Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.12.14 16:07 | aktualizacja: 2018.12.14 18:53

Rewitalizacja centrum Biłgoraja już pewna

To już pewne - Biłgoraj dostanie środki finansowe na rewitalizację Placu Wolności. Cała inwestycja pochłonie ponad 19 mln zł. Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał nam na ten cel 11,4 mln zł.
Rewitalizacja centrum Biłgoraja już pewna
Rewitalizacja centrum Biłgoraja już pewna

Uchwałą VII/64/2018 z dnia 11 grudnia 2018r. Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał Gminie Miasto Biłgoraj dofinansowanie zadania pn. "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraj".

Po ocenie Komisji Oceny Projektów projekt uzyskał 94 punkty. Pozyskane dofinansowanie wynosi 11,4 mln zł. Całkowita wartość zadania to 19 153 932,64 zł.

Po podpisaniu umowy o dofinansowanie miasto niezwłocznie przystąpi do realizacji wymienioej inwestycji. Prace obejmą przebudowę i zagospodarowanie Placu Wolności oraz odbudowę budynku przy ul. Kościuszki 28 (Dawna Szkoła Muzyczna) z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych.

Przewidywany okres zakończenia - III kwartał 2020 r.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rewitalizacja centrum Biłgoraja już pewna, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 15545
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Anna02  proszę włodarzy, by oszczędzili jak najwięcej drzewostanu- są piękne, a betonowa pustynia czy rachityczne krzaczki latem będą problemem..
15 grudnia 2018
+24
-2
LBL  No i super.
Wreszcie to miejsce zacznie wyglądać tak ja powinno, a nie jak jakaś giełda samochodowa, czy plac przed remizą.
Wreszcie będzie można spokojnie się przespacerować bez obawy o potrącenie przez jakiegoś fana agrotuningu.
14 grudnia 2018
+30
-10
stan  Inne miasta przeznaczają miliony na strefy ekonomiczne i przyciąganie nowych inwestorów. Zdobywają nowe miejsca pracy i obniżają podatki. Budują więcej dla ludzi. W Biłgoraju będzie plac wolności w dodatku brzydki i pełno kamieni zamiast dużo zieleni. PiS dał kasę a Rosłan podziękuje PO PSL SLD. To teraz nie dziwcie się podwyżkom za śmieci. Założę się wkrótce woda i inne podatki w górę. Miasto dla emerytów a wasze dzieci niech dalej pracują w Warszawie i Londynie.
14 grudnia 2018
+29
-15
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd   8 mln złotych. A wystarczyło trochę dbać o ten teren na bieżąco.
16 grudnia 2018
+3
-9
krzysztofpa   i widzisz dziadu gdyby tam nie pracowali to zamiatali by ulice A Ty plujesz na tą dzięki której umiesz piać
15 grudnia 2018
+3
-1
Anna02  do LBL   tłumaczyć można mądremu-czego nie wie to się dowie..durniom nie wytłumaczysz..tłuki-nieuki nie mają pojęcia o funkcjonowaniu struktur samorządowych, ale najwięcej pyszczą..taki folklor..
15 grudnia 2018
+11
-4
Anna02   proszę włodarzy, by oszczędzili jak najwięcej drzewostanu- są piękne, a betonowa pustynia czy rachityczne krzaczki latem będą problemem..
15 grudnia 2018
+24
-2
Grzegorz z Chetyna   Buachachacha... :)
15 grudnia 2018
+2
-7
LBL   do: tomek71081@vp.pl
A co ma piernik do wiatraka?
Władze miasta odpowiadają za zarządzanie miastem. Pozyskały 14 milionów na przebudowę swojego terenu więc chyba dają sobie radę?
Za szpital odpowiada powiat. Mamy nową radę powiatu z pis, w województwie rządzi pis, w kraju pis. Niech się wykażą, w kampanii wiele obiecywali na temat szpitala.
To trochę śmieszne, że w powiecie gdzie rządzi pis, w województwie gdzie rządzi pis, w kraju gdzie rządzi pis, chciałbyś, aby powiatowy szpital uzdrawiał burmistrz z SLD ;)
/
do: stan
Jakie miasta, ile milionów, ilu inwestorów, ile miejsc pracy, obniżka jakich podatków i o ile? Konkrety proszę.
Co do tego czy ładny czy brzydki to kwestia gustu. Dla mnie osobiście najważniejsze, że zostaną wyrzucone auta z tego terenu. Co do zarzutów o małą ilość zieleni to chyba trochę nietrafione bo grafik wygląda na to, że z 50% terenu pomiędzy ulicami Plan Wolności i Kościuszki to będą tereny zielone.
Popatrz choćby na Rynek w Krakowie, na samym rynku też praktycznie sam beton, ale za to niedaleko Planty. Tak samo w Biłgoraju, przed UM beton, a za UM park.
/
15 grudnia 2018
+12
-8
stan   Inne miasta przeznaczają miliony na strefy ekonomiczne i przyciąganie nowych inwestorów. Zdobywają nowe miejsca pracy i obniżają podatki. Budują więcej dla ludzi. W Biłgoraju będzie plac wolności w dodatku brzydki i pełno kamieni zamiast dużo zieleni. PiS dał kasę a Rosłan podziękuje PO PSL SLD. To teraz nie dziwcie się podwyżkom za śmieci. Założę się wkrótce woda i inne podatki w górę. Miasto dla emerytów a wasze dzieci niech dalej pracują w Warszawie i Londynie.
14 grudnia 2018
+29
-15
tomek71081@vp.pl   No i spoko szpitala praktycznie nie ma ale będzie plac wolności ...
14 grudnia 2018
+15
-5
xyz2019  do LBL   Super kolejne miejsce do schadzek dla dziadków, emerytów i rencistów,umrzyj Biłgoraju! za miejsca pracy się weźcie.....
14 grudnia 2018
+19
-15
LBL   No i super.
Wreszcie to miejsce zacznie wyglądać tak ja powinno, a nie jak jakaś giełda samochodowa, czy plac przed remizą.
Wreszcie będzie można spokojnie się przespacerować bez obawy o potrącenie przez jakiegoś fana agrotuningu.
14 grudnia 2018
+30
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl