacz odnosząc się do tej wypowiedzi poprosił o przedstawienie protokołów z posiedzeń, na których miałby być wypowiadane te słowa.

Do całej sytuacji odniósł się radny Jan Skrok. - Jesteście Państwo bardzo pamiętliwi, a jednocześnie bardzo opieszali - mówił z swoim stylu przewodniczący Komisji Budżetu, jednocześnie przeprosił za wszystkie słowa, które mogły kogoś urazić i dodał: - Ja już byłem ścigany na poglądy, walczyliśmy o inną Polskę, ale chyba coś nam się nie udało. Szkoda.

-Tu się naprawdę nic nie dzieje, dyskusja była gorąca, ale wszystko jest zgodne z regułami demokracji. Był wniosek formalny burmistrza o zdjęcie dwóch punktów dotyczących zmian w komisjach, więc musi zostać poddany pod głosowanie - wyjaśniał przewodniczący Rady Miasta Andrzej Łęcki.

Te wnioski zostały odrzucone. Zatem konieczne było głosowanie na wszystkimi trzema projektami dot. składów komisji. Po przeprowadzeniu głosowań składy przedstawiają się następująco:

Komisja Sportu:
1. Tomasz Bednarz;
2. Małgorzata Wróbel;
3. Irena Polak;
4. Łukasz Pracoń;
5. Krzysztof Nalepa.

Komisja Oświaty i Kultury:
1. Tadeusz Ferens;
2. Mirosław Lipiński;
3. Marcin Adam Mura;
4. Marcin Rajmund Mura;
5. Jan Skrok.

Komisja Budżetu:
1. Marek Łoński;
2. Jacek Piskorski;
3. Krystyna Różaniecka;
4. Adam Skakuj;
5. Janusz Wójcik.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 3214
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
28 października 2022
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
17 listopada 2023 Gmina Biłgoraj
Beata Strzałka pełniącą obowiązki wójta gminy Biłgoraj
Z dniem 17 listopada Prezes Rady Ministrów wyznaczył Beatę Małgorzatę Strzałkę do pełnienia funkcji wójta gminy Biłgoraj do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta
dzisiaj, 17:14 Wola Duża
Zderzenie pojazdów na DW nr 858. Droga jest zablokowana [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 12:10 Sigła
Zderzenie osobówki i ciężarówki
w środę, godzina 12:37 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
dzisiaj, 08:18 Tarnogród
Osobówka w rowie. Kierująca trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 10:47 Biłgoraj
Tak wygląda nowy biurowiec Modela
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
w poniedziałek, godzina 07:53 Józefów
Ponad 2 mln zł za 2 km chodnika
dzisiaj, 13:06 Biłgoraj
Są już pierwsze dary dla podopiecznych ZOL
w czwartek, godzina 17:48 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
W czwartek 23 listopada w Józefowie odbyły się uroczystości związane z rozpoczęciem budowy nowej siedziby miejscowego nadleśnictwa.
w poniedziałek, godzina 08:44 Różaniec Pierwszy
22-latka dachowała volkswagenem
dzisiaj, 12:48 Biłgoraj
Misie dotarły do dzieci
16 listopada 2023 Biłgoraj
Wygrana w Lotto w Biłgoraju
We wtorek 14 listopada w Biłgoraju padła wygrana w loterii liczbowej Totalizatora Sportowego. Która kolektura okazała się szczęśliwa?
w niedzielę, godzina 08:52 Biłgoraj
31 mln zł na wsparcie dla przedsiębiorców z Biłgoraja i okolic
w poniedziałek, godzina 11:49 Biłgoraj
W kilka godzin zebrali prawie 13 tys. zł
w sobotę, godzina 11:08 Frampol
Uwaga mieszkańcy gminy Frampol
Na terenie gminy Frampol planowana jest przebudowa sieci wodociągowej. W związku z tym władze gminy zachęcają mieszkańców Teodorówki do udziału w spotkaniu, podczas którego będą omówione najważniejsze kwestie. Na kiedy zaplanowano takie spotkanie?
dzisiaj, 08:05 Powiat
Śnieżyce w regionie
w poniedziałek, godzina 15:26 Biłgoraj
Pojedynek mistrzów [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 10:36 Majdan Stary
Oddaj krew i zostań św. Mikołajem
W najbliższą niedzielę 3 grudnia, odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa na terenie powiatu biłgorajskiego. Tym razem krwiodawcy będą też mogli zostać darczyńcami.
19 listopada 2023 Biłgoraj
Wakaty w straży
w czwartek, godzina 08:17 Powiat
9 miejscowości bez prądu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl