Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.06.15 08:14

"Podróż w czasie..."

W dniach 27 maja - 1 czerwca ośmioosobowa delegacja z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju brała udział w trzecim międzynarodowym spotkaniu w ramach programu Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie" Comenius.
"Podróż w czasie..."
"Podróż w czasie..."

Realizacja projektu "Podróż w czasie, zmiana i postęp sposobem na wyjście z kryzysu" polega na zorganizowaniu przez młodzież z pięciu europejskich państw spotkań dyskusyjnych i warsztatów naukowych poświęconych propozycjom nowych warunków pracy, perspektywom zatrudnienia, promocji lokalnych produktów, omówieniu ważnych wydarzeń historycznych i sposobom wyjścia z kryzysu.

Reprezentanci Francji, Niemiec, Włoch, Bułgarii i Polski spotkali się tym razem w Bułgarii. Liceum Ogólnokształcące im. ONZ reprezentowali uczniowie: Anna Maciocha, Dominika Jamroz, Anna Brzozowska, Marta Rębacz, Magdalena Różańska. Z ramienia dyrekcji szkoły w spotkaniu uczestniczył Dyrektor Marian Klecha. Koordynatorem polskiej delegacji była pani Patrycja Kanty, a opiekunem młodzieży i doradcą językowym - pani Bożena Sidor.

Wizyta studyjna odbyła się w pięknym mieście Burgas nad Morzem Czarnym. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy program. Po pełnym serdeczności powitaniu oraz części artystycznej, podczas której bułgarscy uczniowie zapoznali gości z tradycyjnymi tańcami ludowymi, uczestnicy programu mieli możliwość wzięcia udziału w rejsie statkiem pasażerskim na wyspę św. Anastazji. W czasie wizyty odbyły się także wycieczki do muzeum soli oraz fabryki "Kronospan", przodującej na rynku światowym w produkcji paneli. Jednym z punktów programu było zwiedzanie oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów miasta Nessebar wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie zabrakło również wycieczki po Burgas, gdzie mieści się szkoła kraju partnerskiego - ELMS "Geo Milev". Grupa z Polski zwiedziła również stolicę Bułgarii - Sofię, podziwiając jej zabytki: prawosławną katedrę św. Aleksandra Newskiego, cerkiew Mądrości Bożej oraz cerkiew Bojańską.

Spotkanie w Bułgarii było trzecią z kolei wizytą przedstawicieli szkół partnerskich. Pierwsze z pięciu zaplanowanych spotkań wszystkich delegacji odbyło się w październiku 2013 roku w Polsce, w LO im. ONZ w Biłgoraju, drugie miało miejsce w Niemczech w Albert - Schweitzer - Gymnasium. Kolejne, którego miejscem będzie Francja, zaplanowano na 2015 rok. Projekt zakończy się we włoskiej szkole w Mediolanie. Podczas EXPO 2015 uczestnicy programu zaprezentują warunki pracy i warunki socjalne poszczególnych regionów, będą zachęcać do współpracy partnerów ekonomicznych z Bułgarii, Francji, Niemiec, Polski i Włoch.

Udział w projekcie to dla uczniów ogromna szansa osobistego rozwoju, pogłębienia znajomości języka angielskiego, spotkania wielu ciekawych osób, poznania zwyczajów i tradycji innych państw.

ZSO
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
"Podróż w czasie...", 0 out of 5 based on 0 ratings
ZSO dodany
 
Odsłon: 1881
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
1f0-13a
~ bill  do ~ mrph   przede wszystkim porównaj sobie ilość uczniów, którzy wybierają rozszerzenia (bo podstawę to i po budowlance można jakoś zdać)... aha i jeszcze jak już wskazujemy porównania, to proponuję zajrzeć na wyniki EWD (Edukacyjna Wartość Dodana), która pokazuje z jakimi uczniami się pracuje i ile udaje im się w szkole nauczyć - ONZ jest daleko przed budowlanką. Jeżeli chodzi o wybory uczniów to jest ich decyzja, ale wiem jak wielu później żałuje i zazdrości tym co wybrali ONZ
16 czerwca 2014
brak ocen
PL
fd6-c8a
~ mrph  do ~ bill   Co do wyników egzaminów zewnętrznych to są praktycznie takie same. Matura z przedmiotów ścisłych wypada nawet lepiej w budowlance. Jeżeli ktoś chce sobie porównać wyniki egzaminów to może sobie ściągnąć szczegółowe raporty ze strony CKE i OKE. Ale widzę, że propaganda idzie na całego nawet w komentarzach. Niestety budowlanka już od miesiąca ma nadmiar kandydatów do pierwszych klas a w ONZ jeszcze wolne miejsca.
15 czerwca 2014
+1
-0
PL
52b-6af
~ nicolas   niestety ranga budowlanki spada na łeb na szyję,nauczyciele przestali cokolwiek wymagać, chcesz to zawsze zdajesz, szkoła schodzi na psy, brud w szkole, klasach, łazienki z PRL, boisko to graciarnia jakaś, wokól szkoły palacze, z małym dzieckiem na basen strach przejść,na parkingu ciągle balangi, pijaństwo, szkoda że to była kiedyś fajna szkoła, ....
15 czerwca 2014
+0
-1
PL
1f0-13a
~ bill  do ~ mrph   myślę, że o randze szkoły decydują egzaminy zewnętrzne - a tu ONZet bije budowlankę na głowę i chyba to powinno być brane pod uwagę - kto chce dobrze zdać maturę i dostać się na DOBRĄ uczelnię wybiera ONZ!
15 czerwca 2014
+1
-1
PL
fd6-c8a
~ mrph  do ~ Misiek   Rok temu ONZ przestał być najlepszą szkołą w Biłgoraju. Już drugi rok z rzędu absolwenci gimnazjum na pierwszym miejscu wybierają klasy liceum w budowlance. ONZ nie może się z tym pogodzić dlatego staje na głowie i promuje się jak może. Wystarczy, że ktoś zorganizuje wycieczkę szkolną to od razu w gazecie pojawia się artykuł. Dlatego właśnie lokalna prasa wygląda jak gazetka szkolna.
15 czerwca 2014
+1
-1
PL
1f0-13a
~ bill  do ~ Misiek   czyżby zazdrość że w ONZ-ecie tyle się dzieje?
15 czerwca 2014
+1
-1
PL
6c5-728
~ Misiek   Do redakcji: Dlaczego co trzeci artykuł to jakieś nudne bzdety z LO ONZ? Mam wrażenie, że to jest gazetka szkolna a nie lokalny portal informacyjny.
15 czerwca 2014
+4
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl