Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.08.29 16:32

Przepełnione kontenery na "Ogrodach"

Niektóre kontenery przy blokach na osiedlu "Ogrody" są przepełnione, także odpadami wielkogabarytowymi. Mieszkańcy nie poczekali na termin wywozu odpadów wielkogabarytowych, teraz czekają, kiedy PGK zabierze stare meble.
Przepełnione kontenery na "Ogrodach"
Przepełnione kontenery na "Ogrodach"

Mieszkańcy osiedla "Ogrody" napisali do nas w sprawie śmieci przy kontenerach: Ratujcie mieszkańców bloku przy Cegielnianej 27 i Piłsudskiego 32. PGK zgodnie z harmonogramem nie przyjedzie i nie zabierze. Trzeba miesiąc czekać, to jak w Bangladeszu - skarżą się mieszkańcy. Faktycznie przy kontenerach piętrzą się stosy butelek, kartony oraz stare meble. Zapytaliśmy władze Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej o tę sprawę.

Jak wyjaśnia prezes Andrzej Furmanek, zgodnie z warunkami przetargu na wywóz odpadów, PGK jest zobowiązany na wywóz odpadów wielkogabarytowych raz w miesiącu. Zarządcy nieruchomości - SM "Łada" czy wspólnoty mieszkaniowe - powinni informować mieszkańców, żeby tego typu odpady wystawiali pod kontenery w dniach zbiórki. Natomiast, gdy jest pilna potrzeba pozbycia się dużych przedmiotów z domu, np. w czasie remontu czy wymiany mebli, jest możliwość przywiezienia ich we własnym zakresie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych "LAMUSOWNIA". Mieści się on przy ulicy Krzeszowskiej 65B. Jest czynny w dni powszednie od 10.00 do 18.00, a w soboty od 7.00 do 15.00.

- System zbiórki odpadów wielkogabarytowych działa dobrze, ale nie wszyscy się do niego dostosowują. Nie jest tak, że w każdej chwili można wystawić duże odpady pod kontener i ktoś tę sprawę załatwi. Każdy mieszkaniec powinien czuć się współodpowiedzialny za porządek - wyjaśnia prezes PGK Andrzej Furmanek. Zdaniem prezesa, jeśli są uwagi do funkcjonowania systemu zbiórki odpadów, to można go zmodyfikować, ale może to nastąpić dopiero od początku przyszłego roku. Dodaje, że może się zdarzyć sytuacja, gdy pojemniki na odpady zbierane selektywnie są przepełnione - szczególnie kontenery na makulaturę i tworzywa sztuczne. Często wynika to z prozaicznego powodu - butelki nie są zgniatane przed wrzuceniem, przez co zajmują wielokrotnie więcej miejsca. Podobnie jest z pudłami kartonowymi. Wprawdzie odbiór takich odpadów odbywa się co tydzień - w umowie z miastem jest wymóg odbioru przynajmniej raz w miesiącu, ale często nie jest to wystarczające.

Prezes zapewnia, że śmieci przy blokach na osiedlu "Ogrody" będą uprzątnięte, jednocześnie przypomina zarządcom nieruchomości, by uczulali swoich mieszańców na to, w jaki sposób korzystają z kontenerów na odpady i kiedy wystawiają odpady wielkogabarytowe.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Przepełnione kontenery na "Ogrodach", 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 4044
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (24)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
f7d-f61
~ to jest wiocha po biłgorajsku  na remont mieszkania za 50 tys stać ale wynająć samochód żeby wywieść własne śmiecie na lamusownie to już nie , jednym słowem wiocha ,wiocha i wiocha. Mieszkańcy innych bloków powinni ten bajzel zebrać i zanieść temu co to wywalił pod drzwi (wszyscy wiedzą pod które.
29 sierpnia 2018
+27
-5
Ostatnio dodane komentarze
377-228
~ gość  do ~ Toto   planujesz remont.zamów sobie kontener. Przyjadą podstawią . Dlaczego wszyscy mają płacić za to że ty remont robisz i napierdzielisz cały kontener śmieci.
i jeszcze masz pretensję do wszystkich. Widzę że jesteś takim typem człowieka który nie do końca potrafi żyć z ludźmi. Raczej takim któremu się wydaje że wszystko mu się należy bo płaci 20 zł za wywóz śmieci
31 sierpnia 2018
+3
-1
ea4-9e8
~ to jest  do ~ EZ   bardzo pozytywny kierunek działania , możemy sobie tylko życzyć żeby wszyscy tak postępowali
31 sierpnia 2018
brak ocen
9c6-f18
~ Apel w sprawie gratów i hałasów nocą   PGK powinien odbierać te zbędne rzeczy nie tylko raz w miesiącu, a także doraźnie gdy zaistnieje taka potrzeba. Bez sensu jest żądanie, żeby ktoś, kto usunął stare meble, musiał wywozić je na własny koszt. PGK niech łaski nie robi,od tego jest.Spółdzielnia powinna takie potrzeby zgłaszać. I jeszcze jeden apel do spółdzielni, żeby zajęła się nocnymi biesiadami w niektórych jej blokach, które zakłócają spokój mieszkańcom osiedla. Imprezowicze hałasują przez wiele godzin. Oprócz głośnej popijawy u jednych, inny mieszkaniec bolku SM, podobno od lat handluje narkotykami i też bywa hałaśliwy. Sąsiedzi boją się tych łobuzów, którzy straszą zemstą jeśli na pomoc będą wzywać policję.
31 sierpnia 2018
+1
-0
90b-2f6
~ EZ  do ~ to jest wiocha po biłgorajsku   Ostrożnie z tymi oskarżeniami. Też w tej chwili robię duży remont, ale wszystkie zbędne elementy mieszkania i wyposażenia zostały wywiezione (co do sztuki!).
31 sierpnia 2018
+1
-0
fe5-83a
~ świete powiedzenie  do ~ Takaprawda   z idiotą nie dyskutuj bo .....sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
30 sierpnia 2018
+1
-0
49f-9d9
~ Takaprawda  do ~ To Twoi   Ty ODWAL się od moich Rodziców!!!! Zrozumiano!!!! A twoi /jak widać/ nie nauczyli ciebie niczego poza brakiem kultury i chamstwem i grubiaństwem!!!!
30 sierpnia 2018
+3
-1
ad8-3d6
~ To Twoi  do ~ Takaprawda   rodzice za Twoje myślenie nic nie płacili - dlatego nie wymagali i skutek jak na załączonym obrazku
30 sierpnia 2018
+4
-0
185-a4f
~ xxx  do ~ jaa   śmieszny to jesteś ty nawołując do palenia w piecu starymi meblami. Pozniej to wszyscy wdychamy.Myśl człowieku.Myśl!
30 sierpnia 2018
+6
-0
9de-a53
~ Takaprawda  do ~ to już nie wiocha to OBORA   I PO CO ty BOGA wzywasz do swych bredni??? Znasz TO "Klient PŁACI Klient WYMAGA".
30 sierpnia 2018
+2
-7
e42-00c
~ asdf   Od jakiegoś czasu PGK nie wywozi ścieków z przydomowych oczyszczalni.
30 sierpnia 2018
+2
-1
e70-ffa
~ to już nie wiocha to OBORA   Z komentarzy widać że winnym tej sytuacji jest burmistrz , szef mpg-ku czy łady.Taką oborę robią mieszkańcy którym się wydaje że publiczny śmietnik to wiejski chlew ,może tai wygląd mieli we własnym domu i są do tego przyzwyczajeni.Dobrych nawyków nie nauczy burmistrz ,wójt ,dobre nawyki wysysa się z mlekiem matki ale , jak mówi powiedzenie .... jak ktoś ssał matki mleko w oborze to i takiemu nawet sam Pan Bóg nie pomoże.
30 sierpnia 2018
+7
-3
4d5-e29
~ jaa  do ~ dd   Smiechu warty jest własciciel, który mogłby oddac te meble komus za darmo chociazby na opal, albo wywieźć w odpowiednie miejsce. Jednoczesnie smieszna jest spółdzielnia, która widzi taką sytuację (nie jest to sytuacja, która występuje często na tym osiedlu) i nie moze nic zrobic "bo terminy". Brawo ludzie, żyjmy w śmietniku.
Tak poza wszystkim, to zastanawiam się po co komu tyle plastikowych butelek w domu, zeby to chociaz wartość miało w Polsce (brak zwrotu plastiku jest kolejnym polskim absurdem i potem mamy takie widoki jakie mamy)
30 sierpnia 2018
+3
-1
bda-90e
~ śmieci   niestety nie tylko na ogrodach!!!!!!!!!!!!!!!!
30 sierpnia 2018
+3
-1
f09-1ed
~ dd   Żeby gazeta pisała o czyiś śmieciach to już na prawdę jest śmiechu warte
30 sierpnia 2018
+0
-6
fd7-387
~ ??   Kogo ?
29 sierpnia 2018
brak ocen
5b6-f21
~ Ja   Wywieść do Mircza !
29 sierpnia 2018
+1
-0
f7d-f61
~ to jest wiocha po biłgorajsku   na remont mieszkania za 50 tys stać ale wynająć samochód żeby wywieść własne śmiecie na lamusownie to już nie , jednym słowem wiocha ,wiocha i wiocha. Mieszkańcy innych bloków powinni ten bajzel zebrać i zanieść temu co to wywalił pod drzwi (wszyscy wiedzą pod które.
29 sierpnia 2018
+27
-5
887-e21
~ aa  do ~ Toto   To się stosuj do zasad a nie samowolka. Niech czekają w tym syfie to się nauczą. Banda nie powiem jakich ludzi.
29 sierpnia 2018
+5
-0
e91-ef2
~ Takaprawda   ZA DŁUGO juz ten prezes i "różki urosły"!!!! Czas na zmiany i dobrą miotłę by powymiatać to towarzystwo!!!!
29 sierpnia 2018
+10
-7
a34-3ef
~ ak®   Ano parobasy z urągowni BRW se remontują bo obkupią się nowymi dyktami w Black Red White albo tej drugiej dziadowskiej firmie co pracuje użytkownik Krowiarki . Mój piec to spalił by to aż by furczał i mógł bym stać przy oknie a moja wycałowana przez pierwszą psychopatkę w Powiecie d u p k a była by gorąca.
29 sierpnia 2018
+0
-11
e1d-709
~ Dość tego   Rosłan do zmiany i prezesi z PGK !
29 sierpnia 2018
+9
-13
76c-1c1
~ ekolog   w prywatnym domu to by tymi drzwiami i meblami w piecu napalił że ho!ho!
29 sierpnia 2018
+3
-2
797-202
~ za   zamawiam drzwi
29 sierpnia 2018
brak ocen
2bd-472
~ Toto   To teraz remont trzeba planować pod wywóz śmieci ? Chyba jakiś żart !! I że niby czym kupić busa żeby wywieźć na lamusowanie ?
29 sierpnia 2018
+8
-20
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl