Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
OBSZA
2019.07.30 09:35

Pomoc dla plantatorów tytoniu

Ministerstwo rolnictwa ogłosiło, że od 1 sierpnia rolnicy, którzy nie otrzymali zapłaty za sprzedany tytoń będą mogli składać wnioski o pomoc do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To dobra wiadomość m.in. dla plantatorów z gminy Obsza, którzy o odzyskanie przynajmniej części zaległości starają się od kilku lat.
Pomoc dla plantatorów tytoniu
Pomoc dla plantatorów tytoniu

- Spodziewaliśmy się takiej informacji zaraz po opublikowaniu nowego rozporządzenia Rady Ministrów, które zaczęło obowiązywać 24 lipca. Dzień później jest już komunikat ministerialny, a to oznacza, że rolnicy mogą kompletować dokumenty i składać je w ARiMR - cieszy się sekretarz gminy Obsza i radny sejmiku wojewódzkiego Grzegorz Wróbel, który działa również w Łukowsko-Obszańskim Okręgowym Związku Plantatorów Tytoniu.

Miejscowi rolnicy niedawno odzyskali część pieniędzy z prawie 15 milionów złotych za tytoń oddany w 2016 roku firmie "FTK" w Krasnymstawie. Teraz będą mogli starać się o zwrot należności za surowiec dostarczony jeszcze w 2014 roku do firmy "Luxor".

Powiatowe biura ARiMR opracowują wzory formularzy do wypełnienia przez rolników, którzy powinni do nich dołączyć "kopie listy wierzytelności lub innego dokumentu potwierdzającego jej istnienie", czyli na przykład faktury za dostarczony, ale niezapłacony surowiec.

Tak jak w przypadku FTK Krasnystaw, z firmy "Luxor" plantatorzy mogą otrzymać 15 tysięcy złotych za hektar upraw, ale nie więcej niż 80 procent należnych pieniędzy.

Według szacunkowych danych w województwie lubelskim "Luxor" zalega z wypłatami dla około 250 plantatorów, w tym 160 w gminie Obsza i innych gminach powiatu biłgorajskiego.

Więcej informacji na te temat poszkodowani mogą uzyskać w powiatowym biurze ARiMR w Biłgoraju.

IAS
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Pomoc dla plantatorów tytoniu, 0 out of 5 based on 0 ratings
IAS dodany
 
Odsłon: 3025
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl