Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.12.02 11:04

W przyszłym roku będzie drożej

Planowany wzrost cen prądu i paliw dotknie w przyszłym roku każdego Polaka. Podwyżki będą wiązały się między innymi z podniesieniem cen za świadczone usługi komunalne.
W przyszłym roku będzie drożej
W przyszłym roku będzie drożej

- Zapowiedzi, które słyszymy już od kilku miesięcy o wzroście cen za energię elektryczną, stają się już faktem. Spółka otrzymała ofertę w ramach zamówienia publicznego na dostawę energii elektrycznej, według której cena za 2019 r. wzrasta o ponad 60% - informuje Andrzej Furmanek prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Biłgoraju.

Prezes dodaje, że jest to dla spółki poważny problem, gdyż świadczenie usług użyteczności publicznej w zakresie dostawy wody oraz odbioru i oczyszczania ścieków, a także zagospodarowania zebranych odpadów, wiąże się ze znacznym zużyciem energii elektrycznej, co niestety przy wzroście cen jednostkowych powoduje wzrost cen świadczonych przez PGK usług. - Spółka podejmuje działania w celu ograniczenia wzrostu kosztów spowodowanych wzrostem cen energii elektrycznej. Nie chcemy bowiem wszystkich kosztów spowodowanych wzrostem cen energii elektrycznej przerzucać na naszych klientów, dlatego też szukamy oszczędności m.in. poprzez montaż urządzeń energooszczędnych (dmuchaw do napowietrzania ścieków na oczyszczalni ścieków, pomp oraz instalacji fotowoltaicznych) - mówi prezes Furmanek. Zwiększenie planowanych kosztów świadczonych usług potwierdza fakt złożenia przez spółkę wyższej, niż w ubiegłym roku oferty na odbiór odpadów na terenie Biłgoraja. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Przetarg na odbiór śmieci.

Podobnie będzie z ceną usług oferowanych przez Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Spółka, której zadaniem jest zaspakajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców miasta Biłgoraj w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji ciepła w parze wodnej oraz gorącej wodzie, także planuje podwyżki. - Średni wzrost cen za ciepło wynosi 3%. Podwyżka ta podyktowana jest wzrostem kosztów zakupu miału węglowego o 17%, gazu o 10% i energii elektrycznej o 6% - wyjaśnia Andrzej Król prezes zarządu Biłgorajskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o.

Jak informuje burmistrz Janusz Rosłan, planowane podwyżki będą analizowane na grudniowym posiedzeniu komisji finansów Rady Miasta. Wysokość dopłat do zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków ustalają radni na sesjach Rady Miasta.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
W przyszłym roku będzie drożej, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 3693
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
w...  No i znowu najwięcej zyskają kombinatorzy i oszuści co wykazują cześć lub wcale dochodów. Polska to dziwny kraj. Kara się podatkami pracujących i nagradza oszustów.
2 grudnia 2018
+26
-1
stan  Pisałem po wyborach znowu zrobią podwyżki. Zawsze wytłumaczenie znajdą ale nie napiszą o tym dlaczego w innych miastach taniej za wodę śmieci i ogrzewanie. Zmian w organizacji spółek nie zrobią bo to nie prywatne firmy. Nikt nie pozwoliłby sobie na tylu kierowników i biurowych pracownikow. Nie chodzi połowa ludzi na wybory i wystarczy armia urzędnicza i wygrywa Rosłan wybory. Teraz narzekajcie że drogo...
2 grudnia 2018
+24
-7
Ostatnio dodane komentarze
agus123   Może warto w takim razie skorzystac z usług jakiejś firmy oferującej ciepłą wode? Troche czytałam w internecie i oferta np. https://www.fortum.pl/dla-domu/cieplo/ciepla-woda-uzytkowa wydaje mi się bardzo przyzwoita.
28 lutego 2019
brak ocen
Anna02  do NowaEuropaPIOTROWSKI   to jednak prawda,że głupoty nie sieją-sama rośnie..w kraju rządzi kacyk pisowski-do niego i jego bandy miej pretensje o podwyżki..polityka rządu wymusza politykę samorządowa..myśl czasami, to nie boli..
6 grudnia 2018
+2
-2
NowaEuropaPIOTROWSKI   po to glosowaliśmy na Rosłana aby wszystko bylo zgodnie z planem. Podwyżki //// co tam ... dobrze jest i prosimy włodarzy Janusza o kolejne. Dziękujemy
6 grudnia 2018
+1
-2
69   Brawo Rosman! Chcemy więcej podwyżek.
4 grudnia 2018
+4
-5
formaldehyd  do krzysztofpa   Ty jak odchodzisz z pracy to naprawdę myślisz, że księgowa pali twoimi dokumentami w piecu?
2 grudnia 2018
+2
-2
krzysztofpa   w sejmiku ,powiecie ,starostwie i mieście (przewodniczący ,zastępca) rządzi Pis - wybraliście to do kogo pretensje teraz wam podziękują
2 grudnia 2018
+11
-7
stan   Pisałem po wyborach znowu zrobią podwyżki. Zawsze wytłumaczenie znajdą ale nie napiszą o tym dlaczego w innych miastach taniej za wodę śmieci i ogrzewanie. Zmian w organizacji spółek nie zrobią bo to nie prywatne firmy. Nikt nie pozwoliłby sobie na tylu kierowników i biurowych pracownikow. Nie chodzi połowa ludzi na wybory i wystarczy armia urzędnicza i wygrywa Rosłan wybory. Teraz narzekajcie że drogo...
2 grudnia 2018
+24
-7
w...   No i znowu najwięcej zyskają kombinatorzy i oszuści co wykazują cześć lub wcale dochodów. Polska to dziwny kraj. Kara się podatkami pracujących i nagradza oszustów.
2 grudnia 2018
+26
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl