Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.10.18 14:53 | aktualizacja: 2018.10.18 15:09

Rada Miasta Biłgoraj podsumowała minioną kadencję

W środowe popołudnie,17 października, odbyła się ostatnia w tej kadencji robocza sesja Rady Miasta Biłgoraj. Podczas obrad podsumowano minione cztery lata, podziękowano także burmistrzowi, radnym, jak również przewodniczącym rad osiedlowych za ich pracę na rzecz miasta.
Rada Miasta Biłgoraj podsumowała minioną kadencję
Rada Miasta Biłgoraj podsumowała minioną kadencję

Ostatnia w tym składzie sesja Rady Miasta Biłgoraj odbyła się w środowe popołudnie, 17 września.

Podczas obrad burmistrz Biłgoraja przedstawił podsumowanie minione 4 lata. - Szczegółowa analiza wszystkich obszarów działalności samorządu pozwala na wysunięcie tezy, że stan finansów miasta na koniec VII kadencji Rady Miasta Biłgoraj jest dobry, a założone cele rozwoju społeczno - gospodarczego miasta były sukcesywnie realizowane, o czym świadczą m.in. nagrody i wyróżnienia w niezależnych rankingach samorządowych opartych w głównej mierze na oficjalnych danych raportowanych do Ministerstwa Finansów oraz Głównego Urzędu Statystycznego - mówił na wstępie burmistrz Rosłan i dodał: - Zakończenie przez miasto w obecnej kadencji realizacji priorytetowych inwestycji i działań realizowanych w tzw. "projektach twardych i miękkch", zawartych w Strategii Rozwoju Miasta, Wieloletnim Planiem Inwestycyjnym, Planie Gospodarki Niskoemisyjnej, czy Lokalnym Planie Rewitalizacji, a także późniejszy ich monitoring, zapewniło nie tylko ekonomiczny rozwój miasta, ale zwiększyło też jego atrakcyjność inwestycyjną, turystyczną oraz podniosło poziom życia mieszkańców. Nastąpił także znaczący wzrost infrastruktury społecznej.

Do najważniejszych projektów, realizowanych w różnych obszarach działalności zaliczono: budowę obwodnicy północnej, budowę obwodnicy w ciągu drogi DW 835, budowę dróg miejskich i powiatowych realizowanych w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych i kotłów na biomasę oraz usuwane wyrobów zawierających azbest, rozbudowę infrastruktury sportowej OSiR, wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy, budowę targowiska "Mój rynek", przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej rewitalizacji Śródmieścia, doposażenie i wyremontowanie budynków miejskich przeszkoli.

W latach 2014 - 2018 wybudowano i przebudowano drogi miejskie, powiatowe i wojewódzkie o długości 21 km, wybudowano 717 miejsc parkingowych, postawiono 1364 słupy oświetleniowe i zamontowano energooszczędne oprawy typu LED. Od 2015 roku na inwestycje samorząd Biłgoraja przeznaczył 114 mln zł. Zadłużenie na koniec 2018 r. wzrośnie o 1 mln zł.

- Budżet miasta uchwalony i wykonywany w latach 2010 - 2018 zachowywał wszelkie ustalone normy dotyczące wskaźników i wytycznych zawartych w ustawie o finansach publicznych. Od 2010 roku systematycznie wzrasta nadwyżka operacyjna - od 2,6 mln zł w 2010 r. do 9,7 mln zł w 2017 r. - dzięki której będzie możliwa w następnych latach obsługa zadłużenia i dalsze inwestycje w mieście - zaznaczył burmistrz Rosłan.

Włodarz podkreślił również, że w kolejnej kadencji zadaniami strategicznymi będą m.in. realizacja pierwszego etapu rewitalizacji Śródmieścia, działania związane z budową obwodnicy zachodniej, jak również te związane z opracowaniem nowego dokumentu strategicznego rozwoju miasta uwzględniającego analizę obecnej perspektywy budżetowej UE. Ważną kwestią będzie też ochrona środowiska, czyli realizacja zadań związanych z czystym powietrzem, termomodernizacją, czy opracowaniem programu gospodarowania wodami opadowymi.

Podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miasta wręczono radnym, jak również przewodniczącym rad osiedlowych upominki i symboliczne dyplomy. Za owocną współpracę podziękował przewodniczący RM Marian Klecha, który postanowił o niekandydowaniu w kolejnych wyborach. Podsumował mijającą kadencję rady. - W okresie VII kadencji podęliśmy wiele trafnych decyzji w formie uchwał, które będą dobrze służyły społeczeństwu Biłgoraja. Na przestrzeni czterech lat na sesjach obradowaliśmy 41 razy, uchwaliliśmy 385 aktów prawa miejscowego w postaci uchwał. Komisje stałe odbyły 174 posiedzenia. Na sesjach i poza nimi zgłoszono łącznie 464 interpelacje. Pragnę złożyć podziękowania wszystkim, którzy pracowali dla dobra naszego miasta. Wszystkim, którzy startują w wyborach samorządowych życzę sukcesów i niech mieszkańcy ocenią, czy praca obecnej rady zasługuje na reelekcję - mówił Marian Klecha.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rada Miasta Biłgoraj podsumowała minioną kadencję, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5269
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
młody biłgoraj  Patrzę na tych co na zdjęciach się uśmiechają jak się kochają i pieniądze miedzy siebie rozdzielają a , myślicie że o nas pamiętają - nas zwykłych ludzi w d... mają !!!
18 października 2018
+56
-11
kowal7012  Janusż Rosłan zapomniał dziś na Uroczystości powiedzieć że dał odprawę też swojej żonie Maryli co Pracuje w BCK. Janusz Ile tam tego jej dałeś co?? Tyle co Decowi . Decowi dałeś 50 tys lekką ręką. Janusz Rosłan w urzędzie stworzył Państwo w Państwie. Głosując na Rosłana głosujesz na człowieka który krzywdzi ludzi swoimi decyzjami. Dał odprawę Decowi cztery miesiące przed końcem kadencji więc wiadomo że Dec go sam o to poprosił bo jak przyjdzie Nowy burmistrz to dostał by dec kopa w duupe i sajo nara. Rosłan przyznaje że się wypalił to po co Kandudujesz jak się wypaliłeś przez 16 lat.
18 października 2018
+55
-15
Urzędnik  Janusz Rosłan ten zły człowiek dał odprawę wiceburmistrzowi Michałowi Decowi aż 60 tys zł po czym ten przeszedł na emeryturę a później przyjął go z powrotem do pracy. Czy to nie jest legalna kradzież pięniędzy przez tych złych ludzi???!!!
18 października 2018
+53
-21
Ostatnio dodane komentarze
LBL   Taa, z radnego Grabiasa to taki radny, że nie dał rady nawet wywalczyć gruntownego remontu malutkiej ulicy Reja, która znajduje się 100 metrów od jego domu.
Przecież jest w B21, a oni chyba byli w koalicji z Rosłanem. Kucharski jakoś będąc w B21 dał radę wywalczyć znacznie większą inwestycję w swojej okolicy. Wystarczy umieć się dogadać, a nie ciągle walczyć z burmistrzem.
19 października 2018
+2
-0
mieszkaniec Nadstawnej   Dzisiaj przeczytałem ulotkę Pana Tomasza Grabiasa z KWW Biłgoraj XXI, z której to wynika jak wiele zrobił dla mieszkańców ulicy Nadstawnej. W co najmniej kilku przypadkach opisany wkład polegał na zagłosowaniu podczas posiedzenia Rady Miasta. W znacznie większej mierze do wymiany oświetlenia czy chodników przy blokach 12, 24, 26, 30a, 30, przy korcie przyczynił się ktoś inny...
19 października 2018
+3
-0
autochton   Kto wie, ile nas kosztowała nas, podatników, działalność Rady minionej kadencji?
19 października 2018
+3
-5
Miasto bez rosłana   Z drużyną rosłana nie mamy najmniejszych szans-ta drużyna rządzi nszym Miastem,zatrudniane są te same osoby w kilku urzedach np.prawnik który pracuje dla zus-u,pracuje też dla urzędu Miasta ,więc kochani jak zajdziecie komuś za skórę z drużyny rosłana to nie macie najmniejszych szans na wygranie sprawy w tym miescie.Czy nadal chcecie takiej Monarchi ???
18 października 2018
+30
-10
młody biłgoraj   Patrzę na tych co na zdjęciach się uśmiechają jak się kochają i pieniądze miedzy siebie rozdzielają a , myślicie że o nas pamiętają - nas zwykłych ludzi w d... mają !!!
18 października 2018
+56
-11
kowal7012   Janusż Rosłan zapomniał dziś na Uroczystości powiedzieć że dał odprawę też swojej żonie Maryli co Pracuje w BCK. Janusz Ile tam tego jej dałeś co?? Tyle co Decowi . Decowi dałeś 50 tys lekką ręką. Janusz Rosłan w urzędzie stworzył Państwo w Państwie. Głosując na Rosłana głosujesz na człowieka który krzywdzi ludzi swoimi decyzjami. Dał odprawę Decowi cztery miesiące przed końcem kadencji więc wiadomo że Dec go sam o to poprosił bo jak przyjdzie Nowy burmistrz to dostał by dec kopa w duupe i sajo nara. Rosłan przyznaje że się wypalił to po co Kandudujesz jak się wypaliłeś przez 16 lat.
18 października 2018
+55
-15
młody biłgoraj   Modlę się aby, to była ostatnia kadencji . Niech się tak stanie ...
18 października 2018
+25
-18
Urzędnik   Janusz Rosłan ten zły człowiek dał odprawę wiceburmistrzowi Michałowi Decowi aż 60 tys zł po czym ten przeszedł na emeryturę a później przyjął go z powrotem do pracy. Czy to nie jest legalna kradzież pięniędzy przez tych złych ludzi???!!!
18 października 2018
+53
-21
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:56 Obsza
Ślubne inspiracje w Obszy
W niedzielne popołudnie 26 marca w powiecie biłgorajskim odbyły się targi ślubne. Wydarzenie zorganizowano w Pensjonacie Roztocze w Obszy. Można było obejrzeć piękne stroje, poznać muzyków, czy zapoznać się z ofertą cukierników, czy firm florystycznych.
w środę, godzina 09:06 Biłgoraj
Szukają strażaków
w poniedziałek, godzina 12:48 Biłgoraj
Koniec akcji poszukiwawczej
w sobotę, godzina 16:04 Frampol
Tancerze z całej Polski zjechali do Frampola
W sobotni poranek 25 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego TOP-ART 2023. W tanecznej rywalizacji wzięli udział tancerze z 43 szkół i klubów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym.
w poniedziałek, godzina 19:27 Sól
Wypadek w Soli. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 14:15 Biłgoraj
Wielkanocny stół - pomysły uczniów ZSZiO
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Policja zakończyła poszukiwania nastolatka
we wtorek, godzina 07:25 Zastawie
Drugi przetarg na remont drogi wojewódzkiej
23 marca 2023 Biłgoraj
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
w środę, godzina 10:47 Obsza
Wiosenna zbiórka nietypowych odpadów
we wtorek, godzina 16:27 Biłgoraj
Wizyta wiceministra rodziny i polityki społecznej w powiecie biłgorajskim
we wtorek, godzina 15:56 Lubelszczyzna
Kolejne miliony zł na budowę dróg przyznane. Kto i ile dostał?
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego zostały podpisane umowy na realizację zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2023 r. W wydarzeniu udział wzięli: wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz wicewojewodowie Robert Gmitruczuk i Bolesław Gzik. Umowy podpisały 52 samorządy (11 powiatów; 41 gmin). Samorządowcy odebrali też symboliczne czeki.
22 marca 2023 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
w piątek, godzina 07:29 Biłgoraj
Nowa prezes UTW w Biłgoraju
w piątek, godzina 21:04 Biłgoraj
Całonocna wędrówka w poszukiwaniu nadziei
W piątkowy wieczór 24 marca, po raz kolejny wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Idę, bo szukam nadziei". EDK wystartowała także z biłgorajskiego sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny
w piątek, godzina 16:51 Biłgoraj
Apel o zamknięcie czworonogów
w poniedziałek, godzina 08:49 Biłgoraj
Marsz w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II
w środę, godzina 12:48 Turobin
Kolejna próba. Tym razem Turobin zostanie miastem?
Pod koniec ubiegłego roku gmina Turobin przeprowadziła konsultacje społeczne dotyczące przywrócenia praw miejskich miejscowości Turobin. Wyniki jasno pokazały, że mieszkańcy popierają ten pomysł. Wójt gminy zapowiedział złożenie wniosku do wojewody lubelskiego w tej sprawie.
w sobotę, godzina 14:08 Biłgoraj
Policja prosi o pomoc. Zaginął 42-latek
w poniedziałek, godzina 10:02 Biłgoraj
Wpłacił zaliczkę, przejechał 300 km i stracił pieniądze
17 marca 2023 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w poniedziałek, godzina 09:33 Korytków Mały
Pocisk artyleryjski znaleziony w lesie
23 marca 2023 Ciosmy
Śmiertelny wypadek podczas wycinki drzew
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl