Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BUKOWINA
2018.08.28 09:59

Uroczystości dożynkowe gminy Biszcza

W ubiegłą niedzielę rolnicy z gminy Biszcza świętowali zakończenie żniw. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Bukowiny. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła dziękczynna msza święta.
Uroczystości dożynkowe gminy Biszcza
Uroczystości dożynkowe gminy Biszcza

Tegoroczne dożynki gminne rozpoczęły się w niedzielne popołudnie od dziękczynnej mszy świętej w kościele filialnym pw. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Bukowinie, którą sprawował ks. proboszcz Stanisław Bełz. Następnie uczestnicy wydarzenia udali się do Domu Ludowego, gdzie zaplanowano dalszą część uroczystości.

Po części obrzędowej i przekazaniu symbolicznego bochna chleba przez starostów dożynek, na ręce wójta Zbigniewa Pyczko oraz przewodniczącej Rady Gminy Genowefy Górnej, gospodarz gminy podziękował rolnikom za całoroczną pracę.

- Zgodnie ze staropolskim obyczajem, wieńczące żniwa uroczystości dożynkowe, są najlepszą okazją do podziękowania rolnikom za całoroczny trud i uzyskane plony. Ta piękna tradycja stanowi ważny element polskiej kultury i tożsamości. Podkreśla takie wartości jak przywiązanie do zawodu, szacunek do przyrody i wolę kultywowania zwyczajów - mówił wójt Pyczko.

Następnie zaplanowano program artystyczny. Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta oraz zespoły śpiewacze: Bukowina, Baby Goździeńskie z Gozdu Lipińskiego, Rutyna z Biszczy I i Jubilatki z Biszczy II. Tegoroczne dożynki zakończyła potańcówka z kapelą " Eko" z Podkarpacia.

Podczas uroczystości dożynkowych gospodarz gminy Biszcza został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Informowaliśmy o tym w artykule: Wójt gminy Biszcza odznaczony przez Prezydenta RP.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Uroczystości dożynkowe gminy Biszcza, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3910
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
d0b-3bd
~ do pijak   Ponoć najlepiej wie właśnie "pijak" kiedy się pije.
Pozdrawiam trzeżwych pijaku.
30 sierpnia 2018
+1
-0
531-a8b
~ 239pk   Kiedy są robione przez policję badania alkomatem w urzędach sądach czy szpitalach?
28 sierpnia 2018
+2
-2
78b-a4e
~ pijak   Jeśli policja łapie pijaka za kółkiem, tuż po pracy, to znaczy że chlał pracy !! Na zbity pysk powinien być wywalony z pracy, utrzymywanej z naszych podatków. Kiedy te dinozaury znikną nam z oczu ?
28 sierpnia 2018
+13
-3
8bb-d07
~ Janek   Widzę, że komuś bardzo zależy aby Sekretarza ugryść.
Trzymaj się Pan mocno. Ja jestem z tobą. Dziękuję za pomoc w sprawie drogi.
28 sierpnia 2018
+4
-7
3e5-429
~ Do obiektywny   Facet wciskasz ludziom kit. Sekretarza się nie wybiera, tylko jest tak8im samym pracownikiem jak każdy inny. Mnie jego prywatne życie i sprawy nie obchodzą. Ja też nie jestem święty. Ale nie jestem złośliwy i cham. Po owocach ich poznacie. Kto jest bez grzechu nich żuci kamieniem. Dla mnie facet jest OK.
Pomógł mi bardzo dużo.
28 sierpnia 2018
+4
-6
578-3ab
~ OBIEKTYWNY   Szanowni mieszkańcy Gminy Biszcza!!!
Ostatnio pod każdym artykułem dotyczącym Gminy Biszcza, a także zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierwców, pojawiają się wpisy odnośnie sytuacji z pijaństwem za kierownicą sekretarza Waszej Gminy. W przeszłości los tragicznie doświadczał młodych ludzi z Waszej gminy, którzy tracili młode życie w wypadkach spowodowanych przez osoby pijane i prowadzące pojazdy mechaniczne. Chcę powiedzieć, że w sytuacji gdy władza, którą wybraliscie umywa ręce i daje przyzwolenie na pijaństwo i prowadzenie pojazdów przez własnych urzędników czy nie warto zmienić władzy? Na wybór sekretarza, który haniebnym czynem popisał się w tym roku, nie macie wpływu. Ale macie wpływ na to, kto tego sekretarza powołuje. Najbliższe wybory niech pokażą jak uważają mieszkańcy Gminy Biszcza. Serwując urzędową pensję z podatków osobom przyzwalajacym na takie czyny, obyście w przyszłości nie mieli krwi na rękach gdy pijak po raz kolejny zechce szarżować po ulicy z nadmierną prędkością. Pozdrawiam
28 sierpnia 2018
+11
-4
88e-b18
~ HAHA  do ~ oooo   No chyba ktoś go wybrał, najpierw głosujecie a potem plujecie ? Wybierzcie sobie takiego co słowo z Wami zamieni i będzie wnosił o to co chcecie Wy a nie kto inny.
28 sierpnia 2018
+1
-3
ac6-906
~ oooo   o i radny bezradny z Lipin też, przez tyle kadencji ani słowa do ludzi....
28 sierpnia 2018
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
dzisiaj, 18:44 Lubelszczyzna
Statystki dotyczące koronawirusa
w piątek, godzina 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
w sobotę, godzina 11:41 Powiat
Biskup zamojsko-lubaczowski odwołuje dyspensę
Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. Marian Rojek wydał dekret o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
24 maja 2020 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
OSP potrzebuje pomocy
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w piątek, godzina 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
w piątek, godzina 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
dzisiaj, 09:05 Księżpol
Mała gmina - duże inwestycje
w sobotę, godzina 13:45 Biłgoraj
Czyja zguba?
24 maja 2020 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w piątek, godzina 11:10 Sól
Przewrócił się na widok radiowozu
dzisiaj, 09:06 Biłgoraj
Szukasz ciekawego zajęcia? Podejmij wyzwanie
dzisiaj, 10:44 Biłgoraj
Dalszy etap rozbudowy Miasteczka na Szlaku Kultur
Miasteczko na Szlaku Kultur Kresowych to wyjątkowe na skalę kraju miejsce, które ma przypominać o historii Biłgoraja. W maju znów ruszyły prace budowlane. W tym tygodniu obiekt odwiedziła Telewizja Polska, która realizowała program "Poland in undiscovered".
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
w piątek, godzina 08:05 Gmina Biłgoraj
29-latek odpowie za posiadanie nielegalnych substancji
w czwartek, godzina 18:40 Lubelszczyzna
Aktualna sytuacja epidemiczna
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl