Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.02.07 08:10

Centrum miasta się zmieni

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego podpisano trzy umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Beneficjenci to: Powiat Puławski, Ryki oraz Biłgoraj.
Centrum miasta się zmieni
Centrum miasta się zmieni

Śródmieście Biłgoraja to jedna z najbardziej zaniedbanych miejsc w całym mieście, wymaga gruntownej przebudowy, by mogło stać się wizytówka stolicy powiatu. Na to mieszkańcy czekają od wielu lat. W końcu marzenia staną się faktem. Przygotowania do rewitalizacji trwają od 2016 r., to wtedy odbyły się pierwsze konsultacje, które rozpoczęły proces przygotowania do jednej z największych inwestycji.

O tym, że zadanie będzie realizowane dowiedzieliśmy się w połowie grudnia ub. r., gdy Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał dofinansowanie na ten cel w wysokości 11,4 mln zł. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Rewitalizacja centrum Biłgoraja już pewna.

Na początku bieżącego tygodnia, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego odbyło się spotkanie, podczas którego uroczyście podpisano trzy umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wśród beneficjentów jest także Biłgoraj.

- Stan okolic Placu Wolności jest tragiczny i trzeba to odnowić - zauważają mieszkańcy Biłgoraja. Teraz jest już pewne - centrum miasta zyska na swoim wyglądzie. Centralny plac w mieście zmieni się nie do poznania. Amfiteatr, nowe alejki, place zabaw i alejki. To tylko część nowości. Na placu pojawi się monitoring oraz nowoczesne i ekologiczne oświetlenie LED. Kolejnym krokiem będzie przebudowa budynku po szkole muzycznej przy ul. Kościuszki 28. Po kapitalnym remoncie wprowadzi się tutaj Centrum Usług Społecznych. Projekt zakończy się w III kwartale. 2020 roku. W sumie będzie kosztował ponad 19 mln zł.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Centrum miasta się zmieni, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4898
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Bobek   Czy będzie monitoring ??!!!
Kiedy można się spodziewać monitoringu w całym mieście? Czy Biłgoraj mus ibyć zawsze 100 lat za murzynami?
7 lutego 2019
+8
-1
Janek-buc   Centrum miasta od dawna jest w innym miejscu, a mianowicie okolice parku solidarności (czytaj parku "pedała") a pobożnym życzeniem (albo marzeniem) jest aby były to okolice UM zresztą jak całe to marzenie JR żeby rewitalizowana okolice jego zamieszkania.
7 lutego 2019
+17
-25
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl