Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.12.03 18:05 | aktualizacja: 2018.12.03 18:14

Spotkanie z wojewodą

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk na zaproszenie starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa odwiedził Biłgoraj. Z lokalnymi samorządowcami spotkał się w siedzibie Starostwa Powiatowego, w poniedziałkowe popołudnie, 3 grudnia.
Spotkanie z wojewodą
Spotkanie z wojewodą

W poniedziałkowe popołudnie, w Starostwie Powiatowym, odbyło się spotkanie samorządowców z terenu powiatu biłgorajskiego z wicewojewodą lubelskim Robertem Gmitruczukiem. Tematem spotkania było między innymi omówienie założeń programów rządowych skierowanych do samorządów lokalnych. Rozmawiano przede wszystkim o infrastrukturze drogowej.

Wojewoda zapewniał, że kwoty przeznaczane na ten cel będą wzrastały. - Z każdym rokiem administracja rządowa przeznacza coraz większe kwoty na modernizację infrastruktury drogowej. Tylko w roku 2018 jest to ponad 200 mln zł, to kwota, która wcześniej wydatkowana była w ciągu prawie 4 lat. A wszystko po to, by mieszkańcom żyło się lepiej i bezpiecznej, by drogi służyły mieszkańcom jak najdłużej. Po to właśnie są te rządowe programy, by wspomagać samorząd lokalny. Zachęcam do korzystania z programów, które oferuje rząd - mówił.

Była też rozmowa o chodnikach, które mają powstać wzdłuż dróg i zapewnić bezpieczeństwo członkom ruchu drogowego. Będzie to pilotażowy program i finansowany przez administrację rządową, a więc za pośrednictwem wojewody. - Program ten będzie miał również na celu rozbudowę infrastruktury w pierwszej kolejności ciągów pieszych i ciągów jezdnych dla osób poruszających się na rowerach. Liczymy, że będzie on mógł być wprowadzony już w przyszłym roku. Dodatkowe punkty będą przyznawane za zapewnienie bezpieczeństwa. To jest początek, cieszę się, że Starostwo w Biłgoraju już kroki w tym kierunku poczyniło - mówił Robert Gmitruczuk.

- Drogi to nasza wspólna sprawa, chodzi przecież o zapewnienie bezpieczeństwa. Ze swojej strony deklaruję, że wszystkie środki, które wpłynął do Urzędu Wojewódzkiego, nie tak jak kiedyś, nie zostaną zwrócone do centrali. Będziemy starać się rozdzielać te pieniądze co do złotówki, by do każdego trafiła pomoc - podsumował wojewoda.

Robert Gmitruczuk powtórzył także za premierem Mateuszem Morawiecki, że są plany dalszego rozwijania programów socjalnych, w tym tych skierowanych do seniorów, już został ogłoszony kolejny etap składania wniosków w ramach programu "Senior+", do rozdysponowania są większe środki niż w ubiegłym roku. Pod koniec grudnia br. będzie można składać także wnioski w ramach programu "Maluch+", mający na celu wspieranie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Spotkanie z wojewodą, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3578
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Zderzenie aut na skrzyżowaniu ul. Gen. Komorowskiego i Prusa
Dziś około godziny 8 doszło do zderzenia aut osobowych na skrzyżowaniu ulic Gen. Komorowskiego i Prusa. Na miejscu są służby ratunkowe, są utrudnienia w ruchu.
6 godzin temu
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl