Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.10.22 18:42 | aktualizacja: 2019.10.23 01:56

Prezydent w Biłgoraju

We wtorkowe popołudnie, 22 października, w Biłgoraju gościł Prezydent RP Andrzej Duda. Spotkanie z głową państwa zostało zorganizowane w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Właśnie po to odbywam takie spotkania, jak to dzisiejsze, by wysłuchać ludzi, by dowiedzieć się, gdzie jest problem. My chcemy zmieniać Polskę na lepsze - mówił Prezydent do mieszkańców regionu.
Prezydent w Biłgoraju
Prezydent w Biłgoraju

We wrześniu do stolicy powiatu biłgorajskiego przyjechał premier Mateusz Morawiecki. O jego wizycie informowaliśmy w artykule pt. Premier i wicepremier z wizytą w Biłgoraju.

Dziś, 22 października, w Biłgoraju gościła głowa państwa - Prezydent RP Andrzej Duda. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Chętnych do udziału nie brakowało. We wtorkowym spotkaniu poza mieszkańcami udział wzięli także wicepremier Jacek Sasin, minister w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski, wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew, czy posłanka elekt Beata Strzałka, marszałek województwa Jarosław Stawiarski, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, nie zabrakło także lokalnych samorządowców z burmistrzem Januszem Rosłanem na czele, a wszystkich obecnych witał gospodarz powiatu starosta Andrzej Szarlip.

- To historyczna chwila, nigdy nie zdarzyło się, by urzędujący prezydent odwiedził nasze miasto i spotkał się z mieszkańcami. Cieszymy się, że taka wizyta mogła zostać zorganizowana, życzę, by Prezydent zapamiętał tę wizytę jak najlepiej. Dziękuję, że stoi pan na straży wartości, które niejednokrotnie są dziś spychane na margines, bo one dla nas, mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej jest najważniejsze. Dziękujemy za taką postawę - mówił starosta biłgorajski.

- Dziękuję, że zechcieli państwo poświęcić to wtorkowe popołudnie na spotkanie ze mną - rozpoczął swoje wystąpienie Prezydent Andrzej Duda i dodał" - To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę być pierwszym urzędującym Prezydentem RP, który od 1989r., czyli od momentu, w którym Polska stała się wolnym i suwerennym państwem, odwiedza to miasto. To nie jest dobry znak dla RP, że dopiero po 30 latach urzędująca głowa państwa przyjeżdża do Biłgoraja, na ziemię, która jest na wskroś polska, na której od pokoleń żyją ludzie związani z polską państwowością. To smutne, że przez tyle lat nie pamiętano o tej ziemi i nie dbano o nią tak, jak na to zasługuje. Wciąż brakuje dróg, nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych, które są tu tak potrzebne, by tu można było lepiej żyć, prowadzić biznes, rozwijać się.

Prezydent przypomniał także słowa swojego poprzednika, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zwykł mawiać, że prawdziwie konstytucyjna zasada swobody wyboru miejsca zamieszkania będzie realizowana dopiero wtedy, gdy w całej Polsce rozwój będzie mniej więcej jednakowy, kiedy będzie w każdym miejscu dobra szkoła, komunikacja, kiedy wszędzie będą godne warunki życia.

- Cieszę się, że wreszcie nadszedł czas tej ziemi - lubelskiego, Podkarpacia, że wreszcie są tu realizowane inwestycje, że powstaje to, co umożliwia rozwój. Chcemy, by właśnie przez tę część Polski biegła Via Carpatia, która połączy północ z południem, będzie stanowiła pas transmisyjny, którym będą mogły się przemieszczać towary, ale i ludzi, w celach biznesowych, ale też turystycznych. Zmieni ona zasadniczo obraz tej części Polski. Obiecuje, że będę ego pilnował, by ten projekt powstał jak najszybciej, bo on jest niezwykle ważny - mówił dalej Prezydent.

Andrzej Duda przypomniał też, że do wyborów prezydenckich szedł z założeniem poprawy jakości życia Polaków. Chciał, by ludziom żyło się lepiej, ale też, by emigranci mieli po co wracać, by w kraju było bezpiecznie, młodzi nie bali się mieć dzieci, a płaca była godna. - To było moim marzeniem, dlatego bardzo się cieszę, że udaje się realizować takie programy, które temu sprzyjają, jak chociażby program "500+", czy 13 emerytury i środki dla osób niepełnosprawnych. Oczywiście straszy się ludzi np. tym, że jeśli podniesiona zostanie płaca minimalna to ludzie stracą pracę. Proszę nie słuchać tych bzdur, mamy ambitne plany i zawracamy uwagę przede wszystkim na ludzi, dla mnie najważniejszy jest człowiek. Właśnie po to odbywam takie spotkania, jak to dzisiejsze, by wysłuchać ludzi, by dowiedzieć się, gdzie jest problem. My chcemy zmieniać Polskę na lepsze. Obiecuję, że będę pilnował, że będę pilnował, by taka polityka była prowadzona, bo dla mnie to kwestia fundamentalna, wiarygodności. Czy zdarzają się potknięcia? Oczywiście, że tak, tak, jak zdarzają się pomyłki co do ludzi desygnowanych na ważne stanowiska. Ale jeśli coś nie będzie działało będzie poprawiane - mówił Prezydent Duda.

Podziękował też mieszkańcom za udział w wyborach zarówno tych parlamentarnych, jak i europarlamentarnych. - Państwo, w którym ludzie biorą sprawy w swoje ręce, korzystając z przysługującym im demokratycznych praw, idą głosują, wybierają, to państwo poważne, nowoczesne, w którym jest społeczeństwo rozumiejące swoją rolę - podsumował Andrzej Duda.

Tuż po wizycie w Biłgoraju Prezydent udał się w dalszą podróż. Na wtorkowy wieczór zaplanowano wizytę w Nisku.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Prezydent w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 22278

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
J.Deep  Prosimy o informacje co z procesem pana Michała F kolega Piotra O.? Czy ten skazany samorządowiec jest nadal członkiem PIS? i jest kryty.
23 października 2019
+43
-2
zadowolony  Bo Ci urodzeni po 89 minionego wieku, wiedzą tyle o życiu co kot napłakał. Odebrać im smartfony, telefony i komputery, i wówczas nie będą wiedzieć nawet, że musi iść oddać klocka. Im pasuje życie ,na krechę" Pojedzie do szfabolandi, zarobi na podcieraniu starców z epoki Dolka Hitlera, przyjedzie tutaj, kupi se BMW i szpanuje, albo zapije sie. I narzeka, że mu bozia mózg odebrała.
23 października 2019
+38
-6
autochton  Kto Ty jesteś?
- PiSior mały.
Jaki znak Twój?
- Dochód stały.
Skąd ten dochód?
-Z 500 Plus.
A masz dzieci?
- Tak, to mus.
A skąd rząd ma?
-No skądś bierze.
A pracujesz?
- Nieee, ja leże...
A zamierzasz?
- Absolutnie!
Wiesz kim jesteś?
- Pewnie! Trutniem...
23 października 2019
+41
-16
Ostatnio dodane komentarze
J.Deep   Panie Prezydencie zaczyna się deprawacja naszych dzieci: Wszystkie dzieci nasze są ...
https://tysol.pl/a38644--Deprawacja-to-sie-odbywa-ale-czesto-na-lekcjach-religii-Majka-Jezowska-ambasadorka-Teczowych-Piatkow
wstyd!!! i głupota!
24 października 2019
+5
-2
zadowolony  do Mateusz1991   Patrzyłeś w lustro???
Stosujesz ubecko- faszystowską metodę krytyki!!! Tobie wolno pisać o innych brednie, dyrdymały, oszczerstwa itp, ale jeżeli ktoś ma inne zdanie od Twojego to jest ...
Idź chłopczyku, zapłać mamie za mleko z piersi i zażyj relanium
24 października 2019
+6
-2
autochton   Kto Ty jesteś?
- PiSior mały.
Jaki znak Twój?
- Dochód stały.
Skąd ten dochód?
-Z 500 Plus.
A masz dzieci?
- Tak, to mus.
A skąd rząd ma?
-No skądś bierze.
A pracujesz?
- Nieee, ja leże...
A zamierzasz?
- Absolutnie!
Wiesz kim jesteś?
- Pewnie! Trutniem...
23 października 2019
+41
-16
harnas412   A Kwachu w latach 90-tych nie był u nas?
23 października 2019
+9
-4
blondyn  do Mateusz1991   A pamiętasz co Korwin mówił o kobietach?? O "małym mózgu", o niższych wynagrodzeniach/stanowiskach/, i o szacunku do kobiet????
23 października 2019
+7
-9
blondyn   Ho ho ho nic nowego "czerwono-tęczowi dają głos"???
Brawo Panie Prezydencie!! Nareszcie Polacy NIE wstydzą się za Prezydenta RP!!! /nie "układa się" z komuną/L.W./,nie skacze po krzesłach/B.K./, nie zatacza się nad grobami/A.K./....
23 października 2019
+16
-28
J.Deep   Prosimy o informacje co z procesem pana Michała F kolega Piotra O.? Czy ten skazany samorządowiec jest nadal członkiem PIS? i jest kryty.
23 października 2019
+43
-2
Mateusz1991   Panie zadowolony, nie wrzucaj pan wszystkich urodzonych po 89 roku do jednego worka. Widać po treści Pana komentarza ze jest Pan ch.amem bez kultury. To właśnie ludzie do 40 roku życia powinni rządzić naszym krajem, dzięki temu Polska rosłaby w sile. A tak to mamy w rządzie samych komuchów którzy tylko myślą jak tu wsadzić swoich do spółki tej czy tamtej.
23 października 2019
+11
-16
J.Deep   DO Zadowolony:
Kupił BMW właśnie ten z lewym prawem jazdy i szpanował, że nic mu nie grozi
https://kurierlubelski.pl/rozpoczal-sie-proces-posla-pis-piotra-o-z-bilgoraja-oskarzonego-o-kupno-prawa-jazdy/ar/c1-14333229
23 października 2019
+17
-4
zadowolony   Bo Ci urodzeni po 89 minionego wieku, wiedzą tyle o życiu co kot napłakał. Odebrać im smartfony, telefony i komputery, i wówczas nie będą wiedzieć nawet, że musi iść oddać klocka. Im pasuje życie ,na krechę" Pojedzie do szfabolandi, zarobi na podcieraniu starców z epoki Dolka Hitlera, przyjedzie tutaj, kupi se BMW i szpanuje, albo zapije sie. I narzeka, że mu bozia mózg odebrała.
23 października 2019
+38
-6
J.Deep   Dziekujemy Panie Prezydencie.
Pełen szacunek dla Pana. POLSKA chce Pana Prezydenta na kolejną kadencję.
https://pbs.twimg.com/media/EHeCwAPW4AE_KjJ?format=jpg&name=small
22 października 2019
+31
-44
Mateusz1991   Wszyscy krytykowali Korwina który mówił o tym kto głosuje na PIS. Po zdjęciach stwierdzam że mówił prawdę. Emeryci, rolnicy i budżetówka :)
22 października 2019
+43
-33
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl