Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Spotkanie z kulturą japońską
2012.02.19 11:02 | aktualizacja: 2012.02.19 11:14

Japońska wizyta w Biłgoraju

17 lutego br. Biłgoraj i okolice odwiedziła stypendystka rządu japońskiego - Kayo Takase. Młoda Japonka podróżuje po Polsce od 29 stycznia. Do Biłgoraja przyjechała na zaproszenie Andrzeja Maciejewskiego i Biłgorajskiego Klubu Karate Tradycyjnego.
Japońska wizyta w Biłgoraju
Japońska wizyta w Biłgoraju

Środowisko karate w Polsce, jako pierwsze w Europie i na świecie, wyszło z inicjatywą przyjęcia dzieci z Japonii, po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce wiosną 2011 roku.
Trzydzieścioro dzieci z najbardziej poszkodowanego obszaru Japonii spędziło wakacje w Dojo w Starej Wsi pod Kielcami.
- Rząd japoński w podziękowaniu wysłał do Polski osobę, która ma za zadanie promować sztukę i kulturę Japonii - wyjaśnia Andrzej Szeliga z Biłgorajskiego Klubu Karate Tradycyjnego.
- A że karate zaczęło się 33 lat temu w Biłgoraju przyjechała także zobaczyć to miasto - dodaje Andrzej Maciejewski, główny twórca karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie.

Kayo Takase ubrana w kimono, tradycyjny strój japoński, odwiedziła Urząd Gminy w Biłgoraju. W podróży do Biłgoraja, towarzyszyła jej Daria Bielas, studentka IV roku Japonistyki na Uniwersytecie Jagielońskim. W spotkaniu uczestniczył Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj oraz Stanisław Schodziński, wicestarosta biłgorajski. Rozmawiano o tradycjach związanych z naszymi terenami,biłgorajskim stroju ludowym, a także problemach jakie ma współczesna Polska: niż demograficzny i wysokie bezrobocie. Kayo spróbowała pieroga biłgorajskiego i zachwyciła sie smakiem herbaty z owoców leśnych.
Następnie gość z Kraju Kwitnącej Wiśni udał się do Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie na spotkanie z dziećmi. Najpierw zaprezentowano krótki film o Japonii pokazujący najważniejsze aspekty życia Japończyków.
Następnie Kayo opowiadała o Japonii, uczyła dzieci kilku podstawowych słów, a także wspólnie z nimi wykonała hełm samuraja z papieru, prezentując ważny aspekt kultury Japonii, jakim jest origami. Dzieciom wizyta gościa o tak egzotycznej urodzie i odmiennym zachowaniu bardzo się spodobała. Gość z Japonii spotkał się także z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ.Kayo odwiedziła również budowaną w Biłgoraju Akademię Karate. Intensywny dzień zakończył się spotkaniem z biłgorajskim środowiskiem Karate Tradycyjnego w restauracji "Sitarska".

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Japońska wizyta w Biłgoraju, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 15475
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
746-88f
~ darek   żydokomuna z biłgoraja już myśli o całej gamie kolorystycznej propagandy !
20 lutego 2012
+0
-5
PL
dab-55c
~ łiga   a za tydzień wypożyczymy murzyna i tez będzie szoł
20 lutego 2012
+2
-5
PL
7df-aa9
~ kolega Andrzeja M.   Andrzej Maciejewski urodził się,we Frampolu.Obecnie skupuje złom koło torów kolejowych kierunek,Gromada.Pamiętam jego dziadka ze strony,mamy.To wydarzyło się we Frampolu z latach 70-tych.w Restauracji Jutrzenka we,Frampolu.Był w tym okresie pełnia,żniw.Wchodzi jego dziadek,Juziała. Za zięciem Stachem. A w knajpie,wesoło.Jak wówczas gości,pełno.Towarzystwo poprosił o głos.I zwraca się z taką,propozycją.Gospodarze do,żniwa.A dziady do cieniu.
20 lutego 2012
+0
-4
PL
7df-aa9
~ znajomy   W Celinkach żyje facet nazywają go Zdenek.Starszy Pan co potrafi walczyć,nadgarstkami.Jest to najokrutniejsza, walka?Wymyśliła tę walkę,zakonnica.Ktoś go nauczył w wojsku.
20 lutego 2012
+0
-4
PL
b0a-369
~ Wpis nie dla OGRANICZONEJ BAZY (Al Kaidy) - n/w bezrobotny   Na serio.W poniższym wpisie złożyłem dla Pani Kayo Takase "prawdziwe" życzenia w języku japońskim (nie dotyczy to wpisu do drakkara)
20 lutego 2012
+2
-1
PL
299-ada
~ mama do mama2   nie ma zdjęć ponieważ na zajęciach na sali OSiR była telewizja i pewnie dopiero we wtorek będzie w kablówce, zaś w piątek dysponowali tylko zdjęciami które robili będąc z wizytą w szkole w Gromadzie!
20 lutego 2012
+1
-2
PL
47b-a7d
~ zdumiewające   Uważam, że dobrze iż organizowane są takie spotkania. Mam szacunek dla Pana Maciejewskiego, twórcy karate w naszym województwie i wielokrotnego mistrza. Natomiast zdumiewają mnie napstliwe wpisy. Co się z ludźmi dzieje, że przy każdym temacie plują jadem. Być może ustawicznie robią to te same osoby, pełne nienawiści, może niekoniecznie trzeźwe.
20 lutego 2012
+4
-3
PL
349-d39
~ w temacie   Na terenie pow.Biłgoraj nie ma ani Japonki ani Japończyka który by tu pozostał na stałe.Żal że ta młoda sympatyczna panienka nie przywiozła z sobą.Ani wdówki ani starszej panny.A jest chętny na razie jeden kandydat.Co ciekawe że Japonki lgną do wszystkich poza,Japończykami.Jaki mamay z tego,morał? Ściana wschodnia to ta gdzie my mieszkamy żyjemy i żyć będziemy bardzo bezpieczne. To tak piszę na wypadek III Wojny.Ze słów,WYROCZNI.My tu się czujemy jak u Pana Boga za,piecem.Miłe i korzystne by było by Japońska firma zawitała tu do nas na Roztocze.By przetwarzać nasze bardzo ciekawe ekologiczne,produkty.A ja bym się cieszył bardzo że uratowałem przypadkowo garstkę,Japończyków.Oj przyjdzie skoro? ponoć i dla WAS straszna biada, biada,biada.A jest taka moja,rada.Mnie jedynie chodzi o to by moje słowa nie trafiły w błoto.Tylko Proszę tylko o Rozwagę? Która teraz! Psu na budę się nie zda! Obym się JA, mylił?
20 lutego 2012
+0
-6
PL
d71-df4
~ mama2   tak to co dzialo sie na zajeciach z karate w piatek dla dzieci bylo wielkim przezyciem,tylko jedno barzdo mnie zastanawia dla czego nie ukazaly sie u Was zdjecia z tej imprezy tylko widnieja zdjecia ze spotkania w gromadzie?bardzo zastanawiajace czy szkola w gromadzie ma wiecej wspolnego z Japonia i jej kultura niż Klub karate,mysle ze nie!!!
20 lutego 2012
+3
-4
PL
846-d92
~ Al Kaida do Bezrobotnego   ان ينتهوا من حججهم لأنني لا يريد أن يسمع. تجد لك وتفجير جهاز غبي
المقبل وآمل أن يفهمالكمبيوتر الخاص بك للحصول على تعليق على
tłum: Skończ pisać głupia komentarza bo my wysadzić twój komputer. Ludzie zmęczona twoimi wywodami i poczucie humoru jak skarpeta. To jest ostatnia ostrzeżenia.
20 lutego 2012
+2
-3
PL
299-ada
~ mama   jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci którzy niczego nie widzieli o niczym nie mają pojęcia! ale już zdążyliśmy przywyknąć do tego.Wizyta była wspaniała, dzieci zwłaszcza trenujące karate w naszym mieście miały okazję uczestniczyć w treningu z panią Kayo. Ogromne gratulacje dla organizatorów zwłaszcza dla p. Andrzeja Szeligi za jego ogromną pracę, bo było ją widać na każdym kroku!
20 lutego 2012
+2
-3
PL
746-88f
~ darek   Do wszystkich białych ludzi : ONA PRZYJECHAŁA TU PROMOWAĆ ŻYDOKOMUNE Z AZJII ! NIE DAJCIE SIE ZWIEŚĆ JEJ CHIŃSKIEJ URODZIE ! ŚCIĄGNELI JĄ TU LUDZIE Z PO
20 lutego 2012
+0
-4
PL
b0a-369
~ Do: DRAKKARA: bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja:   W związku z tym, że Pan jest upierdliwy i nie ma poczucia humoru napisałem krótki list po japońsku z użyciem liter rzymskich, a nie - znaków: Kono yoru hoshi wa hikari sukui nomiko wa mabune no naka ninemuri tamo-o. itoyasuku. Mitsuge ukeshimaki bitotachi wa miko no mimae. Nukazukinu, kashikomite. Miko no emi ni,megumi no miyo noashita no hikarika gayakeri.
Jeżeli Pan nie rozumie tekstu, to przetłumaczę na język ogólno-chiński, czyli mandaryński.
19 lutego 2012
+3
-3
PL
b0a-369
~ DO: Kayo Takase - bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   W związku z tym, że znam język japoński składam Kayo Takase życzenia po japońsku o następującej treści:
Kayo Takase, BIŁGORAJ
Po przetłumaczeniu: Kayo Takase,Wszyscy zw Biłgoraju pozdrawiają Cię serdecznie.
19 lutego 2012
+2
-4
PL
e7e-8b1
~ Endriu  
19 lutego 2012
+1
-3
Drakkar   Pani Japonka przekazała informacje dla Ciebie,wspominała tez coś o uwstecznionym poczuciu humoru ale tego nie bedę Ci powtarzał.Niżej owa informacja.
Mitsumito taketemu naoto san.
19 lutego 2012
+0
-4
PL
1e9-ad1
~ Nic dodać nic ująć   Brak słów
19 lutego 2012
+0
-3
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   Czy Pani Japonka jest stanu wolnego, bo może będę miał szansę na wyjazd do Japonii do pracy i w celach matrymonialnych ?
19 lutego 2012
+2
-4
PL
b0a-369
~ PRAWIE MISTRZ KARATE NIETRADYCYJNEGO   JESTEŚMY PROFESORAMI KARATE NA ŚWIECIE. NAWET JAPOŃCZYCY PRZYLATUJĄ DO NAS PO NAUKĘ, BO KAŻDY Z NAS - NA BANI LUB NA HAJU - JEST PRAWIE MISTRZEM KARATE NIETRADYCYJNEGO. JEDNAK WOLAŁBYM BARDZIEJ FORSIASTYCH CHIŃCZYKÓW, U KTÓRYCH SIEDZI W "KIESZENI" PRAWIE PÓŁ ŚWIATA Z USA NA CZELE, ORAZ JEST ICH 10-RAZY WIĘCEJ NIŻ JAPOŃCZYKÓW. A W OGÓLE, TO JAPONKA MI SIĘ PODOBA I JEST SILNĄ KONKURENCJĄ DLA NASZYCH DZIEWCZĄT. Z CHĘCIĄ POSZEDŁBYM Z NIĄ NA KILKA WAZ SSAKI.
19 lutego 2012
+2
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl