Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Straż Miejska, PGK i Urząd Miasta w jednej sprawie
2011.08.19 21:49 | aktualizacja: 2011.08.20 15:12

Kary za deszczówkę

Nawet 10 tys. zł zapłacą mieszkańcy Biłgoraja, którzy nie dostosują się do prośby, jaką w najbliższym czasie, na piśmie, otrzymają od Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Chodzi o odprowadzanie wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. PGK właśnie podjęło kroki przeciwdziałające łamaniu prawa.
Kary za deszczówkę
Kary za deszczówkę

O tej sprawie informowaliśmy, gdy oficjalne pismo wystosował burmistrz miasta Janusz Rosłan. Było to w lipcu br., kiedy obfite opady deszczu powodowały przepełnianie studzienek kanalizacyjnych i zalewanie okolicznych posesji. Zainterweniował Urząd Miasta. Burmistrz podczas jednej z sesji wezwał wszystkich, którzy nie przestrzegają przepisów, do odłączenia rynien i nieodprowadzania z nich wód opadowych do kanalizacji sanitarnej.

Teraz przyszedł czas na najbardziej zainteresowaną stronę, czyli PGK. Przedsiębiorstwo już rozpoczyna wysyłanie pism przypominających o zakazie "wprowadzania ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej". - Kto nie stosuje się do powyższego zakazu podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny do 10 tys. zł - czytamy w piśmie.

Na reakcję właściciele posesji mają 7 dni od daty otrzymania informacji. - W przypadku niezlikwidowania powyższych połączeń w wyznaczonym terminie i dalszego odprowadzania ścieków opadowych do kanalizacji, zostanie skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Biłgoraju o ukaranie - przeczytają mieszkańcy miasta.

A kary będą znaczne. - Za taki czyn, który nie jest wykroczeniem, a przestępstwem, może grozić nawet 10 tys. zł grzywny - zaznaczył Komendant biłgorajskiej Straży Miejskiej Bogdan Zwoliński.

A jak będą przebiegały działania? - Po wysłaniu wszystkich pism uruchomimy procedurę kontroli, będziemy działać wspólnie ze Strażą Miejską. W przypadku niezastosowania się do zaleceń będziemy kierować sprawę do sądu lub prokuratury - wyjaśnia Andrzej Furmanek, prezes PGK.

Nie są to słowa rzucane na wiatr, gdyż w Biłgoraju była już sytuacja, w której Przedsiębiorstwo wystąpiło o odszkodowanie od właścicieli budynku wielorodzinnego. Nałożona wówczas kara wyniosła 8 tys. zł.

Obecne, wzmożone działania związane są z budową kanalizacji burzowej na terenie miasta. - Do tej pory, kiedy nie było w Biłgoraju kanalizacji burzowej ludzie nielegalnie podłączali swoje posesje do kanalizacji sanitarnej, ale nie jest ona przystosowana do odbioru wód opadowych - dodał prezes Furmanek.

W ostatnim czasie wszyscy byliśmy świadkami bardzo obfitych opadów, które trwały całymi tygodniami. Część wody trafiła do kanalizacji sanitarnej, powodując przepełnianie studzienek i spiętrzenie ścieków. Co gorsza, efektem było wlewanie się nieczystości na posesje, a nawet do piwnic budynków. Taki przypadek zanotowany został np. 19 lipca br. na ul. Mickiewicza. Sytuacja była groźna dla zdrowia mieszkańców, mogła również spowodować skażenie terenu.

Zatem nie czekając na wizytę urzędników lub strażników miejskich, sami zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, jak również portfel. Ignorowanie zaleceń PGK może nas drogo kosztować.

red.
REKLAMA
Oceń:
8 głosów
Kary za deszczówkę, 4.5000 out of 5 based on 8 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 23925
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
stiopa1@gmx.at   Panowie radni a co z kanalami burzowymi na Orzeszkowej Ciezskowskiego i innych na tym osiedlu ulicach przeciez deszczowka tak czy tak plynie do kanalow kanalizacyjnych patrzac na wasze obrady i na was zygac sie chce kto takich matolow wybralna radnych Miasta
29 października 2012
+1
-0
PL
215-4d4
~ tutejszy   rosłan to prawdziwy bar..n ale jego dni już są policzone umie tylko gasić światło i karać ludzi beznadziwjny gospodarz
22 sierpnia 2011
+1
-0
PL
725-23f
~ Czyścioch   Straż miejska to jest od zakładania blokad na koła i kasowania nieprzyzwoicie wielkiej i łatwej kasiury !!!
A widział ktośżeby Straż miejska wewaliła mandat za pozostawiony brudny chodnik po węglu wrzuconym do piwnicy ? albo za brud w obejściu? za zaśmiecone trawniki wokoło posesji,za wyrzucanie jedzenia w którym to karmią się szczury,mnożą się muchy,albo widział ktożeby łapali ludzi wyrzucających w lasach śmieci a przeważnie są to biedni-bogaci właściciele domków jednorodzinnych w full opasłych brykach,albo żeby Strażnicy zwracali właścicielowi posesji na brzydki wygląd elewacji od strony ulicy i bałagan w posesji ???.... itd /już nawet nie chodzi mi o ich upierdliwość ale o działania zdroworozsądkowe.
21 sierpnia 2011
+5
-0
NL
eaa-7e7
~ Konrad   co to jest wogole ta straż miejska??
poza tym hydraulik ma rację
20 sierpnia 2011
+2
-0
PL
9cd-d03
~ hydraulik   Ale ktoś mądry w tej decyzji?????? uuuuuuu !!!
a jeden z drugim Mądrala wie co to kanały burzowce,wie co to są zawory burzowe albo płuczki kanałowe ???
We Wrocławiu Niemcy to robili i do dziś to działa a nowe z epoki socjalizmu stale się zarywają ,zapychają,zawalają itd.
Ludzie wodę oszczędzają i bywa, że muszle popłukują 0,5 litrowym garnuszkiem ,podobnie z tłuszczem ze zlewozmywaków z kuchni.Osadza się to wszytko i zapycha rury na początku zmniejszając średnice.
Gdzie zatem brak płuczek kanałowych a założę się, że ich nie ma albo studzienek kaskadowych ,kolektorów kanałowo-burzowych to możecie sobie bronić ludziom a i tak czeka WAS problem puki nie zrobicie porządnej kanalizacji z uwzględnieniem przyszłej rozbudowy miasta .
Praw fizyki nie da się oszukać choć nowe technologie pewnie, że ułatwiają ale brakiem konkretnej sporej wiedzy inżynierskiej w połączeniu z bogatym doświadczeniem też będą problemy.
Proszę bardzo ,wydali decyzję ,obywatele zastosują się ale to nie zmniejszy problemu.Bo wyjdzie że tylko burze będą czyściły kanalizacje a co z wodą deszczową ???
Szkoda deszczówki w nadmiarze tracić do fekalii.
20 sierpnia 2011
+7
-0
PL
09e-fa4
~ Zenek   Karanie i kasy branie, oto co potrafią w Biłgoraju. Miasto zadłużone to mieszkańcy niech płacą.
20 sierpnia 2011
+9
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl